Tulokset Lohiuinnit 2016
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Lohiuinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 toukokuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
16:12 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 toukokuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 48, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iida-Maria Laine |
2001 |
Oulun Lohet |
|
31.50 |
1:06.39 |
1:42.41 |
|
2:16.98 |
|
2 |
Jenni Louhimo |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
31.28 |
1:06.22 |
1:42.80 |
|
2:18.29 |
|
3 |
Nelle Ojakippola |
2001 |
Vieskan Uimarit |
|
32.02 |
1:07.18 |
1:43.83 |
|
2:20.41 |
|
4 |
Heta Järvenpää |
2001 |
Haapajärven Kiilat |
|
32.01 |
1:08.16 |
1:44.86 |
|
2:22.14 |
|
5 |
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
32.53 |
1:08.87 |
1:46.80 |
|
2:22.99 |
|
6 |
Vilhelmiina Wegelius |
2002 |
Joensuun Uimaseura |
|
32.93 |
1:10.05 |
1:47.41 |
|
2:23.21 |
|
7 |
Riika Huttula |
2001 |
Oulun Lohet |
|
32.32 |
1:09.72 |
1:47.75 |
|
2:23.59 |
|
8 |
Anni Willman |
2001 |
Oulun Lohet |
|
33.30 |
1:09.60 |
1:47.22 |
|
2:23.62 |
|
9 |
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
33.75 |
1:10.51 |
1:47.95 |
|
2:23.80 |
|
10 |
Nea Nygård |
2002 |
Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb |
|
34.32 |
1:11.04 |
1:48.93 |
|
2:24.25 |
|
11 |
Martta Nygård |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
32.55 |
1:09.31 |
1:46.99 |
|
2:24.56 |
|
12 |
Anna-Sofia Brännkärr |
2001 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
31.93 |
1:08.99 |
1:47.29 |
|
2:24.88 |
|
13 |
Venla Säntti |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
33.44 |
1:11.26 |
1:48.62 |
|
2:25.25 |
|
14 |
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
Oulun Lohet |
|
32.95 |
1:10.16 |
1:48.13 |
|
2:25.33 |
|
15 |
Liina Salin |
2002 |
Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb |
|
34.25 |
1:11.95 |
1:49.75 |
|
2:25.56 |
|
16 |
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
32.78 |
1:10.04 |
1:48.77 |
|
2:26.50 |
|
17 |
Petra Heikkinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
32.30 |
1:09.29 |
1:48.61 |
|
2:28.12 |
|
18 |
Iina Elorinne |
2002 |
Kempeleen Pyrintö |
|
34.66 |
1:12.84 |
1:51.36 |
|
2:29.16 |
|
19 |
Isa Vehkaoja |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
33.36 |
1:10.61 |
1:50.72 |
|
2:29.68 |
|
20 |
Veera Lahtinen |
2002 |
Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb |
|
34.11 |
1:12.73 |
1:52.50 |
|
2:30.13 |
|
21 |
Minna Kinnunen |
2003 |
Joensuun Uimaseura |
|
34.17 |
1:12.52 |
1:51.44 |
|
2:30.38 |
|
22 |
Sofia Saukko |
2001 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
33.58 |
1:12.28 |
1:52.04 |
|
2:31.44 |
|
23 |
Wilma Lakanen |
2003 |
Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb |
|
35.46 |
1:15.63 |
1:54.36 |
|
2:31.57 |
|
24 |
Emma Hämäläinen |
2003 |
Vieskan Uimarit |
|
35.63 |
1:15.34 |
1:55.08 |
|
2:33.35 |
|
25 |
Inka Metiäinen |
2003 |
Swimming Jyväskylä |
|
37.94 |
1:17.59 |
1:58.02 |
|
2:36.26 |
|
26 |
Amanda Paukkunen |
2002 |
Swimming Jyväskylä |
|
34.92 |
1:15.04 |
1:55.88 |
|
2:36.28 |
|
27 |
Sini Lassila |
2003 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
35.08 |
1:16.08 |
1:58.61 |
|
2:39.16 |
|
28 |
Aada Sulasalmi |
2002 |
Kemijärven Kaiku |
|
35.93 |
1:17.40 |
2:00.71 |
|
2:40.03 |
|
29 |
Heidi Blankenstein |
2001 |
Oulun Lohet |
|
33.33 |
1:12.15 |
1:55.52 |
|
2:41.06 |
|
30 |
Viveca Meriläinen |
2001 |
Kemijärven Kaiku |
|
38.66 |
1:20.21 |
2:02.52 |
|
2:41.61 |
|
31 |
Viivi Tonteri |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
36.94 |
1:18.81 |
2:02.61 |
|
2:45.46 |
|
32 |
Kristiina Ruotsalainen |
2001 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
37.15 |
1:19.82 |
2:04.76 |
|
2:47.16 |
|
33 |
Emma Pajuluoma |
2001 |
Oulun Lohet |
|
36.82 |
1:19.26 |
2:04.21 |
|
2:48.83 |
|
34 |
Siiri Keisu |
2003 |
Oulun Lohet |
|
37.94 |
1:22.28 |
2:07.32 |
|
2:50.36 |
|
35 |
Anastasia Parfenova |
2004 |
Kemijärven Kaiku |
|
38.86 |
1:23.93 |
2:10.83 |
|
2:54.31 |
|
36 |
Laura Heikkilä |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
37.28 |
1:20.94 |
2:08.78 |
|
2:55.44 |
|
37 |
Lotta Moilanen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
39.55 |
1:26.16 |
2:12.99 |
|
2:56.56 |
|
38 |
Maiju Huttunen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
41.41 |
1:26.64 |
2:14.70 |
|
2:57.66 |
|
39 |
Henna Moilanen |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
40.17 |
1:27.13 |
2:14.48 |
|
2:58.82 |
|
40 |
Hanna-Maria Korpilähde |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
38.98 |
1:26.94 |
2:16.11 |
|
2:58.90 |
|
41 |
Iiris Saranpää |
2002 |
Joensuun Uimaseura |
|
40.89 |
1:27.15 |
2:14.53 |
|
2:59.28 |
|
42 |
Lotta Vedenjuoksu |
2003 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
42.37 |
1:28.95 |
2:16.95 |
|
3:00.44 |
|
43 |
Noora Aikio |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
38.60 |
1:24.75 |
2:15.89 |
|
3:01.20 |
|
44 |
Vilja Peltokorpi |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
40.64 |
1:28.53 |
2:17.62 |
|
3:02.57 |
|
45 |
Wenla Niemi |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
41.11 |
1:30.39 |
2:19.63 |
|
3:07.10 |
|
46 |
Ruth Risberg |
2002 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
42.66 |
1:30.83 |
2:21.52 |
|
3:07.60 |
|
47 |
Reetta Piira |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
43.07 |
1:32.63 |
2:23.60 |
|
3:09.94 |
|
48 |
Milla Hjelt |
2002 |
Pieksän Kuutit |
|
43.07 |
1:33.92 |
2:25.29 |
|
3:11.78 |
|
49 |
Ella-Olivia Tikkanen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
43.53 |
1:35.38 |
2:28.29 |
|
3:18.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 48, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Heidi Kivioja |
2000 |
Vieskan Uimarit |
|
33.10 |
1:09.61 |
1:44.67 |
|
2:19.14 |
|
2 |
Stine Naess Holmgren |
2000 |
Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo |
|
32.92 |
1:08.66 |
1:45.18 |
|
2:21.00 |
|
3 |
Emma Nikula |
1998 |
Vieskan Uimarit |
|
33.48 |
1:11.68 |
1:52.20 |
|
2:31.75 |
|
4 |
Milla Henriksson |
1999 |
Oulun Lohet |
|
35.46 |
1:14.84 |
1:54.95 |
|
2:33.29 |
|
5 |
Laura Saloranta |
1997 |
Haukiputaan Heitto |
|
33.88 |
1:12.36 |
1:52.94 |
|
2:33.49 |
|
6 |
Jonna Airisniemi |
2000 |
Kemijärven Kaiku |
|
35.47 |
1:16.07 |
1:57.50 |
|
2:37.98 |
|
7 |
Niina Pelkonen |
1997 |
Oulun Lohet |
|
33.49 |
1:12.49 |
1:56.01 |
|
2:38.30 |
|
8 |
Emmy Johansen |
1999 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
36.61 |
1:17.58 |
1:59.47 |
|
2:39.94 |
|
9 |
Hanna Kinnunen |
1999 |
Joensuun Uimaseura |
|
35.94 |
1:16.82 |
1:59.21 |
|
2:40.67 |
|
10 |
Fanny Forsberg |
1998 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
38.58 |
1:22.51 |
2:07.56 |
|
2:51.89 |
|
11 |
Lotta Jokinen |
2000 |
Swimming Jyväskylä |
|
40.49 |
1:26.59 |
2:15.00 |
|
3:00.00 |
|
12 |
Jenny Kukkonen |
1994 |
Oulun Lohet |
|
51.86 |
1:51.55 |
2:53.99 |
|
3:51.87 |
|
13 |
Miina Heikkinen |
1993 |
Oulun Lohet |
|
57.91 |
2:05.42 |
3:16.12 |
|
4:23.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
16:12 |
|