Resultat för Østdanske Årgangsmesterskaber Grp. 2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag kl. 10.00
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 21 marts 2009 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:26 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup og Dansk Svømmeunion |
Løb 4, 400m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Louise Møller Jessen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.85 | 2:25.00 | 3:40.61 | 4:54.89 | |||
2 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:09.38 | 2:25.35 | 3:41.92 | 4:58.21 | |||
3 | Maj Howardsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 1:10.45 | 2:26.44 | 3:43.09 | 5:00.89 | |||
4 | Martha Meilstrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 1:09.90 | 2:26.87 | 3:45.17 | 5:01.03 | |||
5 | Frederikke Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:10.75 | 2:27.19 | 3:45.68 | 5:04.38 | |||
6 | Emilie Eskildsen | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:12.44 | 2:30.90 | 3:49.23 | 5:07.49 | |||
7 | Anna Olsen | 1997 | Albertslund IF | 1:16.79 | 2:39.38 | 4:02.10 | 5:22.67 | |||
8 | Catharina Skov Andersen | 1997 | Roskilde Svømning | 1:19.76 | 2:42.42 | 4:05.00 | 5:24.90 | |||
9 | Sara Mikkelsen | 1997 | Vest-Brøndby | 1:18.82 | 2:42.19 | 4:04.78 | 5:25.22 | |||
10 | Caroline Oxholm | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 1:18.30 | 2:41.69 | 4:05.04 | 5:26.43 | |||
11 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | Vest-Brøndby | 1:19.07 | 2:43.78 | 4:08.04 | 5:30.03 | |||
12 | Ida Marie Beder | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:17.52 | 2:42.77 | 4:07.84 | 5:30.76 | |||
Løb 4, 400m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Emilia Lüders | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 1:12.43 | 2:31.07 | 3:50.84 | 5:10.41 | |||
2 | Signe Bjerre | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 1:16.87 | 2:41.77 | 4:06.98 | 5:29.02 | |||
3 | Mei Mei Dreyer | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.70 | 2:49.38 | 4:17.80 | 5:40.47 | |||
4 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.68 | 2:49.32 | 4:18.09 | 5:43.17 | |||
5 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 1:22.28 | 2:51.51 | 4:21.98 | 5:51.33 | |||
6 | Mathilde Zaggai | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 1:23.97 | 2:56.23 | 4:30.36 | 6:03.50 | |||
7 | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 6:03.86 | ||||||
8 | Christine M. Dahl | 1998 | Dragør Svømmeklub | 6:04.53 | ||||||
9 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 6:10.98 | ||||||
10 | Silje Krarup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 6:14.61 | ||||||
11 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 6:14.63 | ||||||
12 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 6:28.09 | ||||||
- | Marie Louise L. Petersen | 1998 | GI-40 Hermes | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup |