2018-10-23   18:37:51
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nuorisouinnit 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantaiaamu

Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  02 huhtikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:50   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 huhtikuu 2016         
 
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Saara Niemi  2005    285  43.48        1:28.23   
  Haukiputaan Heitto  1:27.06                 
                     
Viivi Säntti  2005    276  43.03        1:29.21   
  Oulun Uinti 1906  1:28.70                 
                     
Alexia Tahkola  2005    258  43.73        1:31.18   
  Oulun Lohet  1:34.87                 
                     
Miina Torvikoski  2006    257  45.33        1:31.36   
  Kemin Uimaseura  1:38.05                 
                     
Riina Niemi  2005    233  46.15        1:34.35   
  Swimming Club Rovaniemi  1:38.91                 
                     
Reetta Ollonen  2006    227  45.65        1:35.17   
  Ssv Ulm  1:31.83                 
                     
Lidia Evans  2005    224  47.04        1:35.62   
  Swimming Club Vuokatti  1:33.15                 
                     
Tuulia Harju  2005    211  47.50        1:37.48   
  Kokkolan Uimaseura  1:37.56                 
                     
Teea Jestoi  2005    206  46.62        1:38.35   
  Kokkolan Uimaseura  1:38.16                 
                     
10  Maiju Huttunen  2005    203  48.97        1:38.76   
  Swimming Club Rovaniemi  1:37.89                 
                     
11  Sara Seppänen  2006    197  50.32        1:39.80   
  Oulun Lohet  1:40.29                 
                     
12  Laura Rajavaara  2005    196  46.73        1:40.04   
  Oulun Uinti 1906  1:37.00                 
                     
13  Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005    183  50.14        1:42.37   
  Kemin Uimaseura  1:39.81                 
                     
14  Saga Tuisku  2005    180  50.72        1:42.93   
  Kemin Työväen Uimarit  1:48.29                 
                     
15  Janina Paakkolanvaara  2006    177  50.87        1:43.45   
  Kemin Työväen Uimarit  1:51.54                 
                     
16  Pinja Junttari  2006    171  50.62        1:44.51   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
17  Emma Autio  2007    151  53.67        1:49.09   
  Oulun Lohet  1:57.52                 
                     
18  Teresa Pulkkinen  2005    144  53.77        1:50.83   
  Oulun Lohet  1:56.40                 
                     
19  Vilmiina Grekula  2005    141  54.96        1:51.64   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
20  Pinja Perälä  2006    134  53.40        1:53.43   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
21  Eveliina Vakkuri  2005    132  57.43        1:53.99   
  Kemin Työväen Uimarit  1:52.73                 
                     
22  Pinja Lohiniva  2005    130  56.15        1:54.66   
  Oulun Uinti 1906  2:00.15                 
                     
23  Oona Lipponen  2006    124  57.72        1:56.30   
  Kemin Uimaseura  2:09.95                 
                     
24  Amanda Riuttanen  2005    120  56.74        1:57.52   
  Oulun Uinti 1906  1:55.37                 
                     
25  Anniina Törmi  2005    73  1:08.88        2:18.49   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Essi Vilhelmiina Virta  2005              DNS   
  Oulun Uinti 1906  1:29.52                 
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Petra Ansaranta  2004    469  36.06        1:14.78   
  Oulun Uinti 1906  1:17.71                 
                     
Viivi Tonteri  2004    281  42.50        1:28.71   
  Oulun Uinti 1906  1:26.94                 
                     
Olga Emilia Mattila  2004    278  44.87        1:29.05   
  Oulun Uinti 1906  1:26.52                 
                     
Anniina Kanste  2004    258  43.28        1:31.29   
  Haukiputaan Heitto  1:35.17                 
                     
Anastasia Parfenova  2004    250  44.02        1:32.15   
  Kemijärven Kaiku  1:33.06                 
                     
Nanna Savolainen  2004    245  45.69        1:32.77   
  Oulun Lohet                   
                     
Tessa Tattari  2004    242  45.57        1:33.21   
  Kokkolan Uimaseura  1:31.52                 
                     
Noora Kuparinen  2004    239  46.24        1:33.65   
  Swimming Jyväskylä  1:34.94                 
                     
Aada Tourunen  2004    238  45.49        1:33.76   
  Swimming Jyväskylä  1:35.92                 
                     
10  Emilia Juutilainen  2004    220  45.49        1:36.16   
  Rovaniemen Uimaseura  1:38.69                 
                     
11  Sara Meissner  2004    215  46.23        1:36.87   
  Oulun Uinti 1906  1:34.36                 
                     
12  Anna Kajosmäki  2004    214  47.48        1:37.03   
  Swimming Jyväskylä  1:32.63                 
                     
13  Hanna-Maria Korpilähde  2004    211  46.27        1:37.55   
  Swimming Club Rovaniemi  1:37.75                 
                     
14  Veera Kinnunen  2004    206  47.84        1:38.28   
  Swimming Jyväskylä  1:40.82                 
                     
15  Ronja Kämäräinen  2004    194  49.00        1:40.30   
  Swimming Club Vuokatti  1:43.89                 
                     
16  Jatta Nurmela  2004    177  48.62        1:43.44   
  Haukiputaan Heitto  1:52.09                 
                     
17  Reetta Piira  2004    171  50.49        1:44.67   
  Swimming Club Rovaniemi  1:42.69                 
                     
18  Noora Aikio  2004    143  54.94        1:51.08   
  Kemin Uimaseura                   
                     
19  Mikaela Laaksola  2004    121  57.39        1:57.25   
  Swimming Club Vuokatti  1:49.35                 
                     
Lilja Ukkola  2004              DNS   
  Oulun Uinti 1906  1:32.08                 
                     
Iida Heiko  2004              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  1:39.27                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Pinja Taskila  2004              DSQ  50m 
  Oulun Uinti 1906  1:19.22                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Laura Lahtinen  2003    490  35.41        1:13.71   
  Oulun Uinti 1906  1:12.83                 
                     
Wilma Lakanen  2003    401  38.45        1:18.79   
  Kokkolan Uimaseura  1:19.53                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    383  38.30        1:19.97   
  Oulun Lohet  1:15.95                 
                     
Minja Lukkari  2003    360  39.91        1:21.63   
  Oulun Uinti 1906  1:19.96                 
                     
Emma Laatikainen  2003    357  40.04        1:21.86   
  Swimming Club Vuokatti  1:23.82                 
                     
Siiri Pellinen  2003    319  42.07        1:25.02   
  Swimming Jyväskylä  1:22.80                 
                     
Inka Metiäinen  2003    288  43.07        1:27.99   
  Swimming Jyväskylä  1:27.15                 
                     
Veera Laakkonen  2003    258  44.52        1:31.28   
  Kampuksen Plaani  1:30.94                 
                     
Satu Immonen  2003    251  45.47        1:32.02   
  Swimming Club Vuokatti  1:34.14                 
                     
10  Iida Saraniemi  2003    247  44.61        1:32.61   
  Rovaniemen Uimaseura  1:32.97                 
                     
11  Katariina Kuulasmaa  2003    245  45.05        1:32.80   
  Swimming Club Rovaniemi  1:27.07                 
                     
12  Tiina Duan  2003    245  46.35        1:32.87   
  Oulun Lohet                   
                     
13  Emmi Palo  2003    226  46.22        1:35.39   
  Kemin Uimaseura  1:38.51                 
                     
14  Sanni Taskinen  2003    177  50.19        1:43.38   
  Swimming Jyväskylä  1:43.85                 
                     
15  Helmi Viertorinne  2003    157  52.07        1:47.70   
  Swimming Jyväskylä  1:48.87                 
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Peppi Palokangas  2002    483  36.26        1:14.03   
  Swimming Jyväskylä  1:17.49                 
                     
Enni-Sofia Perätalo  2002    439  37.96        1:16.42   
  Oulun Lohet  1:17.39                 
                     
Pauliina Lohilahti  2002    434  37.55        1:16.72   
  Oulun Lohet  1:15.54                 
                     
Sole Piirainen  2002    412  38.49        1:18.08   
  Swimming Club Vuokatti  1:25.93                 
                     
Maiju Rajaniemi  2002    369  38.95        1:21.01   
  Kokkolan Uimaseura  1:23.48                 
                     
Jessi Nurmela  2002    313  40.11        1:25.56   
  Haukiputaan Heitto  1:23.94                 
                     
Katariina Kourula  2002    310  42.25        1:25.81   
  Kemin Uimaseura  1:24.73                 
                     
Alina Huotari  2002    294  40.89        1:27.33   
  Oulun Lohet  1:18.91                 
                     
Joanna Lehto  2002    282  44.33        1:28.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:32.94                 
                     
10  Jessica Ingalsuo  2002    266  43.97        1:30.30   
  Kokkolan Uimaseura  1:27.96                 
                     
11  Ida Karjalainen  2002    257  44.98        1:31.33   
  Swimming Club Rovaniemi  1:29.65                 
                     
12  Vanessa Ventelä  2002    253  43.99        1:31.85   
  Kemin Työväen Uimarit  1:41.48                 
                     
13  Ida Rantala  2002    237  44.38        1:33.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:31.33                 
                     
14  Vanessa Onatsu  2002    191  47.52        1:40.88   
  Swimming Jyväskylä  1:47.39                 
                     
15  Meri Piirainen  2002    185  49.32        1:41.96   
  Swimming Club Vuokatti  1:41.99                 
                     
Jenni Pyörälä  2002              DSQ  50m 
  Oulun Lohet  2:00.95                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Iida-Maria Laine  2001    532  34.69        1:11.70   
  Oulun Lohet  1:10.05                 
                     
Anna-Sofia Brännkärr  2001    510  35.47        1:12.72   
  Kemin Työväen Uimarit  1:15.69                 
                     
Ruusa Eiserbeck  2001    424  36.62        1:17.31   
  Joensuun Uimaseura  1:18.53                 
                     
Riika Huttula  2001    386  38.32        1:19.79   
  Oulun Lohet  1:15.62                 
                     
Hanna Mangeloja  2001    355  40.24        1:22.04   
  Swimming Jyväskylä  1:25.91                 
                     
Sofia Saukko  2001    351  39.19        1:22.34   
  Swimming Club Rovaniemi  1:22.57                 
                     
Emilia Härkönen  2001    351  40.69        1:22.35   
  Kokkolan Uimaseura  1:19.85                 
                     
Elizaveta Parfenova  2001    344  40.82        1:22.89   
  Kemijärven Kaiku  1:22.48                 
                     
Kristiina Ruotsalainen  2001    327  41.91        1:24.30   
  Rovaniemen Uimaseura  1:26.64                 
                     
10  Stina Roth  2001    326  40.68        1:24.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.24                 
                     
11  Noora Leppänen  2001    308  42.92        1:26.00   
  Swimming Jyväskylä  1:27.81                 
                     
12  Anniina Kylkisalo  2001    280  43.32        1:28.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.96                 
                     
13  Katariina Niemelä  2001    256  44.63        1:31.42   
  Kempeleen Pyrintö  1:32.41                 
                     
14  Karolina Arola  2001    246  45.17        1:32.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:30.93                 
                     
15  Pipsa Remes  2001    223  46.58        1:35.82   
  Kemin Työväen Uimarit  1:32.58                 
                     
16  Mea Siltanen  2001    159  53.60        1:47.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:45.22                 
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sofia Ylihannu  1997    591  34.17        1:09.23   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Lotta Kuulasmaa  1994    588  34.42        1:09.36   
  Swimming Club Rovaniemi  1:09.00                 
                     
Noora Siltari  2000    471  35.66        1:14.66   
  Kemin Uimaseura  1:13.66                 
                     
Mari Hekkala  2000    449  36.59        1:15.87   
  Oulun Uinti 1906  1:15.58                 
                     
Heidi Kivioja  2000    444  36.84        1:16.13   
  Vieskan Uimarit  1:15.14                 
                     
Inna Pajuluoma  1999    411  38.02        1:18.11   
  Oulun Lohet  1:15.89                 
                     
Milja Lahtinen  1999    398  38.91        1:18.97   
  Kokkolan Uimaseura  1:16.03                 
                     
Emma Nikula  1998    397  37.79        1:19.04   
  Vieskan Uimarit  1:20.01                 
                     
Olivia Viitala  2000    394  39.10        1:19.27   
  Kokkolan Uimaseura  1:16.24                 
                     
10  Tiia Pudas  1999    383  38.81        1:20.02   
  Vieskan Uimarit  1:18.77                 
                     
11  Eveliina Palo  1999    378  39.21        1:20.33   
  Kemin Uimaseura  1:18.87                 
                     
12  Elina Pulkkinen  1999    351  39.60        1:22.37   
  Oulun Uinti 1906  1:15.86                 
                     
13  Jonna Laukkanen  1998    348  41.16        1:22.62   
  Swimming Club Vuokatti  1:15.65                 
                     
14  Laura Vierikko  2000    268  43.34        1:30.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.71                 
                     
15  Pauliina Haarala  2000    265  43.20        1:30.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:27.32                 
                     
16  Lotta Jokinen  2000    247  44.64        1:32.52   
  Swimming Jyväskylä  1:34.68                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  02 huhtikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner