2018-10-15   20:11:44
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nuorisouinnit 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantaiaamu

Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  02 huhtikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:12   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 huhtikuu 2016         
 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Miina Torvikoski  2006    324          34.53   
  Kemin Uimaseura  34.99                 
Lotta Moilanen  2006    268          36.80   
  Oulun Uinti 1906  36.03                 
Anna Kortesalmi  2006    246          37.84   
  Rovaniemen Uimaseura  39.06                 
Kaisa Keränen  2007    232          38.60   
  Oulun Lohet  38.85                 
Noora Tennilä  2007    225          38.97   
  Oulun Uinti 1906  40.68                 
Sara Seppänen  2006    221          39.20   
  Oulun Lohet  38.62                 
Vilja Säntti  2008    192          41.09   
  Oulun Uinti 1906  41.16                 
Pinja Junttari  2006    183          41.75   
  Kemin Työväen Uimarit  43.72                 
Aurora Rantala  2006    164          43.28   
  Oulun Lohet  43.84                 
10  Noora-Maria Linna  2006    162          43.51   
  Vieskan Uimarit  45.94                 
11  Ellen Krüger  2007    153          44.31   
  Oulun Lohet  46.60                 
11  Emma Autio  2007    153          44.31   
  Oulun Lohet  42.63                 
13  Vilja Takalo  2006    145          45.15   
  Kajaanin Uimaseura  46.30                 
14  Pinja Perälä  2006    127          47.13   
  Kemijärven Kaiku  48.19                 
15  Kaisa Tolonen  2006    126          47.25   
  Kajaanin Uimaseura  52.99                 
16  Peppi Ojakippola  2006    119          48.14   
  Vieskan Uimarit                   
17  Isabella Yu  2006    85          53.83   
  Oulun Uinti 1906                   
18  Emma Olivia Mattila  2007    82          54.51   
  Oulun Uinti 1906  54.63                 
Saaga Kähkönen  2006              DSQ   
  Vieskan Uimarit  44.85                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Laura Rajavaara  2005    353          33.57   
  Oulun Uinti 1906  35.61                 
Saara Niemi  2005    350          33.66   
  Haukiputaan Heitto  33.84                 
Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005    230          38.69   
  Kemin Uimaseura  40.72                 
Ella-Olivia Tikkanen  2005    222          39.15   
  Oulun Uinti 1906  40.37                 
Pinja Lohiniva  2005    197          40.77   
  Oulun Uinti 1906  42.30                 
Saana Uusitalo  2005    195          40.88   
  Oulun Lohet  43.27                 
Amanda Riuttanen  2005    193          41.03   
  Oulun Uinti 1906  42.39                 
Vilma Kiviniemi  2005    183          41.76   
  Oulun Uinti 1906  42.39                 
Martta Ryynänen  2005    175          42.38   
  Oulun Lohet  43.22                 
10  Sointu Purola  2005    174          42.48   
  Oulun Uinti 1906  41.29                 
11  Vilmiina Grekula  2005    170          42.77   
  Oulun Uinti 1906  49.38                 
12  Elin Thodin  2005    168          42.94   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  44.74                 
13  Reetta Pietilä  2005    166          43.11   
  Oulun Uinti 1906  44.91                 
14  Pihla Louhela  2005    106          50.12   
  Oulun Uinti 1906                   
15  Sofia Kilpeläinen  2005    69          57.62   
  Oulun Uinti 1906  52.84                 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Helmi Jouhten  2004    464          30.63   
  Kempeleen Pyrintö  32.20                 
Inka Lytz  2004    352          33.59   
  Swimming Club Rovaniemi  33.09                 
Anni Ranta-Valkama  2004    337          34.10   
  Swimming Club Rovaniemi  32.95                 
Viivi Tonteri  2004    332          34.26   
  Oulun Uinti 1906  33.63                 
Sofia Nurkkala  2004    322          34.59   
  Kokkolan Uimaseura  34.06                 
Henna Moilanen  2004    305          35.22   
  Kempeleen Pyrintö  39.38                 
Petra Laukkanen  2004    290          35.83   
  Oulun Lohet  37.79                 
Viivi Kortelainen  2004    261          37.09   
  Kajaanin Uimaseura  38.21                 
Noora Aikio  2004    250          37.63   
  Kemin Uimaseura  37.71                 
10  Lotta Heino  2004    203          40.34   
  Oulun Uinti 1906                   
11  Annika Koistinen  2004    166          43.10   
  Oulun Lohet  46.73                 
12  Riina Leinonen  2004    160          43.67   
  Kempeleen Pyrintö  44.43                 
13  Milla Saaranen  2004    155          44.15   
  Iisalmen Uimarit  47.43                 
Emilia Karppinen  2004              DSQ   
  Kajaanin Uimaseura  39.99                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Reetta Kanervo  1999    718          26.49   
  Oulun Uinti 1906  26.11                 
Jenni Lampi  2000    603          28.08   
  Swimming Jyväskylä  27.65                 
Lotta Kuulasmaa  1994    550          28.95   
  Swimming Club Rovaniemi  28.93                 
Sonja Portin  1998    549          28.97   
  Oulun Lohet  28.03                 
Katariina Kourula  2002    529          29.33   
  Kemin Uimaseura  29.78                 
Heidi Kivioja  2000    515          29.59   
  Vieskan Uimarit  29.98                 
Heta Järvenpää  2001    506          29.76   
  Haapajärven Kiilat  29.75                 
Sini Niemi  1993    502          29.85   
  Tornion Uimaseura  30.34                 
Henna Hökkä  2003    495          29.98   
  Oulun Uinti 1906  29.76                 
10  Nelle Ojakippola  2001    493          30.02   
  Vieskan Uimarit  30.25                 
11  Kaisa Pulkkinen  2000    493          30.03   
  Tornion Uimaseura  29.34                 
12  Noora Siltari  2000    490          30.08   
  Kemin Uimaseura  30.13                 
13  Julia Latva-Pirilä  2000    466          30.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.89                 
14  Milja Lahtinen  1999    438          31.23   
  Kokkolan Uimaseura  30.77                 
15  Jemina Pesonen  1998    433          31.36   
  Oulun Uinti 1906  30.65                 
16  Aada Sulasalmi  2002    430          31.43   
  Kemijärven Kaiku  33.30                 
16  Tiia Pudas  1999    430          31.43   
  Vieskan Uimarit  31.30                 
18  Cecilia Raudaskoski  2002    418          31.72   
  Swimming Jyväskylä  32.50                 
19  Eveliina Palo  1999    418          31.73   
  Kemin Uimaseura  30.58                 
20  Emilia Leppänen  1999    417          31.76   
  Swimming Jyväskylä  32.28                 
21  Emilia Härkönen  2001    416          31.78   
  Kokkolan Uimaseura  31.69                 
22  Jonna Laukkanen  1998    406          32.04   
  Swimming Club Vuokatti  31.16                 
23  Katariina Jyrälä  2000    399          32.22   
  Oulun Uinti 1906  31.73                 
24  Kristiina Ruotsalainen  2001    395          32.33   
  Rovaniemen Uimaseura  32.88                 
25  Laura Vierikko  2000    395          32.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  31.87                 
26  Isa Vehkaoja  2002    391          32.43   
  Oulun Uinti 1906  31.96                 
27  Rosa-Maria Alaraasakka  1996    384          32.64   
  Haukiputaan Heitto  32.37                 
28  Sofia Saukko  2001    383          32.65   
  Swimming Club Rovaniemi  32.69                 
29  Anniina Kylkisalo  2001    380          32.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.85                 
29  Milla Lackman  1997    380          32.75   
  Oulun Lohet  32.40                 
31  Eeva Paapio  2001    374          32.93   
  Swimming Jyväskylä  34.22                 
32  Martta Rautiainen  1998    370          33.04   
  Oulun Uinti 1906  32.57                 
33  Milla Kortetjärvi  2000    368          33.10   
  Oulun Uinti 1906  32.47                 
34  Iiris Jurmu  2003    368          33.11   
  Kempeleen Pyrintö  34.72                 
35  Heini Käkönen  2000    362          33.29   
  Swimming Jyväskylä  33.14                 
36  Silja Kanto  2000    354          33.54   
  Kemin Uimaseura  33.43                 
37  Matilda Lindholm  2001    351          33.64   
  Kokkolan Uimaseura  34.51                 
38  Amalia Siekkinen  2002    343          33.87   
  Oulun Lohet  32.57                 
39  Heidi Ruonavaara  1996    339          34.01   
  Kemin Työväen Uimarit  32.79                 
40  Elizaveta Parfenova  2001    339          34.03   
  Kemijärven Kaiku  33.03                 
41  Liina Rajaniemi  2003    337          34.07   
  Rovaniemen Uimaseura  34.96                 
42  Almiina Ketola  2001    331          34.30   
  Rovaniemen Uimaseura  35.57                 
43  Noora Kuhna  2000    325          34.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.77                 
44  Miina Laukka  2003    322          34.60   
  Kempeleen Pyrintö  36.05                 
45  Viona Mönttinen  2003    320          34.66   
  Oulun Lohet  37.74                 
46  Iida Saraniemi  2003    316          34.82   
  Rovaniemen Uimaseura  35.31                 
47  Fanni Kosunen  2001    314          34.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  36.58                 
48  Karolina Arola  2001    312          34.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  34.63                 
49  Veera Laakkonen  2003    309          35.08   
  Kampuksen Plaani  34.63                 
50  Roosa Raiskila  1998    303          35.32   
  Kokkolan Uimaseura  32.87                 
51  Roosa Leinonen  2001    294          35.68   
  Kempeleen Pyrintö  35.64                 
52  Aada Tapio  2003    275          36.45   
  Rovaniemen Uimaseura  38.04                 
53  Noora Sipilä  2002    262          37.08   
  Kempeleen Pyrintö  38.39                 
54  Lotta Vedenjuoksu  2003    259          37.20   
  Rovaniemen Uimaseura  39.22                 
55  Vanessa Ventelä  2002    245          37.91   
  Kemin Työväen Uimarit  37.68                 
56  Tanja Uusitalo  2003    242          38.04   
  Oulun Uinti 1906  37.80                 
57  Meri Piirainen  2002    204          40.29   
  Swimming Club Vuokatti  41.01                 
58  Iida-Elisi Anttila  2002    175          42.39   
  Kemin Työväen Uimarit  43.55                 
59  Krista Korento  2003    106          50.07   
  Oulun Lohet  48.64                 
60  Venla Ylisuvanto  2003    94          52.18   
  Kemin Työväen Uimarit  51.11                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  02 huhtikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner