Resultater for Nuorisouinnit 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
lauantaiaamu
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nuorisouinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 huhtikuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
11:01 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 huhtikuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Luukas Laine |
2005 |
|
195 |
43.26 |
1:36.66 |
2:33.44 |
|
3:16.57 |
|
|
Kampuksen Plaani |
3:14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilho Tikkanen |
2005 |
|
172 |
45.26 |
1:42.40 |
2:41.56 |
|
3:24.60 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
3:28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sisu Sorri |
2005 |
|
169 |
43.70 |
1:34.97 |
2:41.71 |
|
3:25.85 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
3:41.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aleksanteri Nissinen |
2005 |
|
157 |
46.76 |
1:41.67 |
2:41.42 |
|
3:31.13 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
3:36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nikita Semach |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Jyväskylä |
3:05.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Magnus Kuitunen |
2004 |
|
259 |
38.12 |
1:24.05 |
2:16.84 |
|
2:58.66 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:56.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elmeri Kuulasmaa |
2004 |
|
211 |
44.31 |
1:38.38 |
2:33.17 |
|
3:11.27 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
3:20.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Timo Elo |
2004 |
|
152 |
46.34 |
1:39.32 |
2:43.02 |
|
3:33.20 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
3:48.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Atte Leinonen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Paavo Erkinaro |
2003 |
|
342 |
35.46 |
1:17.49 |
2:06.29 |
|
2:42.98 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:37.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kasper Lytz |
2003 |
|
340 |
32.86 |
1:16.59 |
2:06.38 |
|
2:43.18 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:45.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
|
326 |
38.54 |
1:22.22 |
2:09.39 |
|
2:45.61 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:52.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Teppo Jestoi |
2003 |
|
241 |
43.74 |
1:28.82 |
2:21.45 |
|
3:02.97 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
3:05.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Toni Lipponen |
2003 |
|
230 |
43.61 |
1:30.88 |
2:26.27 |
|
3:05.98 |
|
|
Kemin Uimaseura |
3:07.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mikael Ryynänen |
2003 |
|
208 |
44.34 |
1:33.77 |
2:31.52 |
|
3:12.14 |
|
|
Oulun Lohet |
3:03.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tudor Ratiu |
2003 |
|
207 |
41.06 |
1:30.64 |
2:26.36 |
|
3:12.68 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
3:11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Leevi Sipilä |
2003 |
|
186 |
47.11 |
1:34.65 |
2:35.18 |
|
3:19.64 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
3:14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sihan Yu |
2003 |
|
161 |
48.62 |
1:45.89 |
2:38.47 |
|
3:29.37 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
3:28.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Benjamin Evans |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
3:12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Luka Honkanen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Jyväskylä |
3:37.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Matias Utunen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
466 |
32.56 |
1:09.51 |
1:52.33 |
|
2:27.01 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julius Kuitunen |
2002 |
|
386 |
32.94 |
1:17.15 |
2:00.75 |
|
2:36.52 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aleksi Romsi |
2002 |
|
309 |
37.45 |
1:20.19 |
2:10.22 |
|
2:48.51 |
|
|
Kemin Uimaseura |
2:54.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oliver Kela |
2002 |
|
259 |
38.36 |
1:23.01 |
2:21.01 |
|
2:58.71 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
3:03.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sampo Soininen |
2002 |
|
256 |
36.23 |
1:19.22 |
2:20.17 |
|
2:59.40 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
3:01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Juhani Tapio |
2002 |
|
146 |
49.92 |
1:43.08 |
2:49.92 |
|
3:36.30 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
3:25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kalle Karhunen |
2001 |
|
316 |
35.01 |
1:20.76 |
2:09.10 |
|
2:47.34 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:49.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Petteri Maijala |
2001 |
|
313 |
33.78 |
1:19.14 |
2:10.33 |
|
2:47.86 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:47.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kalle Tankka |
2001 |
|
298 |
37.29 |
1:23.80 |
2:10.75 |
|
2:50.61 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:02.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maxim Kolomainen |
2001 |
|
256 |
34.05 |
1:21.02 |
2:21.24 |
|
2:59.39 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
3:01.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Niklas Nygård |
2001 |
|
235 |
41.03 |
1:26.72 |
2:21.21 |
|
3:04.53 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
3:08.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Otto Luokkala |
2001 |
|
178 |
46.95 |
1:40.01 |
2:37.18 |
|
3:22.38 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
3:19.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Ukkola |
2000 |
|
473 |
32.83 |
1:11.08 |
1:52.63 |
|
2:26.30 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Topias Nygård |
2000 |
|
470 |
32.16 |
1:08.82 |
1:54.09 |
|
2:26.60 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Viktor Thodin |
2000 |
|
469 |
31.02 |
1:09.36 |
1:54.45 |
|
2:26.63 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
2:29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Antti Hirvonen |
2000 |
|
394 |
32.35 |
1:15.10 |
1:58.13 |
|
2:35.49 |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
2:38.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Juho Anttila |
2000 |
|
374 |
33.37 |
1:14.03 |
1:59.86 |
|
2:38.22 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Konsta Kallinen |
1999 |
|
551 |
28.11 |
1:04.02 |
1:45.46 |
|
2:18.98 |
|
|
Oulun Lohet |
2:18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miikka Willman |
1998 |
|
495 |
30.91 |
1:09.60 |
1:50.36 |
|
2:24.04 |
|
|
Oulun Lohet |
2:21.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aku Venhola |
1990 |
|
433 |
29.44 |
1:10.24 |
1:54.74 |
|
2:30.60 |
|
|
Oulun Lohet |
2:38.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tuukka Korpela |
1990 |
|
418 |
34.15 |
1:14.25 |
1:57.27 |
|
2:32.43 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oskari Valkonen |
1999 |
|
377 |
31.15 |
1:15.51 |
2:00.53 |
|
2:37.74 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Niilo Hokkanen |
1997 |
|
334 |
29.82 |
1:15.03 |
2:03.48 |
|
2:44.19 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Miikka Mattila |
1977 |
|
161 |
41.84 |
1:40.43 |
2:42.71 |
|
3:29.13 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
3:43.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Riku Ylikärppä |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
PU |
|
Kemin Uimaseura |
2:23.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
02 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
11:01 |
|