2018-10-23   18:19:14
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nuorisouinnit 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantaiaamu

Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  02 huhtikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:01   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 huhtikuu 2016         
 
 
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Luukas Laine  2005    195  43.26  1:36.66  2:33.44    3:16.57   
  Kampuksen Plaani  3:14.35                 
                     
Vilho Tikkanen  2005    172  45.26  1:42.40  2:41.56    3:24.60   
  Swimming Jyväskylä  3:28.07                 
                     
Sisu Sorri  2005    169  43.70  1:34.97  2:41.71    3:25.85   
  Swimming Jyväskylä  3:41.02                 
                     
Aleksanteri Nissinen  2005    157  46.76  1:41.67  2:41.42    3:31.13   
  Swimming Jyväskylä  3:36.27                 
                     
Nikita Semach  2005              DSQ   
  Swimming Jyväskylä  3:05.94                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Magnus Kuitunen  2004    259  38.12  1:24.05  2:16.84    2:58.66   
  Oulun Uinti 1906  2:56.64                 
                     
Elmeri Kuulasmaa  2004    211  44.31  1:38.38  2:33.17    3:11.27   
  Swimming Club Rovaniemi  3:20.22                 
                     
Timo Elo  2004    152  46.34  1:39.32  2:43.02    3:33.20   
  Swimming Jyväskylä  3:48.52                 
                     
Atte Leinonen  2004              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Paavo Erkinaro  2003    342  35.46  1:17.49  2:06.29    2:42.98   
  Oulun Uinti 1906  2:37.74                 
                     
Kasper Lytz  2003    340  32.86  1:16.59  2:06.38    2:43.18   
  Swimming Club Rovaniemi  2:45.04                 
                     
Olli-Pekka Pietarila  2003    326  38.54  1:22.22  2:09.39    2:45.61   
  Oulun Uinti 1906  2:52.58                 
                     
Teppo Jestoi  2003    241  43.74  1:28.82  2:21.45    3:02.97   
  Kokkolan Uimaseura  3:05.83                 
                     
Toni Lipponen  2003    230  43.61  1:30.88  2:26.27    3:05.98   
  Kemin Uimaseura  3:07.85                 
                     
Mikael Ryynänen  2003    208  44.34  1:33.77  2:31.52    3:12.14   
  Oulun Lohet  3:03.35                 
                     
Tudor Ratiu  2003    207  41.06  1:30.64  2:26.36    3:12.68   
  Swimming Club Rovaniemi  3:11.06                 
                     
Leevi Sipilä  2003    186  47.11  1:34.65  2:35.18    3:19.64   
  Kempeleen Pyrintö  3:14.72                 
                     
Sihan Yu  2003    161  48.62  1:45.89  2:38.47    3:29.37   
  Oulun Uinti 1906  3:28.94                 
                     
Benjamin Evans  2003              DSQ   
  Swimming Club Vuokatti  3:12.22                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Luka Honkanen  2003              DSQ   
  Swimming Jyväskylä  3:37.93                 
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
                     
Matias Utunen  2003              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lasse Pulkkinen  2002    466  32.56  1:09.51  1:52.33    2:27.01   
  Oulun Uinti 1906  2:29.95                 
                     
Julius Kuitunen  2002    386  32.94  1:17.15  2:00.75    2:36.52   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Aleksi Romsi  2002    309  37.45  1:20.19  2:10.22    2:48.51   
  Kemin Uimaseura  2:54.02                 
                     
Oliver Kela  2002    259  38.36  1:23.01  2:21.01    2:58.71   
  Swimming Club Rovaniemi  3:03.11                 
                     
Sampo Soininen  2002    256  36.23  1:19.22  2:20.17    2:59.40   
  Swimming Jyväskylä  3:01.39                 
                     
Juhani Tapio  2002    146  49.92  1:43.08  2:49.92    3:36.30   
  Kemin Työväen Uimarit  3:25.72                 
                     
 
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kalle Karhunen  2001    316  35.01  1:20.76  2:09.10    2:47.34   
  Kemin Työväen Uimarit  2:49.28                 
                     
Petteri Maijala  2001    313  33.78  1:19.14  2:10.33    2:47.86   
  Swimming Club Rovaniemi  2:47.83                 
                     
Kalle Tankka  2001    298  37.29  1:23.80  2:10.75    2:50.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:02.57                 
                     
Maxim Kolomainen  2001    256  34.05  1:21.02  2:21.24    2:59.39   
  Swimming Jyväskylä  3:01.05                 
                     
Niklas Nygård  2001    235  41.03  1:26.72  2:21.21    3:04.53   
  Kokkolan Uimaseura  3:08.47                 
                     
Otto Luokkala  2001    178  46.95  1:40.01  2:37.18    3:22.38   
  Kemin Työväen Uimarit  3:19.19                 
                     
 
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Anton Ukkola  2000    473  32.83  1:11.08  1:52.63    2:26.30   
  Oulun Uinti 1906  2:29.39                 
                     
Topias Nygård  2000    470  32.16  1:08.82  1:54.09    2:26.60   
  Oulun Uinti 1906  2:27.42                 
                     
Viktor Thodin  2000    469  31.02  1:09.36  1:54.45    2:26.63   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  2:29.09                 
                     
Antti Hirvonen  2000    394  32.35  1:15.10  1:58.13    2:35.49   
  Kajaanin Uimaseura  2:38.83                 
                     
Juho Anttila  2000    374  33.37  1:14.03  1:59.86    2:38.22   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Konsta Kallinen  1999    551  28.11  1:04.02  1:45.46    2:18.98   
  Oulun Lohet  2:18.64                 
                     
Miikka Willman  1998    495  30.91  1:09.60  1:50.36    2:24.04   
  Oulun Lohet  2:21.13                 
                     
Aku Venhola  1990    433  29.44  1:10.24  1:54.74    2:30.60   
  Oulun Lohet  2:38.64                 
                     
Tuukka Korpela  1990    418  34.15  1:14.25  1:57.27    2:32.43   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Oskari Valkonen  1999    377  31.15  1:15.51  2:00.53    2:37.74   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Niilo Hokkanen  1997    334  29.82  1:15.03  2:03.48    2:44.19   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Miikka Mattila  1977    161  41.84  1:40.43  2:42.71    3:29.13   
  Oulun Uinti 1906  3:43.24                 
                     
Riku Ylikärppä  1998              DSQ  PU 
  Kemin Uimaseura  2:23.09                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  02 huhtikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner