2018-12-16   01:10:10
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nuorisouinnit 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantaiaamu

Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  02 huhtikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:52   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 huhtikuu 2016         
 
 
Laji 10, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Markus Veckman  2004    293  1:16.81  2:42.36  4:08.54    5:31.27   
  Swimming Jyväskylä  5:41.52                 
                     
Veikka Ijäs  2004    254  1:19.66  2:49.00  4:20.89    5:47.22   
  Oulun Lohet  6:00.34                 
                     
Elmeri Kuulasmaa  2004    235  1:23.18  2:55.95  4:28.44    5:56.35   
  Swimming Club Rovaniemi  6:15.27                 
                     
Jami Kenttälä  2004    201  1:29.54  3:06.33  4:44.21    6:15.11   
  Oulun Uinti 1906  6:19.87                 
                     
Jere Hannuksela  2004    160  1:35.70  3:20.49  5:05.23    6:45.16   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Alex Kortesalmi  2004    159  1:32.45  3:19.74  5:07.78    6:45.65   
  Rovaniemen Uimaseura                   
                     
 
Laji 10, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Paavo Erkinaro  2003    407  1:10.99  2:26.76  3:43.20    4:56.75   
  Oulun Uinti 1906  4:50.91                 
                     
Olli-Pekka Pietarila  2003    356  1:13.38  2:33.88  3:54.71    5:10.28   
  Oulun Uinti 1906  5:16.74                 
                     
Teppo Jestoi  2003    306  1:18.42  2:42.39  4:05.75    5:26.57   
  Kokkolan Uimaseura  5:35.69                 
                     
Toni Lipponen  2003    302  1:18.43  2:41.67  4:04.98    5:27.72   
  Kemin Uimaseura  5:33.61                 
                     
Benjamin Evans  2003    301  1:17.89  2:43.42  4:08.52    5:28.35   
  Swimming Club Vuokatti  5:40.56                 
                     
Lauri Saarela  2003    283  1:17.47  2:43.64  4:11.05    5:34.98   
  Oulun Lohet  5:43.45                 
                     
Mikael Ryynänen  2003    272  1:19.57  2:47.77  4:14.17    5:39.64   
  Oulun Lohet  5:33.28                 
                     
Leevi Sipilä  2003    214  1:28.48  3:03.20  4:38.87    6:07.48   
  Kempeleen Pyrintö  6:52.72                 
                     
 
Laji 10, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Rasmus Kullas  2002    281  1:17.25  2:43.70  4:10.61    5:35.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:43.18                 
                     
Joonas Järvi  2002    277  1:17.70  2:44.45  4:12.06    5:37.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:31.94                 
                     
Juhani Tapio  2002    174  1:30.41  3:11.86  4:54.37    6:33.52   
  Kemin Työväen Uimarit  5:52.35                 
                     
 
Laji 10, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Elias Vainio  2001    289  1:15.87  2:40.34  4:07.32    5:32.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:33.30                 
                     
Henri Korpela  2001    217  1:24.16  2:59.62  4:35.88    6:06.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  6:21.58                 
                     
Otto Luokkala  2001    202  1:28.07  3:07.28  4:44.43    6:14.70   
  Kemin Työväen Uimarit  6:23.91                 
                     
 
Laji 10, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Anton Ukkola  2000    458  1:07.39  2:19.99  3:34.34    4:45.35   
  Oulun Uinti 1906  4:40.52                 
                     
 
Laji 10, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kimmo Viinamäki  1995    354  1:11.98  2:32.37  3:52.65    5:10.99   
  Kemin Työväen Uimarit  5:05.69                 
                     
Miikka Mattila  1977    139  1:29.50  3:21.43  5:17.65    7:03.97   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  02 huhtikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner