2018-12-16   11:32:19
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nuorisouinnit 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantaiaamu

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  02 huhtikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:43   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 huhtikuu 2016         
 
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Reetta Ollonen  2006    215  44.80  1:39.37  2:41.33    3:30.30   
  Ssv Ulm  3:36.43                 
                     
Noora Tennilä  2007    186  47.09  1:49.43  2:51.40    3:40.57   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Janina Paakkolanvaara  2006    160  50.71  1:54.09  2:58.31    3:51.85   
  Kemin Työväen Uimarit  3:49.77                 
                     
Vilja Säntti  2008    148  58.84  2:02.75  3:05.68    3:58.08   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Anna Kortesalmi  2006              DSQ  RU eriaik. 
  Rovaniemen Uimaseura                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Oona Lipponen  2006              DSQ  SU 
  Kemin Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Viivi Säntti  2005    337  41.96  1:30.69  2:21.08    3:01.17   
  Oulun Uinti 1906  3:04.49                 
                     
Saara Niemi  2005    334  38.66  1:26.90  2:21.62    3:01.68   
  Haukiputaan Heitto  3:12.08                 
                     
Riina Niemi  2005    280  43.18  1:31.41  2:33.20    3:12.62   
  Swimming Club Rovaniemi  3:29.58                 
                     
Laura Rajavaara  2005    228  44.10  1:38.08  2:41.67    3:26.31   
  Oulun Uinti 1906  3:32.22                 
                     
Teea Jestoi  2005    226  43.18  1:39.75  2:40.92    3:26.99   
  Kokkolan Uimaseura  3:28.81                 
                     
Essi Vilhelmiina Virta  2005    221  49.86  1:40.84  2:44.06    3:28.49   
  Oulun Uinti 1906  3:21.39                 
                     
Lidia Evans  2005    220  48.50  1:39.58  2:42.58    3:28.74   
  Swimming Club Vuokatti  3:31.96                 
                     
Maiju Huttunen  2005    214    1:37.17  2:44.75    3:30.85   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Ella-Olivia Tikkanen  2005    179    1:51.23  2:58.49    3:43.73   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Saga Tuisku  2005    159  52.99  1:48.83  3:00.37    3:52.44   
  Kemin Työväen Uimarit  4:07.11                 
                     
11  Eveliina Vakkuri  2005    157  57.02  1:57.94  3:03.66    3:53.59   
  Kemin Työväen Uimarit  3:57.09                 
                     
12  Sointu Purola  2005    138  56.08  1:58.97  3:09.15    4:03.62   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
13  Anniina Törmi  2005    119  1:01.13  2:09.78  3:19.67    4:16.40   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
14  Reetta Pietilä  2005    115      3:17.02    4:18.97   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
15  Sofia Kilpeläinen  2005    97    2:14.45  3:26.15    4:34.09   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Petra Ansaranta  2004    457  34.02  1:14.11  2:05.70    2:43.63   
  Oulun Uinti 1906  2:53.64                 
                     
Pinja Taskila  2004    424  38.77  1:21.99  2:07.38    2:47.75   
  Oulun Uinti 1906  2:47.81                 
                     
Laura Markuksela  2004    355  39.40  1:26.52  2:17.47    2:57.96   
  Oulun Lohet  2:51.93                 
                     
Olga Emilia Mattila  2004    350  40.82  1:27.80  2:17.99    2:58.80   
  Oulun Uinti 1906  2:59.71                 
                     
Aada Heiskanen  2004    350  36.92  1:24.76  2:20.48    2:58.96   
  Oulun Uinti 1906  3:05.78                 
                     
Inka Lytz  2004    315  40.95  1:27.17  2:25.33    3:05.21   
  Swimming Club Rovaniemi  3:04.67                 
                     
Anni Ranta-Valkama  2004    310  40.92  1:27.45  2:26.67    3:06.29   
  Swimming Club Rovaniemi  3:07.45                 
                     
Lilja Ukkola  2004    303  40.00  1:28.69  2:26.08    3:07.67   
  Oulun Uinti 1906  3:04.83                 
                     
Nea Parkatti  2004    273  44.89  1:34.81  2:31.48    3:14.37   
  Swimming Jyväskylä  3:19.84                 
                     
10  Tessa Tattari  2004    256  47.07  1:37.86  2:36.64    3:18.43   
  Kokkolan Uimaseura  3:19.18                 
                     
11  Kiia Junttari  2004    255  42.02    2:18.96    3:18.67   
  Kemin Työväen Uimarit  3:13.06                 
                     
12  Anastasia Parfenova  2004    248  49.73  1:42.57  2:37.29    3:20.62   
  Kemijärven Kaiku  3:23.83                 
                     
13  Henna Känsäkangas  2004    248  42.63  1:30.35  2:30.17    3:20.65   
  Kokkolan Uimaseura  3:18.14                 
                     
14  Jatta Nurmela  2004    240  42.20  1:40.24  2:37.62    3:22.93   
  Haukiputaan Heitto  3:39.77                 
                     
15  Hanna-Maria Korpilähde  2004    188  47.04  1:40.87  2:50.71    3:40.03   
  Swimming Club Rovaniemi  3:35.49                 
                     
16  Sara Meissner  2004    180  46.34  1:45.92  2:55.66    3:43.11   
  Oulun Uinti 1906  3:44.94                 
                     
17  Juuli Kinnunen  2004    179  47.97  1:48.03  2:50.77    3:43.43   
  Swimming Jyväskylä  3:51.46                 
                     
18  Jenna Salonen  2004    177  38.10  1:51.44  2:54.91    3:44.62   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
19  Emilia Karppinen  2004    175  55.31  1:50.59  2:53.19    3:45.25   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
20  Reetta Piira  2004    175  47.47  1:48.97  2:53.57    3:45.30   
  Swimming Club Rovaniemi  3:34.08                 
                     
21  Ronja Kämäräinen  2004    172  52.75  1:47.97  2:58.39    3:46.57   
  Swimming Club Vuokatti  3:50.28                 
                     
22  Emma Tolonen  2004    157    1:51.80  2:57.46    3:53.55   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
23  Mikaela Laaksola  2004    155  54.24  1:59.88  3:04.00    3:54.78   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
24  Iida Heiko  2004    150  57.87  2:00.07  3:07.01    3:57.30   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Veera Kinnunen  2004              DSQ   
  Swimming Jyväskylä  3:36.85                 
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Madeleine Hiltunen  2003    530  32.92  1:13.92  1:59.87    2:35.83   
  Oulun Lohet  2:35.80                 
                     
Martta Nygård  2003    452  35.12  1:17.87  2:05.71    2:44.33   
  Oulun Uinti 1906  2:44.72                 
                     
Martta Ruuska  2003    444  35.77  1:25.06  2:07.82    2:45.24   
  Swimming Jyväskylä  2:42.17                 
                     
Minja Lukkari  2003    431  37.40  1:21.27  2:08.46    2:46.84   
  Oulun Uinti 1906  2:42.29                 
                     
Venla Säntti  2003    406  37.17  1:19.62  2:11.85    2:50.30   
  Oulun Uinti 1906  2:48.57                 
                     
Emma Hämäläinen  2003    382  36.18  1:24.36  2:13.29    2:53.68   
  Vieskan Uimarit  2:50.27                 
                     
Emma Laatikainen  2003    352  40.35  1:28.00  2:17.41    2:58.57   
  Swimming Club Vuokatti  2:55.54                 
                     
Mathilda Puutio  2003    341  42.16  1:29.25  2:21.86    3:00.51   
  Oulun Uinti 1906  3:01.09                 
                     
Hilla Saastamoinen  2003    338  38.92  1:27.39  2:21.89    3:01.05   
  Oulun Uinti 1906  3:01.07                 
                     
10  Sini Lassila  2003    332  39.71  1:31.94  2:22.04    3:02.11   
  Swimming Club Rovaniemi  3:05.32                 
                     
11  Katariina Kuulasmaa  2003    302  41.25  1:30.98  2:25.45    3:07.80   
  Swimming Club Rovaniemi  3:17.36                 
                     
12  Saana Järvinen  2003    277  43.68  1:35.65  2:31.53    3:13.32   
  Swimming Jyväskylä  3:11.05                 
                     
13  Satu Immonen  2003    239  47.57  1:40.61  2:39.43    3:23.19   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
14  Emmi Palo  2003    228  47.35  1:39.31  2:40.01    3:26.38   
  Kemin Uimaseura  3:27.24                 
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Viivi Merisalo  2002    470  35.23  1:18.37  2:05.90    2:42.10   
  Swimming Jyväskylä  2:46.97                 
                     
Petra Heikkinen  2002    452  35.51  1:15.17  2:05.38    2:44.32   
  Oulun Uinti 1906  2:46.29                 
                     
Vilhelmiina Wegelius  2002    424  34.67  1:20.96  2:09.30    2:47.81   
  Joensuun Uimaseura  2:48.50                 
                     
Liina Salin  2002    416  35.65  1:17.89  2:11.13    2:48.94   
  Kokkolan Uimaseura  2:54.14                 
                     
Elisa Vakkuri  2002    374  35.29  1:24.55  2:15.67    2:54.98   
  Kemin Työväen Uimarit  2:51.32                 
                     
Ronja Nätynki  2002    371  36.20  1:24.37  2:15.23    2:55.44   
  Swimming Club Rovaniemi  2:56.61                 
                     
Olivia Nurkkala  2002    357  41.97  1:29.02  2:18.40    2:57.62   
  Kokkolan Uimaseura  2:56.99                 
                     
Amanda Paukkunen  2002    344  34.51  1:24.19  2:19.08    2:59.98   
  Swimming Jyväskylä  3:00.94                 
                     
Sole Piirainen  2002    343  40.36  1:25.24  2:15.16    3:00.02   
  Swimming Club Vuokatti  3:07.17                 
                     
10  Jessi Nurmela  2002    297  41.52  1:28.61  2:29.92    3:08.95   
  Haukiputaan Heitto  3:07.15                 
                     
11  Ida Karjalainen  2002    259  44.07  1:35.30  2:35.60    3:17.67   
  Swimming Club Rovaniemi  3:25.56                 
                     
12  Eveliina Kuula  2002    232  46.25  1:41.29  2:41.15    3:25.14   
  Swimming Jyväskylä  3:32.20                 
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Nelle Ojakippola  2001    494  34.17  1:18.05  2:03.19    2:39.47   
  Vieskan Uimarit  2:39.29                 
                     
Sanni Lampi  2001    469  33.47  1:14.14  2:04.94    2:42.24   
  Swimming Jyväskylä  2:39.75                 
                     
Jenni Louhimo  2001    463  34.98  1:16.79  2:06.41    2:42.93   
  Oulun Uinti 1906  2:49.70                 
                     
Heta Järvenpää  2001    408  35.41  1:19.51  2:12.35    2:50.04   
  Haapajärven Kiilat  2:50.74                 
                     
Lotta Tiittanen  2001    365  39.70  1:24.60  2:14.61    2:56.34   
  Joensuun Uimaseura  2:53.42                 
                     
Noora Leppänen  2001    344  40.16  1:27.91  2:18.56    2:59.92   
  Swimming Jyväskylä  2:55.49                 
                     
Viveca Meriläinen  2001    333  39.43  1:26.24  2:20.39    3:01.78   
  Kemijärven Kaiku  3:04.53                 
                     
Matilda Lindholm  2001    313  40.59  1:29.68  2:23.09    3:05.69   
  Kokkolan Uimaseura  3:04.95                 
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sofia Ylihannu  1997    547  32.67  1:11.06  1:56.88    2:34.18   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Sofia Risteelä  1993    535  33.22  1:15.38  1:58.86    2:35.35   
  Oulun Uinti 1906  2:38.35                 
                     
Sini Niemi  1993    506  32.36  1:14.42  2:01.48    2:38.21   
  Tornion Uimaseura  2:39.16                 
                     
Reetta-Maija Perätalo  2000    492  33.77  1:15.17  2:02.03    2:39.71   
  Oulun Lohet  2:38.02                 
                     
Emma Nikula  1998    422  35.75  1:18.15  2:09.56    2:48.10   
  Vieskan Uimarit  2:51.12                 
                     
Anni Katajamäki  2000    415  35.34  1:20.28  2:12.55    2:48.99   
  Haukiputaan Heitto  2:46.42                 
                     
Enni Heikkinen  1997    369  38.32  1:22.70  2:15.32    2:55.73   
  Kajaanin Uimaseura  2:58.89                 
                     
Niina Piipponen  2000    338  37.82  1:25.25  2:20.09    3:00.98   
  Swimming Jyväskylä  3:03.96                 
                     
Netta Vesanen  2000    321  40.62  1:26.76  2:24.63    3:04.19   
  Swimming Jyväskylä  3:05.33                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  02 huhtikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner