2018-10-23   18:19:21
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nuorisouinnit 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  02 huhtikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:43   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 huhtikuu 2016         
 
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Reetta Ollonen  2006    215  44.80  1:39.37  2:41.33    3:30.30   
  Ssv Ulm  3:36.43                 
                     
Noora Tennilä  2007    186  47.09  1:49.43  2:51.40    3:40.57   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Janina Paakkolanvaara  2006    160  50.71  1:54.09  2:58.31    3:51.85   
  Kemin Työväen Uimarit  3:49.77                 
                     
Vilja Säntti  2008    148  58.84  2:02.75  3:05.68    3:58.08   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Anna Kortesalmi  2006              DSQ  RU eriaik. 
  Rovaniemen Uimaseura                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Oona Lipponen  2006              DSQ  SU 
  Kemin Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Viivi Säntti  2005    337  41.96  1:30.69  2:21.08    3:01.17   
  Oulun Uinti 1906  3:04.49                 
                     
Saara Niemi  2005    334  38.66  1:26.90  2:21.62    3:01.68   
  Haukiputaan Heitto  3:12.08                 
                     
Riina Niemi  2005    280  43.18  1:31.41  2:33.20    3:12.62   
  Swimming Club Rovaniemi  3:29.58                 
                     
Laura Rajavaara  2005    228  44.10  1:38.08  2:41.67    3:26.31   
  Oulun Uinti 1906  3:32.22                 
                     
Teea Jestoi  2005    226  43.18  1:39.75  2:40.92    3:26.99   
  Kokkolan Uimaseura  3:28.81                 
                     
Essi Vilhelmiina Virta  2005    221  49.86  1:40.84  2:44.06    3:28.49   
  Oulun Uinti 1906  3:21.39                 
                     
Lidia Evans  2005    220  48.50  1:39.58  2:42.58    3:28.74   
  Swimming Club Vuokatti  3:31.96                 
                     
Maiju Huttunen  2005    214    1:37.17  2:44.75    3:30.85   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Ella-Olivia Tikkanen  2005    179    1:51.23  2:58.49    3:43.73   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Saga Tuisku  2005    159  52.99  1:48.83  3:00.37    3:52.44   
  Kemin Työväen Uimarit  4:07.11                 
                     
11  Eveliina Vakkuri  2005    157  57.02  1:57.94  3:03.66    3:53.59   
  Kemin Työväen Uimarit  3:57.09                 
                     
12  Sointu Purola  2005    138  56.08  1:58.97  3:09.15    4:03.62   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
13  Anniina Törmi  2005    119  1:01.13  2:09.78  3:19.67    4:16.40   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
14  Reetta Pietilä  2005    115      3:17.02    4:18.97   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
15  Sofia Kilpeläinen  2005    97    2:14.45  3:26.15    4:34.09   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Petra Ansaranta  2004    457  34.02  1:14.11  2:05.70    2:43.63   
  Oulun Uinti 1906  2:53.64                 
                     
Pinja Taskila  2004    424  38.77  1:21.99  2:07.38    2:47.75   
  Oulun Uinti 1906  2:47.81                 
                     
Laura Markuksela  2004    355  39.40  1:26.52  2:17.47    2:57.96   
  Oulun Lohet  2:51.93                 
                     
Olga Emilia Mattila  2004    350  40.82  1:27.80  2:17.99    2:58.80   
  Oulun Uinti 1906  2:59.71                 
                     
Aada Heiskanen  2004    350  36.92  1:24.76  2:20.48    2:58.96   
  Oulun Uinti 1906  3:05.78                 
                     
Inka Lytz  2004    315  40.95  1:27.17  2:25.33    3:05.21   
  Swimming Club Rovaniemi  3:04.67                 
                     
Anni Ranta-Valkama  2004    310  40.92  1:27.45  2:26.67    3:06.29   
  Swimming Club Rovaniemi  3:07.45                 
                     
Lilja Ukkola  2004    303  40.00  1:28.69  2:26.08    3:07.67   
  Oulun Uinti 1906  3:04.83                 
                     
Nea Parkatti  2004    273  44.89  1:34.81  2:31.48    3:14.37   
  Swimming Jyväskylä  3:19.84                 
                     
10  Tessa Tattari  2004    256  47.07  1:37.86  2:36.64    3:18.43   
  Kokkolan Uimaseura  3:19.18                 
                     
11  Kiia Junttari  2004    255  42.02    2:18.96    3:18.67   
  Kemin Työväen Uimarit  3:13.06                 
                     
12  Anastasia Parfenova  2004    248  49.73  1:42.57  2:37.29    3:20.62   
  Kemijärven Kaiku  3:23.83                 
                     
13  Henna Känsäkangas  2004    248  42.63  1:30.35  2:30.17    3:20.65   
  Kokkolan Uimaseura  3:18.14                 
                     
14  Jatta Nurmela  2004    240  42.20  1:40.24  2:37.62    3:22.93   
  Haukiputaan Heitto  3:39.77                 
                     
15  Hanna-Maria Korpilähde  2004    188  47.04  1:40.87  2:50.71    3:40.03   
  Swimming Club Rovaniemi  3:35.49                 
                     
16  Sara Meissner  2004    180  46.34  1:45.92  2:55.66    3:43.11   
  Oulun Uinti 1906  3:44.94                 
                     
17  Juuli Kinnunen  2004    179  47.97  1:48.03  2:50.77    3:43.43   
  Swimming Jyväskylä  3:51.46                 
                     
18  Jenna Salonen  2004    177  38.10  1:51.44  2:54.91    3:44.62   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
19  Emilia Karppinen  2004    175  55.31  1:50.59  2:53.19    3:45.25   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
20  Reetta Piira  2004    175  47.47  1:48.97  2:53.57    3:45.30   
  Swimming Club Rovaniemi  3:34.08                 
                     
21  Ronja Kämäräinen  2004    172  52.75  1:47.97  2:58.39    3:46.57   
  Swimming Club Vuokatti  3:50.28                 
                     
22  Emma Tolonen  2004    157    1:51.80  2:57.46    3:53.55   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
23  Mikaela Laaksola  2004    155  54.24  1:59.88  3:04.00    3:54.78   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
24  Iida Heiko  2004    150  57.87  2:00.07  3:07.01    3:57.30   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Veera Kinnunen  2004              DSQ   
  Swimming Jyväskylä  3:36.85                 
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Madeleine Hiltunen  2003    530  32.92  1:13.92  1:59.87    2:35.83   
  Oulun Lohet  2:35.80                 
                     
Martta Nygård  2003    452  35.12  1:17.87  2:05.71    2:44.33   
  Oulun Uinti 1906  2:44.72                 
                     
Martta Ruuska  2003    444  35.77  1:25.06  2:07.82    2:45.24   
  Swimming Jyväskylä  2:42.17                 
                     
Minja Lukkari  2003    431  37.40  1:21.27  2:08.46    2:46.84   
  Oulun Uinti 1906  2:42.29                 
                     
Venla Säntti  2003    406  37.17  1:19.62  2:11.85    2:50.30   
  Oulun Uinti 1906  2:48.57                 
                     
Emma Hämäläinen  2003    382  36.18  1:24.36  2:13.29    2:53.68   
  Vieskan Uimarit  2:50.27                 
                     
Emma Laatikainen  2003    352  40.35  1:28.00  2:17.41    2:58.57   
  Swimming Club Vuokatti  2:55.54                 
                     
Mathilda Puutio  2003    341  42.16  1:29.25  2:21.86    3:00.51   
  Oulun Uinti 1906  3:01.09                 
                     
Hilla Saastamoinen  2003    338  38.92  1:27.39  2:21.89    3:01.05   
  Oulun Uinti 1906  3:01.07                 
                     
10  Sini Lassila  2003    332  39.71  1:31.94  2:22.04    3:02.11   
  Swimming Club Rovaniemi  3:05.32                 
                     
11  Katariina Kuulasmaa  2003    302  41.25  1:30.98  2:25.45    3:07.80   
  Swimming Club Rovaniemi  3:17.36                 
                     
12  Saana Järvinen  2003    277  43.68  1:35.65  2:31.53    3:13.32   
  Swimming Jyväskylä  3:11.05                 
                     
13  Satu Immonen  2003    239  47.57  1:40.61  2:39.43    3:23.19   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
14  Emmi Palo  2003    228  47.35  1:39.31  2:40.01    3:26.38   
  Kemin Uimaseura  3:27.24                 
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Viivi Merisalo  2002    470  35.23  1:18.37  2:05.90    2:42.10   
  Swimming Jyväskylä  2:46.97                 
                     
Petra Heikkinen  2002    452  35.51  1:15.17  2:05.38    2:44.32   
  Oulun Uinti 1906  2:46.29                 
                     
Vilhelmiina Wegelius  2002    424  34.67  1:20.96  2:09.30    2:47.81   
  Joensuun Uimaseura  2:48.50                 
                     
Liina Salin  2002    416  35.65  1:17.89  2:11.13    2:48.94   
  Kokkolan Uimaseura  2:54.14                 
                     
Elisa Vakkuri  2002    374  35.29  1:24.55  2:15.67    2:54.98   
  Kemin Työväen Uimarit  2:51.32                 
                     
Ronja Nätynki  2002    371  36.20  1:24.37  2:15.23    2:55.44   
  Swimming Club Rovaniemi  2:56.61                 
                     
Olivia Nurkkala  2002    357  41.97  1:29.02  2:18.40    2:57.62   
  Kokkolan Uimaseura  2:56.99                 
                     
Amanda Paukkunen  2002    344  34.51  1:24.19  2:19.08    2:59.98   
  Swimming Jyväskylä  3:00.94                 
                     
Sole Piirainen  2002    343  40.36  1:25.24  2:15.16    3:00.02   
  Swimming Club Vuokatti  3:07.17                 
                     
10  Jessi Nurmela  2002    297  41.52  1:28.61  2:29.92    3:08.95   
  Haukiputaan Heitto  3:07.15                 
                     
11  Ida Karjalainen  2002    259  44.07  1:35.30  2:35.60    3:17.67   
  Swimming Club Rovaniemi  3:25.56                 
                     
12  Eveliina Kuula  2002    232  46.25  1:41.29  2:41.15    3:25.14   
  Swimming Jyväskylä  3:32.20                 
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Nelle Ojakippola  2001    494  34.17  1:18.05  2:03.19    2:39.47   
  Vieskan Uimarit  2:39.29                 
                     
Sanni Lampi  2001    469  33.47  1:14.14  2:04.94    2:42.24   
  Swimming Jyväskylä  2:39.75                 
                     
Jenni Louhimo  2001    463  34.98  1:16.79  2:06.41    2:42.93   
  Oulun Uinti 1906  2:49.70                 
                     
Heta Järvenpää  2001    408  35.41  1:19.51  2:12.35    2:50.04   
  Haapajärven Kiilat  2:50.74                 
                     
Lotta Tiittanen  2001    365  39.70  1:24.60  2:14.61    2:56.34   
  Joensuun Uimaseura  2:53.42                 
                     
Noora Leppänen  2001    344  40.16  1:27.91  2:18.56    2:59.92   
  Swimming Jyväskylä  2:55.49                 
                     
Viveca Meriläinen  2001    333  39.43  1:26.24  2:20.39    3:01.78   
  Kemijärven Kaiku  3:04.53                 
                     
Matilda Lindholm  2001    313  40.59  1:29.68  2:23.09    3:05.69   
  Kokkolan Uimaseura  3:04.95                 
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sofia Ylihannu  1997    547  32.67  1:11.06  1:56.88    2:34.18   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Sofia Risteelä  1993    535  33.22  1:15.38  1:58.86    2:35.35   
  Oulun Uinti 1906  2:38.35                 
                     
Sini Niemi  1993    506  32.36  1:14.42  2:01.48    2:38.21   
  Tornion Uimaseura  2:39.16                 
                     
Reetta-Maija Perätalo  2000    492  33.77  1:15.17  2:02.03    2:39.71   
  Oulun Lohet  2:38.02                 
                     
Emma Nikula  1998    422  35.75  1:18.15  2:09.56    2:48.10   
  Vieskan Uimarit  2:51.12                 
                     
Anni Katajamäki  2000    415  35.34  1:20.28  2:12.55    2:48.99   
  Haukiputaan Heitto  2:46.42                 
                     
Enni Heikkinen  1997    369  38.32  1:22.70  2:15.32    2:55.73   
  Kajaanin Uimaseura  2:58.89                 
                     
Niina Piipponen  2000    338  37.82  1:25.25  2:20.09    3:00.98   
  Swimming Jyväskylä  3:03.96                 
                     
Netta Vesanen  2000    321  40.62  1:26.76  2:24.63    3:04.19   
  Swimming Jyväskylä  3:05.33                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  02 huhtikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:43 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  02 huhtikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:01   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 huhtikuu 2016         
 
 
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Luukas Laine  2005    195  43.26  1:36.66  2:33.44    3:16.57   
  Kampuksen Plaani  3:14.35                 
                     
Vilho Tikkanen  2005    172  45.26  1:42.40  2:41.56    3:24.60   
  Swimming Jyväskylä  3:28.07                 
                     
Sisu Sorri  2005    169  43.70  1:34.97  2:41.71    3:25.85   
  Swimming Jyväskylä  3:41.02                 
                     
Aleksanteri Nissinen  2005    157  46.76  1:41.67  2:41.42    3:31.13   
  Swimming Jyväskylä  3:36.27                 
                     
Nikita Semach  2005              DSQ   
  Swimming Jyväskylä  3:05.94                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Magnus Kuitunen  2004    259  38.12  1:24.05  2:16.84    2:58.66   
  Oulun Uinti 1906  2:56.64                 
                     
Elmeri Kuulasmaa  2004    211  44.31  1:38.38  2:33.17    3:11.27   
  Swimming Club Rovaniemi  3:20.22                 
                     
Timo Elo  2004    152  46.34  1:39.32  2:43.02    3:33.20   
  Swimming Jyväskylä  3:48.52                 
                     
Atte Leinonen  2004              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Paavo Erkinaro  2003    342  35.46  1:17.49  2:06.29    2:42.98   
  Oulun Uinti 1906  2:37.74                 
                     
Kasper Lytz  2003    340  32.86  1:16.59  2:06.38    2:43.18   
  Swimming Club Rovaniemi  2:45.04                 
                     
Olli-Pekka Pietarila  2003    326  38.54  1:22.22  2:09.39    2:45.61   
  Oulun Uinti 1906  2:52.58                 
                     
Teppo Jestoi  2003    241  43.74  1:28.82  2:21.45    3:02.97   
  Kokkolan Uimaseura  3:05.83                 
                     
Toni Lipponen  2003    230  43.61  1:30.88  2:26.27    3:05.98   
  Kemin Uimaseura  3:07.85                 
                     
Mikael Ryynänen  2003    208  44.34  1:33.77  2:31.52    3:12.14   
  Oulun Lohet  3:03.35                 
                     
Tudor Ratiu  2003    207  41.06  1:30.64  2:26.36    3:12.68   
  Swimming Club Rovaniemi  3:11.06                 
                     
Leevi Sipilä  2003    186  47.11  1:34.65  2:35.18    3:19.64   
  Kempeleen Pyrintö  3:14.72                 
                     
Sihan Yu  2003    161  48.62  1:45.89  2:38.47    3:29.37   
  Oulun Uinti 1906  3:28.94                 
                     
Benjamin Evans  2003              DSQ   
  Swimming Club Vuokatti  3:12.22                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Luka Honkanen  2003              DSQ   
  Swimming Jyväskylä  3:37.93                 
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
                     
Matias Utunen  2003              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lasse Pulkkinen  2002    466  32.56  1:09.51  1:52.33    2:27.01   
  Oulun Uinti 1906  2:29.95                 
                     
Julius Kuitunen  2002    386  32.94  1:17.15  2:00.75    2:36.52   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Aleksi Romsi  2002    309  37.45  1:20.19  2:10.22    2:48.51   
  Kemin Uimaseura  2:54.02                 
                     
Oliver Kela  2002    259  38.36  1:23.01  2:21.01    2:58.71   
  Swimming Club Rovaniemi  3:03.11                 
                     
Sampo Soininen  2002    256  36.23  1:19.22  2:20.17    2:59.40   
  Swimming Jyväskylä  3:01.39                 
                     
Juhani Tapio  2002    146  49.92  1:43.08  2:49.92    3:36.30   
  Kemin Työväen Uimarit  3:25.72                 
                     
 
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kalle Karhunen  2001    316  35.01  1:20.76  2:09.10    2:47.34   
  Kemin Työväen Uimarit  2:49.28                 
                     
Petteri Maijala  2001    313  33.78  1:19.14  2:10.33    2:47.86   
  Swimming Club Rovaniemi  2:47.83                 
                     
Kalle Tankka  2001    298  37.29  1:23.80  2:10.75    2:50.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:02.57                 
                     
Maxim Kolomainen  2001    256  34.05  1:21.02  2:21.24    2:59.39   
  Swimming Jyväskylä  3:01.05                 
                     
Niklas Nygård  2001    235  41.03  1:26.72  2:21.21    3:04.53   
  Kokkolan Uimaseura  3:08.47                 
                     
Otto Luokkala  2001    178  46.95  1:40.01  2:37.18    3:22.38   
  Kemin Työväen Uimarit  3:19.19                 
                     
 
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Anton Ukkola  2000    473  32.83  1:11.08  1:52.63    2:26.30   
  Oulun Uinti 1906  2:29.39                 
                     
Topias Nygård  2000    470  32.16  1:08.82  1:54.09    2:26.60   
  Oulun Uinti 1906  2:27.42                 
                     
Viktor Thodin  2000    469  31.02  1:09.36  1:54.45    2:26.63   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  2:29.09                 
                     
Antti Hirvonen  2000    394  32.35  1:15.10  1:58.13    2:35.49   
  Kajaanin Uimaseura  2:38.83                 
                     
Juho Anttila  2000    374  33.37  1:14.03  1:59.86    2:38.22   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Konsta Kallinen  1999    551  28.11  1:04.02  1:45.46    2:18.98   
  Oulun Lohet  2:18.64                 
                     
Miikka Willman  1998    495  30.91  1:09.60  1:50.36    2:24.04   
  Oulun Lohet  2:21.13                 
                     
Aku Venhola  1990    433  29.44  1:10.24  1:54.74    2:30.60   
  Oulun Lohet  2:38.64                 
                     
Tuukka Korpela  1990    418  34.15  1:14.25  1:57.27    2:32.43   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Oskari Valkonen  1999    377  31.15  1:15.51  2:00.53    2:37.74   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Niilo Hokkanen  1997    334  29.82  1:15.03  2:03.48    2:44.19   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Miikka Mattila  1977    161  41.84  1:40.43  2:42.71    3:29.13   
  Oulun Uinti 1906  3:43.24                 
                     
Riku Ylikärppä  1998              DSQ  PU 
  Kemin Uimaseura  2:23.09                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  02 huhtikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:01 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  02 huhtikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:12   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 huhtikuu 2016         
 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Miina Torvikoski  2006    324          34.53   
  Kemin Uimaseura  34.99                 
Lotta Moilanen  2006    268          36.80   
  Oulun Uinti 1906  36.03                 
Anna Kortesalmi  2006    246          37.84   
  Rovaniemen Uimaseura  39.06                 
Kaisa Keränen  2007    232          38.60   
  Oulun Lohet  38.85                 
Noora Tennilä  2007    225          38.97   
  Oulun Uinti 1906  40.68                 
Sara Seppänen  2006    221          39.20   
  Oulun Lohet  38.62                 
Vilja Säntti  2008    192          41.09   
  Oulun Uinti 1906  41.16                 
Pinja Junttari  2006    183          41.75   
  Kemin Työväen Uimarit  43.72                 
Aurora Rantala  2006    164          43.28   
  Oulun Lohet  43.84                 
10  Noora-Maria Linna  2006    162          43.51   
  Vieskan Uimarit  45.94                 
11  Ellen Krüger  2007    153          44.31   
  Oulun Lohet  46.60                 
11  Emma Autio  2007    153          44.31   
  Oulun Lohet  42.63                 
13  Vilja Takalo  2006    145          45.15   
  Kajaanin Uimaseura  46.30                 
14  Pinja Perälä  2006    127          47.13   
  Kemijärven Kaiku  48.19                 
15  Kaisa Tolonen  2006    126          47.25   
  Kajaanin Uimaseura  52.99                 
16  Peppi Ojakippola  2006    119          48.14   
  Vieskan Uimarit                   
17  Isabella Yu  2006    85          53.83   
  Oulun Uinti 1906                   
18  Emma Olivia Mattila  2007    82          54.51   
  Oulun Uinti 1906  54.63                 
Saaga Kähkönen  2006              DSQ   
  Vieskan Uimarit  44.85                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Laura Rajavaara  2005    353          33.57   
  Oulun Uinti 1906  35.61                 
Saara Niemi  2005    350          33.66   
  Haukiputaan Heitto  33.84                 
Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005    230          38.69   
  Kemin Uimaseura  40.72                 
Ella-Olivia Tikkanen  2005    222          39.15   
  Oulun Uinti 1906  40.37                 
Pinja Lohiniva  2005    197          40.77   
  Oulun Uinti 1906  42.30                 
Saana Uusitalo  2005    195          40.88   
  Oulun Lohet  43.27                 
Amanda Riuttanen  2005    193          41.03   
  Oulun Uinti 1906  42.39                 
Vilma Kiviniemi  2005    183          41.76   
  Oulun Uinti 1906  42.39                 
Martta Ryynänen  2005    175          42.38   
  Oulun Lohet  43.22                 
10  Sointu Purola  2005    174          42.48   
  Oulun Uinti 1906  41.29                 
11  Vilmiina Grekula  2005    170          42.77   
  Oulun Uinti 1906  49.38                 
12  Elin Thodin  2005    168          42.94   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  44.74                 
13  Reetta Pietilä  2005    166          43.11   
  Oulun Uinti 1906  44.91                 
14  Pihla Louhela  2005    106          50.12   
  Oulun Uinti 1906                   
15  Sofia Kilpeläinen  2005    69          57.62   
  Oulun Uinti 1906  52.84                 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Helmi Jouhten  2004    464          30.63   
  Kempeleen Pyrintö  32.20                 
Inka Lytz  2004    352          33.59   
  Swimming Club Rovaniemi  33.09                 
Anni Ranta-Valkama  2004    337          34.10   
  Swimming Club Rovaniemi  32.95                 
Viivi Tonteri  2004    332          34.26   
  Oulun Uinti 1906  33.63                 
Sofia Nurkkala  2004    322          34.59   
  Kokkolan Uimaseura  34.06                 
Henna Moilanen  2004    305          35.22   
  Kempeleen Pyrintö  39.38                 
Petra Laukkanen  2004    290          35.83   
  Oulun Lohet  37.79                 
Viivi Kortelainen  2004    261          37.09   
  Kajaanin Uimaseura  38.21                 
Noora Aikio  2004    250          37.63   
  Kemin Uimaseura  37.71                 
10  Lotta Heino  2004    203          40.34   
  Oulun Uinti 1906                   
11  Annika Koistinen  2004    166          43.10   
  Oulun Lohet  46.73                 
12  Riina Leinonen  2004    160          43.67   
  Kempeleen Pyrintö  44.43                 
13  Milla Saaranen  2004    155          44.15   
  Iisalmen Uimarit  47.43                 
Emilia Karppinen  2004              DSQ   
  Kajaanin Uimaseura  39.99                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Reetta Kanervo  1999    718          26.49   
  Oulun Uinti 1906  26.11                 
Jenni Lampi  2000    603          28.08   
  Swimming Jyväskylä  27.65                 
Lotta Kuulasmaa  1994    550          28.95   
  Swimming Club Rovaniemi  28.93                 
Sonja Portin  1998    549          28.97   
  Oulun Lohet  28.03                 
Katariina Kourula  2002    529          29.33   
  Kemin Uimaseura  29.78                 
Heidi Kivioja  2000    515          29.59   
  Vieskan Uimarit  29.98                 
Heta Järvenpää  2001    506          29.76   
  Haapajärven Kiilat  29.75                 
Sini Niemi  1993    502          29.85   
  Tornion Uimaseura  30.34                 
Henna Hökkä  2003    495          29.98   
  Oulun Uinti 1906  29.76                 
10  Nelle Ojakippola  2001    493          30.02   
  Vieskan Uimarit  30.25                 
11  Kaisa Pulkkinen  2000    493          30.03   
  Tornion Uimaseura  29.34                 
12  Noora Siltari  2000    490          30.08   
  Kemin Uimaseura  30.13                 
13  Julia Latva-Pirilä  2000    466          30.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.89                 
14  Milja Lahtinen  1999    438          31.23   
  Kokkolan Uimaseura  30.77                 
15  Jemina Pesonen  1998    433          31.36   
  Oulun Uinti 1906  30.65                 
16  Aada Sulasalmi  2002    430          31.43   
  Kemijärven Kaiku  33.30                 
16  Tiia Pudas  1999    430          31.43   
  Vieskan Uimarit  31.30                 
18  Cecilia Raudaskoski  2002    418          31.72   
  Swimming Jyväskylä  32.50                 
19  Eveliina Palo  1999    418          31.73   
  Kemin Uimaseura  30.58                 
20  Emilia Leppänen  1999    417          31.76   
  Swimming Jyväskylä  32.28                 
21  Emilia Härkönen  2001    416          31.78   
  Kokkolan Uimaseura  31.69                 
22  Jonna Laukkanen  1998    406          32.04   
  Swimming Club Vuokatti  31.16                 
23  Katariina Jyrälä  2000    399          32.22   
  Oulun Uinti 1906  31.73                 
24  Kristiina Ruotsalainen  2001    395          32.33   
  Rovaniemen Uimaseura  32.88                 
25  Laura Vierikko  2000    395          32.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  31.87                 
26  Isa Vehkaoja  2002    391          32.43   
  Oulun Uinti 1906  31.96                 
27  Rosa-Maria Alaraasakka  1996    384          32.64   
  Haukiputaan Heitto  32.37                 
28  Sofia Saukko  2001    383          32.65   
  Swimming Club Rovaniemi  32.69                 
29  Anniina Kylkisalo  2001    380          32.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.85                 
29  Milla Lackman  1997    380          32.75   
  Oulun Lohet  32.40                 
31  Eeva Paapio  2001    374          32.93   
  Swimming Jyväskylä  34.22                 
32  Martta Rautiainen  1998    370          33.04   
  Oulun Uinti 1906  32.57                 
33  Milla Kortetjärvi  2000    368          33.10   
  Oulun Uinti 1906  32.47                 
34  Iiris Jurmu  2003    368          33.11   
  Kempeleen Pyrintö  34.72                 
35  Heini Käkönen  2000    362          33.29   
  Swimming Jyväskylä  33.14                 
36  Silja Kanto  2000    354          33.54   
  Kemin Uimaseura  33.43                 
37  Matilda Lindholm  2001    351          33.64   
  Kokkolan Uimaseura  34.51                 
38  Amalia Siekkinen  2002    343          33.87   
  Oulun Lohet  32.57                 
39  Heidi Ruonavaara  1996    339          34.01   
  Kemin Työväen Uimarit  32.79                 
40  Elizaveta Parfenova  2001    339          34.03   
  Kemijärven Kaiku  33.03                 
41  Liina Rajaniemi  2003    337          34.07   
  Rovaniemen Uimaseura  34.96                 
42  Almiina Ketola  2001    331          34.30   
  Rovaniemen Uimaseura  35.57                 
43  Noora Kuhna  2000    325          34.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.77                 
44  Miina Laukka  2003    322          34.60   
  Kempeleen Pyrintö  36.05                 
45  Viona Mönttinen  2003    320          34.66   
  Oulun Lohet  37.74                 
46  Iida Saraniemi  2003    316          34.82   
  Rovaniemen Uimaseura  35.31                 
47  Fanni Kosunen  2001    314          34.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  36.58                 
48  Karolina Arola  2001    312          34.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  34.63                 
49  Veera Laakkonen  2003    309          35.08   
  Kampuksen Plaani  34.63                 
50  Roosa Raiskila  1998    303          35.32   
  Kokkolan Uimaseura  32.87                 
51  Roosa Leinonen  2001    294          35.68   
  Kempeleen Pyrintö  35.64                 
52  Aada Tapio  2003    275          36.45   
  Rovaniemen Uimaseura  38.04                 
53  Noora Sipilä  2002    262          37.08   
  Kempeleen Pyrintö  38.39                 
54  Lotta Vedenjuoksu  2003    259          37.20   
  Rovaniemen Uimaseura  39.22                 
55  Vanessa Ventelä  2002    245          37.91   
  Kemin Työväen Uimarit  37.68                 
56  Tanja Uusitalo  2003    242          38.04   
  Oulun Uinti 1906  37.80                 
57  Meri Piirainen  2002    204          40.29   
  Swimming Club Vuokatti  41.01                 
58  Iida-Elisi Anttila  2002    175          42.39   
  Kemin Työväen Uimarit  43.55                 
59  Krista Korento  2003    106          50.07   
  Oulun Lohet  48.64                 
60  Venla Ylisuvanto  2003    94          52.18   
  Kemin Työväen Uimarit  51.11                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  02 huhtikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:12 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  02 huhtikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:30   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 huhtikuu 2016         
 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Topi Fordell  2005    192          36.22   
  Swimming Club Vuokatti  36.48                 
Veeti Palviainen  2005    178          37.11   
  Iisalmen Uimarit  37.71                 
Luukas Laine  2005    163          38.27   
  Kampuksen Plaani  37.27                 
Ville Ikola  2005    152          39.11   
  Kokkolan Uimaseura  39.41                 
Tuomas Romsi  2005    148          39.45   
  Kemin Uimaseura  38.02                 
Nooa Kaunisto  2007    145          39.78   
  Kemin Uimaseura  42.99                 
Miko Saukkonen  2006    142          39.99   
  Kemin Uimaseura  41.23                 
Antti Ylönen  2005    136          40.58   
  Kajaanin Uimaseura  42.49                 
Noa Korhonen  2005    124          41.83   
  Oulun Lohet  42.77                 
10  Roni Heikkinen  2005    100          44.95   
  Oulun Uinti 1906  47.95                 
11  Jean Väisänen  2006    99          45.20   
  Oulun Uinti 1906  45.96                 
12  Lauri Siurua  2005    96          45.53   
  Oulun Uinti 1906  46.23                 
13  Tommi Saaranen  2006    40          1:00.75   
  Iisalmen Uimarit                   
Erik Peuhkuri  2006              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  43.38                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Markus Veckman  2004    275          32.12   
  Swimming Jyväskylä  34.21                 
Cedric Decena  2004    265          32.53   
  Oulun Lohet  33.03                 
Henri-Pekka Iivonen  2004    220          34.60   
  Kokkolan Uimaseura  34.90                 
Nikolai Em  2004    206          35.39   
  Oulun Lohet  36.10                 
Casper Vikeväinen  2004    186          36.60   
  Oulun Uinti 1906  39.66                 
Onni Kelloniemi  2004    179          37.09   
  Kemijärven Kaiku  39.83                 
Alex Kortesalmi  2004    173          37.47   
  Rovaniemen Uimaseura  38.05                 
Jere Hannuksela  2004    167          37.90   
  Haukiputaan Heitto  38.80                 
Jami Kenttälä  2004    162          38.32   
  Oulun Uinti 1906  38.50                 
10  Atte Leinonen  2004    155          38.92   
  Oulun Uinti 1906  39.08                 
11  Aapo Karjalainen  2004    135          40.74   
  Kajaanin Uimaseura  40.51                 
12  Otso Kotila  2004    106          44.06   
  Oulun Lohet  44.09                 
Kasperi Brandt  2004              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  41.61                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Maksim Geimonen  2003    292          31.51   
  Iisalmen Uimarit  31.25                 
Lauri Saarela  2003    262          32.66   
  Oulun Lohet  33.73                 
Karlo Kilpinen  2003    196          35.98   
  Kemin Uimaseura  36.14                 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sami Aaltomaa  1992    616          24.57   
  Oulun Uinti 1906  24.59                 
Arttu Erkinaro  1992    593          24.88   
  Oulun Uinti 1906  24.99                 
Santeri Leppälä  1998    583          25.02   
  Kemin Uimaseura  25.45                 
Tuomas Lohiniva  1997    548          25.54   
  Oulun Uinti 1906  25.27                 
Tuomas Vainio  1998    506          26.23   
  Swimming Jyväskylä  26.47                 
Taneli Juutinen  2000    479          26.72   
  Kemin Työväen Uimarit  26.44                 
Kosti Kaaresvirta  1999    468          26.92   
  Swimming Club Vuokatti  27.36                 
Topi Lukkarinen  2000    448          27.31   
  Swimming Club Rovaniemi  27.32                 
Santeri Teppola  1994    439          27.51   
  Oulun Uinti 1906  27.01                 
10  Niilo Hokkanen  1997    437          27.55   
  Swimming Jyväskylä  27.06                 
11  Veikko Romppainen  2000    425          27.81   
  Oulun Uinti 1906  27.82                 
12  Arttu Pirneskoski  2000    419          27.93   
  Kemin Työväen Uimarit  27.60                 
13  Tuomas Järvelä  1994    417          27.97   
  Oulun Lohet  27.54                 
14  Leevi Kärnä  2001    416          28.01   
  Kajaanin Uimaseura  27.94                 
15  Esa Hyrynkangas  2002    405          28.25   
  Oulun Lohet  28.72                 
16  Joona Tikka  2000    403          28.30   
  Swimming Jyväskylä  27.95                 
17  Jere Kerttula  1999    391          28.58   
  Oulun Uinti 1906  29.16                 
18  Lauri Tapio  1998    390          28.60   
  Kemin Työväen Uimarit  28.18                 
19  Aaron de la Rosa  2001    383          28.77   
  Swimming Jyväskylä  31.41                 
20  Samu Peltonen  2000    383          28.78   
  Kokkolan Uimaseura  29.56                 
21  Topias Nygård  2000    378          28.91   
  Oulun Uinti 1906  28.91                 
22  Janne Tyni  2000    363          29.29   
  Oulun Lohet  28.71                 
23  Matias Rajavaara  2002    352          29.61   
  Oulun Uinti 1906  29.17                 
24  Lukas Kalliokoski  2001    333          30.14   
  Oulun Uinti 1906  31.39                 
25  Esa Päätalo  1965    328          30.32   
  Oulun Uinti 1906  30.09                 
26  Aleksi Romsi  2002    305          31.04   
  Kemin Uimaseura  31.72                 
27  Tapio Siltari  1963    302          31.16   
  Kemin Uimaseura  31.14                 
28  Niklas Raesalmi  2002    282          31.86   
  Oulun Uinti 1906  32.63                 
29  Pyry Puumalainen  2000    279          31.99   
  Oulun Lohet  31.84                 
30  Atte Roivainen  1999    275          32.15   
  Iisalmen Uimarit  32.91                 
31  Kimmo Salomaa  2000    274          32.18   
  Kokkolan Uimaseura  31.51                 
32  Eemeli Kauppila  2002    271          32.30   
  Oulun Lohet  32.98                 
33  Juuso Mikael Tiensuu  2001    249          33.21   
  Kemin Uimaseura  34.48                 
34  Henrik Siltari  2002    245          33.38   
  Kemin Uimaseura  34.35                 
35  Aapo Pyyhtinen  2002    244          33.43   
  Swimming Jyväskylä  34.57                 
36  Aleksi Rajaniemi  2002    221          34.58   
  Oulun Uinti 1906  33.83                 
36  Veeti Taimisto  2002    221          34.58   
  Oulun Uinti 1906  34.47                 
38  Lasse Kukkula  2002    196          35.98   
  Oulun Uinti 1906  36.27                 
39  Olli Halvari  2002    187          36.55   
  Rovaniemen Uimaseura  37.27                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  02 huhtikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:30 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  02 huhtikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:50   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 huhtikuu 2016         
 
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Saara Niemi  2005    285  43.48        1:28.23   
  Haukiputaan Heitto  1:27.06                 
                     
Viivi Säntti  2005    276  43.03        1:29.21   
  Oulun Uinti 1906  1:28.70                 
                     
Alexia Tahkola  2005    258  43.73        1:31.18   
  Oulun Lohet  1:34.87                 
                     
Miina Torvikoski  2006    257  45.33        1:31.36   
  Kemin Uimaseura  1:38.05                 
                     
Riina Niemi  2005    233  46.15        1:34.35   
  Swimming Club Rovaniemi  1:38.91                 
                     
Reetta Ollonen  2006    227  45.65        1:35.17   
  Ssv Ulm  1:31.83                 
                     
Lidia Evans  2005    224  47.04        1:35.62   
  Swimming Club Vuokatti  1:33.15                 
                     
Tuulia Harju  2005    211  47.50        1:37.48   
  Kokkolan Uimaseura  1:37.56                 
                     
Teea Jestoi  2005    206  46.62        1:38.35   
  Kokkolan Uimaseura  1:38.16                 
                     
10  Maiju Huttunen  2005    203  48.97        1:38.76   
  Swimming Club Rovaniemi  1:37.89                 
                     
11  Sara Seppänen  2006    197  50.32        1:39.80   
  Oulun Lohet  1:40.29                 
                     
12  Laura Rajavaara  2005    196  46.73        1:40.04   
  Oulun Uinti 1906  1:37.00                 
                     
13  Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005    183  50.14        1:42.37   
  Kemin Uimaseura  1:39.81                 
                     
14  Saga Tuisku  2005    180  50.72        1:42.93   
  Kemin Työväen Uimarit  1:48.29                 
                     
15  Janina Paakkolanvaara  2006    177  50.87        1:43.45   
  Kemin Työväen Uimarit  1:51.54                 
                     
16  Pinja Junttari  2006    171  50.62        1:44.51   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
17  Emma Autio  2007    151  53.67        1:49.09   
  Oulun Lohet  1:57.52                 
                     
18  Teresa Pulkkinen  2005    144  53.77        1:50.83   
  Oulun Lohet  1:56.40                 
                     
19  Vilmiina Grekula  2005    141  54.96        1:51.64   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
20  Pinja Perälä  2006    134  53.40        1:53.43   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
21  Eveliina Vakkuri  2005    132  57.43        1:53.99   
  Kemin Työväen Uimarit  1:52.73                 
                     
22  Pinja Lohiniva  2005    130  56.15        1:54.66   
  Oulun Uinti 1906  2:00.15                 
                     
23  Oona Lipponen  2006    124  57.72        1:56.30   
  Kemin Uimaseura  2:09.95                 
                     
24  Amanda Riuttanen  2005    120  56.74        1:57.52   
  Oulun Uinti 1906  1:55.37                 
                     
25  Anniina Törmi  2005    73  1:08.88        2:18.49   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Essi Vilhelmiina Virta  2005              DNS   
  Oulun Uinti 1906  1:29.52                 
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Petra Ansaranta  2004    469  36.06        1:14.78   
  Oulun Uinti 1906  1:17.71                 
                     
Viivi Tonteri  2004    281  42.50        1:28.71   
  Oulun Uinti 1906  1:26.94                 
                     
Olga Emilia Mattila  2004    278  44.87        1:29.05   
  Oulun Uinti 1906  1:26.52                 
                     
Anniina Kanste  2004    258  43.28        1:31.29   
  Haukiputaan Heitto  1:35.17                 
                     
Anastasia Parfenova  2004    250  44.02        1:32.15   
  Kemijärven Kaiku  1:33.06                 
                     
Nanna Savolainen  2004    245  45.69        1:32.77   
  Oulun Lohet                   
                     
Tessa Tattari  2004    242  45.57        1:33.21   
  Kokkolan Uimaseura  1:31.52                 
                     
Noora Kuparinen  2004    239  46.24        1:33.65   
  Swimming Jyväskylä  1:34.94                 
                     
Aada Tourunen  2004    238  45.49        1:33.76   
  Swimming Jyväskylä  1:35.92                 
                     
10  Emilia Juutilainen  2004    220  45.49        1:36.16   
  Rovaniemen Uimaseura  1:38.69                 
                     
11  Sara Meissner  2004    215  46.23        1:36.87   
  Oulun Uinti 1906  1:34.36                 
                     
12  Anna Kajosmäki  2004    214  47.48        1:37.03   
  Swimming Jyväskylä  1:32.63                 
                     
13  Hanna-Maria Korpilähde  2004    211  46.27        1:37.55   
  Swimming Club Rovaniemi  1:37.75                 
                     
14  Veera Kinnunen  2004    206  47.84        1:38.28   
  Swimming Jyväskylä  1:40.82                 
                     
15  Ronja Kämäräinen  2004    194  49.00        1:40.30   
  Swimming Club Vuokatti  1:43.89                 
                     
16  Jatta Nurmela  2004    177  48.62        1:43.44   
  Haukiputaan Heitto  1:52.09                 
                     
17  Reetta Piira  2004    171  50.49        1:44.67   
  Swimming Club Rovaniemi  1:42.69                 
                     
18  Noora Aikio  2004    143  54.94        1:51.08   
  Kemin Uimaseura                   
                     
19  Mikaela Laaksola  2004    121  57.39        1:57.25   
  Swimming Club Vuokatti  1:49.35                 
                     
Lilja Ukkola  2004              DNS   
  Oulun Uinti 1906  1:32.08                 
                     
Iida Heiko  2004              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  1:39.27                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Pinja Taskila  2004              DSQ  50m 
  Oulun Uinti 1906  1:19.22                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Laura Lahtinen  2003    490  35.41        1:13.71   
  Oulun Uinti 1906  1:12.83                 
                     
Wilma Lakanen  2003    401  38.45        1:18.79   
  Kokkolan Uimaseura  1:19.53                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    383  38.30        1:19.97   
  Oulun Lohet  1:15.95                 
                     
Minja Lukkari  2003    360  39.91        1:21.63   
  Oulun Uinti 1906  1:19.96                 
                     
Emma Laatikainen  2003    357  40.04        1:21.86   
  Swimming Club Vuokatti  1:23.82                 
                     
Siiri Pellinen  2003    319  42.07        1:25.02   
  Swimming Jyväskylä  1:22.80                 
                     
Inka Metiäinen  2003    288  43.07        1:27.99   
  Swimming Jyväskylä  1:27.15                 
                     
Veera Laakkonen  2003    258  44.52        1:31.28   
  Kampuksen Plaani  1:30.94                 
                     
Satu Immonen  2003    251  45.47        1:32.02   
  Swimming Club Vuokatti  1:34.14                 
                     
10  Iida Saraniemi  2003    247  44.61        1:32.61   
  Rovaniemen Uimaseura  1:32.97                 
                     
11  Katariina Kuulasmaa  2003    245  45.05        1:32.80   
  Swimming Club Rovaniemi  1:27.07                 
                     
12  Tiina Duan  2003    245  46.35        1:32.87   
  Oulun Lohet                   
                     
13  Emmi Palo  2003    226  46.22        1:35.39   
  Kemin Uimaseura  1:38.51                 
                     
14  Sanni Taskinen  2003    177  50.19        1:43.38   
  Swimming Jyväskylä  1:43.85                 
                     
15  Helmi Viertorinne  2003    157  52.07        1:47.70   
  Swimming Jyväskylä  1:48.87                 
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Peppi Palokangas  2002    483  36.26        1:14.03   
  Swimming Jyväskylä  1:17.49                 
                     
Enni-Sofia Perätalo  2002    439  37.96        1:16.42   
  Oulun Lohet  1:17.39                 
                     
Pauliina Lohilahti  2002    434  37.55        1:16.72   
  Oulun Lohet  1:15.54                 
                     
Sole Piirainen  2002    412  38.49        1:18.08   
  Swimming Club Vuokatti  1:25.93                 
                     
Maiju Rajaniemi  2002    369  38.95        1:21.01   
  Kokkolan Uimaseura  1:23.48                 
                     
Jessi Nurmela  2002    313  40.11        1:25.56   
  Haukiputaan Heitto  1:23.94                 
                     
Katariina Kourula  2002    310  42.25        1:25.81   
  Kemin Uimaseura  1:24.73                 
                     
Alina Huotari  2002    294  40.89        1:27.33   
  Oulun Lohet  1:18.91                 
                     
Joanna Lehto  2002    282  44.33        1:28.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:32.94                 
                     
10  Jessica Ingalsuo  2002    266  43.97        1:30.30   
  Kokkolan Uimaseura  1:27.96                 
                     
11  Ida Karjalainen  2002    257  44.98        1:31.33   
  Swimming Club Rovaniemi  1:29.65                 
                     
12  Vanessa Ventelä  2002    253  43.99        1:31.85   
  Kemin Työväen Uimarit  1:41.48                 
                     
13  Ida Rantala  2002    237  44.38        1:33.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:31.33                 
                     
14  Vanessa Onatsu  2002    191  47.52        1:40.88   
  Swimming Jyväskylä  1:47.39                 
                     
15  Meri Piirainen  2002    185  49.32        1:41.96   
  Swimming Club Vuokatti  1:41.99                 
                     
Jenni Pyörälä  2002              DSQ  50m 
  Oulun Lohet  2:00.95                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Iida-Maria Laine  2001    532  34.69        1:11.70   
  Oulun Lohet  1:10.05                 
                     
Anna-Sofia Brännkärr  2001    510  35.47        1:12.72   
  Kemin Työväen Uimarit  1:15.69                 
                     
Ruusa Eiserbeck  2001    424  36.62        1:17.31   
  Joensuun Uimaseura  1:18.53                 
                     
Riika Huttula  2001    386  38.32        1:19.79   
  Oulun Lohet  1:15.62                 
                     
Hanna Mangeloja  2001    355  40.24        1:22.04   
  Swimming Jyväskylä  1:25.91                 
                     
Sofia Saukko  2001    351  39.19        1:22.34   
  Swimming Club Rovaniemi  1:22.57                 
                     
Emilia Härkönen  2001    351  40.69        1:22.35   
  Kokkolan Uimaseura  1:19.85                 
                     
Elizaveta Parfenova  2001    344  40.82        1:22.89   
  Kemijärven Kaiku  1:22.48                 
                     
Kristiina Ruotsalainen  2001    327  41.91        1:24.30   
  Rovaniemen Uimaseura  1:26.64                 
                     
10  Stina Roth  2001    326  40.68        1:24.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.24                 
                     
11  Noora Leppänen  2001    308  42.92        1:26.00   
  Swimming Jyväskylä  1:27.81                 
                     
12  Anniina Kylkisalo  2001    280  43.32        1:28.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.96                 
                     
13  Katariina Niemelä  2001    256  44.63        1:31.42   
  Kempeleen Pyrintö  1:32.41                 
                     
14  Karolina Arola  2001    246  45.17        1:32.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:30.93                 
                     
15  Pipsa Remes  2001    223  46.58        1:35.82   
  Kemin Työväen Uimarit  1:32.58                 
                     
16  Mea Siltanen  2001    159  53.60        1:47.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:45.22                 
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sofia Ylihannu  1997    591  34.17        1:09.23   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Lotta Kuulasmaa  1994    588  34.42        1:09.36   
  Swimming Club Rovaniemi  1:09.00                 
                     
Noora Siltari  2000    471  35.66        1:14.66   
  Kemin Uimaseura  1:13.66                 
                     
Mari Hekkala  2000    449  36.59        1:15.87   
  Oulun Uinti 1906  1:15.58                 
                     
Heidi Kivioja  2000    444  36.84        1:16.13   
  Vieskan Uimarit  1:15.14                 
                     
Inna Pajuluoma  1999    411  38.02        1:18.11   
  Oulun Lohet  1:15.89                 
                     
Milja Lahtinen  1999    398  38.91        1:18.97   
  Kokkolan Uimaseura  1:16.03                 
                     
Emma Nikula  1998    397  37.79        1:19.04   
  Vieskan Uimarit  1:20.01                 
                     
Olivia Viitala  2000    394  39.10        1:19.27   
  Kokkolan Uimaseura  1:16.24                 
                     
10  Tiia Pudas  1999    383  38.81        1:20.02   
  Vieskan Uimarit  1:18.77                 
                     
11  Eveliina Palo  1999    378  39.21        1:20.33   
  Kemin Uimaseura  1:18.87                 
                     
12  Elina Pulkkinen  1999    351  39.60        1:22.37   
  Oulun Uinti 1906  1:15.86                 
                     
13  Jonna Laukkanen  1998    348  41.16        1:22.62   
  Swimming Club Vuokatti  1:15.65                 
                     
14  Laura Vierikko  2000    268  43.34        1:30.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.71                 
                     
15  Pauliina Haarala  2000    265  43.20        1:30.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:27.32                 
                     
16  Lotta Jokinen  2000    247  44.64        1:32.52   
  Swimming Jyväskylä  1:34.68                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  02 huhtikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:50 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  02 huhtikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:10   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 huhtikuu 2016         
 
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Veikka Ijäs  2004    248  40.71        1:22.61   
  Oulun Lohet  1:22.92                 
                     
Nikita Semach  2005    234  41.18        1:24.24   
  Swimming Jyväskylä  1:25.88                 
                     
Magnus Kuitunen  2004    225  40.48        1:25.38   
  Oulun Uinti 1906  1:27.90                 
                     
Cedric Decena  2004    206  43.47        1:27.83   
  Oulun Lohet  1:24.70                 
                     
Timo Elo  2004    185  44.72        1:31.05   
  Swimming Jyväskylä  1:41.50                 
                     
Elmeri Kauppila  2004    162  47.86        1:35.23   
  Oulun Lohet  1:38.38                 
                     
Elmeri Kuulasmaa  2004    154  48.73        1:36.70   
  Swimming Club Rovaniemi  1:46.23                 
                     
Henri-Pekka Iivonen  2004    145          1:38.76   
  Kokkolan Uimaseura  1:37.41                 
                     
Visa Nissinen  2004    140  49.62        1:39.90   
  Kokkolan Uimaseura  1:40.77                 
                     
10  Topi Fordell  2005    136  49.25        1:40.95   
  Swimming Club Vuokatti  1:39.00                 
                     
11  Lassi Lahtinen  2004    126  50.80        1:43.52   
  Kokkolan Uimaseura  1:43.66                 
                     
12  Jimi Kenttälä  2004    121  52.59        1:44.82   
  Oulun Uinti 1906  1:49.06                 
                     
13  Tuomas Romsi  2005    102          1:51.02   
  Kemin Uimaseura  1:50.64                 
                     
14  Onni Kelloniemi  2004    102  54.67        1:51.09   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
15  Ville Ikola  2005    98  54.68        1:52.47   
  Kokkolan Uimaseura  1:56.86                 
                     
16  Miko Saukkonen  2006    92  54.57        1:54.68   
  Kemin Uimaseura  1:53.97                 
                     
17  Nooa Kaunisto  2007    91  57.39        1:55.12   
  Kemin Uimaseura  1:58.63                 
                     
18  Kasperi Brandt  2004    89  55.96        1:56.22   
  Kokkolan Uimaseura  1:57.28                 
                     
19  Antti Ylönen  2005    85  57.66        1:57.92   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
20  Roni Heikkinen  2005    73  1:00.25        2:04.20   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
21  Lauri Siurua  2005    68  1:02.11        2:06.85   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Erik Peuhkuri  2006              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 10.6 Köydestä vetäminen               
                     
Niilo Suhonen  2004              DSQ   
  Swimming Jyväskylä  1:34.62                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Olli-Pekka Pietarila  2003    249  40.20        1:22.52   
  Oulun Uinti 1906  1:19.41                 
                     
Toni Lipponen  2003    217  41.45        1:26.32   
  Kemin Uimaseura  1:27.19                 
                     
Leevi Sipilä  2003    212  42.48        1:27.02   
  Kempeleen Pyrintö  1:26.97                 
                     
Benjamin Evans  2003    209  43.11        1:27.46   
  Swimming Club Vuokatti  1:27.43                 
                     
Lauri Saarela  2003    181  45.40        1:31.79   
  Oulun Lohet  1:29.04                 
                     
Egor Konev  2003    173  45.70        1:33.06   
  Kokkolan Uimaseura  1:29.90                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ronny Brännkärr  2002    449  32.54        1:07.78   
  Kemin Työväen Uimarit  1:07.66                 
                     
Jesse Anttila  2002    431  33.99        1:08.71   
  Kokkolan Uimaseura  1:11.21                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002    425  33.94        1:09.06   
  Oulun Uinti 1906  1:10.95                 
                     
Esa Hyrynkangas  2002    336  36.46        1:14.69   
  Oulun Lohet  1:14.38                 
                     
Ville Korpilähde  2002    273  39.69        1:19.98   
  Swimming Club Rovaniemi  1:18.10                 
                     
Oliver Kela  2002    258  40.16        1:21.52   
  Swimming Club Rovaniemi  1:18.91                 
                     
Sampo Soininen  2002    234  40.57        1:24.28   
  Swimming Jyväskylä  1:22.11                 
                     
Kirill Helsing  2002    211  42.52        1:27.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.61                 
                     
Joonas Järvi  2002    210  42.65        1:27.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:27.98                 
                     
10  Atte Vehkala  2002    190  43.21        1:30.26   
  Swimming Jyväskylä  1:28.70                 
                     
11  Max Peltoperä  2002    177  45.33        1:32.44   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
12  Henrik Siltari  2002    170  44.70        1:33.75   
  Kemin Uimaseura  1:33.89                 
                     
13  Rasmus Kullas  2002    168  45.35        1:33.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.27                 
                     
14  Veikko Pyyhtinen  2002    166  46.90        1:34.36   
  Swimming Jyväskylä  1:38.96                 
                     
15  Juhani Tapio  2002    146  48.89        1:38.45   
  Kemin Työväen Uimarit  1:25.79                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tiitus Taskila  2001    431  33.50        1:08.74   
  Oulun Uinti 1906  1:08.55                 
                     
Ossi Kleimola  2001    423  34.29        1:09.14   
  Kouvolan Uimarit  1:08.30                 
                     
Jiri Järvinen  2001    377  35.56        1:11.84   
  Swimming Jyväskylä  1:14.29                 
                     
Atte Lindholm  2001    368  35.57        1:12.43   
  Swimming Jyväskylä  1:17.52                 
                     
Aatu Pirneskoski  2001    272  39.68        1:20.09   
  Kemin Työväen Uimarit  1:18.44                 
                     
Maxim Kolomainen  2001    264  40.99        1:20.88   
  Swimming Jyväskylä  1:22.46                 
                     
Petteri Maijala  2001    252  40.21        1:22.22   
  Swimming Club Rovaniemi  1:20.34                 
                     
Aaro Kangasmaa  2001    251  40.25        1:22.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.41                 
                     
Juuso Mikael Tiensuu  2001    208  42.54        1:27.56   
  Kemin Uimaseura  1:29.49                 
                     
10  Elias Vainio  2001    181  44.70        1:31.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:36.09                 
                     
11  Henri Korpela  2001    163  46.39        1:34.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:37.56                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Viktor Thodin  2000    429  33.38        1:08.85   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:07.21                 
                     
Topi Lukkarinen  2000    395  34.49        1:10.77   
  Swimming Club Rovaniemi  1:07.51                 
                     
Onni Kartimo  2000    383  34.40        1:11.46   
  Swimming Club Rovaniemi  1:11.14                 
                     
Kimmo Salomaa  2000    220  43.62        1:25.91   
  Kokkolan Uimaseura  1:20.09                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Santeri Leppälä  1998    424  33.12        1:09.11   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Kimmo Viinamäki  1995    343  36.25        1:14.20   
  Kemin Työväen Uimarit  1:14.70                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  02 huhtikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:10 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  02 huhtikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:48   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 huhtikuu 2016         
 
 
Laji 7, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Madeleine Hiltunen  2003    371  37.21  1:22.35  2:08.55    2:49.38   
  Oulun Lohet  3:02.43                 
                     
Henna Hökkä  2003    269  36.99  1:26.30  2:18.61    3:08.64   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Hilla Saastamoinen  2003    243  39.35  1:29.64  2:23.27    3:14.96   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 7, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Amanda Paukkunen  2002    323  37.57  1:21.16  2:11.08    2:57.47   
  Swimming Jyväskylä  3:01.80                 
                     
Liina Salin  2002    255  39.84  1:27.29  2:19.91    3:11.99   
  Kokkolan Uimaseura  3:03.04                 
                     
Ronja Nätynki  2002    249  38.63  1:27.41  2:21.82    3:13.44   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Isa Vehkaoja  2002    249  41.51  1:30.54  2:23.93    3:13.50   
  Oulun Uinti 1906  3:11.66                 
                     
Aada Sulasalmi  2002    244  38.68  1:29.22  2:21.85    3:14.76   
  Kemijärven Kaiku  3:07.39                 
                     
 
Laji 7, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Silja Känsäkoski  1997    502  32.27  1:09.17  1:50.89    2:33.23   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Selma Soininen  1999    390  34.28  1:15.30  2:01.11    2:46.72   
  Kampuksen Plaani                   
                     
Anni Katajamäki  2000    343  36.24  1:19.85  2:07.83    2:53.87   
  Haukiputaan Heitto  2:46.73                 
                     
Silja Kanto  2000    296  37.46  1:24.69  2:14.12    3:02.59   
  Kemin Uimaseura  3:13.64                 
                     
Kaisa Pulkkinen  2000    286  37.54  1:23.28  2:13.33    3:04.68   
  Tornion Uimaseura  2:51.03                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  02 huhtikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:48 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  02 huhtikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:53   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 huhtikuu 2016         
 
 
Laji 8, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ville Korpilähde  2002    194  39.00  1:26.99  2:19.08    3:12.33   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Kasper Lytz  2003    151  40.74  1:34.35  2:34.67    3:29.20   
  Swimming Club Rovaniemi  3:30.61                 
                     
Oliver Kela  2002    146  42.59  1:36.89  2:35.21    3:31.75   
  Swimming Club Rovaniemi  3:23.93                 
                     
 
Laji 8, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Veeti Veijonen  2001    320  33.46  1:14.32  1:57.75    2:42.91   
  Swimming Jyväskylä  2:49.29                 
                     
 
Laji 8, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Topi Lukkarinen  2000    388  31.57  1:10.67  1:51.32    2:32.83   
  Swimming Club Rovaniemi  2:29.51                 
                     
Onni Kartimo  2000    240  34.16  1:16.37      2:59.42   
  Swimming Club Rovaniemi  2:53.43                 
                     
Joonas Kuitunen  2000              DNS   
  Oulun Uinti 1906  2:33.39                 
                     
 
Laji 8, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Riku Ylikärppä  1998    395    1:08.32  1:49.49    2:31.88   
  Kemin Uimaseura  2:23.39                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  02 huhtikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:53 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  02 huhtikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:33   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 huhtikuu 2016         
 
 
Laji 9, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Viivi Säntti  2005    345  1:18.53  2:47.42  4:16.04    5:39.77   
  Oulun Uinti 1906  5:41.42                 
                     
Riina Niemi  2005    338  1:21.22  2:49.32  4:19.09    5:41.95   
  Swimming Club Rovaniemi  5:53.46                 
                     
Saara Niemi  2005    263  1:26.78  3:03.12  4:39.99    6:11.91   
  Haukiputaan Heitto  6:15.79                 
                     
Maiju Huttunen  2005    228  1:33.32  3:12.66  4:55.54    6:30.18   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Tuulia Harju  2005    224  1:32.83  3:15.15  4:59.14    6:32.27   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Lidia Evans  2005    218  1:35.41  3:17.07  4:59.04    6:35.48   
  Swimming Club Vuokatti  6:53.51                 
                     
Reetta Ollonen  2006    196  1:33.93  3:19.81  5:07.52    6:50.01   
  Ssv Ulm                   
                     
 
Laji 9, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Petra Ansaranta  2004    484  1:11.85  2:30.47  3:48.83    5:03.45   
  Oulun Uinti 1906  5:08.29                 
                     
Laura Markuksela  2004    341  1:22.00  2:50.95  4:18.70    5:40.95   
  Oulun Lohet  5:44.15                 
                     
Henna Känsäkangas  2004    325  1:24.70  2:54.95  4:23.85    5:46.58   
  Kokkolan Uimaseura  6:04.60                 
                     
Viivi Tonteri  2004    324  1:22.76  2:52.84  4:21.54    5:46.96   
  Oulun Uinti 1906  5:58.75                 
                     
Inka Lytz  2004    311  1:24.83  2:56.86  4:28.06    5:51.57   
  Swimming Club Rovaniemi  6:10.18                 
                     
Nanna Savolainen  2004    280  1:26.23  2:59.26  4:33.26    6:04.13   
  Oulun Lohet                   
                     
Anastasia Parfenova  2004    266  1:26.85  3:04.66  4:41.76    6:10.26   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
Kiia Junttari  2004    232  1:30.58  3:11.63  4:51.91    6:27.53   
  Kemin Työväen Uimarit  6:15.19                 
                     
Ronja Kämäräinen  2004    230  1:31.45  3:11.08  4:53.62    6:28.66   
  Swimming Club Vuokatti  7:05.68                 
                     
10  Henna Moilanen  2004    217  1:32.03  3:13.92  4:58.38    6:36.08   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
11  Mikaela Laaksola  2004    213  1:36.77  3:19.37  5:02.03    6:38.99   
  Swimming Club Vuokatti  6:46.57                 
                     
12  Hanna-Maria Korpilähde  2004    174  1:34.08  3:24.67  5:18.58    7:06.60   
  Swimming Club Rovaniemi  6:40.53                 
                     
13  Riina Leinonen  2004    156  1:44.80  3:38.61  5:33.24    7:22.21   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Lilja Ukkola  2004              DNS   
  Oulun Uinti 1906  5:51.35                 
                     
 
Laji 9, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emma Laatikainen  2003    329  1:23.18  2:52.84  4:21.42    5:45.25   
  Swimming Club Vuokatti  6:01.82                 
                     
Kia Leinonen  2003    277  1:23.66  2:58.94  4:34.14    6:05.57   
  Oulun Lohet  6:10.04                 
                     
Satu Immonen  2003    272  1:27.61  3:05.14  4:39.42    6:07.56   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Emmi Palo  2003    248  1:29.42  3:07.72  4:44.51    6:19.31   
  Kemin Uimaseura  6:18.14                 
                     
Aada Tapio  2003    248  1:29.52  3:08.16  4:46.61    6:19.35   
  Rovaniemen Uimaseura  6:17.15                 
                     
 
Laji 9, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Katariina Kourula  2002    418  1:15.44  2:37.76  3:59.10    5:18.57   
  Kemin Uimaseura  5:42.40                 
                     
Elisa Vakkuri  2002    396  1:16.38  2:40.20  4:04.37    5:24.39   
  Kemin Työväen Uimarit  5:14.96                 
                     
Cecilia Raudaskoski  2002    349  1:18.10  2:45.78  4:14.82    5:38.29   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Joanna Lehto  2002    319  1:20.90  2:51.63  4:22.88    5:48.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:53.15                 
                     
Tinja Harju  2002    301  1:22.57  2:53.42  4:26.33    5:55.67   
  Kokkolan Uimaseura  6:04.02                 
                     
Ida Rantala  2002    291  1:22.11  2:54.57  4:29.14    5:59.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  6:20.02                 
                     
Meri Piirainen  2002    156  1:42.77  3:37.58  5:34.32    7:22.13   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
 
Laji 9, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Hanna Mangeloja  2001    375  1:17.86  2:42.07  4:06.77    5:30.26   
  Swimming Jyväskylä  5:47.48                 
                     
Emma Pajuluoma  2001    344  1:16.82  2:44.53  4:13.97    5:39.88   
  Oulun Lohet  5:14.52                 
                     
Viveca Meriläinen  2001    319  1:24.78  2:56.30  4:26.02    5:48.84   
  Kemijärven Kaiku  5:43.09                 
                     
Katariina Niemelä  2001    260  1:30.01  3:06.36  4:41.30    6:13.26   
  Kempeleen Pyrintö  6:47.70                 
                     
Roosa Leinonen  2001    243  1:29.75  2:20.00  4:46.63    6:21.47   
  Kempeleen Pyrintö  6:17.99                 
                     
 
Laji 9, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jenni Lampi  2000    524  1:08.02  2:24.03  3:40.33    4:55.55   
  Swimming Jyväskylä  4:59.66                 
                     
Heini Käkönen  2000    400  1:17.44  2:40.71  4:03.82    5:23.25   
  Swimming Jyväskylä  5:19.98                 
                     
Milla Henriksson  1999    399  1:15.62  2:38.88  4:02.56    5:23.61   
  Oulun Lohet  5:08.95                 
                     
Enni Heikkinen  1997    379  1:18.03  2:41.77  4:06.52    5:29.18   
  Kajaanin Uimaseura  5:33.76                 
                     
Olivia Viitala  2000    354  1:17.00  2:43.71  4:11.37    5:36.82   
  Kokkolan Uimaseura  5:25.91                 
                     
Lotta Jokinen  2000    221  1:27.39  3:09.08  4:53.14    6:33.98   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  02 huhtikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:33 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  02 huhtikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:52   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 huhtikuu 2016         
 
 
Laji 10, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Markus Veckman  2004    293  1:16.81  2:42.36  4:08.54    5:31.27   
  Swimming Jyväskylä  5:41.52                 
                     
Veikka Ijäs  2004    254  1:19.66  2:49.00  4:20.89    5:47.22   
  Oulun Lohet  6:00.34                 
                     
Elmeri Kuulasmaa  2004    235  1:23.18  2:55.95  4:28.44    5:56.35   
  Swimming Club Rovaniemi  6:15.27                 
                     
Jami Kenttälä  2004    201  1:29.54  3:06.33  4:44.21    6:15.11   
  Oulun Uinti 1906  6:19.87                 
                     
Jere Hannuksela  2004    160  1:35.70  3:20.49  5:05.23    6:45.16   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Alex Kortesalmi  2004    159  1:32.45  3:19.74  5:07.78    6:45.65   
  Rovaniemen Uimaseura                   
                     
 
Laji 10, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Paavo Erkinaro  2003    407  1:10.99  2:26.76  3:43.20    4:56.75   
  Oulun Uinti 1906  4:50.91                 
                     
Olli-Pekka Pietarila  2003    356  1:13.38  2:33.88  3:54.71    5:10.28   
  Oulun Uinti 1906  5:16.74                 
                     
Teppo Jestoi  2003    306  1:18.42  2:42.39  4:05.75    5:26.57   
  Kokkolan Uimaseura  5:35.69                 
                     
Toni Lipponen  2003    302  1:18.43  2:41.67  4:04.98    5:27.72   
  Kemin Uimaseura  5:33.61                 
                     
Benjamin Evans  2003    301  1:17.89  2:43.42  4:08.52    5:28.35   
  Swimming Club Vuokatti  5:40.56                 
                     
Lauri Saarela  2003    283  1:17.47  2:43.64  4:11.05    5:34.98   
  Oulun Lohet  5:43.45                 
                     
Mikael Ryynänen  2003    272  1:19.57  2:47.77  4:14.17    5:39.64   
  Oulun Lohet  5:33.28                 
                     
Leevi Sipilä  2003    214  1:28.48  3:03.20  4:38.87    6:07.48   
  Kempeleen Pyrintö  6:52.72                 
                     
 
Laji 10, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Rasmus Kullas  2002    281  1:17.25  2:43.70  4:10.61    5:35.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:43.18                 
                     
Joonas Järvi  2002    277  1:17.70  2:44.45  4:12.06    5:37.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:31.94                 
                     
Juhani Tapio  2002    174  1:30.41  3:11.86  4:54.37    6:33.52   
  Kemin Työväen Uimarit  5:52.35                 
                     
 
Laji 10, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Elias Vainio  2001    289  1:15.87  2:40.34  4:07.32    5:32.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:33.30                 
                     
Henri Korpela  2001    217  1:24.16  2:59.62  4:35.88    6:06.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  6:21.58                 
                     
Otto Luokkala  2001    202  1:28.07  3:07.28  4:44.43    6:14.70   
  Kemin Työväen Uimarit  6:23.91                 
                     
 
Laji 10, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Anton Ukkola  2000    458  1:07.39  2:19.99  3:34.34    4:45.35   
  Oulun Uinti 1906  4:40.52                 
                     
 
Laji 10, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kimmo Viinamäki  1995    354  1:11.98  2:32.37  3:52.65    5:10.99   
  Kemin Työväen Uimarit  5:05.69                 
                     
Miikka Mattila  1977    139  1:29.50  3:21.43  5:17.65    7:03.97   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  02 huhtikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:52 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  02 huhtikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  14:26   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 huhtikuu 2016         
 
 
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Teea Jestoi  2005    288  45.67        1:37.40   
  Kokkolan Uimaseura  1:40.00                 
                     
Miina Torvikoski  2006    274  47.41        1:39.02   
  Kemin Uimaseura  1:40.88                 
                     
Vilma Rintala  2005    264  45.84        1:40.27   
  Kokkolan Uimaseura  1:42.49                 
                     
Lotta Moilanen  2006    251  50.03        1:41.89   
  Oulun Uinti 1906  1:45.57                 
                     
Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005    206  53.02        1:48.89   
  Kemin Uimaseura  1:52.39                 
                     
Amanda Riuttanen  2005    191  53.15        1:51.72   
  Oulun Uinti 1906  1:55.90                 
                     
Laura Rajavaara  2005    177  53.30        1:54.61   
  Oulun Uinti 1906  1:53.93                 
                     
Vilma Kiviniemi  2005    176  55.50        1:54.82   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Janina Paakkolanvaara  2006    168  56.21        1:56.49   
  Kemin Työväen Uimarit  2:15.32                 
                     
10  Pinja Junttari  2006    168  56.22        1:56.50   
  Kemin Työväen Uimarit  2:11.06                 
                     
11  Vilja Säntti  2008    165  55.96        1:57.31   
  Oulun Uinti 1906  1:55.22                 
                     
12  Teresa Pulkkinen  2005    162  57.20        1:58.04   
  Oulun Lohet  1:57.72                 
                     
13  Roosa Hautamäki  2005    160  58.22        1:58.35   
  Oulun Uinti 1906  1:58.26                 
                     
14  Noora Tennilä  2007    153          2:00.22   
  Oulun Uinti 1906  1:59.24                 
                     
15  Saana Uusitalo  2005    149          2:01.31   
  Oulun Lohet  2:00.72                 
                     
16  Pinja Lohiniva  2005    146          2:02.05   
  Oulun Uinti 1906  2:03.91                 
                     
17  Vilmiina Grekula  2005    143  59.76        2:02.95   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
18  Eveliina Vakkuri  2005    130  1:03.07        2:06.81   
  Kemin Työväen Uimarit  2:15.95                 
                     
19  Saga Tuisku  2005    128  1:01.19        2:07.41   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
20  Oona Lipponen  2006    121  1:01.81        2:09.96   
  Kemin Uimaseura  2:11.89                 
                     
21  Sofia Kilpeläinen  2005    118          2:10.90   
  Oulun Uinti 1906  2:09.44                 
                     
22  Emma Olivia Mattila  2007    115  1:05.17        2:11.96   
  Oulun Uinti 1906  2:14.74                 
                     
23  Martta Ryynänen  2005    109  1:01.64        2:14.49   
  Oulun Lohet  2:17.22                 
                     
24  Kaisa Tolonen  2006    103  1:06.30        2:17.22   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
25  Pinja Perälä  2006    85  1:09.41        2:26.08   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
26  Pihla Louhela  2005    69  1:03.98        2:36.28   
  Oulun Uinti 1906  2:17.47                 
                     
Essi Vilhelmiina Virta  2005              DNS   
  Oulun Uinti 1906  1:47.15                 
                     
 
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika