Resultater for Sollentuna simfestival 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lördag 20/2 Insim 08.00 Start 09.00
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna Simfestival 2016 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 12:32 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 29.10 | 59.47 | |||||
2 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 28.69 | 59.62 | |||||
3 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 30.04 | 1:02.90 | |||||
4 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.28 | 1:03.68 | |||||
5 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim | 31.43 | 1:05.36 | |||||
6 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 31.09 | 1:05.50 | |||||
7 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägen Simförening | 32.55 | 1:09.26 | |||||
8 | Sofia Edlund | 1998 | Täby Sim | 32.89 | 1:09.54 | |||||
9 | Daphne Thörn | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.35 | 1:15.42 | |||||
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.30 | 58.33 | |||||
2 | Cassandra Engback | 1999 | Södertörns Simsällskap | 28.71 | 59.20 | |||||
3 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.25 | 1:00.18 | |||||
4 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 30.24 | 1:01.96 | |||||
5 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 29.95 | 1:02.10 | |||||
6 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 29.53 | 1:02.44 | |||||
7 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 30.45 | 1:02.63 | |||||
8 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.69 | 1:03.04 | |||||
9 | Jenny Ek | 1999 | IF Åland | 30.28 | 1:03.09 | |||||
10 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.18 | 1:03.83 | |||||
11 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.18 | 1:05.31 | |||||
12 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 31.95 | 1:05.57 | |||||
13 | Helena Brandt | 1999 | Danderyds Sim | 31.81 | 1:06.09 | |||||
14 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.89 | 1:06.20 | |||||
15 | Matilda Hägesten | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 31.99 | 1:06.43 | |||||
16 | Fanny Ek | 1999 | IF Åland | 32.47 | 1:06.86 | |||||
17 | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | 32.48 | 1:07.22 | |||||
18 | Johanna Larsson | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.85 | 1:09.67 | |||||
19 | Sofie Back | 1999 | Tyresö Simsällskap | 33.69 | 1:09.78 | |||||
20 | Agnes Thomée | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.25 | 1:11.72 | |||||
21 | Alice Casserfelt | 2000 | Danderyds Sim | 36.25 | 1:16.70 | |||||
22 | Josefina Agrest | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 36.67 | 1:17.76 | |||||
23 | Mathilda Norlander | 1999 | Spårvägen Simförening | 37.76 | 1:19.80 | |||||
24 | Hanna Hyllander | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.20 | 1:22.74 | |||||
25 | Rebecca Elgh | 1999 | Spårvägen Simförening | 40.40 | 1:24.75 | |||||
- | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
- | Paulina Back | 2000 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 29.28 | 1:01.46 | |||||
2 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.97 | 1:01.57 | |||||
3 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.86 | 1:01.76 | |||||
4 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 30.21 | 1:02.92 | |||||
5 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 30.37 | 1:03.00 | |||||
6 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.09 | 1:03.41 | |||||
7 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.92 | 1:03.79 | |||||
8 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 31.08 | 1:04.18 | |||||
9 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 30.76 | 1:04.46 | |||||
10 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 31.16 | 1:04.49 | |||||
11 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.29 | 1:04.78 | |||||
12 | Vera Sköld | 2001 | Tyresö Simsällskap | 31.20 | 1:05.08 | |||||
13 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 31.71 | 1:05.35 | |||||
14 | Jessica Lindholm | 2001 | IF Åland | 32.05 | 1:05.38 | |||||
15 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 31.19 | 1:05.44 | |||||
16 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 31.58 | 1:05.61 | |||||
17 | Rebecca Zerne | 2001 | Södertörns Simsällskap | 31.79 | 1:06.48 | |||||
18 | Alicia Kjerrman | 2001 | Spårvägen Simförening | 32.06 | 1:06.51 | |||||
19 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.59 | 1:07.28 | |||||
20 | Hannah Zaalouk | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.35 | 1:07.72 | |||||
21 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.28 | 1:08.22 | |||||
22 | Josefine Torell | 2002 | Lidingö Simklubb | 33.05 | 1:08.36 | |||||
23 | Victoria Danielsson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.87 | 1:08.51 | |||||
24 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.10 | 1:08.55 | |||||
25 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.46 | 1:08.58 | |||||
26 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.56 | 1:08.86 | |||||
27 | Isadora Rosén | 2002 | Motala Simsällskap | 32.65 | 1:08.88 | |||||
28 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.97 | 1:09.25 | |||||
29 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.02 | 1:09.86 | |||||
30 | Elma Starrost | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.86 | 1:09.98 | |||||
31 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 32.62 | 1:10.13 | |||||
32 | Lupin Flink | 2002 | Kanaans Simsällskap | 34.51 | 1:10.24 | |||||
33 | Anna Frisk Garcia | 2002 | Väsby Simsällskap | 33.71 | 1:10.27 | |||||
34 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.09 | 1:10.28 | |||||
35 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.87 | 1:10.46 | |||||
36 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 33.87 | 1:11.08 | |||||
37 | Pernilla Hemmälin | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.99 | 1:13.69 | |||||
38 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.77 | 1:13.80 | |||||
39 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 35.83 | 1:14.17 | |||||
40 | Julia Gunneriusson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.92 | 1:14.84 | |||||
41 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 35.22 | 1:14.85 | |||||
42 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 35.91 | 1:15.47 | |||||
43 | Sandra Lingman-Kronberg | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.31 | 1:15.75 | |||||
44 | Julia Lundgren | 2002 | Lidingö Simklubb | 35.93 | 1:15.99 | |||||
45 | Emma Marcus | 2002 | IF Åland | 35.90 | 1:16.09 | |||||
46 | Malin Marques | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.00 | 1:16.88 | |||||
47 | Johanna Granhällen | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.95 | 1:18.17 | |||||
48 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.46 | 1:21.28 | |||||
49 | Emma Parsons | 2002 | Tyresö Simsällskap | 39.25 | 1:21.61 | |||||
50 | Jennie Wensmark | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.18 | 1:21.71 | |||||
51 | Agnes Ovuka | 2001 | Väsby Simsällskap | 38.34 | 1:22.11 | |||||
52 | Sofia Ekström | 2001 | Spårvägen Simförening | 39.24 | 1:22.23 | |||||
53 | Maja Wallering | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 40.00 | 1:23.32 | |||||
54 | Ebba Stromberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 40.89 | 1:24.79 | |||||
55 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.30 | 1:25.93 | |||||
56 | Lovisa Waldhauser | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 40.06 | 1:27.53 | |||||
57 | Nora Holmberg | 2002 | Turebergs Simklubb | 42.93 | 1:29.72 | |||||
58 | Amna Hojlas | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 43.95 | 1:31.27 | |||||
59 | Deborah Araya | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 45.06 | 1:34.84 | |||||
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 30.09 | 1:02.83 | |||||
2 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 31.61 | 1:05.63 | |||||
3 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 32.70 | 1:07.21 | |||||
4 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.04 | 1:09.38 | |||||
5 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 33.60 | 1:09.86 | |||||
6 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 34.07 | 1:10.60 | |||||
7 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 33.62 | 1:10.96 | |||||
8 | Rebecca Sandström | 2003 | Lidingö Simklubb | 33.70 | 1:11.03 | |||||
9 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 34.21 | 1:11.51 | |||||
10 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.65 | 1:11.87 | |||||
11 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.60 | 1:12.42 | |||||
12 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 34.49 | 1:12.50 | |||||
13 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.25 | 1:12.62 | |||||
14 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.61 | 1:13.04 | |||||
15 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 34.55 | 1:13.07 | |||||
16 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.91 | 1:13.60 | |||||
17 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.21 | 1:14.19 | |||||
18 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 35.05 | 1:14.88 | |||||
19 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.80 | 1:15.19 | |||||
20 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.78 | 1:15.58 | |||||
21 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 36.43 | 1:16.12 | |||||
22 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 36.08 | 1:16.49 | |||||
23 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 36.80 | 1:16.80 | |||||
24 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 37.04 | 1:17.69 | |||||
25 | Linda Lövqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.95 | 1:17.81 | |||||
26 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.41 | 1:17.88 | |||||
27 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 36.44 | 1:18.43 | |||||
28 | Beata Kårén | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.83 | 1:18.84 | |||||
29 | Johanna Torell | 2005 | Lidingö Simklubb | 37.67 | 1:19.11 | |||||
30 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 37.24 | 1:19.37 | |||||
31 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 38.10 | 1:19.44 | |||||
32 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 37.43 | 1:20.34 | |||||
33 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 37.09 | 1:20.40 | |||||
34 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 38.49 | 1:20.73 | |||||
35 | Amanda Andersson | 2003 | Lidingö Simklubb | 38.02 | 1:20.77 | |||||
36 | Stella Fochsen Karlsson | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.74 | 1:20.93 | |||||
37 | Saga Grindberg | 2003 | Täby Sim | 38.92 | 1:21.03 | |||||
38 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 39.15 | 1:23.13 | |||||
39 | Elina Bergenstein Fransson | 2004 | Danderyds Sim | 39.69 | 1:23.16 | |||||
39 | Olivia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 39.38 | 1:23.16 | |||||
41 | Andrea Berglund | 2004 | Lidingö Simklubb | 40.88 | 1:23.56 | |||||
42 | Meja Morota | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.22 | 1:23.60 | |||||
43 | Kajsa Iwarsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 40.35 | 1:23.64 | |||||
44 | Hanna Carlberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 39.97 | 1:23.94 | |||||
45 | Elvira Weid | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.01 | 1:24.15 | |||||
46 | Alice Dombos | 2004 | Lidingö Simklubb | 39.95 | 1:24.54 | |||||
47 | Saga Hannerz | 2003 | Turebergs Simklubb | 41.38 | 1:25.92 | |||||
48 | Ella Faleij | 2003 | Turebergs Simklubb | 41.91 | 1:28.24 | |||||
49 | Ida Nygren | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.69 | 1:28.85 | |||||
50 | Sinna Asmerom | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.54 | 1:29.86 | |||||
51 | Vilma Dombos | 2004 | Lidingö Simklubb | 44.21 | 1:30.81 | |||||
52 | Lollobelle Nordström-Rehnlund | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.70 | 1:31.51 | |||||
53 | Julia Kantolouto | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.63 | 1:31.96 | |||||
54 | Elsa Axvik Reutergårdh | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.35 | 1:34.12 | |||||
55 | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | 45.19 | 1:34.78 | |||||
56 | Julia Liu | 2004 | Turebergs Simklubb | 46.13 | 1:36.00 | |||||
57 | Lorena Guzman | 2004 | Turebergs Simklubb | 44.50 | 1:36.06 | |||||
58 | Nellie Granskog | 2004 | Spårvägen Simförening | 46.54 | 1:41.72 | |||||
- | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Nicole Valeskog | 2004 | Täby Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.00 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 |
Licensierad till: IC Control | Utskriftstid | 12:32 |