Resultater for GSK Adventsstævne 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2015 | Udskriftsdato | 06 december 2015 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 12:40 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2015 |
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1953-2003 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton | 2:30.36 | ||||||
2 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 2:30.45 | ||||||
3 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 2:31.11 | ||||||
4 | Nicklas Taylor | 2002 | Allerød Svømmeklub | 2:31.59 | ||||||
5 | Kristoffer Rasmusen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 2:39.90 | ||||||
6 | Nicholas S. Bjerregaard | 2002 | Allerød Svømmeklub | 2:40.49 | ||||||
7 | Jakob Hald | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:44.29 | ||||||
8 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Allerød Svømmeklub | 2:45.60 | ||||||
9 | Oscar Jensen | 2003 | Birkerød Svømmeklub | 2:53.59 | ||||||
10 | William Jensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 3:08.64 | ||||||
11 | Gustav Clement | 2003 | Svømmeklubben Triton | 3:16.28 | ||||||
- | Andreas Hoffmann | 2003 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton | 2:34.67 | ||||||
2 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 2:39.37 | ||||||
3 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton | 3:03.46 | ||||||
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2012 |
Sponsor: Kvickly Brøndby |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:44.22 | ||||||
2 | Elias Yldiz | 2005 | Svømmeklubben Triton | 2:46.94 | ||||||
3 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 2:53.16 | ||||||
4 | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 3:08.81 | ||||||
5 | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | 3:14.01 | ||||||
6 | Frederik Funder | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 3:15.31 | ||||||
7 | Frej Zachariasen | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 3:30.50 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:40 |