2019-09-20   09:45:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 1 och ENA-sprinten

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 30/1 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.50)

Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 1/ENA Sprinten2016    Utskriftsdatum  30 januari 2016   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  11:47   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Magdalena Hagsten Skarda  2003  Örebro Simallians    38.38  1:24.11  2:11.53    2:57.33   
Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap    41.02  1:33.61  2:26.39    3:15.65   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    43.61  1:37.25  2:31.64    3:23.99   
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    45.70  1:39.97  2:35.24    3:28.94   
Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena    35.41  1:18.30  2:05.57    2:49.20   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    41.64  1:30.48  2:20.42    3:08.14   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    41.00  1:28.70  2:19.45    3:09.56   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    37.55  1:22.00  2:09.29    2:55.25   
Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    38.47  1:25.13  2:13.79    3:02.08   
Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    39.88  1:27.23  2:16.77    3:07.76   
Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    39.61  1:28.12  2:19.52    3:10.44   
Cecilia Ahnlund  2001  Eskilstuna Simklubb    37.50  1:26.03  2:22.14    3:15.91   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofia Bjälevik  1999  Eskilstuna Simklubb    35.91  1:16.46  1:58.31    2:39.76   
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    35.52  1:15.97  1:57.94    2:42.09   
Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb    37.60  1:22.29  2:08.71    2:55.10   
Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    37.10  1:21.58  2:09.81    2:57.73   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    37.86  1:25.55  2:13.94    2:59.85   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    36.96  1:23.33  2:16.09    3:06.91   
Anna Viinapuu  2000  Bålsta Simklubb    39.23  1:26.66  2:18.28    3:09.74   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.08  Utskriftsdatum  30 januari 2016 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  11:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner