2019-09-20   09:47:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 1 och ENA-sprinten

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 1/ENA Sprinten2016    Utskriftsdatum  30 januari 2016   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  10:30   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap    30.26        1:03.03   
Magdalena Hagsten Skarda  2003  Örebro Simallians    32.88        1:08.52   
Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap    33.17        1:09.97   
Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb    34.16        1:11.03   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    33.97        1:11.62   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    34.36        1:12.14   
Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap    34.84        1:12.64   
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    36.09        1:13.87   
Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb    35.11        1:15.55   
10  Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap    37.01        1:16.15   
11  Sofia Mattsson  2004  Karlstads Simsällskap    36.74        1:16.56   
12  Stella Verner  2003  Eskilstuna Simklubb    35.40        1:16.60   
13  Alice Johansson  2003  Simklubben Ena    35.92        1:17.20   
14  Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb    36.50        1:17.40   
15  Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb    37.92        1:19.15   
16  Tea Persson  2004  Bålsta Simklubb    37.66        1:19.58   
17  Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb    37.83        1:20.31   
18  Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb    37.56        1:20.47   
19  Filippa Sjöholm Sundström  2003  Örebro Simallians    37.39        1:22.65   
20  Thea Lekberg  2004  Karlskoga Simförening    39.45        1:23.07   
21  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena    39.40        1:24.13   
22  Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena    40.25        1:25.29   
23  Agnes Rönnquist  2004  Karlstads Simsällskap    41.95        1:27.31   
24  Johanna Pettersson  2003  Eskilstuna Simklubb    42.28        1:29.34   
25  Maja Brattberg  2005  Eskilstuna Simklubb    42.22        1:29.98   
26  Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    41.15        1:30.16   
27  Elvira Bergsten  2005  Karlstads Simsällskap    40.44        1:30.65   
28  Elin Peistorpet  2004  Karlstads Simsällskap    42.81        1:31.39   
29  Clara Berner  2004  Karlstads Simsällskap    43.06        1:32.55   
30  Tove Karlberg  2003  Eskilstuna Simklubb    42.87        1:33.28   
31  My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb    44.55        1:34.42   
32  Vilma Duelien  2004  Karlstads Simsällskap    43.85        1:37.35   
33  Alice Roos  2007  Eskilstuna Simklubb    45.58        1:38.52   
34  Sigrid Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb    47.10        1:39.02   
35  Cornelia Johansson  2004  Eskilstuna Simklubb    46.38        1:40.72   
36  Ellen Roos  2005  Eskilstuna Simklubb    46.22        1:40.75   
37  Frida Karlsson  2005  Eskilstuna Simklubb    46.98        1:41.94   
38  Linnéa Magnusson  2005  Eskilstuna Simklubb    47.91        1:41.97   
Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb            DSQ   
Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena    30.83        1:04.16   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    31.69        1:06.04   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    32.16        1:06.61   
Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap    32.56        1:06.76   
Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians    33.40        1:10.21   
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    34.06        1:10.87   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    33.51        1:11.44   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    34.27        1:11.63   
Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    34.59        1:13.20   
10  Jennifer Titus  2002  Örebro Simallians    34.73        1:13.99   
11  Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb    37.58        1:18.06   
12  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb    38.92        1:22.56   
13  Elin Sand  2002  Eskilstuna Simklubb    38.77        1:25.29   
14  Evelina Larsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    42.00        1:29.17   
Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    31.49        1:05.20   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    31.77        1:06.52   
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    32.84        1:07.05   
Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    32.47        1:07.57   
Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    32.82        1:07.92   
Salma Gabot  2001  Örebro Simallians    32.90        1:09.30   
Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    33.76        1:09.51   
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap    34.18        1:09.71   
Emmy Hedin  2001  Karlstads Simsällskap    33.65        1:10.18   
10  Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening    33.71        1:10.67   
11  Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    34.41        1:11.25   
12  Cecilia Ahnlund  2001  Eskilstuna Simklubb    34.22        1:11.96   
13  Elin Nilsson  2001  Karlskoga Simförening    34.56        1:12.68   
14  Filippa Thyrman  2001  Karlskoga Simförening    35.30        1:13.25   
15  Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simklubb    35.37        1:13.95   
16  Matilda Jungstedt  2001  Eskilstuna Simklubb    36.33        1:16.81   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sandra Rääf  2000  Örebro Simallians    30.46        1:03.71   
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    30.28        1:04.20   
Sofia Bjälevik  1999  Eskilstuna Simklubb    30.53        1:04.26   
Clara Eklund  2000  Simklubben Ena    31.03        1:04.63   
Anna Viinapuu  2000  Bålsta Simklubb    31.33        1:04.70   
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    30.65        1:05.15   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    31.28        1:05.28   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    31.97        1:06.84   
Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    31.93        1:06.97   
10  Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap    31.98        1:07.65   
11  Tilde Eklind  1999  Eskilstuna Simklubb    33.19        1:08.09   
12  Evelina Rydén  2000  Örebro Simallians    33.36        1:09.72   
13  Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap    32.85        1:09.93   
14  Emilia Eerola  1999  Karlskoga Simförening    34.07        1:11.15   
15  Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb    34.65        1:12.10   
16  Ylva Rehnholm  2000  Eskilstuna Simklubb    34.90        1:12.62   
17  Signe Åberg  2000  Karlskoga Simförening    36.06        1:15.88   
18  Mikaela Juhler  2000  Örebro Simallians    36.15        1:16.61   
19  Sandra Metzsch  1999  Örebro Simallians    36.27        1:17.27   
20  Terese Engström  1999  Örebro Simallians    37.33        1:17.66   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.08  Utskriftsdatum  30 januari 2016 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  10:30 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 1/ENA Sprinten2016    Utskriftsdatum  30 januari 2016   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  11:21   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    1:18.78  2:42.12  4:07.76  5:33.90  10:57.53   
          6:57.64  8:19.65  9:41.19       
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    1:13.06  2:35.30  3:58.72  5:24.61  11:07.40   
          6:51.56  8:17.67  9:43.74       
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    1:18.23  2:44.37  4:10.91  5:37.96  11:25.39   
          7:06.03  8:34.06  10:01.30       
Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb    1:20.85  2:49.68  4:19.20  5:48.70  11:44.63   
          7:18.98  8:48.60  10:18.04       
Edvin Heikinniemi  2003  Eskilstuna Simklubb    1:22.87  2:54.61  4:27.88  6:02.22  12:24.87   
          7:37.69  9:15.03  10:54.13       
Maximilian Holm  2005  Eskilstuna Simklubb    1:27.21  3:08.90  4:51.66  6:33.21  13:08.02   
          8:16.87  9:56.55  11:34.24       
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb    1:28.60  3:07.82  4:48.79  6:30.67  13:10.90   
          8:12.14  9:52.84  11:32.11       
Eric Åhlén  2006  Eskilstuna Simklubb    1:36.56  3:26.60  5:20.10  7:13.27  14:36.26   
          9:07.62  10:58.17  12:51.03       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb    1:10.41  2:27.94  3:45.84  5:04.12  10:09.12   
          6:23.03  7:41.03  8:57.60       
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    1:14.61  2:36.96  3:57.44  5:19.43  10:42.89   
          6:41.80  8:02.25  9:23.83       
Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians    1:20.23  2:41.85  4:04.98  5:30.35  10:57.50   
          6:55.41  8:18.39  9:40.60       
Hampus Frykman  2002  Bålsta Simklubb    1:22.69  2:54.80  4:26.24  5:55.95  11:47.43   
          7:25.24  8:55.83  10:26.41       
Arman Dumanyan  2002  Eskilstuna Simklubb    1:21.44  2:52.05  4:24.88  5:55.25  11:56.93   
          7:26.81  8:57.73  10:28.38       
William Forsström  2002  Örebro Simallians    1:25.43  2:57.48  4:30.72  6:03.26  11:58.49   
          7:33.74  9:03.91  10:33.58       
Noel Hodberg  2002  Karlskoga Simförening    1:22.60  2:54.13  4:27.51  6:01.38  12:04.23   
          7:33.57  9:05.69  10:37.83       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap    1:17.43  2:44.76  4:14.25  5:43.87  11:38.63   
          7:14.22  8:43.86  10:12.23       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    1:03.70  2:13.04  3:24.69  4:37.63  9:28.92   
          5:49.37  7:03.36  8:17.62       
Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    1:08.11  2:21.76  3:35.17  4:49.25  9:43.84   
          6:03.52  7:18.35  8:32.24       
Gustav Ekesten  1998  Simklubben Ena    1:04.70  2:21.24  3:39.33  4:58.80  10:09.55   
          6:19.68  7:38.39  8:56.01       
Anton Wallin  2000  Örebro Simallians    1:11.39  2:28.14  3:46.57  5:05.61  10:20.64   
          6:24.76  7:44.51  9:04.06       
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    1:10.88  2:28.62  3:47.56  5:07.39  10:25.19   
          6:26.63  7:47.38  9:07.87       
Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    1:12.54  2:31.78  3:53.04  5:15.61  10:50.14   
          6:38.63  8:02.33  9:27.05       
Bouwe Ackema  1998  Karlstads Simsällskap    1:09.83  2:29.16  3:54.29  5:20.68  11:00.03   
          6:46.32  8:13.04  9:38.70       
Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb    1:19.51  2:44.80  4:09.76  5:33.97  11:05.48   
          6:58.91  8:22.90  9:46.99       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.08  Utskriftsdatum  30 januari 2016 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  11:21 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 1/ENA Sprinten2016    Utskriftsdatum  30 januari 2016   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  11:47   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Magdalena Hagsten Skarda  2003  Örebro Simallians    38.38  1:24.11  2:11.53    2:57.33   
Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap    41.02  1:33.61  2:26.39    3:15.65   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    43.61  1:37.25  2:31.64    3:23.99   
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    45.70  1:39.97  2:35.24    3:28.94   
Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena    35.41  1:18.30  2:05.57    2:49.20   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    41.64  1:30.48  2:20.42    3:08.14   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    41.00  1:28.70  2:19.45    3:09.56   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    37.55  1:22.00  2:09.29    2:55.25   
Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    38.47  1:25.13  2:13.79    3:02.08   
Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    39.88  1:27.23  2:16.77    3:07.76   
Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    39.61  1:28.12  2:19.52    3:10.44   
Cecilia Ahnlund  2001  Eskilstuna Simklubb    37.50  1:26.03  2:22.14    3:15.91   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofia Bjälevik  1999  Eskilstuna Simklubb    35.91  1:16.46  1:58.31    2:39.76   
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    35.52  1:15.97  1:57.94    2:42.09   
Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb    37.60  1:22.29  2:08.71    2:55.10   
Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    37.10  1:21.58  2:09.81    2:57.73   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    37.86  1:25.55  2:13.94    2:59.85   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    36.96  1:23.33  2:16.09    3:06.91   
Anna Viinapuu  2000  Bålsta Simklubb    39.23  1:26.66  2:18.28    3:09.74   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.08  Utskriftsdatum  30 januari 2016 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  11:47 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 1/ENA Sprinten2016    Utskriftsdatum  30 januari 2016   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  11:53   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    37.95        1:25.05   
Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb    38.70        1:25.47   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    43.74        1:35.20   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    31.34        1:07.38   
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap    31.68        1:07.93   
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb    33.48        1:11.27   
Adrijan Danqi  2002  Örebro Simallians    40.32        1:34.66   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olle Hansen  2001  Simklubben Ena    36.23        1:26.30   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening    30.29        1:05.09   
Vilhelm Lovén  1999  Karlstads Simsällskap    32.64        1:10.84   
Erik Hilmersson  1998  Karlstads Simsällskap    32.11        1:16.69   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    36.67        1:18.20   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap    34.92        1:19.02   
Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    36.35        1:20.59   
Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb    37.11        1:25.80   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.08  Utskriftsdatum  30 januari 2016 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  11:53 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 1/ENA Sprinten2016    Utskriftsdatum  30 januari 2016   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  15:13   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    38.70  1:20.22  2:02.20    2:42.36   
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    39.87  1:22.66  2:06.00    2:48.49   
Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb    42.15  1:27.58  2:13.70    2:58.21   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    43.12  1:29.14  2:15.50    3:02.62   
Maximilian Holm  2005  Eskilstuna Simklubb    44.59  1:34.44  2:25.48    3:17.03   
Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb    46.31  1:36.35  2:28.05    3:17.83   
Edvin Heikinniemi  2003  Eskilstuna Simklubb    47.49  1:39.22  2:30.75    3:19.98   
Oskar Högqvist  2003  Karlskoga Simförening    48.36  1:43.82  2:40.48    3:35.34   
Eric Åhlén  2006  Eskilstuna Simklubb    50.64  1:46.09  2:42.87    3:37.30   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    36.86  1:17.00  1:58.15    2:37.60   
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb    37.14  1:18.29  1:59.76    2:42.26   
Arman Dumanyan  2002  Eskilstuna Simklubb    40.95  1:26.18  2:11.92    2:54.88   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    41.02  1:26.23  2:11.98    2:55.49   
Hampus Frykman  2002  Bålsta Simklubb    45.07  1:34.72  2:23.56    3:11.77   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filip Myringby  2001  Karlstads Simsällskap    37.17  1:19.25  2:03.71    2:44.63   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    34.49  1:11.28  1:48.79    2:25.71   
Anton Wallin  2000  Örebro Simallians    37.14  1:16.74  1:56.26    2:34.20   
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    34.61  1:13.74  1:54.55    2:35.44   
Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    38.05  1:19.50  2:02.56    2:46.13   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Vilhelm Lovén  1999  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.08  Utskriftsdatum  30 januari 2016 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  15:13 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 1/ENA Sprinten2016    Utskriftsdatum  30 januari 2016   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  15:44   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Stella Verner  2003  Eskilstuna Simklubb    38.19        1:17.55   
Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb    38.42        1:18.77   
Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap    37.49        1:19.96   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    39.73        1:21.82   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    40.66        1:24.53   
Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb    40.81        1:25.67   
Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb    41.54        1:27.45   
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    43.80        1:29.06   
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap    44.14        1:30.42   
10  Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb    44.64        1:30.96   
11  Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb    44.55        1:33.00   
12  Tea Persson  2004  Bålsta Simklubb    45.57        1:34.36   
13  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena    45.41        1:34.70   
14  Filippa Sjöholm Sundström  2003  Örebro Simallians    45.87        1:34.78   
15  Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena    46.50        1:35.45   
16  Alice Johansson  2003  Simklubben Ena    45.25        1:36.70   
17  Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    46.26        1:36.90   
18  My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb    46.90        1:37.17   
19  Vilma Duelien  2004  Karlstads Simsällskap    46.66        1:37.34   
20  Johanna Pettersson  2003  Eskilstuna Simklubb    46.93        1:39.43   
21  Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb    48.69        1:39.65   
22  Tove Karlberg  2003  Eskilstuna Simklubb    50.81        1:41.34   
23  Maja Brattberg  2005  Eskilstuna Simklubb    50.38        1:42.90   
24  Agnes Rönnquist  2004  Karlstads Simsällskap    50.90        1:45.44   
25  Clara Berner  2004  Karlstads Simsällskap    51.04        1:45.88   
26  Thea Lekberg  2004  Karlskoga Simförening    49.29        1:47.92   
27  Sigrid Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb    53.06        1:48.37   
28  Alice Roos  2007  Eskilstuna Simklubb    53.65        1:50.35   
29  Linnéa Magnusson  2005  Eskilstuna Simklubb    53.94        1:51.97   
30  Frida Karlsson  2005  Eskilstuna Simklubb    54.38        1:53.99   
31  Ellen Roos  2005  Eskilstuna Simklubb    55.97        2:00.01   
Cornelia Johansson  2004  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Elvira Bergsten  2005  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb            DSQ   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians    35.31        1:13.51   
Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap    35.92        1:13.69   
Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena    36.70        1:15.38   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    38.12        1:17.86   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    37.92        1:18.04   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    38.47        1:18.93   
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena    37.08        1:19.00   
Jennifer Titus  2002  Örebro Simallians    38.34        1:19.69   
Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    39.22        1:22.61   
10  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb    41.97        1:25.92   
11  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    41.81        1:25.99   
12  Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    43.30        1:29.25   
13  Elin Sand  2002  Eskilstuna Simklubb    43.20        1:29.84   
14  Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb    45.41        1:32.51   
15  Evelina Larsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    54.26        1:52.07   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Nilsson  2001  Karlskoga Simförening    38.02        1:17.25   
Salma Gabot  2001  Örebro Simallians    36.74        1:17.31   
Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    37.78        1:17.74   
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    38.02        1:18.13   
Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    38.04        1:19.97   
Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    38.80        1:20.74   
Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    39.10        1:21.30   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    40.59        1:23.80   
Cecilia Ahnlund  2001  Eskilstuna Simklubb    40.81        1:24.31   
10  Emmy Hedin  2001  Karlstads Simsällskap    42.59        1:26.54   
11  Matilda Jungstedt  2001  Eskilstuna Simklubb    42.62        1:27.48   
12  Filippa Thyrman  2001  Karlskoga Simförening    42.62        1:27.68   
13  Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simklubb    45.61        1:32.88   
Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Bjälevik  1999  Eskilstuna Simklubb    33.28        1:08.69   
Clara Momats  2000  Örebro Simallians    33.76        1:09.36   
Sandra Rääf  2000  Örebro Simallians    34.00        1:09.54   
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    34.25        1:10.58   
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap    35.31        1:14.64   
Clara Eklund  2000  Simklubben Ena    36.11        1:14.79   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    37.00        1:16.28   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    37.65        1:16.72   
Tilde Eklind  1999  Eskilstuna Simklubb    38.46        1:18.09   
10  Evelina Rydén  2000  Örebro Simallians    38.02        1:18.78   
11  Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    38.40        1:19.00   
12  Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap    38.59        1:20.03   
13  Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb    39.43        1:21.17   
14  Anna Viinapuu  2000  Bålsta Simklubb    38.86        1:21.47   
15  Terese Engström  1999  Örebro Simallians    40.46        1:22.04   
16  Ylva Rehnholm  2000  Eskilstuna Simklubb    39.92        1:22.52   
17  Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simklubb    40.25        1:24.19   
18  Emilia Eerola  1999  Karlskoga Simförening    42.64        1:27.36   
19  Mikaela Juhler  2000  Örebro Simallians    43.44        1:29.56   
20  Sandra Metzsch  1999  Örebro Simallians    43.59        1:30.63   
21  Anna Bohman  2000  Arvika Simsällskap    47.39        1:42.30   
Signe Åberg  2000  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.08  Utskriftsdatum  30 januari 2016 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  15:44 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 1/ENA Sprinten2016    Utskriftsdatum  30 januari 2016   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  16:03   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    34.64  1:14.78  1:56.70    2:35.25   
Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb    35.18  1:16.42  1:58.01    2:37.90   
Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb    36.80  1:18.10  1:59.83    2:38.24   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    36.75  1:18.14  2:01.25    2:43.20   
Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap    38.43  1:22.10  2:06.24    2:48.10   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb    37.43  1:22.34  2:10.68    2:56.62   
Maximilian Holm  2005  Eskilstuna Simklubb    38.62  1:25.04  2:13.39    2:56.97   
Edvin Heikinniemi  2003  Eskilstuna Simklubb    39.52  1:26.12  2:12.41    2:57.08   
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    41.16  1:29.23  2:17.59    3:01.41   
10  Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb    41.35  1:29.08  2:15.11    3:22.65   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb    31.52  1:06.22  1:40.60    2:14.76   
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap    30.68  1:04.67  1:40.42    2:14.95   
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    31.40  1:06.49  1:42.32    2:16.69   
Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians    33.35  1:09.75  1:47.64    2:25.51   
Adrijan Danqi  2002  Örebro Simallians    32.87  1:10.21  1:49.34    2:28.08   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    34.26  1:13.48  1:53.11    2:29.91   
Noel Hodberg  2002  Karlskoga Simförening    36.50  1:17.72  1:59.45    2:39.94   
Arman Dumanyan  2002  Eskilstuna Simklubb    35.07  1:17.27  2:00.25    2:40.31   
William Forsström  2002  Örebro Simallians    37.61  1:19.84  2:03.45    2:44.53   
10  Hampus Frykman  2002  Bålsta Simklubb    37.59  1:22.44  2:07.32    2:51.11   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filip Myringby  2001  Karlstads Simsällskap    33.86  1:12.10  1:52.00    2:29.39   
Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap    35.07  1:14.97  1:58.07    2:39.91   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening    30.01  1:03.23  1:37.29    2:11.12   
Gustav Ekesten  1998  Simklubben Ena    29.99  1:03.93  1:39.83    2:14.10   
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap    30.77  1:05.61  1:42.74    2:19.89   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    32.23  1:08.45  1:45.69    2:21.02   
Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    32.02  1:08.79  1:46.05    2:21.66   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap    31.42  1:06.87  1:45.33    2:24.03   
Bouwe Ackema  1998  Karlstads Simsällskap    34.24  1:11.33  1:49.55    2:26.25   
Anton Wallin  2000  Örebro Simallians    33.77  1:11.27  1:49.81    2:26.81   
Vilhelm Lovén  1999  Karlstads Simsällskap    33.48  1:11.25  1:50.53    2:29.85   
10  Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb    36.39  1:18.62  2:02.29    2:43.27   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.08  Utskriftsdatum  30 januari 2016 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  16:03 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 1/ENA Sprinten2016    Utskriftsdatum  30 januari 2016   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  17:06   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap    35.41  1:19.35  2:07.26    2:42.36   
Magdalena Hagsten Skarda  2003  Örebro Simallians    36.01  1:17.97  2:09.05    2:46.18   
Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb    37.36  1:19.18  2:12.48    2:53.74   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    42.37  1:29.19  2:21.41    2:59.34   
Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap    37.96  1:27.61  2:20.16    2:59.88   
Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap    39.30  1:23.12  2:20.17    3:00.92   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    44.17  1:29.39  2:23.09    3:00.99   
Stella Verner  2003  Eskilstuna Simklubb    42.00  1:25.93  2:19.67    3:03.03   
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    44.51  1:33.89  2:31.23    3:13.34   
10  Filippa Sjöholm Sundström  2003  Örebro Simallians    41.64  1:33.58  2:28.45    3:14.56   
11  Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb    50.10  1:39.80  2:34.25    3:18.07   
12  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena    47.04  1:38.13  2:33.64    3:19.45   
13  Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb    46.60  1:37.86  2:40.22    3:21.83   
14  Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb    45.73  1:36.12  2:37.55    3:21.84   
15  Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb    45.89  1:38.24  2:38.02    3:23.62   
16  Tea Persson  2004  Bålsta Simklubb    47.24  1:42.18  2:41.20    3:25.40   
17  Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb    47.51  1:41.00  2:39.06    3:30.24   
18  Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb    45.15  1:40.34  2:47.05    3:35.69   
19  Tove Karlberg  2003  Eskilstuna Simklubb    52.97  1:51.61  2:54.95    3:44.39   
20  Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    50.16  1:46.27  2:52.32    3:45.36   
21  My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb    59.82  1:56.61  3:01.02    3:52.47   
22  Cornelia Johansson  2004  Eskilstuna Simklubb    59.07  1:59.46  3:07.30    4:02.84   
23  Frida Karlsson  2005  Eskilstuna Simklubb    1:04.23  2:06.14  3:14.10    4:09.20   
24  Sigrid Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb    1:00.02  2:03.18  3:17.34    4:09.21   
25  Ellen Roos  2005  Eskilstuna Simklubb    1:00.10  2:03.90  3:16.47    4:16.13   
Alice Roos  2007  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Johanna Pettersson  2003  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    37.15  1:21.80  2:06.11    2:41.45   
Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap    37.21  1:19.54  2:08.19    2:46.19   
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena    35.22  1:21.67  2:12.08    2:48.11   
Jennifer Titus  2002  Örebro Simallians    36.53  1:23.21  2:09.90    2:53.36   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    40.16  1:25.00  2:18.47    2:57.38   
Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians    37.64  1:22.95  2:19.88    3:01.65   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    42.31  1:28.74  2:24.55    3:03.81   
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    39.23  1:29.18  2:24.12    3:04.78   
Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    42.83  1:29.23  2:23.59    3:06.60   
10  Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb    46.00  1:38.03  2:35.02    3:16.78   
11  Evelina Larsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    53.55  1:53.41  2:58.12    3:47.39   
Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    38.94  1:21.17  2:08.79    2:46.08   
Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    39.22  1:22.37  2:12.25    2:50.02   
Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    36.29  1:20.09  2:12.73    2:50.28   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    36.20  1:23.81  2:12.90    2:50.29   
Salma Gabot  2001  Örebro Simallians    38.89  1:22.07  2:12.76    2:52.99   
Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    38.85  1:23.43  2:14.77    2:54.00   
Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    37.04  1:23.42  2:16.10    2:55.52   
Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening    36.18  1:23.60  2:16.27    2:55.69   
Emmy Hedin  2001  Karlstads Simsällskap    39.12  1:26.45  2:18.59    2:56.71   
10  Elin Nilsson  2001  Karlskoga Simförening    39.55  1:22.68  2:17.04    2:58.11   
11  Cecilia Ahnlund  2001  Eskilstuna Simklubb    38.04  1:25.66  2:19.70    3:00.73   
12  Filippa Thyrman  2001  Karlskoga Simförening    41.97  1:30.05  2:24.63    3:05.07   
13  Matilda Jungstedt  2001  Eskilstuna Simklubb    45.62  1:32.81  2:26.13    3:08.34   
14  Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simklubb    43.25  1:32.99  2:27.81    3:09.96   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ida Nederman  2000  Örebro Simallians    33.24  1:12.67  1:54.45    2:31.48   
Clara Momats  2000  Örebro Simallians    34.12  1:13.73  1:59.19    2:34.12   
Sofia Bjälevik  1999  Eskilstuna Simklubb    33.67  1:13.69  1:57.99    2:34.69   
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    34.59  1:13.28  2:03.00    2:39.11   
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap    34.90  1:18.07  2:00.93    2:39.56   
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    33.67  1:14.61  2:01.42    2:39.88   
Sandra Rääf  2000  Örebro Simallians    33.65  1:14.51  2:03.34    2:40.34   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    36.76  1:20.96  2:08.24    2:43.76   
Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb    36.03  1:20.64  2:05.66    2:43.91   
10  Clara Eklund  2000  Simklubben Ena    35.51  1:17.60  2:10.46    2:46.89   
11  Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    35.46  1:18.39  2:11.42    2:50.09   
12  Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    35.56  1:18.02  2:11.40    2:50.17   
13  Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap    37.50  1:22.11  2:11.86    2:51.50   
14  Anna Viinapuu  2000  Bålsta Simklubb    37.79  1:24.72  2:16.24    2:53.54   
15  Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simklubb    36.10  1:22.68  2:14.38    2:53.60   
16  Ylva Rehnholm  2000  Eskilstuna Simklubb    38.95  1:23.83  2:15.58    2:57.65   
17  Tilde Eklind  1999  Eskilstuna Simklubb    41.40  1:25.55  2:21.92    3:00.25   
18  Evelina Rydén  2000  Örebro Simallians    41.93  1:25.41  2:26.08    3:06.61   
19  Mikaela Juhler  2000  Örebro Simallians    41.22  1:32.06  2:27.56    3:10.81   
20  Sandra Metzsch  1999  Örebro Simallians    38.67  1:28.10  2:28.94    3:11.75   
21  Terese Engström  1999  Örebro Simallians    46.51  1:31.58  2:28.96    3:12.61   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.08  Utskriftsdatum  30 januari 2016 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  17:06 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 1/ENA Sprinten2016    Utskriftsdatum  30 januari 2016   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  17:19   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    1:28.05  2:57.08  4:38.78    6:02.15   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    1:27.97  2:58.52  4:50.31    6:13.08   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb    1:18.36  2:44.21  4:28.05    5:43.14   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    1:12.67  2:37.76  4:03.11    5:13.68   
Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    1:13.85  2:34.70  4:13.68    5:25.01   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    1:23.80  2:48.68  4:14.10    5:26.80   
Vilhelm Lovén  1999  Karlstads Simsällskap    1:14.97  2:39.02  4:12.37    5:30.02   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.08  Utskriftsdatum  30 januari 2016 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  17:19 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 1/ENA Sprinten2016    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  09:10   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    42.02        1:28.86   
Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb    41.75        1:29.09   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    42.34        1:29.91   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    42.61        1:32.17   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb    43.96        1:33.12   
Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap    44.68        1:34.93   
Axel Thorsén  2003  Köpings Simsällskap    46.09        1:36.13   
Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb    48.42        1:39.72   
Edvin Heikinniemi  2003  Eskilstuna Simklubb    46.77        1:41.52   
10  Maximilian Holm  2005  Eskilstuna Simklubb    48.31        1:43.06   
11  Oskar Högqvist  2003  Karlskoga Simförening    52.28        1:49.92   
12  Eric Åhlén  2006  Eskilstuna Simklubb    57.04        1:57.95   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap    38.24        1:21.71   
Arman Dumanyan  2002  Eskilstuna Simklubb    41.12        1:26.93   
Adrijan Danqi  2002  Örebro Simallians    39.40        1:27.25   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    42.26        1:29.95   
Noel Hodberg  2002  Karlskoga Simförening    44.90        1:34.94   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap    40.90        1:28.41   
Filip Myringby  2001  Karlstads Simsällskap    41.87        1:29.55   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    34.39        1:13.18   
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening    35.50        1:14.42   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    36.78        1:15.23   
Erik Hilmersson  1998  Karlstads Simsällskap    35.65        1:17.77   
Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb    37.43        1:19.93   
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap    38.46        1:19.99   
Vilhelm Lovén  1999  Karlstads Simsällskap    37.99        1:21.01   
Bouwe Ackema  1998  Karlstads Simsällskap    40.02        1:24.73   
Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    39.34        1:25.90   
10  Adam Fröjdfeldt  1999  Eskilstuna Simklubb    43.41        1:32.86   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.08  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  09:10 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 1/ENA Sprinten2016    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  10:06   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simklubb    42.88  1:29.97  2:19.03    3:06.42   
Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb    43.29  1:33.24  2:23.35    3:12.66   
Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb    43.99  1:34.78  2:26.38    3:16.84   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    45.10  1:37.28  2:30.82    3:21.13   
Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap    45.52  1:36.94  2:31.14    3:21.96   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    47.67  1:42.88  2:37.71    3:29.36   
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap    48.84  1:43.77  2:38.60    3:30.75   
Stella Verner  2003  Eskilstuna Simklubb    47.54  1:41.71  2:38.54    3:31.04   
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    48.71  1:43.75  2:40.37    3:36.80   
10  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena    48.59  1:43.78  2:41.67    3:37.59   
11  Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb    48.35  1:45.38  2:43.03    3:41.51   
12  Tea Persson  2004  Bålsta Simklubb    48.98  1:45.16  2:44.15    3:42.22   
13  Elvira Bergsten  2005  Karlstads Simsällskap    50.29  1:48.78  2:47.86    3:42.66   
14  Agnes Rönnquist  2004  Karlstads Simsällskap    50.48  1:49.29  2:48.42    3:46.38   
15  Elin Peistorpet  2004  Karlstads Simsällskap    52.18  1:51.44  2:52.51    3:49.25   
16  Maja Brattberg  2005  Eskilstuna Simklubb    54.47  1:54.35  2:55.98    3:55.70   
17  Vilma Duelien  2004  Karlstads Simsällskap    52.91  1:55.03  2:58.09    3:59.85   
18  Johanna Pettersson  2003  Eskilstuna Simklubb    54.03  1:58.33  3:02.28    4:04.65   
19  My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb    53.11  1:56.89  3:00.68    4:05.10   
20  Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb    54.52  1:56.66  3:01.11    4:05.96   
21  Frida Karlsson  2005  Eskilstuna Simklubb    57.03  2:01.66  3:08.66    4:12.37   
22  Sigrid Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb    59.25  2:06.83  3:17.34    4:18.53   
Clara Berner  2004  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    39.63  1:23.68  2:10.16    2:54.68   
Jennifer Titus  2002  Örebro Simallians    40.18  1:26.17  2:14.32    3:02.96   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    42.77  1:29.98  2:17.92    3:05.14   
Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap    43.88  1:33.96  2:25.31    3:16.54   
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    45.87  1:37.79  2:31.50    3:21.86   
Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    46.31  1:40.38  2:34.28    3:25.91   
Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians    47.68  1:40.75  2:32.79    3:25.99   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    49.83  1:45.27  2:40.66    3:34.23   
Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb    52.59  1:50.02  2:49.11    3:44.61   
10  Evelina Larsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    55.30  1:58.48  3:01.22    4:02.52   
Lovisa Gustafsson  2002  Örebro Simallians            DNS   
Elin Sand  2002  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    41.68  1:29.27  2:17.85    3:04.23   
Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    42.52  1:32.29  2:22.87    3:13.80   
Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    44.48  1:33.52  2:23.69    3:15.32   
Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    48.13  1:38.65  2:30.49    3:21.26   
Cecilia Ahnlund  2001  Eskilstuna Simklubb    48.18  1:42.25  2:38.29    3:31.55   
Elin Nilsson  2001  Karlskoga Simförening    49.84  1:46.89  2:44.71    3:40.06   
Emmy Hedin  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ida Nederman  2000  Örebro Simallians    38.73  1:21.19  2:02.84    2:45.20   
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap    38.56  1:21.89  2:06.32    2:50.48   
Sofia Bjälevik  1999  Eskilstuna Simklubb    38.95  1:23.25  2:09.60    2:55.72   
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    40.77  1:26.38  2:12.97    2:59.53   
Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb    41.09  1:26.84  2:13.92    2:59.90   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    41.43  1:27.77  2:14.25    3:02.08   
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    40.67  1:26.13  2:14.46    3:02.79   
Ylva Rehnholm  2000  Eskilstuna Simklubb    44.20  1:32.74  2:21.44    3:09.63   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    43.78  1:34.89  2:27.78    3:19.48   
10  Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    44.62  1:35.22  2:28.07    3:20.99   
11  Emma Waara  2000  Karlskoga Simförening    44.13  1:34.88  2:28.87    3:22.29   
12  Mikaela Juhler  2000  Örebro Simallians    45.49  1:38.34  2:33.76    3:26.41   
13  Emilia Eerola  1999  Karlskoga Simförening    47.49  1:40.27  2:34.04    3:27.67   
14  Tilde Eklind  1999  Eskilstuna Simklubb    47.42  1:41.86  2:37.53    3:31.98   
15  Signe Åberg  2000  Karlskoga Simförening    50.77  1:49.72  2:51.17    3:51.46   
Terese Engström  1999  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.08  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  10:06 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 1/ENA Sprinten2016    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  10:41   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    1:13.88  2:34.79  3:58.78    5:20.45   
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    1:16.81  2:42.10  4:07.90    5:30.21   
Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb    1:18.87  2:44.58  4:11.20    5:36.01   
Edvin Heikinniemi  2003  Eskilstuna Simklubb    1:22.58  2:57.48  4:33.02    6:08.14   
Maximilian Holm  2005  Eskilstuna Simklubb    1:27.80  3:06.48  4:43.30    6:12.54   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb    1:24.71  3:01.56  4:40.66    6:13.11   
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    1:32.20  3:09.61  4:48.16    6:22.29   
Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb    1:33.68  3:15.15  4:58.29    6:38.33   
Eric Åhlén  2006  Eskilstuna Simklubb    1:36.80  3:23.32  5:11.48    6:54.72   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb    1:07.56  2:21.76  3:35.41    4:47.37   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    1:13.55  2:33.21  3:53.18    5:11.13   
Adrijan Danqi  2002  Örebro Simallians    1:16.77  2:40.37  4:03.99    5:22.11   
Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians    1:18.70  2:39.98  4:02.62    5:24.16   
Hampus Frykman  2002  Bålsta Simklubb    1:16.45  2:42.31  4:08.78    5:31.81   
Arman Dumanyan  2002  Eskilstuna Simklubb    1:20.24  2:47.88  4:15.86    5:43.27   
William Forsström  2002  Örebro Simallians    1:24.46  2:54.56  4:23.87    5:48.21   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap    1:17.19  2:42.81  4:08.81    5:31.38   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    1:05.10  2:13.98  3:23.41    4:31.44   
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening    1:05.86  2:17.50  3:29.07    4:39.10   
Anton Wallin  2000  Örebro Simallians    1:09.96  2:26.17  3:42.62    4:57.58   
Gustav Ekesten  1998  Simklubben Ena    1:04.56  2:22.64  3:42.59    5:00.86   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap    1:08.07  2:25.03  3:44.32    5:01.64   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    1:10.75  2:27.98  3:46.97    5:02.63   
Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    1:10.50  2:27.93  3:47.14    5:05.81   
Adam Fröjdfeldt  1999  Eskilstuna Simklubb    1:12.73  2:32.84  3:55.77    5:17.78   
Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb    1:22.70  2:51.19  4:19.39    5:44.96   
Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Bouwe Ackema  1998  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.08  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  10:41 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 1/ENA Sprinten2016    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  13:05   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap    1:14.33  2:35.12  3:58.29  5:21.64  20:30.27   
          6:46.32  8:08.43  9:32.20  10:55.98     
          12:20.28  13:44.98  15:05.88  16:29.92     
          17:54.10  19:18.47         
Magdalena Hagsten Skarda  2003  Örebro Simallians    1:18.54  2:42.82  4:07.95  5:32.30  20:32.42   
          6:56.81  8:20.03  9:43.37  11:06.68     
          12:29.85  13:52.15  15:14.76  16:34.14     
          17:54.47  19:15.58         
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simklubb    1:18.21  2:44.36  4:10.93  5:38.47  21:36.70   
          7:06.71  8:36.80  10:04.81  11:32.30     
          13:01.31  14:30.78  15:55.75  17:21.15     
          18:47.82  20:16.23         
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    1:17.30  2:42.74  4:09.56  5:37.47  21:47.42   
          7:06.96  8:37.38  10:06.13  11:36.26     
          13:04.77  14:32.18  15:59.73  17:27.45     
          18:55.19  20:22.74         
Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb    1:26.72  3:00.67  4:36.65  6:10.65  24:14.38   
          7:45.31  9:19.98  10:56.35  12:34.53     
          14:13.27  15:50.07  17:28.60  19:11.21     
          20:50.71  22:34.64         
Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb    1:27.47  3:04.21  4:43.14  6:22.65  24:46.93   
          8:03.60  9:43.90  11:25.24  13:07.93     
          14:47.89  16:30.31  18:10.79  19:53.23     
          21:33.56  23:13.31         
Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb    1:31.49  3:11.42  4:52.45  6:34.83  25:12.95   
          8:16.41  9:57.69  11:38.73  13:22.74     
          15:04.62  16:48.29  18:31.43  20:12.79     
          21:54.54  23:36.13         
Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb    1:30.41  3:10.21  4:50.76  6:33.19  25:14.21   
          8:14.99  9:57.27  11:39.77  13:22.73     
          15:05.05  16:49.15  18:31.84  20:13.97     
          21:54.86  23:36.65         
Lovis Westman  2003  Strängnäs Simklubb    1:33.42  3:14.04  4:54.52  6:36.13  25:15.11   
          8:17.45  9:58.14  11:40.49  13:21.65     
          15:04.33  16:47.51  18:29.74  20:12.60     
          21:55.01  23:36.90         
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    1:11.96  2:27.63  3:44.07  5:01.45  19:28.10   
          6:21.32  7:40.65  8:59.42  10:18.20     
          11:37.24  12:56.81  14:15.60  15:35.00     
          16:53.24  18:12.13         
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    1:15.32  2:39.32  4:04.07  5:29.92  21:35.09   
          6:56.28  8:23.96  9:51.43  11:19.31     
          12:48.43  14:17.38  15:45.85  17:14.90     
          18:44.23  20:11.78         
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena            DNF   
                     
                     
                     
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    1:14.29  2:33.51  3:52.55  5:12.68  20:11.44   
          6:33.60  7:54.31  9:15.69  10:37.20     
          11:58.46  13:19.48  14:43.12  16:07.28     
          17:30.42  18:53.06         
Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    1:15.79  2:37.75  4:01.07  5:24.93  20:25.76   
          6:47.71  8:10.42  9:32.53  10:54.95     
          12:16.43  13:38.57  15:01.09  16:21.80     
          17:44.00  19:05.55         
Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    1:16.14  2:39.47  4:02.30  5:25.76  20:46.72   
          6:49.00  8:12.86  9:37.35  11:02.51     
          12:27.49  13:51.88  15:16.32  16:39.98     
          18:04.60  19:27.71         
Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    1:17.48  2:42.03  4:05.00  5:28.84  20:50.54   
          6:53.25  8:18.00  9:41.93  11:05.25     
          12:29.39  13:53.65  15:17.17  16:40.37     
          18:04.08  19:28.28         
Salma Gabot  2001  Örebro Simallians    1:16.83  2:42.53  4:09.17  5:34.83  21:16.52   
          7:01.08  8:27.22  9:53.19  11:19.38     
          12:45.93  14:11.72  15:38.02  17:03.68     
          18:30.15  19:54.29         
Matilda Jungstedt  2001  Eskilstuna Simklubb    1:19.11  2:44.67  4:12.09  5:39.40  21:42.83   
          7:07.58  8:35.10  10:02.88  11:30.27     
          12:59.13  14:28.18  15:57.77  17:25.70     
          18:53.17  20:21.42         
Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    1:17.54  2:42.88  4:09.46  5:36.65  21:45.00   
          7:03.92  8:32.17  10:00.62  11:30.10     
          12:58.40  14:27.47  15:55.28  17:23.95     
          18:52.13  20:20.33         
Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening    1:16.93  2:41.19  4:07.29  5:34.07  21:48.33   
          7:01.46  8:29.39  9:57.76  11:27.13     
          12:56.56  14:25.20  15:55.44  17:24.82     
          18:55.59  20:24.22         
Emmy Hedin  2001  Karlstads Simsällskap    1:15.31  2:39.17  4:04.65  5:30.90  22:05.37   
          6:58.13  8:25.91  9:54.25  11:23.63     
          12:53.89  14:23.30  15:54.38  17:28.31     
          19:03.04  20:36.97         
10  Filippa Thyrman  2001  Karlskoga Simförening    1:20.22  2:48.93  4:19.02  5:50.89  22:37.85   
          7:22.89  8:53.93  10:24.09  11:55.80     
          13:28.45  15:01.43  16:34.28  18:05.49     
          19:38.74  21:11.41         
11  Cecilia Ahnlund  2001  Eskilstuna Simklubb    1:20.37  2:50.35  4:22.81  5:56.41  23:27.92   
          7:30.32  9:05.50  10:40.85  12:16.22     
          13:53.25  15:29.88  17:06.78  18:42.85     
          20:17.89  21:54.26         
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    1:11.33  2:26.00  3:41.29  4:56.91  19:01.38   
          6:12.80  7:29.41  8:46.73  10:03.10     
          11:18.80  12:35.29  13:53.01  15:10.55     
          16:28.35  17:46.08         
Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    1:11.03  2:26.05  3:41.51  4:57.37  19:12.73   
          6:13.22  7:29.76  8:46.92  10:04.12     
          11:21.76  12:39.83  13:58.33  15:17.15     
          16:36.44  17:55.42         
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    1:10.94  2:27.77  3:44.34  5:01.42  19:18.27   
          6:18.49  7:36.56  8:54.46  10:11.75     
          11:30.00  12:48.65  14:07.15  15:26.78     
          16:44.34  18:02.90         
Sofia Bjälevik  1999  Eskilstuna Simklubb    1:12.49  2:30.28  3:48.07  5:07.36  19:50.37   
          6:26.61  7:46.45  9:06.69  10:26.67     
          11:46.92  13:07.62  14:28.38  15:49.33     
          17:10.66  18:31.04         
Anna Viinapuu  2000  Bålsta Simklubb    1:15.46  2:36.64  3:57.30  5:19.43  20:41.01   
          6:42.96  8:06.64  9:29.74  10:54.11     
          12:18.80  13:42.90  15:07.41  16:31.36     
          17:55.90  19:18.81         
Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    1:16.47  2:40.29  4:03.56  5:27.90  20:41.89   
          6:51.46  8:14.91  9:38.00  11:02.13     
          12:25.30  13:49.34  15:12.82  16:35.57     
          17:59.44  19:23.19         
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    1:15.00  2:37.40  3:59.93  5:23.26  20:57.05   
          6:47.68  8:13.64  9:39.16  11:03.51     
          12:28.42  13:54.06  15:19.99  16:45.47     
          18:10.87  19:35.19         
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap    1:13.38  2:34.87  3:57.28  5:21.14  21:00.37   
          6:46.18  8:12.48  9:36.50  11:02.91     
          12:29.18  13:54.41  15:20.02  16:46.72     
          18:13.59  19:39.94         
Tilde Eklind  1999  Eskilstuna Simklubb    1:15.72  2:37.86  4:00.37  5:24.58  21:10.76   
          6:50.69  8:17.10  9:42.13  11:09.23     
          12:35.73  14:00.97  15:27.14  16:56.29     
          18:23.38  19:49.35         
10  Ylva Rehnholm  2000  Eskilstuna Simklubb    1:20.49  2:47.30  4:14.92  5:42.79  21:47.42   
          7:10.77  8:38.89  10:07.17  11:35.57     
          13:04.54  14:33.42  16:02.06  17:29.95     
          18:57.44  20:24.48         
11  Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb    1:18.66  2:43.95  4:10.46  5:37.66  21:47.64   
          7:05.44  8:33.13  10:01.80  11:30.12     
          12:59.21  14:27.88  15:56.31  17:25.43     
          18:54.43  20:23.83         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.08  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  13:05 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 1/ENA Sprinten2016    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  15:29   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Maximilian Holm  2005              38.66   
  Eskilstuna Simklubb  40.16                 
Lukas Jakobsson  2005              45.98   
  Bålsta Simklubb  49.54                 
Olle Thorsén  2006              51.73   
  Köpings Simsällskap  54.25                 
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Henrik Tran  2004              38.02   
  Eskilstuna Simklubb  39.61                 
Carl Roos  2004              43.11   
  Eskilstuna Simklubb  44.64                 
Samuel Paulson  2004              43.32   
  Eskilstuna Simklubb  42.33                 
Gustav Thorsén  2004              47.10   
  Köpings Simsällskap  47.99                 
Ludvig Persson  2004              48.62   
  Nyköpings Simsällskap  51.33                 
Vigor Runemar-Ham  2004              49.22   
  Strängnäs Simklubb  50.63                 
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Eric Malmquist  2003              36.06   
  Strängnäs Simklubb  36.71                 
Alex Ly  2003              36.48   
  Eskilstuna Simklubb  38.48                 
Philip Löfbom  2003              36.79   
  Karlskoga Simförening  36.89                 
Axel Thorsén  2003              38.34   
  Köpings Simsällskap  38.44                 
Gustav Walldén  2003              39.18   
  Simklubben Ena  38.62                 
Edvin Heikinniemi  2003              43.34   
  Eskilstuna Simklubb  46.61                 
Oskar Högqvist  2003              44.06   
  Karlskoga Simförening  49.54                 
Marcus Ardanius  2003              44.76   
  Bålsta Simklubb  47.91                 
Filip Hedin  2003              49.31   
  Karlstads Simsällskap  56.69                 
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Milos Jovancic  2002              30.26   
  Karlstads Simsällskap  32.00                 
Leo Jakobsson  2002              31.38   
  Bålsta Simklubb  30.81                 
Oscar Wilhelmsson  2002              33.86   
  Örebro Simallians  35.57                 
Adrijan Danqi  2002              38.89   
  Örebro Simallians  36.56                 
Hampus Frykman  2002              39.30   
  Bålsta Simklubb  40.13                 
William Forsström  2002              39.87   
  Örebro Simallians  44.73                 
Noel Hodberg  2002              42.36   
  Karlskoga Simförening  44.21                 
Samuel Vestin  2002              DSQ   
  Karlstads Simsällskap  38.33                 
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Olle Hansen  2001              34.34   
  Simklubben Ena  34.78                 
Axel Rönnquist  2001              39.35   
  Karlstads Simsällskap  39.03                 
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Igor Blagojevic  2000              29.69   
  Karlskoga Simförening  30.40                 
Alexander Nylén  2000              30.18   
  Karlskoga Simförening  29.79                 
Gustav Ekesten  1998              32.64   
  Simklubben Ena  32.42                 
Anton Wallin  2000              32.86   
  Örebro Simallians  34.72                 
Axel Witt  2000              33.95   
  Eskilstuna Simklubb  34.74                 
Adam Fröjdfeldt  1999              34.07   
  Eskilstuna Simklubb  34.36                 
Elias Paulson  2000              34.08   
  Eskilstuna Simklubb  36.55                 
Uros Jovancic  2000              34.24   
  Karlstads Simsällskap  35.66                 
Bouwe Ackema  1998              34.38   
  Karlstads Simsällskap                   
10  Carl Bidebo  2000              34.52   
  Eskilstuna Simklubb  32.86                 
Erik Hilmersson  1998              DSQ   
  Karlstads Simsällskap                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.08  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  15:29 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 1/ENA Sprinten2016    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  15:27   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Ebba Karnehov  2005              41.68   
  Nyköpings Simsällskap  41.47                 
Tara Klarbo Egan  2005              42.70   
  Simklubben Ena  44.35                 
Malvina Walldén  2005              43.52   
  Simklubben Ena  46.51                 
Lovisa Laine  2005              46.90   
  Eskilstuna Simklubb  49.11                 
Sigrid Bengtsson  2005              54.03   
  Eskilstuna Simklubb  56.16                 
My Larsson  2005              1:00.07   
  Eskilstuna Simklubb  58.48                 
Felicia Larsson  2006              1:01.42   
  Köpings Simsällskap                   
Agnes Pettersson  2006              DSQ   
  Köpings Simsällskap                   
Emilia Dahlström  2006              DSQ   
  Köpings Simsällskap                   
Linnéa Magnusson  2005              DSQ   
  Eskilstuna Simklubb                   
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Majja Brattström  2004              35.00   
  Hallsberg Kumla Simklubb  35.33                 
Alva Abrahamsson  2004              36.86   
  Eskilstuna Simklubb  37.94                 
Josefin Fundberg  2004              37.33   
  Eskilstuna Simklubb  46.54                 
Alicia Budden  2004              37.85   
  Simklubben Ena  37.15                 
Sara Randerstedt  2004              38.90   
  Simklubben Ena  37.87                 
Sofia Mattsson  2004              39.05   
  Karlstads Simsällskap  39.51                 
Matilda Olausson  2004              39.27   
  Simklubben Ena  40.20                 
Alvida Forsman  2004              42.38   
  Köpings Simsällskap                   
Alma Norgren  2004              42.39   
  Bålsta Simklubb  41.93                 
10  Emily Sandberg  2004              42.58   
  Bålsta Simklubb  40.63                 
11  Tea Persson  2004              42.92   
  Bålsta Simklubb  45.20                 
12  Emilia Tshibanda  2004              42.99   
  Strängnäs Simklubb  42.29                 
13  Thea Lekberg  2004              49.48   
  Karlskoga Simförening  49.31                 
14  Moa Westerberg  2004              54.45   
  Strängnäs Simklubb                   
15  Cornelia Johansson  2004              57.63   
  Eskilstuna Simklubb                   
Agnes Rönnquist  2004              DSQ   
  Karlstads Simsällskap  56.01                 
Emilia Larsson  2004              DSQ   
  Köpings Simsällskap                   
Maja Pettersson  2004              DSQ   
  Köpings Simsällskap                   
Vilma Duelien  2004              DSQ   
  Karlstads Simsällskap                   
Wilma Pettersson  2004              DSQ   
  Hallsberg Kumla Simklubb  48.72                 
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Isabelle Rydahl  2003              33.34   
  Karlstads Simsällskap  33.23                 
Magdalena Hagsten Skarda  2003              34.24   
  Örebro Simallians  34.89                 
Ingrid Hellgren  2003              35.35   
  Karlstads Simsällskap  36.68                 
Elsa Staaf  2003              35.46   
  Strängnäs Simklubb  36.15                 
Clara Gustavson  2003              35.76   
  Karlstads Simsällskap  36.78                 
Alice Johansson  2003              40.11   
  Simklubben Ena  39.87                 
Stella Verner  2003              40.88   
  Eskilstuna Simklubb  44.91                 
Isabelle Persson  2003              41.55   
  Eskilstuna Simklubb  41.14                 
Rebecka Jungstedt  2003              43.44   
  Eskilstuna Simklubb  46.86                 
10  Smilla Holgersson Eliasson  2003              45.73   
  Örebro Simallians  45.97                 
11  Tove Karlberg  2003              52.57   
  Eskilstuna Simklubb                   
Amy Smit  2003              DNS   
  Bålsta Simklubb  42.14                 
Ebba Larsson  2003              DSQ   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
Filippa Sjöholm Sundström  2003              DSQ   
  Örebro Simallians  45.21                 
Johanna Pettersson  2003              DSQ   
  Eskilstuna Simklubb                   
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Tova Magnusson  2002              32.09   
  Simklubben Ena  32.39                 
Michelle Träff  2002              33.05   
  Karlstads Simsällskap  32.48                 
Josefine Åhlund  2002              33.09   
  Örebro Simallians  33.07                 
Josefine Stenman  2002              34.09   
  Hallsberg Kumla Simklubb  33.80                 
Adelina Walldén  2002              35.02   
  Simklubben Ena  34.60                 
Jennifer Titus  2002              35.45   
  Örebro Simallians  36.57                 
Emilia Boberg  2002              35.67   
  Simklubben Ena  35.73                 
Ellen Olsson  2002              35.71   
  Hallsberg Kumla Simklubb  34.87                 
Matilda Ek  2002              36.27   
  Karlskoga Simförening  38.83                 
10  Ilse Renkema  2002              37.23   
  Nyköpings Simsällskap  37.56                 
11  Stina Andersson  2002              37.24   
  Karlskoga Simförening  37.62                 
12  Elin Sand  2002              39.05   
  Eskilstuna Simklubb  41.01                 
13  Izabella Kullman  2002              39.47   
  Eskilstuna Simklubb  43.36                 
14  Emma Sebelius  2002              39.49   
  Hallsberg Kumla Simklubb  38.15                 
15  Sanna Elfgren  2002              48.26   
  Nyköpings Simsällskap  47.26                 
16  Evelina Larsson  2002              51.28   
  Hallsberg Kumla Simklubb  47.99                 
Emma Björk  2002              DSQ   
  Eskilstuna Simklubb  41.47                 
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Frida Gustafsson  2001              32.93   
  Eskilstuna Simklubb  34.23                 
Cecilia Ahnlund  2001              34.18   
  Eskilstuna Simklubb  34.06                 
Clara Hedling  2001              34.73   
  Arvika Simsällskap  36.01                 
Maja Gustafsson  2001              35.54   
  Eskilstuna Simklubb  35.82                 
Salma Gabot  2001              35.65   
  Örebro Simallians  36.47                 
Tilda Wik  2001              35.89   
  Eskilstuna Simklubb  37.47                 
Emelie Widhe  2001              35.93   
  Strängnäs Simklubb  36.72                 
Jennie Lundgren  2001              36.09   
  Hallsberg Kumla Simklubb  35.40                 
Sanna Lekberg  2001              36.48   
  Karlskoga Simförening  35.67                 
10  Elin Nilsson  2001              36.97   
  Karlskoga Simförening  37.49                 
11  Linn Granlund  2001              37.00   
  Karlskoga Simförening  35.92                 
12  Ellen Eriksson  2001              37.05   
  Hallsberg Kumla Simklubb  39.48                 
13  Miranda Kristiansson  2001              38.12   
  Arvika Simsällskap  40.56                 
14  Filippa Thyrman  2001              39.51   
  Karlskoga Simförening  43.75                 
15  Matilda Jungstedt  2001              43.33   
  Eskilstuna Simklubb  43.62                 
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Rebecka Loikala  2000              30.93   
  Eskilstuna Simklubb  30.43                 
Sandra Rääf  2000              31.37   
  Örebro Simallians  33.76                 
Sofia Bjälevik  1999              31.66   
  Eskilstuna Simklubb  31.91                 
Alexandra Kinell  2000              32.53   
  Karlskoga Simförening  32.35                 
Emilia Loikala  2000              33.02   
  Eskilstuna Simklubb  38.47                 
Amanda Kullman  2000              33.39   
  Eskilstuna Simklubb  32.55                 
Amanda Granlund  1999              33.78   
  Strängnäs Simklubb  33.40                 
Clara Eklund  2000              33.81   
  Simklubben Ena  33.26                 
Ellinor Larsson  1999              33.94   
  Strängnäs Simklubb  34.26                 
Michaela Thyberg  2000              33.94   
  Karlstads Simsällskap  32.18                 
11  Anna Viinapuu  2000              34.41   
  Bålsta Simklubb  33.31                 
12  Katarina Lindoff  2000              34.54   
  Eskilstuna Simklubb  36.06                 
13  Nora Laine  2000              34.67   
  Eskilstuna Simklubb  35.94                 
14  My Lord  1999              35.64   
  Strängnäs Simklubb  35.40                 
15  Emilia Eerola  1999              36.31   
  Karlskoga Simförening  34.65                 
16  Tilde Eklind  1999              36.79   
  Eskilstuna Simklubb  38.24                 
17  Ylva Rehnholm  2000              36.86   
  Eskilstuna Simklubb  37.88                 
18  Evelina Rydén  2000              36.88   
  Örebro Simallians  35.17                 
19  Sandra Metzsch  1999              37.42   
  Örebro Simallians                   
20  Mikaela Juhler  2000              37.95   
  Örebro Simallians  36.59                 
21  Signe Åberg  2000              43.88   
  Karlskoga Simförening                   
22  Terese Engström  1999              43.93   
  Örebro Simallians  44.18                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.08  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  15:27 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 1/ENA Sprinten2016    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  15:37   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Maximilian Holm  2005              39.18   
  Eskilstuna Simklubb  39.89                 
Sergej Potorochyn  2006              45.74   
  Nyköpings Simsällskap                   
Eric Åhlén  2006              47.82   
  Eskilstuna Simklubb  50.22                 
Olle Thorsén  2006              48.55   
  Köpings Simsällskap  49.68                 
Oskar Karnehov  2006              52.03   
  Nyköpings Simsällskap                   
Lukas Jakobsson  2005              DSQ   
  Bålsta Simklubb  48.11                 
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Max Lord  2004              40.58   
  Strängnäs Simklubb  40.59                 
Erik Ankarling  2004              44.38   
  Strängnäs Simklubb  41.84                 
Henrik Tran  2004              44.71   
  Eskilstuna Simklubb  44.10                 
Vigor Runemar-Ham  2004              45.86   
  Strängnäs Simklubb  45.97                 
Ludvig Persson  2004              47.26   
  Nyköpings Simsällskap  48.34                 
Gustav Thorsén  2004              50.95   
  Köpings Simsällskap  49.74                 
Carl Roos  2004              DSQ   
  Eskilstuna Simklubb  39.36                 
Samuel Paulson  2004              DSQ   
  Eskilstuna Simklubb  45.07                 
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Philip Löfbom  2003              35.50   
  Karlskoga Simförening  37.19                 
Gustav Walldén  2003              36.80   
  Simklubben Ena  38.22                 
Alex Ly  2003              37.78   
  Eskilstuna Simklubb  39.34                 
Ludvig Mathisen  2003              40.31   
  Karlstads Simsällskap  41.19                 
Axel Thorsén  2003              41.78   
  Köpings Simsällskap  41.37                 
Edvin Heikinniemi  2003              44.73   
  Eskilstuna Simklubb  44.65                 
Oskar Högqvist  2003              45.14   
  Karlskoga Simförening  45.92                 
Marcus Ardanius  2003              52.93   
  Bålsta Simklubb  51.17                 
Filip Hedin  2003              DSQ   
  Karlstads Simsällskap  46.09                 
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Oscar Wilhelmsson  2002              34.66   
  Örebro Simallians  36.84                 
Leo Jakobsson  2002              34.75   
  Bålsta Simklubb  33.81                 
Milos Jovancic  2002              35.36   
  Karlstads Simsällskap  37.30                 
Arman Dumanyan  2002              36.58   
  Eskilstuna Simklubb  48.59                 
Adrijan Danqi  2002              37.22   
  Örebro Simallians  40.67                 
Samuel Vestin  2002              38.21   
  Karlstads Simsällskap  38.38                 
William Forsström  2002              39.88   
  Örebro Simallians  42.35                 
Hampus Frykman  2002              40.39   
  Bålsta Simklubb  40.41                 
Noel Hodberg  2002              41.31   
  Karlskoga Simförening  43.83                 
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Filip Myringby  2001              34.57   
  Karlstads Simsällskap  36.37                 
Olle Hansen  2001              35.03   
  Simklubben Ena  35.54                 
Axel Rönnquist  2001              42.31   
  Karlstads Simsällskap  46.63                 
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Igor Blagojevic  2000              31.64   
  Karlskoga Simförening  32.49                 
Alexander Nylén  2000              32.94   
  Karlskoga Simförening  32.50                 
Vilhelm Lovén  1999              33.16   
  Karlstads Simsällskap  33.87                 
Carl Bidebo  2000              34.32   
  Eskilstuna Simklubb  34.13                 
Anton Wallin  2000              34.60   
  Örebro Simallians  34.39                 
Axel Witt  2000              34.86   
  Eskilstuna Simklubb  34.15                 
Uros Jovancic  2000              34.91   
  Karlstads Simsällskap  38.64                 
Gustav Ekesten  1998              35.33   
  Simklubben Ena  34.73                 
Bouwe Ackema  1998              DNS   
  Karlstads Simsällskap                   
Adam Fröjdfeldt  1999              DSQ   
  Eskilstuna Simklubb  36.73                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.08  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  15:37 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 1/ENA Sprinten2016    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  15:58   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 17, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Ebba Karnehov  2005              40.70   
  Nyköpings Simsällskap  40.20                 
Miranda Wahlstedt  2006              42.37   
  Karlstads Simsällskap  41.85                 
Malvina Walldén  2005              43.65   
  Simklubben Ena  44.87                 
Lovisa Laine  2005              44.51   
  Eskilstuna Simklubb  46.36                 
Tara Klarbo Egan  2005              44.51   
  Simklubben Ena  44.17                 
Maja Brattberg  2005              45.00   
  Eskilstuna Simklubb  46.57                 
My Larsson  2005              46.43   
  Eskilstuna Simklubb  49.72                 
Elvira Bergsten  2005              47.18   
  Karlstads Simsällskap  45.44                 
Emilia Dahlström  2006              48.29   
  Köpings Simsällskap                   
10  Olivia Budden  2007              49.76   
  Simklubben Ena  55.14                 
11  Frida Karlsson  2005              52.13   
  Eskilstuna Simklubb  47.55                 
12  Linnéa Magnusson  2005              53.26   
  Eskilstuna Simklubb  50.33                 
13  Felicia Larsson  2006              54.94   
  Köpings Simsällskap                   
14  Agnes Pettersson  2006              55.45   
  Köpings Simsällskap                   
15  Tindra Bärgård  2006              1:01.61   
  Simklubben Ena  1:04.61                 
Thea Eriksson  2006              DSQ   
  Simklubben Ena  55.18                 
 
Gren 17, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Alva Abrahamsson  2004              37.05   
  Eskilstuna Simklubb  37.15                 
Alma Norgren  2004              38.90   
  Bålsta Simklubb  39.17                 
Josefin Fundberg  2004              38.93   
  Eskilstuna Simklubb  41.14                 
Sara Randerstedt  2004              39.06   
  Simklubben Ena  36.29                 
Majja Brattström  2004              39.09   
  Hallsberg Kumla Simklubb  41.08                 
Matilda Olausson  2004              39.77   
  Simklubben Ena  36.06                 
Maja Pettersson  2004              42.91   
  Köpings Simsällskap                   
Alicia Budden  2004              42.92   
  Simklubben Ena  42.43                 
Wilma Pettersson  2004              43.80   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
10  Tea Persson  2004              43.82   
  Bålsta Simklubb  44.02                 
11  Emilia Tshibanda  2004              44.76   
  Strängnäs Simklubb  45.64                 
12  Moa Westerberg  2004              45.27   
  Strängnäs Simklubb  45.10                 
13  Emily Sandberg  2004              45.80   
  Bålsta Simklubb  41.29                 
14  Vilma Duelien  2004              46.24   
  Karlstads Simsällskap  44.46                 
15  Emilia Larsson  2004              46.96   
  Köpings Simsällskap  45.14                 
16  Clara Berner  2004              47.26   
  Karlstads Simsällskap  47.11                 
17  Agnes Rönnquist  2004              48.38   
  Karlstads Simsällskap  52.96                 
18  Cornelia Johansson  2004              48.73   
  Eskilstuna Simklubb  53.39                 
19  Elin Peistorpet  2004              48.88   
  Karlstads Simsällskap  56.57                 
20  Thea Lekberg  2004              49.31   
  Karlskoga Simförening  48.57                 
 
Gren 17, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Stella Verner  2003              35.67   
  Eskilstuna Simklubb  49.36                 
Isabelle Rydahl  2003              36.09   
  Karlstads Simsällskap  36.41                 
Clara Gustavson  2003              36.23   
  Karlstads Simsällskap  36.27                 
Magdalena Hagsten Skarda  2003              36.39   
  Örebro Simallians  36.53                 
Elsa Staaf  2003              39.23   
  Strängnäs Simklubb  37.51                 
Isabelle Persson  2003              42.31   
  Eskilstuna Simklubb  43.34                 
Rebecka Jungstedt  2003              43.14   
  Eskilstuna Simklubb  48.06                 
Filippa Sjöholm Sundström  2003              43.48   
  Örebro Simallians  46.92                 
Smilla Holgersson Eliasson  2003              43.91   
  Örebro Simallians  43.05                 
10  Alice Johansson  2003              43.97   
  Simklubben Ena  43.29                 
11  Johanna Pettersson  2003              43.98   
  Eskilstuna Simklubb  45.32                 
12  Tove Karlberg  2003              46.51   
  Eskilstuna Simklubb  53.57                 
13  Ebba Larsson  2003              52.46   
  Hallsberg Kumla Simklubb  53.58                 
Amy Smit  2003              DNS   
  Bålsta Simklubb  44.38                 
 
Gren 17, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Emilia Boberg  2002              34.04   
  Simklubben Ena  34.27                 
Josefine Åhlund  2002              34.07   
  Örebro Simallians  33.91                 
Michelle Träff  2002              35.07   
  Karlstads Simsällskap  34.51                 
Tova Magnusson  2002              36.43   
  Simklubben Ena  34.81                 
Adelina Walldén  2002              36.58   
  Simklubben Ena  35.85                 
Agnes Rydh-Dufva  2002              36.67   
  Karlskoga Simförening  36.62                 
Stina Andersson  2002              36.70   
  Karlskoga Simförening  37.98                 
Emma Sebelius  2002              37.87   
  Hallsberg Kumla Simklubb  36.60                 
Jennifer Titus  2002              37.91   
  Örebro Simallians  37.50                 
10  Izabella Kullman  2002              38.96   
  Eskilstuna Simklubb  40.79                 
11  Matilda Ek  2002              39.48   
  Karlskoga Simförening  41.29                 
12  Josefine Stenman  2002              40.22   
  Hallsberg Kumla Simklubb  39.91                 
13  Ilse Renkema  2002              41.04   
  Nyköpings Simsällskap  40.50                 
14  Elin Sand  2002              41.53   
  Eskilstuna Simklubb  43.35                 
15  Emma Björk  2002              41.80   
  Eskilstuna Simklubb  42.55                 
16  Sanna Elfgren  2002              45.29   
  Nyköpings Simsällskap  43.96                 
17  Evelina Larsson  2002              50.81   
  Hallsberg Kumla Simklubb  50.17                 
 
Gren 17, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Tilda Wik  2001              35.78   
  Eskilstuna Simklubb  36.69                 
Salma Gabot  2001              36.21   
  Örebro Simallians  37.10                 
Elin Nilsson  2001              36.75   
  Karlskoga Simförening  36.25                 
Frida Gustafsson  2001              36.85   
  Eskilstuna Simklubb  40.16                 
Jennie Lundgren  2001              37.40   
  Hallsberg Kumla Simklubb  35.48                 
Emelie Widhe  2001              37.66   
  Strängnäs Simklubb  38.26                 
Ellen Eriksson  2001              37.88   
  Hallsberg Kumla Simklubb  38.45                 
Maja Gustafsson  2001              38.24   
  Eskilstuna Simklubb  42.14                 
Cecilia Ahnlund  2001              39.06   
  Eskilstuna Simklubb  40.58                 
10  Emmy Hedin  2001              40.30   
  Karlstads Simsällskap  40.61                 
11  Sanna Lekberg  2001              40.77   
  Karlskoga Simförening  41.23                 
12  Filippa Thyrman  2001              41.17   
  Karlskoga Simförening  43.97                 
12  Miranda Kristiansson  2001              41.17   
  Arvika Simsällskap  39.88                 
14  Linn Granlund  2001              42.22   
  Karlskoga Simförening  41.88                 
15  Matilda Jungstedt  2001              42.74   
  Eskilstuna Simklubb  41.20                 
 
Gren 17, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Sofia Bjälevik  1999              31.92   
  Eskilstuna Simklubb  32.55                 
Sandra Rääf  2000              32.35   
  Örebro Simallians  32.31                 
Rebecka Loikala  2000              32.91   
  Eskilstuna Simklubb  32.68                 
Amanda Granlund  1999              34.23   
  Strängnäs Simklubb  33.68                 
Clara Eklund  2000              34.49   
  Simklubben Ena  34.94                 
Alexandra Kinell  2000              34.60   
  Karlskoga Simförening  35.27                 
Michaela Thyberg  2000              34.89   
  Karlstads Simsällskap  32.79                 
Ida Nederman  2000              34.96   
  Örebro Simallians  34.61                 
Amanda Kullman  2000              35.34   
  Eskilstuna Simklubb  34.65                 
10  Emma Hjort  2000              35.86   
  Karlstads Simsällskap  37.92                 
10  Katarina Lindoff  2000              35.86   
  Eskilstuna Simklubb  36.81                 
12  Evelina Rydén  2000              36.48   
  Örebro Simallians  35.31                 
13  Tilde Eklind  1999              36.72   
  Eskilstuna Simklubb  36.39                 
14  Anna Viinapuu  2000              37.96   
  Bålsta Simklubb  36.82                 
15  Nora Laine  2000              38.32   
  Eskilstuna Simklubb  40.11                 
16  Ylva Rehnholm  2000              38.59   
  Eskilstuna Simklubb  37.58                 
17  Ellinor Larsson  1999              38.70   
  Strängnäs Simklubb  39.07                 
18  Terese Engström  1999              39.74   
  Örebro Simallians  39.06                 
19  Emilia Eerola  1999              42.27   
  Karlskoga Simförening  41.08                 
20  Signe Åberg  2000              42.56   
  Karlskoga Simförening  41.02                 
21  Sandra Metzsch  1999              42.71   
  Örebro Simallians                   
Mikaela Juhler  2000              DNS   
  Örebro Simallians  45.38                 
Emilia Loikala  2000              DSQ   
  Eskilstuna Simklubb  36.42                 
My Lord  1999              DSQ   
  Strängnäs Simklubb  36.56                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.08  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  15:58 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 1/ENA Sprinten2016    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  16:14   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid                 











 
Maximilian Holm  2005              46.07   
  Eskilstuna Simklubb  45.15                 
Sergej Potorochyn  2006              52.79   
  Nyköpings Simsällskap                   
Eric Åhlén  2006              56.34   
  Eskilstuna Simklubb  54.48                 
Olle Thorsén  2006              58.72   
  Köpings Simsällskap  53.78                 
Oskar Karnehov  2006              1:03.96   
  Nyköpings Simsällskap                   
Lukas Jakobsson  2005              1:04.55   
  Bålsta Simklubb  57.17                 
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA