Tulokset UGP 1 och ENA-sprinten
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Ungdoms GP 1/ENA Sprinten2016 | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 16:46 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Maximilian Holm | 2005 | 34.51 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 34.32 | |||||||||
2 | Lukas Jakobsson | 2005 | 39.00 | |||||||
Bålsta Simklubb | 37.96 | |||||||||
3 | Eric Åhlén | 2006 | 39.61 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 41.42 | |||||||||
4 | Olle Thorsén | 2006 | 46.82 | |||||||
Köpings Simsällskap | 43.58 | |||||||||
5 | Oskar Karnehov | 2006 | 47.99 | |||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
- | Sergej Potorochyn | 2006 | DSQ | |||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Carl Roos | 2004 | 34.11 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 34.30 | |||||||||
2 | Henrik Tran | 2004 | 35.60 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 34.57 | |||||||||
3 | Max Lord | 2004 | 35.66 | |||||||
Strängnäs Simklubb | 35.12 | |||||||||
4 | Erik Ankarling | 2004 | 35.80 | |||||||
Strängnäs Simklubb | 33.62 | |||||||||
5 | Vigor Runemar-Ham | 2004 | 37.73 | |||||||
Strängnäs Simklubb | 37.03 | |||||||||
6 | Ludvig Persson | 2004 | 38.16 | |||||||
Nyköpings Simsällskap | 38.43 | |||||||||
7 | Gustav Thorsén | 2004 | 40.34 | |||||||
Köpings Simsällskap | 39.02 | |||||||||
- | Samuel Paulson | 2004 | DNS | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 35.98 | |||||||||
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Philip Löfbom | 2003 | 30.75 | |||||||
Karlskoga Simförening | 31.22 | |||||||||
2 | Alex Ly | 2003 | 31.64 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 30.77 | |||||||||
3 | Gustav Walldén | 2003 | 32.98 | |||||||
Simklubben Ena | 32.92 | |||||||||
4 | Eric Malmquist | 2003 | 33.09 | |||||||
Strängnäs Simklubb | 33.10 | |||||||||
5 | Ludvig Mathisen | 2003 | 33.86 | |||||||
Karlstads Simsällskap | 33.09 | |||||||||
6 | Axel Thorsén | 2003 | 34.46 | |||||||
Köpings Simsällskap | 33.33 | |||||||||
7 | Emil Kristiansson | 2003 | 35.22 | |||||||
Arvika Simsällskap | 35.16 | |||||||||
8 | Edvin Heikinniemi | 2003 | 35.60 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 34.63 | |||||||||
9 | Oskar Högqvist | 2003 | 39.00 | |||||||
Karlskoga Simförening | 40.57 | |||||||||
10 | Filip Hedin | 2003 | 39.51 | |||||||
Karlstads Simsällskap | 37.69 | |||||||||
11 | Marcus Ardanius | 2003 | 40.59 | |||||||
Bålsta Simklubb | 39.09 | |||||||||
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Milos Jovancic | 2002 | 28.64 | |||||||
Karlstads Simsällskap | 28.87 | |||||||||
2 | Leo Jakobsson | 2002 | 29.01 | |||||||
Bålsta Simklubb | 28.40 | |||||||||
3 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | 29.34 | |||||||
Örebro Simallians | 29.50 | |||||||||
4 | Adrijan Danqi | 2002 | 30.50 | |||||||
Örebro Simallians | 30.08 | |||||||||
5 | Hampus Frykman | 2002 | 32.02 | |||||||
Bålsta Simklubb | 32.42 | |||||||||
6 | Arman Dumanyan | 2002 | 32.14 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 32.28 | |||||||||
7 | Samuel Vestin | 2002 | 32.35 | |||||||
Karlstads Simsällskap | 32.43 | |||||||||
8 | Noel Hodberg | 2002 | 34.29 | |||||||
Karlskoga Simförening | 35.88 | |||||||||
9 | William Forsström | 2002 | 34.36 | |||||||
Örebro Simallians | 33.99 | |||||||||
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Olle Hansen | 2001 | 30.35 | |||||||
Simklubben Ena | 30.11 | |||||||||
2 | Filip Myringby | 2001 | 30.73 | |||||||
Karlstads Simsällskap | 31.39 | |||||||||
3 | Axel Rönnquist | 2001 | 34.50 | |||||||
Karlstads Simsällskap | 34.21 | |||||||||
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Alexander Nylén | 2000 | 27.43 | |||||||
Karlskoga Simförening | 26.78 | |||||||||
2 | Igor Blagojevic | 2000 | 28.08 | |||||||
Karlskoga Simförening | 27.71 | |||||||||
3 | Carl Bidebo | 2000 | 28.33 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 27.77 | |||||||||
4 | Emil Lundgren | 2000 | 28.61 | |||||||
Arvika Simsällskap | 28.15 | |||||||||
5 | Uros Jovancic | 2000 | 28.91 | |||||||
Karlstads Simsällskap | 28.99 | |||||||||
6 | Erik Hilmersson | 1998 | 29.22 | |||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
7 | Anton Wallin | 2000 | 29.31 | |||||||
Örebro Simallians | 28.61 | |||||||||
8 | Gustav Ekesten | 1998 | 29.36 | |||||||
Simklubben Ena | 29.13 | |||||||||
9 | Vilhelm Lovén | 1999 | 29.48 | |||||||
Karlstads Simsällskap | 28.69 | |||||||||
10 | Bouwe Ackema | 1998 | 29.85 | |||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
11 | Axel Witt | 2000 | 30.01 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 30.59 | |||||||||
12 | Adam Fröjdfeldt | 1999 | 30.70 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 29.75 | |||||||||
13 | Elias Paulson | 2000 | 34.76 | |||||||
Eskilstuna Simklubb | 34.63 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.08 | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 16:46 |