2018-12-19   11:28:38
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Kokko-Jeppis Games 2015

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai 14.11.15

Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kokko-Jeppis Games 2015    Tulostuspäivämäärä  14 marraskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Kokkola, Pietarsaari    Tulostusaika  15:57   
  Järjestäjä  KUS-GSS, JS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 marraskuu 2015         
 
 
Laji 10, 100m RU M,P-16,14,12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Alex Lydman  2003    331  38.20        1:20.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.45                 
                     
Elias Kalliokoski  2003    216  44.26        1:32.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:35.45                 
                     
Ivar Nordman  2003    214  45.43        1:32.94   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:35.49                 
                     
Tuukka Harju  2003    200  45.82        1:35.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:38.98                 
                     
Simon Ravals  2003    192  46.62        1:36.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:38.02                 
                     
Teppo Jestoi  2003    180  45.67        1:38.40   
  Kokkolan Uimaseura  1:36.76                 
                     
Emil Saha  2003    160  48.25        1:42.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:40.15                 
                     
Elmo Arvo  2003    141  50.50        1:46.83   
  Kokkolan Uimaseura  1:47.06                 
                     
Linus Vuollet  2004    114  55.14        1:54.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:55.40                 
                     
10  Filip Jåfs  2004    110  55.91        1:56.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:00.50                 
                     
11  Ilari Hatunen  2006    108  54.69        1:56.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:01.35                 
                     
12  Luukas Salin  2005    106  56.02        1:57.14   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
13  Arttu Niemi  2003    99  56.99        2:00.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:02.41                 
                     
14  Pietari Puutio  2004    96  58.25        2:01.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:11.94                 
                     
15  Adrian Kaslin  2005    90  58.80        2:03.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:07.38                 
                     
16  Roope Oijennus  2003    90  59.63        2:03.79   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:01.21                 
                     
17  Pyry Hautamäki  2003    80  58.93        2:08.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
18  Visa Nissinen  2004    79  1:02.05        2:09.10   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
19  Rasmus Kekola  2006    65  1:04.75        2:18.09   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
20  Eskil Halmelinna  2005    45  1:13.03        2:35.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Aaro-Oskar Ruuskanen  2004              DNS   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Adam Björkstrand  2005              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Lassi Lahtinen  2004              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 10, 100m RU M,P-16,14,12, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ivar Malm  2001    358  36.82        1:18.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:14.97                 
                     
Aaro Kangasmaa  2001    295  39.29        1:23.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:23.23                 
                     
Mikael Nurmela  2002    272  40.02        1:25.73   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:23.90                 
                     
Hugo Mattola  2001    260  40.39        1:27.09   
  Haapajärven Kiilat  1:36.33                 
                     
Kirill Helsing  2002    258  41.68        1:27.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.86                 
                     
Jere Kontiola  2001    248  41.87        1:28.44   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:23.91                 
                     
Ali Khalili  2001    244  42.00        1:28.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.23                 
                     
Elias Nurmi  2001    228  43.91        1:30.95   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
Rasmus Kullas  2002    212  44.40        1:33.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:31.75                 
                     
10  Oskari Ketonen  2002    202  45.21        1:34.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:33.67                 
                     
11  Johan Gustafsson  2001    185  45.77        1:37.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:36.87                 
                     
12  Elias Vainio  2001    182  46.40        1:38.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:35.81                 
                     
13  Frans Ekstrand  2002    167  47.82        1:40.88   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:42.47                 
                     
14  Anton Pulkkis  2001    146  49.55        1:45.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:48.79                 
                     
15  Kalle Juupaluoma  2002    117  53.39        1:53.60   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:53.08                 
                     
16  Viktor Byggmästar  2002    117  52.75        1:53.61   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:55.84                 
                     
Valdemar Peltonen  2002              DNS   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:31.79                 
                     
 
Laji 10, 100m RU M,P-16,14,12, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Joona Oksakari  2000    457  33.49        1:12.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.09                 
                     
Jere Kekola  2000    426  34.37        1:13.90   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:13.12                 
                     
Aaro Lassila  2000    213  43.63        1:33.08   
  Alavuden Urheilijat  1:34.98                 
                     
Altti Ekorre  1999    208  44.23        1:33.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:27.78                 
                     
Eero Kokkonen  2000    207  45.27        1:33.87   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:33.99                 
                     
Arttu Kojonen  2000    182  45.57        1:38.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:30.80                 
                     
 
Laji 10, 100m RU M,P-16,14,12, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Joonatan Mustonen  1997    391  35.36        1:16.00   
  Lapuan Virkiä  1:15.79                 
                     
Mauri Kanto  1963    363  36.54        1:17.92   
  Kauhajoen Karhu  1:16.18                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  14 marraskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Kokkolan Uimaseura  Tulostusaika  15:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner