Resultater for TYR Herning Grand Prix 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 30 oktober 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 18:23 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lea Moesgaard | 1998 | 1:06.88 | 2:17.63 | 3:28.21 | 4:39.57 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | 1:09.83 | 2:23.22 | 3:35.04 | 4:45.00 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ida Kristensen | 1998 | 1:07.99 | 2:22.95 | 3:38.88 | 4:53.25 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 1:14.04 | 2:32.56 | 3:50.99 | 5:09.89 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | 1:18.11 | 2:42.33 | 4:05.79 | 5:28.97 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 1:07.16 | 2:17.89 | 3:28.21 | 4:38.92 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nikoline Østerberg | 2000 | 1:06.53 | 2:18.55 | 3:31.44 | 4:41.83 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
3 | Nicoline Bredahl | 2000 | 1:07.30 | 2:19.38 | 3:32.12 | 4:45.14 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Helena V. Ellling | 2000 | 1:09.80 | 2:22.12 | 3:34.77 | 4:46.37 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Dianna Au | 2000 | 1:11.01 | 2:24.46 | 3:36.17 | 4:46.65 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 1:10.61 | 2:24.92 | 3:39.16 | 4:51.88 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | 1:09.55 | 2:22.10 | 3:36.79 | 4:52.95 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
8 | Matilde Fuglsang | 2000 | 1:09.10 | 2:23.56 | 3:39.53 | 4:54.28 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mette Høgild Svane | 2000 | 1:12.94 | 2:28.88 | 3:43.26 | 4:57.32 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 1:13.36 | 2:30.29 | 3:46.39 | 5:02.95 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Nikoline Mathiesen | 2000 | 1:12.17 | 2:29.12 | 3:47.29 | 5:04.01 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
12 | Amalie Skov | 1999 | 1:12.23 | 2:31.83 | 3:52.19 | 5:12.06 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Line Johannsen | 2001 | 1:06.96 | 2:17.38 | 3:27.33 | 4:36.85 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
2 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 1:06.61 | 2:17.94 | 3:30.79 | 4:42.20 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
3 | Esther Flø | 2001 | 1:09.65 | 2:23.12 | 3:36.02 | 4:46.79 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Charlotte Malberg | 2002 | 1:09.59 | 2:24.02 | 3:38.63 | 4:51.63 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sascha Lausten | 2002 | 1:11.10 | 2:25.48 | 3:38.47 | 4:52.09 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 1:10.15 | 2:24.99 | 3:39.68 | 4:52.77 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 1:09.15 | 2:24.70 | 3:42.00 | 4:59.62 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
8 | Frederikke Kruse | 2002 | 1:11.17 | 2:28.65 | 3:46.43 | 5:03.89 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 1:11.38 | 2:28.60 | 3:46.83 | 5:03.94 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
10 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 1:12.96 | 2:31.03 | 3:49.02 | 5:05.24 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Isabella Bach | 2002 | 1:11.17 | 2:26.58 | 3:44.39 | 5:06.75 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Helene Marie Andersen | 2001 | 1:13.74 | 2:32.65 | 3:50.02 | 5:07.53 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 1:13.61 | 2:31.82 | 3:53.36 | 5:11.95 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
14 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 1:17.43 | 2:40.23 | 4:02.59 | 5:23.51 | ||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
15 | Frederikke Suhnsen | 2002 | 1:16.98 | 2:38.88 | 4:03.47 | 5:25.71 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sofie Bruun Boye | 2001 | 1:16.64 | 2:42.46 | 4:06.09 | 5:27.72 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Anne Wenzell | 2001 | 1:14.93 | 2:39.53 | 4:05.68 | 5:29.67 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Julie B. Andersen | 2002 | 1:18.37 | 2:42.49 | 4:06.98 | 5:30.68 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emma Gade | 2002 | 1:17.52 | 2:42.80 | 4:09.62 | 5:34.37 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
20 | Maja Brinkmann | 2002 | 1:19.83 | 2:48.22 | 4:18.85 | 5:44.63 | ||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sara Fiil Jensen | 2002 | 1:20.41 | 2:52.87 | 4:23.27 | 5:51.24 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Louise Houe Andersen | 2003 | 1:11.68 | 2:27.80 | 3:44.97 | 5:03.32 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Cecilie Christiansen | 2003 | 1:16.30 | 2:34.92 | 3:53.44 | 5:16.64 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 1:16.30 | 2:40.41 | 4:03.91 | 5:25.61 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Josefine Heuer | 2003 | 1:16.40 | 2:40.49 | 4:05.03 | 5:27.56 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 1:17.67 | 2:40.55 | 4:04.18 | 5:28.15 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
6 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 1:17.31 | 2:42.90 | 4:08.55 | 5:31.70 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Katrine Mols | 2003 | 1:18.56 | 2:44.06 | 4:10.91 | 5:34.24 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
8 | Sarah Bundgaard | 2003 | 1:17.00 | 2:42.67 | 4:08.84 | 5:34.48 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Martha Bjerg | 2004 | 1:20.29 | 2:47.04 | 4:14.09 | 5:39.40 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
10 | Sia Aagaard | 2004 | 1:22.66 | 2:50.14 | 4:16.46 | 5:43.26 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
11 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 1:21.89 | 2:51.12 | 4:19.73 | 5:46.73 | ||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
12 | Line Frederiksen | 2003 | 1:18.56 | 2:47.64 | 4:17.75 | 5:47.42 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Veronica Brix | 2003 | 1:19.31 | 2:46.99 | 4:16.63 | 5:48.17 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 1:19.71 | 2:48.60 | 4:16.90 | 5:48.22 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 1:23.71 | 2:54.34 | 4:23.62 | 5:49.64 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Anna Varming | 2005 | 1:23.55 | 2:53.92 | 4:24.07 | 5:51.08 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | 1:24.93 | 2:55.56 | 4:26.38 | 5:54.87 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 1:25.92 | 2:58.65 | 4:32.35 | 6:03.70 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Eva Hjort | 2004 | 1:25.64 | 3:01.61 | 4:34.24 | 6:06.70 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
20 | Josephine Larsen | 2004 | 1:27.23 | 3:01.39 | 4:39.28 | 6:15.58 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Clara Skrydstrup | 2004 | 1:26.73 | 3:03.50 | 4:41.26 | 6:19.39 | ||||
Aarhus Swim | ||||||||||
- | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:23 |