Resultater for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp.2 & 3
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:50 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:54.43 | ||||||
2 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:02.24 | ||||||
3 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:06.16 | ||||||
4 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 3:08.80 | ||||||
5 | Astrid Thimmer | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 3:12.63 | ||||||
6 | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 3:12.95 | ||||||
7 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:13.50 | ||||||
8 | Mathilde Kehlet | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 3:14.69 | ||||||
9 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 3:16.69 | ||||||
10 | Marike Nevermann | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 3:21.27 | ||||||
11 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 3:21.61 | ||||||
12 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 3:23.18 | ||||||
13 | Laura Rytz Jørgensen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 3:26.45 | ||||||
14 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 3:36.79 | ||||||
15 | Nicoline Hjort Kaas | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 3:39.45 | ||||||
16 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 3:41.44 | ||||||
17 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 3:45.07 | ||||||
18 | Lea Bach Nielsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 3:48.31 | ||||||
19 | Aia Andreassen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 3:58.21 | ||||||
- | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Ej samt. ber. v. 50m | |||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:56.43 | ||||||
2 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:56.68 | ||||||
3 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:09.92 | ||||||
4 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 3:14.33 | ||||||
5 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 3:21.51 | ||||||
6 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:25.51 | ||||||
7 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 3:29.19 | ||||||
8 | Pauline Drucker | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 3:31.23 | ||||||
9 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 3:32.94 | ||||||
10 | Laura Nellemann | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 3:36.48 | ||||||
11 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:39.31 | ||||||
12 | Sarah Waltenburg | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 3:40.66 | ||||||
13 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 3:44.11 | ||||||
14 | Laura Bang | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 3:51.01 | ||||||
15 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:54.40 | ||||||
16 | Maja Buck | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 3:57.62 | ||||||
17 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 4:09.73 | ||||||
18 | Laura Bjerregaard Withen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 4:10.55 | ||||||
19 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 4:17.65 | ||||||
- | Olivia Rosenkilde | 2004 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Karoline Larsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend v. 75m | |||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 3:20.56 | ||||||
2 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 3:27.28 | ||||||
3 | Johanne Weber | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 3:31.08 | ||||||
4 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 3:34.37 | ||||||
5 | Clara Secher Termansen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 3:46.56 | ||||||
6 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:52.29 | ||||||
7 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 3:55.66 | ||||||
8 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:57.72 | ||||||
9 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:57.77 | ||||||
10 | Frida Nue Jakobsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:05.09 | ||||||
11 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 4:08.72 | ||||||
12 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 4:14.00 | ||||||
13 | Bianca Roos | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:25.46 | ||||||
14 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 4:26.35 | ||||||
15 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:28.12 | ||||||
16 | Astrid Rønn Olesen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 4:28.85 | ||||||
17 | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 4:30.57 | ||||||
- | Amalie Lyttik | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | Crawlben v. star | |||||
- | Frederikke Vinderslev | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Frida Karoline Ikkala | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | Asynk. ben | |||||
- | Henriette Roos | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | 2 flyben v. start | |||||
- | Sophie Simmonds | 2005 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | 2 flyben v. 75m | |||||
- | Thea Møller Larsen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | 2 flyben v. start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:50 |