Resultat för Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp.2 & 3
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:06 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:55.92 | ||||||
2 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 4:56.54 | ||||||
3 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 5:00.76 | ||||||
4 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 5:01.72 | ||||||
5 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:12.57 | ||||||
6 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 5:12.68 | ||||||
7 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 5:17.03 | ||||||
8 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 5:19.62 | ||||||
9 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 5:21.25 | ||||||
10 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 5:23.88 | ||||||
11 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 5:30.41 | ||||||
12 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 5:31.08 | ||||||
13 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 5:31.35 | ||||||
14 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 5:31.94 | ||||||
15 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 5:32.14 | ||||||
16 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 5:36.36 | ||||||
17 | Victoria Husted Volden | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 5:38.56 | ||||||
18 | Camilla Kaavé | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 5:41.62 | ||||||
19 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 5:43.23 | ||||||
20 | Norah Szczepanski | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 5:45.31 | ||||||
21 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 6:19.25 | ||||||
22 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 6:22.32 | ||||||
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:12.07 | ||||||
2 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 5:26.33 | ||||||
3 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 5:40.67 | ||||||
4 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 5:40.85 | ||||||
5 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 5:55.43 | ||||||
6 | Josephine Lysdahl | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 5:57.45 | ||||||
7 | Mathilde Edele Borg | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 5:57.51 | ||||||
8 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 6:15.42 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:06 |