Resultat för Guldsprint
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Guldsprint | Utskriftsdatum | 17 januari 2009 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 16:23 | |||
Arrangör |
Gren 1, 100m Frisim, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sanna Karjalainen | 1999 | Bureå Simsällskap | 42.12 | 1:29.29 | |||||
2 | Linnea Nilsson | 1999 | Bureå Simsällskap | 48.52 | 1:43.32 | |||||
Gren 1, 100m Frisim, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felicia Nilsson | 1997 | Bureå Simsällskap | 35.93 | 1:14.92 | |||||
2 | Isabel Degerman | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.92 | 1:23.03 | |||||
3 | Gabriella Nordlander | 1997 | Umeå Simsällskap | 41.33 | 1:26.03 | |||||
4 | Sofia Johansson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 40.81 | 1:26.07 | |||||
5 | Tilda Söderström | 1997 | Burträsk Simpolare | 41.70 | 1:29.29 | |||||
6 | Josefine Nyström | 1998 | Bureå Simsällskap | 44.04 | 1:32.58 | |||||
7 | Elsa Larsson | 1997 | Bureå Simsällskap | 42.83 | 1:33.23 | |||||
8 | Arezo Shamsgovara | 1998 | Umeå Simsällskap | 44.64 | 1:34.35 | |||||
9 | Lisa Forsman | 1997 | Burträsk Simpolare | 44.14 | 1:35.08 | |||||
10 | Märta Wallmark | 1998 | Byske Simklubb | 46.88 | 1:39.49 | |||||
11 | Emmy Antonsson | 1998 | Byske Simklubb | 44.96 | 1:41.69 | |||||
12 | Pia Jonsson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 47.35 | 1:44.19 | |||||
13 | Lovisa Andersson | 1998 | Burträsk Simpolare | 49.15 | 1:50.33 | |||||
14 | Elsa Renström | 1997 | Bureå Simsällskap | 51.58 | 1:50.46 | |||||
Gren 1, 100m Frisim, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Olofsson | 1996 | Bureå Simsällskap | 31.86 | 1:06.30 | |||||
2 | Isabelle Nyström | 1995 | Umeå Simsällskap | 32.57 | 1:07.38 | |||||
3 | Vendela Steinvall | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.53 | 1:07.41 | |||||
4 | Kimia Samadi | 1995 | Umeå Simsällskap | 33.20 | 1:08.70 | |||||
5 | Moa Sällström | 1995 | Umeå Simsällskap | 34.49 | 1:12.15 | |||||
6 | Matilda Nyström | 1995 | Bureå Simsällskap | 35.41 | 1:13.42 | |||||
7 | Emilia Blaad | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.16 | 1:13.75 | |||||
8 | Vendela Jakobsson | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.79 | 1:14.09 | |||||
9 | Klara Lundmark | 1995 | Bureå Simsällskap | 35.86 | 1:14.26 | |||||
10 | Rebecca Elebro | 1995 | Umeå Simsällskap | 35.21 | 1:15.43 | |||||
11 | Linnea Lindgren | 1995 | Byske Simklubb | 36.35 | 1:15.66 | |||||
12 | Elina Lundström | 1995 | Piteå Sim | 36.32 | 1:15.71 | |||||
13 | Michaela Drake | 1996 | Umeå Simsällskap | 36.17 | 1:16.80 | |||||
14 | Klara Anell | 1996 | Umeå Simsällskap | 38.77 | 1:18.93 | |||||
15 | Cajsa Ottander | 1995 | Umeå Simsällskap | 37.97 | 1:19.62 | |||||
16 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 36.41 | 1:19.72 | |||||
17 | Fanny Asbaghi | 1996 | Umeå Simsällskap | 40.80 | 1:28.23 | |||||
18 | Martina Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 41.83 | 1:29.62 | |||||
19 | Elin Hedlund | 1995 | Piteå Sim | 46.89 | 1:40.69 | |||||
Gren 1, 100m Frisim, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lovisa Nyman | 1994 | Umeå Simsällskap | 30.09 | 1:00.47 | |||||
2 | Stephanie Johansson | 1994 | Umeå Simsällskap | 29.83 | 1:00.66 | |||||
3 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.79 | 1:02.21 | |||||
4 | Julia Jakobsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.30 | 1:03.55 | |||||
5 | Saga Berntson | 1994 | Umeå Simsällskap | 31.99 | 1:06.42 | |||||
6 | Linnea Landgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.03 | 1:06.52 | |||||
7 | Lina Karlsson | 1993 | Byske Simklubb | 31.76 | 1:07.25 | |||||
8 | Adine Samadi | 1993 | Umeå Simsällskap | 32.33 | 1:08.25 | |||||
9 | Felicia Lövgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.02 | 1:09.48 | |||||
10 | Emma Larsson | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.66 | 1:09.70 | |||||
11 | Christina Bengtsson | 1994 | Umeå Simsällskap | 34.07 | 1:11.40 | |||||
12 | Myran Ekström | 1993 | Piteå Sim | 34.25 | 1:11.48 | |||||
13 | Linn Lundmark | 1994 | Byske Simklubb | 34.24 | 1:13.66 | |||||
14 | Moa Wikström | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.35 | 1:14.19 | |||||
15 | Olivia Sandgren | 1993 | Umeå Simsällskap | 34.64 | 1:14.30 | |||||
16 | Julia Lindgren | 1993 | Byske Simklubb | 35.51 | 1:15.33 | |||||
17 | Hanna Sandgren | 1993 | Umeå Simsällskap | 35.16 | 1:15.46 | |||||
18 | Elin Jonsson | 1994 | Umeå Simsällskap | 39.81 | 1:25.41 | |||||
Gren 1, 100m Frisim, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Hardeland | 1990 | Umeå Simsällskap | 28.08 | 59.38 | |||||
2 | Stina Olofsson | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.19 | 1:05.24 | |||||
3 | Therese Klockare | 1991 | Luleå Simsällskap | 31.35 | 1:06.52 | |||||
4 | Agnes Utterström | 1992 | Piteå Sim | 32.68 | 1:07.94 | |||||
5 | Chrissa Karambotis | 1992 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.67 | 1:08.54 | |||||
6 | Kristina Sandström | 1990 | Piteå Sim | 35.23 | 1:14.35 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Guldsprint | Utskriftsdatum | 17 januari 2009 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 16:36 | |||
Arrangör |
Gren 2, 100m Frisim, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Degerman | 2000 | Skellefte Simsällskap 34 | 43.56 | 1:39.91 | |||||
2 | Tim Marklund | 1999 | Piteå Sim | 48.97 | 1:52.99 | |||||
- | Joel Lindgren | 1999 | Burträsk Simpolare | DSQ | ||||||
- | John Sandberg | 1999 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Frisim, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 36.87 | 1:16.59 | |||||
2 | Fredrik Levin | 1998 | Umeå Simsällskap | 38.52 | 1:22.33 | |||||
3 | Gustav Lindström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 43.67 | 1:34.22 | |||||
4 | Albin Lindberg | 1997 | Piteå Sim | 46.69 | 1:37.01 | |||||
5 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 46.15 | 1:39.47 | |||||
6 | Amadeus Lindberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 51.31 | 1:49.78 | |||||
Gren 2, 100m Frisim, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Wing | 1995 | Umeå Simsällskap | 29.80 | 1:03.89 | |||||
2 | Oskar Mikaelsson | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.41 | 1:04.25 | |||||
3 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.76 | 1:08.31 | |||||
4 | Erik Karlsson | 1995 | Umeå Simsällskap | 32.94 | 1:09.65 | |||||
5 | Christoffer Andersson | 1995 | Umeå Simsällskap | 33.35 | 1:10.30 | |||||
6 | Herman Lindström | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.12 | 1:11.96 | |||||
7 | Elias Bystedt | 1995 | Bureå Simsällskap | 36.63 | 1:17.30 | |||||
8 | Anton Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 38.18 | 1:18.77 | |||||
9 | Sven Lorenz | 1995 | Piteå Sim | 39.89 | 1:29.56 | |||||
10 | Kristoffer Lindström | 1996 | Burträsk Simpolare | 45.05 | 1:36.71 | |||||
Gren 2, 100m Frisim, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | 27.96 | 57.03 | |||||
2 | Anton Mikaelsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 27.93 | 57.84 | |||||
3 | Dmitri Sandström | 1993 | Piteå Sim | 27.84 | 57.92 | |||||
4 | Daniel Sundlöf | 1994 | Piteå Sim | 29.28 | 1:01.47 | |||||
5 | Erik Antonsson | 1993 | Byske Simklubb | 29.55 | 1:02.60 | |||||
6 | Fredrik Bäcklund | 1994 | Umeå Simsällskap | 30.06 | 1:04.28 | |||||
7 | Eric Lundqvist | 1993 | Byske Simklubb | 31.86 | 1:05.84 | |||||
8 | Erik Johansson | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.66 | 1:12.38 | |||||
Gren 2, 100m Frisim, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Charlie Bostedt | 1986 | Umeå Simsällskap | 25.82 | 55.57 | |||||
2 | Philip Nordenberg | 1992 | Skellefte Simsällskap 34 | 26.76 | 56.84 | |||||
3 | Mattias Lindgren | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 27.54 | 58.14 | |||||
4 | Victor Sundman | 1992 | Piteå Sim | 28.71 | 58.75 | |||||
5 | Arvid Wiklund | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 27.96 | 58.94 | |||||
6 | Marcus Wikström | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 28.27 | 59.54 | |||||
7 | Oscar Lindfors | 1992 | Bureå Simsällskap | 30.20 | 1:04.14 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Guldsprint | Utskriftsdatum | 17 januari 2009 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 17:01 | |||
Arrangör |
Gren 3, 50m Bröstsim, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Stina Johansson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 53.74 | ||||||
2 | Moa Dahlqvist | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 54.31 | ||||||
3 | Sanna Karjalainen | 1999 | Bureå Simsällskap | 59.21 | ||||||
- | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Linnea Nilsson | 1999 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Bröstsim, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felicia Nilsson | 1997 | Bureå Simsällskap | 44.98 | ||||||
2 | Emmy Antonsson | 1998 | Byske Simklubb | 45.80 | ||||||
3 | Isabel Degerman | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 46.66 | ||||||
4 | Gabriella Nordlander | 1997 | Umeå Simsällskap | 47.62 | ||||||
5 | Tilda Söderström | 1997 | Burträsk Simpolare | 48.41 | ||||||
6 | Kajsa Olofsson | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 49.06 | ||||||
7 | Sofia Johansson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 49.13 | ||||||
8 | Märta Wallmark | 1998 | Byske Simklubb | 49.14 | ||||||
9 | Arezo Shamsgovara | 1998 | Umeå Simsällskap | 50.10 | ||||||
10 | Lisa Forsman | 1997 | Burträsk Simpolare | 51.91 | ||||||
11 | Elsa Larsson | 1997 | Bureå Simsällskap | 54.47 | ||||||
12 | Josefine Nyström | 1998 | Bureå Simsällskap | 55.15 | ||||||
13 | Elsa Renström | 1997 | Bureå Simsällskap | 58.45 | ||||||
14 | Pia Jonsson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 58.94 | ||||||
15 | Sanna Lindgren | 1998 | Byske Simklubb | 1:00.53 | ||||||
16 | Lovisa Andersson | 1998 | Burträsk Simpolare | 1:02.29 | ||||||
- | Stilliani Apostolopoulou | 1997 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Bröstsim, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Olofsson | 1996 | Bureå Simsällskap | 38.88 | ||||||
2 | Michaela Drake | 1996 | Umeå Simsällskap | 40.26 | ||||||
3 | Linnea Lindgren | 1995 | Byske Simklubb | 40.38 | ||||||
4 | Vendela Steinvall | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 42.98 | ||||||
5 | Vendela Jakobsson | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 43.09 | ||||||
6 | Isabelle Nyström | 1995 | Umeå Simsällskap | 43.25 | ||||||
7 | Emilia Blaad | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 44.12 | ||||||
8 | Matilda Nyström | 1995 | Bureå Simsällskap | 44.89 | ||||||
9 | Klara Lundmark | 1995 | Bureå Simsällskap | 45.27 | ||||||
10 | Moa Sällström | 1995 | Umeå Simsällskap | 45.42 | ||||||
11 | Martina Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 46.50 | ||||||
12 | Kimia Samadi | 1995 | Umeå Simsällskap | 47.48 | ||||||
13 | Fanny Asbaghi | 1996 | Umeå Simsällskap | 47.95 | ||||||
14 | Klara Anell | 1996 | Umeå Simsällskap | 48.01 | ||||||
15 | Rebecca Elebro | 1995 | Umeå Simsällskap | 48.13 | ||||||
16 | Cajsa Ottander | 1995 | Umeå Simsällskap | 48.17 | ||||||
17 | Elina Lundström | 1995 | Piteå Sim | 50.11 | ||||||
18 | Saga Samuelsson | 1996 | Umeå Simsällskap | 50.56 | ||||||
19 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 50.91 | ||||||
20 | Elin Hedlund | 1995 | Piteå Sim | 57.87 | ||||||
Gren 3, 50m Bröstsim, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Stephanie Johansson | 1994 | Umeå Simsällskap | 36.20 | ||||||
2 | Lovisa Nyman | 1994 | Umeå Simsällskap | 37.29 | ||||||
3 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.54 | ||||||
4 | Adine Samadi | 1993 | Umeå Simsällskap | 38.01 | ||||||
5 | Saga Berntson | 1994 | Umeå Simsällskap | 38.14 | ||||||
6 | Julia Jakobsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 39.27 | ||||||
7 | Ida Dahlqvist | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 39.85 | ||||||
8 | Linn Lundmark | 1994 | Byske Simklubb | 40.46 | ||||||
9 | Christina Bengtsson | 1994 | Umeå Simsällskap | 40.52 | ||||||
10 | Julia Lindgren | 1993 | Byske Simklubb | 40.83 | ||||||
11 | Emma Larsson | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.07 | ||||||
12 | Felicia Lövgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.38 | ||||||
13 | Linnea Landgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.71 | ||||||
14 | Myran Ekström | 1993 | Piteå Sim | 42.22 | ||||||
15 | Olivia Sandgren | 1993 | Umeå Simsällskap | 42.63 | ||||||
16 | Ann Dernstedt | 1993 | Byske Simklubb | 42.81 | ||||||
17 | Elin Jonsson | 1994 | Umeå Simsällskap | 49.14 | ||||||
Gren 3, 50m Bröstsim, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marica Nilsson | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.73 | ||||||
2 | Micaela Ödling | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.96 | ||||||
3 | Chrissa Karambotis | 1992 | Skellefte Simsällskap 34 | 43.86 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Guldsprint | Utskriftsdatum | 17 januari 2009 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 17:18 | |||
Arrangör |
Gren 4, 50m Bröstsim, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 50.76 | ||||||
2 | Marcus Degerman | 2000 | Skellefte Simsällskap 34 | 52.19 | ||||||
3 | Joel Lindgren | 1999 | Burträsk Simpolare | 1:07.44 | ||||||
- | John Sandberg | 1999 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
- | Erik Lidman | 1999 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
- | Tim Marklund | 1999 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Bröstsim, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 48.04 | ||||||
2 | Fredrik Levin | 1998 | Umeå Simsällskap | 50.01 | ||||||
3 | Gustav Marklund | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 50.04 | ||||||
4 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 53.59 | ||||||
5 | Gustav Lindström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 53.89 | ||||||
6 | Amadeus Lindberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 59.48 | ||||||
7 | Albin Lindberg | 1997 | Piteå Sim | 1:03.92 | ||||||
Gren 4, 50m Bröstsim, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christoffer Andersson | 1995 | Umeå Simsällskap | 37.86 | ||||||
2 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 39.84 | ||||||
3 | Oskar Mikaelsson | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 40.52 | ||||||
4 | Oskar Wing | 1995 | Umeå Simsällskap | 41.90 | ||||||
5 | Erik Karlsson | 1995 | Umeå Simsällskap | 43.35 | ||||||
6 | Herman Lindström | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 44.88 | ||||||
7 | Daniel Brännström | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 45.14 | ||||||
8 | Anton Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 47.84 | ||||||
9 | Elias Bystedt | 1995 | Bureå Simsällskap | 49.36 | ||||||
10 | Sven Lorenz | 1995 | Piteå Sim | 51.07 | ||||||
11 | Joel Steinvall | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 54.88 | ||||||
Gren 4, 50m Bröstsim, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | 33.71 | ||||||
2 | Dmitri Sandström | 1993 | Piteå Sim | 34.05 | ||||||
3 | Erik Antonsson | 1993 | Byske Simklubb | 35.25 | ||||||
4 | Eric Lundqvist | 1993 | Byske Simklubb | 35.54 | ||||||
5 | Anton Mikaelsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.66 | ||||||
6 | Fredrik Bäcklund | 1994 | Umeå Simsällskap | 37.88 | ||||||
7 | Daniel Sundlöf | 1994 | Piteå Sim | 38.80 | ||||||
8 | Erik Johansson | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 46.02 | ||||||
Gren 4, 50m Bröstsim, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Charlie Bostedt | 1986 | Umeå Simsällskap | 31.59 | ||||||
2 | Marcus Wikström | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.14 | ||||||
3 | Mattias Lindgren | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.36 | ||||||
4 | Philip Nordenberg | 1992 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.43 | ||||||
5 | Simon Lundmark | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.96 | ||||||
6 | Arvid Wiklund | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.16 | ||||||
7 | Oscar Lindfors | 1992 | Bureå Simsällskap | 36.38 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Guldsprint | Utskriftsdatum | 17 januari 2009 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 17:52 | |||
Arrangör |
Gren 5, 4x50m Frisim, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Umeå SS Lag 1 | 1991 | Umeå Simsällskap | 1:52.10 | ||||||
Elin Hardeland | 1990 | 26.94 | 26.94 | |||||||
Lovisa Nyman | 1994 | 27.77 | 54.71 | |||||||
Stephanie Johansson | 1994 | 27.56 | 1:22.27 | |||||||
Saga Berntson | 1994 | 29.83 | 1:52.10 | |||||||
2 | Skelleftesim Lag1 | 0 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:53.53 | ||||||
Stina Olofsson | 1990 | 28.98 | 28.98 | |||||||
Linda Holmgren | 1993 | 27.78 | 56.76 | |||||||
Marica Nilsson | 1991 | 28.52 | 1:25.28 | |||||||
Micaela Ödling | 1990 | 28.25 | 1:53.53 | |||||||
3 | Skelleftesim Lag2 | 0 | Skellefte Simsällskap 34 | 2:01.12 | ||||||
Julia Jakobsson | 1993 | 29.17 | 29.17 | |||||||
Linnea Landgren | 1993 | 30.64 | 59.81 | |||||||
Chrissa Karambotis | 1992 | 30.47 | 1:30.28 | |||||||
Vendela Steinvall | 1995 | 30.84 | 2:01.12 | |||||||
4 | Umeå SS Lag 2 | 1980 | Umeå Simsällskap | 2:06.77 | ||||||
Isabelle Nyström | 1995 | 31.07 | 31.07 | |||||||
Kimia Samadi | 1995 | 32.43 | 1:03.50 | |||||||
Christina Bengtsson | 1994 | 33.00 | 1:36.50 | |||||||
Adine Samadi | 1993 | 30.27 | 2:06.77 | |||||||
5 | Skelleftesim Lag3 | 0 | Skellefte Simsällskap 34 | 2:08.42 | ||||||
Felicia Lövgren | 1993 | 32.37 | 32.37 | |||||||
Ida Dahlqvist | 1994 | 31.30 | 1:03.67 | |||||||
Emma Larsson | 1994 | 32.26 | 1:35.93 | |||||||
Moa Wikström | 1994 | 32.49 | 2:08.42 | |||||||
6 | Piteå Lag 1 | 0 | Piteå Sim | 2:09.44 | ||||||
Myran Ekström | 1993 | 33.95 | 33.95 | |||||||
Maria Bergström | 1994 | 31.90 | 1:05.85 | |||||||
Kristina Sandström | 1990 | 33.59 | 1:39.44 | |||||||
Agnes Utterström | 1992 | 30.00 | 2:09.44 | |||||||
7 | Byske Lag 1 | 0 | Byske Simklubb | 2:10.12 | ||||||
Julia Lindgren | 1993 | 33.35 | 33.35 | |||||||
Linn Lundmark | 1994 | 31.65 | 1:05.00 | |||||||
Linnea Lindgren | 1995 | 34.17 | 1:39.17 | |||||||
Ann Dernstedt | 1993 | 30.95 | 2:10.12 | |||||||
8 | Bureå Lag1 | 0 | Bureå Simsällskap | 2:13.42 | ||||||
Linnea Olofsson | 1996 | 31.03 | 31.03 | |||||||
Matilda Nyström | 1995 | 32.71 | 1:03.74 | |||||||
Felicia Nilsson | 1997 | 34.81 | 1:38.55 | |||||||
Klara Lundmark | 1995 | 34.87 | 2:13.42 | |||||||
9 | Skelleftesim Lag4 | 0 | Skellefte Simsällskap 34 | 2:21.34 | ||||||
Vendela Jakobsson | 1996 | 34.09 | 34.09 | |||||||
Isabel Degerman | 1997 | 36.92 | 1:11.01 | |||||||
Emilia Blaad | 1996 | 17.15 | 1:28.16 | |||||||
Sofia Johansson | 1997 | 53.18 | 2:21.34 | |||||||
10 | Umeå SS Lag 4 | 0 | Umeå Simsällskap | 2:27.23 | ||||||
Ronja Wikström | 1996 | 35.58 | 35.58 | |||||||
Michaela Drake | 1996 | 36.95 | 1:12.53 | |||||||
Elin Jonsson | 1994 | 37.75 | 1:50.28 | |||||||
Gabriella Nordlander | 1997 | 36.95 | 2:27.23 | |||||||
11 | Umeå SS | 0 | Umeå Simsällskap | 2:34.72 | ||||||
Cajsa Ottander | 1995 | 36.88 | 36.88 | |||||||
Saga Samuelsson | 1996 | 37.50 | 1:14.38 | |||||||
Klara Anell | 1996 | 38.15 | 1:52.53 | |||||||
Arezo Shamsgovara | 1998 | 42.19 | 2:34.72 | |||||||
12 | Bureå Lag2 | 0 | Bureå Simsällskap | 2:53.42 | ||||||
Sanna Karjalainen | 1999 | 41.07 | 41.07 | |||||||
Josefine Nyström | 1998 | 43.36 | 1:24.43 | |||||||
Elsa Larsson | 1997 | 43.23 | 2:07.66 | |||||||
Linnea Nilsson | 1999 | 45.76 | 2:53.42 | |||||||
13 | Burträskbrudarna | 0 | Burträsk Simpolare | 2:55.03 | ||||||
Martina Lindgren | 1996 | 40.32 | 40.32 | |||||||
Lisa Forsman | 1997 | 45.54 | 1:25.86 | |||||||
Tilda Söderström | 1997 | 16.38 | 1:42.24 | |||||||
Lovisa Andersson | 1998 | 1:12.79 | 2:55.03 | |||||||
14 | Skellefteå Lag5 | 0 | Skellefte Simsällskap 34 | 3:00.71 | ||||||
Kajsa Olofsson | 1998 | 42.83 | 42.83 | |||||||
Moa Dahlqvist | 1999 | 49.51 | 1:32.34 | |||||||
Stina Johansson | 1999 | 15.87 | 1:48.21 | |||||||
Pia Jonsson | 1997 | 1:12.50 | 3:00.71 | |||||||
- | Umeå SS Lag 3 | 0 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Guldsprint | Utskriftsdatum | 17 januari 2009 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 17:59 | |||
Arrangör |
Gren 6, 4x50m Frisim, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Piteå Herr 1 | 0 | Piteå Sim | 1:42.95 | ||||||
Daniel Sundlöf | 1994 | 27.88 | 27.88 | |||||||
Tobias Marklund | 1975 | 23.78 | 51.66 | |||||||
Victor Sundman | 1992 | 26.33 | 1:17.99 | |||||||
Dmitri Sandström | 1993 | 24.96 | 1:42.95 | |||||||
2 | Umeå Simsällskap Lag1 H | 0 | Umeå Simsällskap | 1:43.56 | ||||||
Magnus Rölin | 1984 | 25.94 | 25.94 | |||||||
Charlie Bostedt | 1986 | 24.43 | 50.37 | |||||||
Eric Smedlund | 1994 | 25.81 | 1:16.18 | |||||||
Fredrik Bäcklund | 1994 | 27.38 | 1:43.56 | |||||||
3 | Skelleftesim Lag1 | 0 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:43.58 | ||||||
Anton Mikaelsson | 1993 | 26.29 | 26.29 | |||||||
Philip Nordenberg | 1992 | 25.23 | 51.52 | |||||||
Mattias Lindgren | 1990 | 26.02 | 1:17.54 | |||||||
Arvid Wiklund | 1991 | 26.04 | 1:43.58 | |||||||
4 | Skelleftesim Lag2 | 0 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:53.15 | ||||||
Marcus Wikström | 1990 | 26.72 | 26.72 | |||||||
Simon Lundmark | 1990 | 27.51 | 54.23 | |||||||
Benjamin Lindberg | 1995 | 29.37 | 1:23.60 | |||||||
Oskar Mikaelsson | 1995 | 29.55 | 1:53.15 | |||||||
5 | Burträskpajka | 0 | Burträsk Simpolare | 1:55.62 | ||||||
Anton Lindgren | 1996 | 37.32 | 37.32 | |||||||
Kristoffer Lindström | 1996 | 27.93 | 1:05.25 | |||||||
Filip Svedberg | 1997 | 15.65 | 1:20.90 | |||||||
Joel Lindgren | 1999 | 34.72 | 1:55.62 | |||||||
6 | Umeå SS | 0 | Umeå Simsällskap | 2:11.23 | ||||||
Oskar Wing | 1995 | 30.05 | 30.05 | |||||||
Christoffer Andersson | 1995 | 31.94 | 1:01.99 | |||||||
Fredrik Levin | 1998 | 38.50 | 1:40.49 | |||||||
Erik Karlsson | 1995 | 30.74 | 2:11.23 | |||||||
7 | Skelleftesim Lag3 | 0 | Skellefte Simsällskap 34 | 2:23.74 | ||||||
Erik Johansson | 1994 | 31.90 | 31.90 | |||||||
Herman Lindström | 1996 | 33.82 | 1:05.72 | |||||||
Daniel Brännström | 1995 | 35.43 | 1:41.15 | |||||||
Gustav Lindström | 1998 | 42.59 | 2:23.74 | |||||||
8 | Pite Sim Pojkar | 0 | Piteå Sim | 3:04.05 | ||||||
Albin Lindberg | 1997 | 44.86 | 44.86 | |||||||
Konstantinos Johansson | 1998 | 59.34 | 1:44.20 | |||||||
Tim Marklund | 1999 | 42.63 | 2:26.83 | |||||||
Sven Lorenz | 1995 | 37.22 | 3:04.05 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Guldsprint | Utskriftsdatum | 18 januari 2009 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 09:46 | |||
Arrangör |
Gren 7, 50m Ryggsim, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sanna Karjalainen | 1999 | Bureå Simsällskap | 48.46 | ||||||
2 | Moa Dahlqvist | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 51.80 | ||||||
3 | Linnea Nilsson | 1999 | Bureå Simsällskap | 58.11 | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felicia Nilsson | 1997 | Bureå Simsällskap | 40.31 | ||||||
2 | Isabel Degerman | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 43.66 | ||||||
3 | Elin Johansson | 1998 | Bureå Simsällskap | 46.36 | ||||||
4 | Gabriella Nordlander | 1997 | Umeå Simsällskap | 47.33 | ||||||
5 | Fanny Eriksson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 47.64 | ||||||
6 | Elsa Larsson | 1997 | Bureå Simsällskap | 47.90 | ||||||
7 | Lisa Forsman | 1997 | Burträsk Simpolare | 48.04 | ||||||
8 | Emmy Antonsson | 1998 | Byske Simklubb | 48.92 | ||||||
9 | Josefine Nyström | 1998 | Bureå Simsällskap | 49.71 | ||||||
10 | Tilda Söderström | 1997 | Burträsk Simpolare | 49.78 | ||||||
11 | Arezo Shamsgovara | 1998 | Umeå Simsällskap | 49.86 | ||||||
12 | Stilliani Apostolopoulou | 1997 | Piteå Sim | 50.95 | ||||||
13 | Pia Jonsson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 51.50 | ||||||
14 | Julia Hedberg | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 52.15 | ||||||
15 | Elsa Renström | 1997 | Bureå Simsällskap | 55.69 | ||||||
16 | Lovisa Andersson | 1998 | Burträsk Simpolare | 57.41 | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Olofsson | 1996 | Bureå Simsällskap | 36.37 | ||||||
2 | Isabelle Nyström | 1995 | Umeå Simsällskap | 36.82 | ||||||
3 | Johanna Landgren | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.04 | ||||||
4 | Emilia Blaad | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.32 | ||||||
5 | Kimia Samadi | 1995 | Umeå Simsällskap | 37.84 | ||||||
6 | Vendela Steinvall | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.35 | ||||||
7 | Moa Sällström | 1995 | Umeå Simsällskap | 38.69 | ||||||
8 | Klara Lundmark | 1995 | Bureå Simsällskap | 40.12 | ||||||
9 | Klara Anell | 1996 | Umeå Simsällskap | 41.80 | ||||||
10 | Matilda Nyström | 1995 | Bureå Simsällskap | 42.03 | ||||||
11 | Linnea Lindgren | 1995 | Byske Simklubb | 42.20 | ||||||
12 | Saga Samuelsson | 1996 | Umeå Simsällskap | 43.45 | ||||||
13 | Martina Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 44.04 | ||||||
14 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 44.34 | ||||||
15 | Michaela Drake | 1996 | Umeå Simsällskap | 44.88 | ||||||
16 | Cajsa Ottander | 1995 | Umeå Simsällskap | 46.03 | ||||||
- | Elin Hedlund | 1995 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lovisa Nyman | 1994 | Umeå Simsällskap | 33.56 | ||||||
2 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.59 | ||||||
3 | Linnea Landgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.18 | ||||||
4 | Lina Karlsson | 1993 | Byske Simklubb | 34.22 | ||||||
5 | Stephanie Johansson | 1994 | Umeå Simsällskap | 34.62 | ||||||
6 | Julia Jakobsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.68 | ||||||
7 | Ida Dahlqvist | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.75 | ||||||
8 | Linn Lundmark | 1994 | Byske Simklubb | 36.36 | ||||||
9 | Saga Berntson | 1994 | Umeå Simsällskap | 36.39 | ||||||
10 | Hanna Sandgren | 1993 | Umeå Simsällskap | 36.60 | ||||||
11 | Christina Bengtsson | 1994 | Umeå Simsällskap | 36.85 | ||||||
12 | Emma Larsson | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.40 | ||||||
13 | Ann Dernstedt | 1993 | Byske Simklubb | 37.65 | ||||||
14 | Adine Samadi | 1993 | Umeå Simsällskap | 37.91 | ||||||
15 | Maria Bergström | 1994 | Piteå Sim | 38.07 | ||||||
16 | Julia Lindgren | 1993 | Byske Simklubb | 38.56 | ||||||
17 | Myran Ekström | 1993 | Piteå Sim | 39.39 | ||||||
18 | Olivia Sandgren | 1993 | Umeå Simsällskap | 41.03 | ||||||
19 | Moa Wikström | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.56 | ||||||
20 | Elin Jonsson | 1994 | Umeå Simsällskap | 47.42 | ||||||
- | Felicia Lövgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Hardeland | 1990 | Umeå Simsällskap | 30.80 | ||||||
2 | Micaela Ödling | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.81 | ||||||
3 | Marica Nilsson | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.90 | ||||||
4 | Chrissa Karambotis | 1992 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.47 | ||||||
5 | Kristina Sandström | 1990 | Piteå Sim | 42.48 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Guldsprint | Utskriftsdatum | 18 januari 2009 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 09:59 | |||
Arrangör |
Gren 8, 50m Ryggsim, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Degerman | 2000 | Skellefte Simsällskap 34 | 46.62 | ||||||
2 | Arvid Vikström | 1999 | Bureå Simsällskap | 53.68 | ||||||
3 | Joel Lindgren | 1999 | Burträsk Simpolare | 1:03.72 | ||||||
4 | Tim Marklund | 1999 | Piteå Sim | 1:04.29 | ||||||
5 | John Wallin | 1999 | Bureå Simsällskap | 1:05.10 | ||||||
6 | Pontus Hellström | 1999 | Bureå Simsällskap | 1:20.58 | ||||||
- | John Sandberg | 1999 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
- | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Ryggsim, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fredrik Levin | 1998 | Umeå Simsällskap | 39.92 | ||||||
2 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 41.56 | ||||||
3 | Gustav Marklund | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 46.27 | ||||||
4 | Gustav Lindström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 47.46 | ||||||
5 | Albin Lindberg | 1997 | Piteå Sim | 55.07 | ||||||
6 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 56.33 | ||||||
7 | Amadeus Lindberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 57.34 | ||||||
- | Filip Sundqvist | 1997 | Byske Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Ryggsim, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Mikaelsson | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.39 | ||||||
2 | Oskar Wing | 1995 | Umeå Simsällskap | 34.43 | ||||||
3 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.67 | ||||||
4 | Christoffer Andersson | 1995 | Umeå Simsällskap | 40.24 | ||||||
5 | Herman Lindström | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 40.53 | ||||||
6 | Anton Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 42.89 | ||||||
7 | Elias Bystedt | 1995 | Bureå Simsällskap | 44.60 | ||||||
8 | Mattias Renfors | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 46.80 | ||||||
9 | Sven Lorenz | 1995 | Piteå Sim | 47.29 | ||||||
10 | Kristoffer Lindström | 1996 | Burträsk Simpolare | 52.32 | ||||||
11 | Joel Steinvall | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 56.35 | ||||||
- | Erik Karlsson | 1995 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Ryggsim, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Mikaelsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.72 | ||||||
2 | Dmitri Sandström | 1993 | Piteå Sim | 30.76 | ||||||
3 | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | 30.81 | ||||||
4 | Daniel Sundlöf | 1994 | Piteå Sim | 32.83 | ||||||
5 | Fredrik Bäcklund | 1994 | Umeå Simsällskap | 35.95 | ||||||
6 | Erik Johansson | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 39.86 | ||||||
Gren 8, 50m Ryggsim, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Charlie Bostedt | 1986 | Umeå Simsällskap | 29.12 | ||||||
2 | Marcus Wikström | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.08 | ||||||
3 | Mattias Lindgren | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.65 | ||||||
4 | Philip Nordenberg | 1992 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.33 | ||||||
- | Simon Lundmark | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Guldsprint | Utskriftsdatum | 18 januari 2009 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 10:27 | |||
Arrangör |
Gren 9, 100m Medley, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sanna Karjalainen | 1999 | Bureå Simsällskap | 53.65 | 1:49.27 | |||||
- | Linnea Nilsson | 1999 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Medley, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felicia Nilsson | 1997 | Bureå Simsällskap | 41.41 | 1:27.10 | |||||
2 | Isabel Degerman | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 44.71 | 1:35.50 | |||||
3 | Gabriella Nordlander | 1997 | Umeå Simsällskap | 47.02 | 1:36.30 | |||||
4 | Elin Johansson | 1998 | Bureå Simsällskap | 46.17 | 1:37.83 | |||||
5 | Tilda Söderström | 1997 | Burträsk Simpolare | 50.83 | 1:41.29 | |||||
6 | Arezo Shamsgovara | 1998 | Umeå Simsällskap | 51.51 | 1:41.47 | |||||
7 | Elsa Larsson | 1997 | Bureå Simsällskap | 45.48 | 1:41.81 | |||||
8 | Lisa Forsman | 1997 | Burträsk Simpolare | 50.47 | 1:42.12 | |||||
9 | Elsa Renström | 1997 | Bureå Simsällskap | 58.55 | 2:03.14 | |||||
- | Lovisa Andersson | 1998 | Burträsk Simpolare | DSQ | ||||||
- | Emmy Antonsson | 1998 | Byske Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Medley, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Olofsson | 1996 | Bureå Simsällskap | 36.33 | 1:17.04 | |||||
2 | Vendela Steinvall | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.67 | 1:20.29 | |||||
3 | Isabelle Nyström | 1995 | Umeå Simsällskap | 38.44 | 1:21.92 | |||||
4 | Kimia Samadi | 1995 | Umeå Simsällskap | 38.50 | 1:22.79 | |||||
5 | Linnea Lindgren | 1995 | Byske Simklubb | 41.04 | 1:23.37 | |||||
6 | Vendela Jakobsson | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 40.93 | 1:24.29 | |||||
7 | Moa Sällström | 1995 | Umeå Simsällskap | 40.20 | 1:24.77 | |||||
8 | Klara Lundmark | 1995 | Bureå Simsällskap | 42.33 | 1:26.26 | |||||
9 | Johanna Landgren | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.28 | 1:26.54 | |||||
10 | Michaela Drake | 1996 | Umeå Simsällskap | 43.54 | 1:26.74 | |||||
11 | Emilia Blaad | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.80 | 1:26.89 | |||||
12 | Matilda Nyström | 1995 | Bureå Simsällskap | 41.89 | 1:27.31 | |||||
13 | Rebecca Elebro | 1995 | Umeå Simsällskap | 41.61 | 1:28.83 | |||||
14 | Klara Anell | 1996 | Umeå Simsällskap | 43.15 | 1:31.96 | |||||
15 | Cajsa Ottander | 1995 | Umeå Simsällskap | 45.09 | 1:33.34 | |||||
16 | Saga Samuelsson | 1996 | Umeå Simsällskap | 44.11 | 1:33.43 | |||||
17 | Martina Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 44.48 | 1:33.81 | |||||
18 | Fanny Asbaghi | 1996 | Umeå Simsällskap | 48.40 | 1:40.54 | |||||
- | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elin Hedlund | 1995 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Medley, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Stephanie Johansson | 1994 | Umeå Simsällskap | 34.35 | 1:10.88 | |||||
2 | Lovisa Nyman | 1994 | Umeå Simsällskap | 34.06 | 1:11.46 | |||||
3 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.52 | 1:11.52 | |||||
4 | Saga Berntson | 1994 | Umeå Simsällskap | 35.16 | 1:13.90 | |||||
5 | Ida Dahlqvist | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.41 | 1:16.98 | |||||
6 | Linnea Landgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.73 | 1:17.58 | |||||
7 | Emma Larsson | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.88 | 1:18.38 | |||||
8 | Lina Karlsson | 1993 | Byske Simklubb | 35.12 | 1:18.69 | |||||
9 | Christina Bengtsson | 1994 | Umeå Simsällskap | 36.76 | 1:18.87 | |||||
10 | Felicia Lövgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.15 | 1:20.19 | |||||
11 | Olivia Sandgren | 1993 | Umeå Simsällskap | 38.57 | 1:21.44 | |||||
12 | Ann Dernstedt | 1993 | Byske Simklubb | 36.04 | 1:21.49 | |||||
13 | Adine Samadi | 1993 | Umeå Simsällskap | 38.99 | 1:22.13 | |||||
14 | Linn Lundmark | 1994 | Byske Simklubb | 38.97 | 1:22.26 | |||||
15 | Hanna Sandgren | 1993 | Umeå Simsällskap | 38.53 | 1:23.28 | |||||
16 | Julia Lindgren | 1993 | Byske Simklubb | 39.74 | 1:24.79 | |||||
17 | Moa Wikström | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.40 | 1:26.13 | |||||
18 | Myran Ekström | 1993 | Piteå Sim | 40.76 | 1:26.65 | |||||
19 | Elin Jonsson | 1994 | Umeå Simsällskap | 47.00 | 1:38.97 | |||||
- | Julia Jakobsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Medley, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Hardeland | 1990 | Umeå Simsällskap | 30.55 | 1:09.06 | |||||
2 | Marica Nilsson | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.03 | 1:11.55 | |||||
3 | Stina Olofsson | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.37 | 1:13.27 | |||||
4 | Chrissa Karambotis | 1992 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.09 | 1:20.09 | |||||
5 | Kristina Sandström | 1990 | Piteå Sim | 44.05 | 1:31.93 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Guldsprint | Utskriftsdatum | 18 januari 2009 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 10:43 | |||
Arrangör |
Gren 10, 100m Medley, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 47.34 | 1:40.19 | |||||
2 | Marcus Degerman | 2000 | Skellefte Simsällskap 34 | 56.85 | 1:55.03 | |||||
- | Tim Marklund | 1999 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Medley, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 41.93 | 1:29.47 | |||||
2 | Fredrik Levin | 1998 | Umeå Simsällskap | 41.25 | 1:32.94 | |||||
3 | Filip Sundqvist | 1997 | Byske Simklubb | 45.39 | 1:37.23 | |||||
- | Gustav Lindström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
- | Amadeus Lindberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Albin Lindberg | 1997 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Medley, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Mikaelsson | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.26 | 1:14.94 | |||||
2 | Oskar Wing | 1995 | Umeå Simsällskap | 34.43 | 1:16.53 | |||||
3 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.04 | 1:19.20 | |||||
4 | Christoffer Andersson | 1995 | Umeå Simsällskap | 39.32 | 1:20.25 | |||||
5 | Erik Karlsson | 1995 | Umeå Simsällskap | 36.20 | 1:20.53 | |||||
6 | Herman Lindström | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 39.76 | 1:23.80 | |||||
7 | Anton Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 43.66 | 1:30.51 | |||||
8 | Elias Bystedt | 1995 | Bureå Simsällskap | 44.25 | 1:33.17 | |||||
- | Sven Lorenz | 1995 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Medley, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | 30.73 | 1:04.65 | |||||
2 | Dmitri Sandström | 1993 | Piteå Sim | 30.94 | 1:06.06 | |||||
3 | Anton Mikaelsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.93 | 1:07.21 | |||||
4 | Fredrik Bäcklund | 1994 | Umeå Simsällskap | 34.80 | 1:14.84 | |||||
5 | Erik Johansson | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.32 | 1:22.65 | |||||
- | Daniel Sundlöf | 1994 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Medley, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Charlie Bostedt | 1986 | Umeå Simsällskap | 28.25 | 1:02.95 | |||||
2 | Marcus Wikström | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.37 | 1:05.22 | |||||
3 | Mattias Lindgren | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.83 | 1:05.24 | |||||
4 | Philip Nordenberg | 1992 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.69 | 1:06.43 | |||||
5 | Victor Sundman | 1992 | Piteå Sim | 32.20 | 1:09.40 | |||||
6 | Simon Lundmark | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.48 | 1:11.70 | |||||
7 | Oscar Lindfors | 1992 | Bureå Simsällskap | 32.25 | 1:12.31 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Guldsprint | Utskriftsdatum | 18 januari 2009 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 11:19 | |||
Arrangör |
Gren 11, 4x50m Medley, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Umeå Simsällskap Lag 1 | 0 | Umeå Simsällskap | 2:04.93 | ||||||
Elin Hardeland | 1990 | 30.64 | 30.64 | |||||||
Saga Berntson | 1994 | 36.40 | 1:07.04 | |||||||
Lovisa Nyman | 1994 | 30.55 | 1:37.59 | |||||||
Stephanie Johansson | 1994 | 27.34 | 2:04.93 | |||||||
2 | Skelleftesim Lag1 | 0 | Skellefte Simsällskap 34 | 2:05.46 | ||||||
Micaela Ödling | 1990 | 31.08 | 31.08 | |||||||
Stina Olofsson | 1990 | 36.30 | 1:07.38 | |||||||
Marica Nilsson | 1991 | 30.63 | 1:38.01 | |||||||
Linda Holmgren | 1993 | 27.45 | 2:05.46 | |||||||
3 | Skelleftesim Lag2 | 0 | Skellefte Simsällskap 34 | 2:19.13 | ||||||
Linnea Landgren | 1993 | 35.18 | 35.18 | |||||||
Julia Jakobsson | 1993 | 39.06 | 1:14.24 | |||||||
Ida Dahlqvist | 1994 | 34.16 | 1:48.40 | |||||||
Chrissa Karambotis | 1992 | 30.73 | 2:19.13 | |||||||
4 | Byske Lag 1 | 0 | Byske Simklubb | 2:20.61 | ||||||
Lina Karlsson | 1993 | 34.89 | 34.89 | |||||||
Linnea Lindgren | 1995 | 40.66 | 1:15.55 | |||||||
Ann Dernstedt | 1993 | 33.83 | 1:49.38 | |||||||
Linn Lundmark | 1994 | 31.23 | 2:20.61 | |||||||
5 | Umeå Simsällskap Lag 2 Fl | 0 | Umeå Simsällskap | 2:24.16 | ||||||
Christina Bengtsson | 1994 | 37.91 | 37.91 | |||||||
Adine Samadi | 1993 | 38.83 | 1:16.74 | |||||||
Olivia Sandgren | 1993 | 35.55 | 1:52.29 | |||||||
Kimia Samadi | 1995 | 31.87 | 2:24.16 | |||||||
6 | Umeå SS Lag 3 | 0 | Umeå Simsällskap | 2:27.60 | ||||||
Hanna Sandgren | 1993 | 36.09 | 36.09 | |||||||
Michaela Drake | 1996 | 39.56 | 1:15.65 | |||||||
Isabelle Nyström | 1995 | 38.72 | 1:54.37 | |||||||
Moa Sällström | 1995 | 33.23 | 2:27.60 | |||||||
7 | Skelleftesim Lag3 | 0 | Skellefte Simsällskap 34 | 2:28.42 | ||||||
Emma Larsson | 1994 | 37.55 | 37.55 | |||||||
Felicia Lövgren | 1993 | 41.45 | 1:19.00 | |||||||
Vendela Steinvall | 1995 | 36.37 | 1:55.37 | |||||||
Moa Wikström | 1994 | 33.05 | 2:28.42 | |||||||
8 | Piteå Lag 1 | 0 | Piteå Sim | 2:30.51 | ||||||
Maria Bergström | 1994 | 38.51 | 38.51 | |||||||
Myran Ekström | 1993 | 43.47 | 1:21.98 | |||||||
Agnes Utterström | 1992 | 34.24 | 1:56.22 | |||||||
Kristina Sandström | 1990 | 34.29 | 2:30.51 | |||||||
9 | Bureå Lag1 | 0 | Bureå Simsällskap | 2:36.77 | ||||||
Felicia Nilsson | 1997 | 39.52 | 39.52 | |||||||
Klara Lundmark | 1995 | 46.30 | 1:25.82 | |||||||
Linnea Olofsson | 1996 | 37.63 | 2:03.45 | |||||||
Matilda Nyström | 1995 | 33.32 | 2:36.77 | |||||||
10 | Skelleftesim Lag4 | 0 | Skellefte Simsällskap 34 | 2:41.59 | ||||||
Johanna Landgren | 1995 | 38.97 | 38.97 | |||||||
Isabel Degerman | 1997 | 46.95 | 1:25.92 | |||||||
Vendela Jakobsson | 1996 | 41.19 | 2:07.11 | |||||||
Emilia Blaad | 1996 | 34.48 | 2:41.59 | |||||||
11 | Umeå SS Lag 4 | 0 | Umeå Simsällskap | 2:51.49 | ||||||
Cajsa Ottander | 1995 | 48.75 | 48.75 | |||||||
Klara Anell | 1996 | 46.67 | 1:35.42 | |||||||
Saga Samuelsson | 1996 | 41.65 | 2:17.07 | |||||||
Rebecca Elebro | 1995 | 34.42 | 2:51.49 | |||||||
12 | Umeå SS | 0 | Umeå Simsällskap | 3:01.66 | ||||||
Arezo Shamsgovara | 1998 | 52.73 | 52.73 | |||||||
Fanny Asbaghi | 1996 | 48.97 | 1:41.70 | |||||||
Gabriella Nordlander | 1997 | 44.23 | 2:25.93 | |||||||
Ronja Wikström | 1996 | 35.73 | 3:01.66 | |||||||
13 | Bureå Lag2 | 0 | Bureå Simsällskap | 3:09.92 | ||||||
Elin Johansson | 1998 | 48.94 | 48.94 | |||||||
Linnea Nilsson | 1999 | 52.70 | 1:41.64 | |||||||
Elsa Larsson | 1997 | 28.26 | 2:09.90 | |||||||
Josefine Nyström | 1998 | 1:00.02 | 3:09.92 | |||||||
14 | Burträskbrudarna | 0 | Burträsk Simpolare | 3:13.10 | ||||||
Lisa Forsman | 1997 | 50.37 | 50.37 | |||||||
Tilda Söderström | 1997 | 49.74 | 1:40.11 | |||||||
Martina Lindgren | 1996 | 45.95 | 2:26.06 | |||||||
Lovisa Andersson | 1998 | 47.04 | 3:13.10 | |||||||
- | Skellefteå Lag5 | 0 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Guldsprint | Utskriftsdatum | 18 januari 2009 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 11:32 | |||
Arrangör |
Gren 12, 4x50m Medley, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skelleftesim Lag1 | 0 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:56.34 | ||||||
Anton Mikaelsson | 1993 | 30.47 | 30.47 | |||||||
Marcus Wikström | 1990 | 32.60 | 1:03.07 | |||||||
Mattias Lindgren | 1990 | 28.09 | 1:31.16 | |||||||
Philip Nordenberg | 1992 | 25.18 | 1:56.34 | |||||||
2 | Piteå Herr 1 | 0 | Piteå Sim | 1:58.78 | ||||||
Tobias Marklund | 1975 | 28.30 | 28.30 | |||||||
Dmitri Sandström | 1993 | 34.80 | 1:03.10 | |||||||
Victor Sundman | 1992 | 28.48 | 1:31.58 | |||||||
Daniel Sundlöf | 1994 | 27.20 | 1:58.78 | |||||||
3 | Umeå Simsällskap Lag1 H | 0 | Umeå Simsällskap | 1:59.27 | ||||||
Oskar Wing | 1995 | 34.27 | 34.27 | |||||||
Charlie Bostedt | 1986 | 32.00 | 1:06.27 | |||||||
Eric Smedlund | 1994 | 27.48 | 1:33.75 | |||||||
Magnus Rölin | 1984 | 25.52 | 1:59.27 | |||||||
4 | Umeå SS | 0 | Umeå Simsällskap | 2:23.25 | ||||||
Fredrik Levin | 1998 | 41.96 | 41.96 | |||||||
Christoffer Andersson | 1995 | 38.12 | 1:20.08 | |||||||
Fredrik Bäcklund | 1994 | 33.24 | 1:53.32 | |||||||
Erik Karlsson | 1995 | 29.93 | 2:23.25 | |||||||
5 | Bureå Lag1 | 0 | Bureå Simsällskap | 2:56.52 | ||||||
Arvid Vikström | 1999 | 51.75 | 51.75 | |||||||
Oscar Lindfors | 1992 | 35.84 | 1:27.59 | |||||||
Elias Bystedt | 1995 | 42.62 | 2:10.21 | |||||||
Felix Nyström | 1999 | 46.31 | 2:56.52 | |||||||
6 | Skelleftesim Lag3 | 0 | Skellefte Simsällskap 34 | 2:58.83 | ||||||
Mattias Renfors | 1996 | 46.52 | 46.52 | |||||||
Marcus Degerman | 2000 | 52.17 | 1:38.69 | |||||||
Herman Lindström | 1996 | 39.26 | 2:17.95 | |||||||
Gustav Marklund | 1998 | 40.88 | 2:58.83 | |||||||
7 | Burträskpajka | 0 | Burträsk Simpolare | 3:05.45 | ||||||
Kristoffer Lindström | 1996 | 51.54 | 51.54 | |||||||
Anton Lindgren | 1996 | 48.28 | 1:39.82 | |||||||
Filip Svedberg | 1997 | 39.82 | 2:19.64 | |||||||
Joel Lindgren | 1999 | 45.81 | 3:05.45 | |||||||
8 | Pite Sim Pojkar | 0 | Piteå Sim | 3:35.91 | ||||||
Tim Marklund | 1999 | 1:04.49 | 1:04.49 | |||||||
Konstantinos Johansson | 1998 | 48.36 | 1:52.85 | |||||||
Albin Lindberg | 1997 | 1:06.22 | 2:59.07 | |||||||
Sven Lorenz | 1995 | 36.84 | 3:35.91 | |||||||
- | Skelleftesim Lag2 | 0 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Guldsprint | Utskriftsdatum | 18 januari 2009 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 14:46 | |||
Arrangör |
Gren 13, 50m Fjärilsim, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sanna Karjalainen | 1999 | Bureå Simsällskap | 57.40 | ||||||
Gren 13, 50m Fjärilsim, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felicia Nilsson | 1997 | Bureå Simsällskap | 40.80 | ||||||
2 | Elsa Larsson | 1997 | Bureå Simsällskap | 46.14 | ||||||
3 | Gabriella Nordlander | 1997 | Umeå Simsällskap | 46.41 | ||||||
4 | Lisa Forsman | 1997 | Burträsk Simpolare | 48.03 | ||||||
5 | Tilda Söderström | 1997 | Burträsk Simpolare | 48.09 | ||||||
6 | Isabel Degerman | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 48.54 | ||||||
7 | Arezo Shamsgovara | 1998 | Umeå Simsällskap | 52.60 | ||||||
8 | Emmy Antonsson | 1998 | Byske Simklubb | 1:00.82 | ||||||
- | Elsa Renström | 1997 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Fanny Eriksson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Elin Johansson | 1998 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Fjärilsim, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Olofsson | 1996 | Bureå Simsällskap | 35.29 | ||||||
2 | Vendela Steinvall | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.67 | ||||||
3 | Kimia Samadi | 1995 | Umeå Simsällskap | 36.35 | ||||||
4 | Moa Sällström | 1995 | Umeå Simsällskap | 36.43 | ||||||
5 | Isabelle Nyström | 1995 | Umeå Simsällskap | 38.13 | ||||||
6 | Vendela Jakobsson | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.87 | ||||||
7 | Emilia Blaad | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 39.04 | ||||||
8 | Klara Lundmark | 1995 | Bureå Simsällskap | 40.07 | ||||||
9 | Johanna Landgren | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 40.31 | ||||||
10 | Saga Samuelsson | 1996 | Umeå Simsällskap | 40.58 | ||||||
11 | Linnea Lindgren | 1995 | Byske Simklubb | 41.24 | ||||||
12 | Klara Anell | 1996 | Umeå Simsällskap | 41.43 | ||||||
13 | Rebecca Elebro | 1995 | Umeå Simsällskap | 42.28 | ||||||
14 | Michaela Drake | 1996 | Umeå Simsällskap | 43.68 | ||||||
15 | Matilda Nyström | 1995 | Bureå Simsällskap | 43.79 | ||||||
16 | Martina Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 46.32 | ||||||
- | Elin Hedlund | 1995 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Fjärilsim, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Stephanie Johansson | 1994 | Umeå Simsällskap | 30.95 | ||||||
2 | Lovisa Nyman | 1994 | Umeå Simsällskap | 31.19 | ||||||
3 | Julia Jakobsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.42 | ||||||
4 | Saga Berntson | 1994 | Umeå Simsällskap | 33.31 | ||||||
5 | Ida Dahlqvist | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.66 | ||||||
6 | Lina Karlsson | 1993 | Byske Simklubb | 33.82 | ||||||
7 | Ann Dernstedt | 1993 | Byske Simklubb | 34.05 | ||||||
8 | Linnea Landgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.85 | ||||||
9 | Emma Larsson | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.20 | ||||||
10 | Adine Samadi | 1993 | Umeå Simsällskap | 35.36 | ||||||
11 | Olivia Sandgren | 1993 | Umeå Simsällskap | 36.20 | ||||||
12 | Christina Bengtsson | 1994 | Umeå Simsällskap | 37.31 | ||||||
13 | Julia Lindgren | 1993 | Byske Simklubb | 38.38 | ||||||
14 | Moa Wikström | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 40.22 | ||||||
15 | Elin Jonsson | 1994 | Umeå Simsällskap | 49.03 | ||||||
Gren 13, 50m Fjärilsim, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Hardeland | 1990 | Umeå Simsällskap | 29.29 | ||||||
2 | Marica Nilsson | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.75 | ||||||
3 | Micaela Ödling | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.94 | ||||||
4 | Chrissa Karambotis | 1992 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.18 | ||||||
- | Agnes Utterström | 1992 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Guldsprint | Utskriftsdatum | 18 januari 2009 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 14:53 | |||
Arrangör |
Gren 14, 50m Fjärilsim, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
- | Tim Marklund | 1999 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Gren 14, 50m Fjärilsim, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 38.62 | ||||||
2 | Fredrik Levin | 1998 | Umeå Simsällskap | 41.31 | ||||||
3 | Gustav Lindström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 52.96 | ||||||
- | Albin Lindberg | 1997 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
- | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Gren 14, 50m Fjärilsim, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Wing | 1995 | Umeå Simsällskap | 31.99 | ||||||
2 | Oskar Mikaelsson | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.88 | ||||||
3 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.26 | ||||||
4 | Christoffer Andersson | 1995 | Umeå Simsällskap | 38.39 | ||||||
5 | Daniel Brännström | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 43.60 | ||||||
6 | Anton Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 44.23 | ||||||
- | Kristoffer Lindström | 1996 | Burträsk Simpolare | DSQ | ||||||
- | Elias Bystedt | 1995 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Herman Lindström | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
- | Erik Karlsson | 1995 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 50m Fjärilsim, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | 28.16 | ||||||
2 | Anton Mikaelsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.58 | ||||||
3 | Dmitri Sandström | 1993 | Piteå Sim | 29.84 | ||||||
4 | Eric Lundqvist | 1993 | Byske Simklubb | 31.34 | ||||||
5 | Fredrik Bäcklund | 1994 | Umeå Simsällskap | 33.19 | ||||||
6 | Daniel Sundlöf | 1994 | Piteå Sim | 33.46 | ||||||
7 | Erik Johansson | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.91 | ||||||
Gren 14, 50m Fjärilsim, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Charlie Bostedt | 1986 | Umeå Simsällskap | 26.95 | ||||||
2 | Marcus Wikström | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 28.79 | ||||||
3 | Mattias Lindgren | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 28.85 | ||||||
4 | Victor Sundman | 1992 | Piteå Sim | 29.44 | ||||||
5 | Philip Nordenberg | 1992 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.94 | ||||||
6 | Arvid Wiklund | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.95 | ||||||
7 | Simon Lundmark | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.12 | ||||||
8 | Oscar Lindfors | 1992 | Bureå Simsällskap | 32.25 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Guldsprint | Utskriftsdatum | 18 januari 2009 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 15:14 | |||
Arrangör |
Gren 15, 50m Frisim, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sanna Karjalainen | 1999 | Bureå Simsällskap | 39.23 | ||||||
2 | Linnea Nilsson | 1999 | Bureå Simsällskap | 46.63 | ||||||
3 | Moa Dahlqvist | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 50.41 | ||||||
Gren 15, 50m Frisim, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felicia Nilsson | 1997 | Bureå Simsällskap | 34.92 | ||||||
2 | Sofia Johansson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.17 | ||||||
3 | Isabel Degerman | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.71 | ||||||
4 | Gabriella Nordlander | 1997 | Umeå Simsällskap | 39.24 | ||||||
5 | Elin Johansson | 1998 | Bureå Simsällskap | 39.81 | ||||||
6 | Kajsa Olofsson | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 40.58 | ||||||
7 | Arezo Shamsgovara | 1998 | Umeå Simsällskap | 40.73 | ||||||
8 | Fanny Eriksson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.91 | ||||||
9 | Tilda Söderström | 1997 | Burträsk Simpolare | 42.04 | ||||||
10 | Josefine Nyström | 1998 | Bureå Simsällskap | 43.03 | ||||||
11 | Elsa Larsson | 1997 | Bureå Simsällskap | 43.45 | ||||||
12 | Pia Jonsson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 44.70 | ||||||
13 | Emmy Antonsson | 1998 | Byske Simklubb | 44.74 | ||||||
14 | Julia Hedberg | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 46.50 | ||||||
15 | Lovisa Andersson | 1998 | Burträsk Simpolare | 49.24 | ||||||
16 | Elsa Renström | 1997 | Bureå Simsällskap | 49.33 | ||||||
17 | Stilliani Apostolopoulou | 1997 | Piteå Sim | 49.85 | ||||||
- | Lisa Forsman | 1997 | Burträsk Simpolare | DSQ | ||||||
Gren 15, 50m Frisim, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Olofsson | 1996 | Bureå Simsällskap | 29.79 | ||||||
2 | Vendela Steinvall | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.02 | ||||||
3 | Isabelle Nyström | 1995 | Umeå Simsällskap | 31.23 | ||||||
4 | Kimia Samadi | 1995 | Umeå Simsällskap | 31.88 | ||||||
5 | Johanna Landgren | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.16 | ||||||
6 | Moa Sällström | 1995 | Umeå Simsällskap | 33.36 | ||||||
7 | Matilda Nyström | 1995 | Bureå Simsällskap | 33.67 | ||||||
8 | Vendela Jakobsson | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.82 | ||||||
9 | Linnea Lindgren | 1995 | Byske Simklubb | 34.17 | ||||||
10 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 34.35 | ||||||
11 | Emilia Blaad | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.43 | ||||||
12 | Klara Lundmark | 1995 | Bureå Simsällskap | 34.65 | ||||||
13 | Rebecca Elebro | 1995 | Umeå Simsällskap | 34.82 | ||||||
14 | Klara Anell | 1996 | Umeå Simsällskap | 35.26 | ||||||
15 | Cajsa Ottander | 1995 | Umeå Simsällskap | 35.48 | ||||||
16 | Michaela Drake | 1996 | Umeå Simsällskap | 35.69 | ||||||
17 | Fanny Asbaghi | 1996 | Umeå Simsällskap | 38.69 | ||||||
18 | Saga Samuelsson | 1996 | Umeå Simsällskap | 39.41 | ||||||
19 | Martina Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 40.71 | ||||||
20 | Elin Hedlund | 1995 | Piteå Sim | 46.52 | ||||||
Gren 15, 50m Frisim, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Stephanie Johansson | 1994 | Umeå Simsällskap | 28.32 | ||||||
2 | Lovisa Nyman | 1994 | Umeå Simsällskap | 28.47 | ||||||
3 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 28.51 | ||||||
4 | Julia Jakobsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.35 | ||||||
5 | Linnea Landgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.83 | ||||||
6 | Saga Berntson | 1994 | Umeå Simsällskap | 30.90 | ||||||
7 | Lina Karlsson | 1993 | Byske Simklubb | 31.05 | ||||||
8 | Linn Lundmark | 1994 | Byske Simklubb | 31.25 | ||||||
9 | Adine Samadi | 1993 | Umeå Simsällskap | 31.34 | ||||||
10 | Felicia Lövgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.52 | ||||||
11 | Ida Dahlqvist | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.54 | ||||||
12 | Ann Dernstedt | 1993 | Byske Simklubb | 32.33 | ||||||
13 | Maria Bergström | 1994 | Piteå Sim | 32.57 | ||||||
14 | Emma Larsson | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.61 | ||||||
15 | Christina Bengtsson | 1994 | Umeå Simsällskap | 33.07 | ||||||
16 | Olivia Sandgren | 1993 | Umeå Simsällskap | 33.59 | ||||||
17 | Moa Wikström | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.77 | ||||||
18 | Julia Lindgren | 1993 | Byske Simklubb | 33.83 | ||||||
19 | Hanna Sandgren | 1993 | Umeå Simsällskap | 34.19 | ||||||
20 | Elin Jonsson | 1994 | Umeå Simsällskap | 38.82 | ||||||
Gren 15, 50m Frisim, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Hardeland | 1990 | Umeå Simsällskap | 26.64 | ||||||
2 | Marica Nilsson | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 28.90 | ||||||
3 | Stina Olofsson | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.43 | ||||||
4 | Chrissa Karambotis | 1992 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.14 | ||||||
5 | Agnes Utterström | 1992 | Piteå Sim | 31.59 | ||||||
6 | Kristina Sandström | 1990 | Piteå Sim | 33.99 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Guldsprint | Utskriftsdatum | 18 januari 2009 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 15:29 | |||
Arrangör |
Gren 16, 50m Frisim, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 37.22 | ||||||
2 | Arvid Vikström | 1999 | Bureå Simsällskap | 47.42 | ||||||
3 | Felix Nyström | 1999 | Bureå Simsällskap | 48.51 | ||||||
4 | Joel Lindgren | 1999 | Burträsk Simpolare | 49.29 | ||||||
5 | Tim Marklund | 1999 | Piteå Sim | 50.05 | ||||||
6 | John Sandberg | 1999 | Piteå Sim | 58.43 | ||||||
7 | John Wallin | 1999 | Bureå Simsällskap | 58.81 | ||||||
8 | Pontus Hellström | 1999 | Bureå Simsällskap | 1:01.02 | ||||||
- | Marcus Degerman | 2000 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Frisim, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 34.11 | ||||||
2 | Filip Sundqvist | 1997 | Byske Simklubb | 38.14 | ||||||
3 | Fredrik Levin | 1998 | Umeå Simsällskap | 39.80 | ||||||
4 | Gustav Marklund | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 40.74 | ||||||
5 | Gustav Lindström | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.87 | ||||||
6 | Albin Lindberg | 1997 | Piteå Sim | 45.24 | ||||||
7 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 47.16 | ||||||
8 | Amadeus Lindberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 49.80 | ||||||
9 | Isac Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 52.96 | ||||||
- | Erik Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Frisim, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Wing | 1995 | Umeå Simsällskap | 29.17 | ||||||
2 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.67 | ||||||
3 | Oskar Mikaelsson | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.90 | ||||||
4 | Erik Karlsson | 1995 | Umeå Simsällskap | 31.32 | ||||||
5 | Christoffer Andersson | 1995 | Umeå Simsällskap | 31.85 | ||||||
6 | Herman Lindström | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.51 | ||||||
7 | Anton Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 35.55 | ||||||
8 | Daniel Brännström | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.89 | ||||||
9 | Elias Bystedt | 1995 | Bureå Simsällskap | 36.69 | ||||||
10 | Sven Lorenz | 1995 | Piteå Sim | 39.08 | ||||||
11 | Mattias Renfors | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 39.38 | ||||||
12 | Joel Steinvall | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 40.47 | ||||||
13 | Kristoffer Lindström | 1996 | Burträsk Simpolare | 45.59 | ||||||
Gren 16, 50m Frisim, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Dmitri Sandström | 1993 | Piteå Sim | 26.03 | ||||||
2 | Anton Mikaelsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 26.25 | ||||||
3 | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | 26.45 | ||||||
4 | Daniel Sundlöf | 1994 | Piteå Sim | 28.12 | ||||||
5 | Eric Lundqvist | 1993 | Byske Simklubb | 28.49 | ||||||
6 | Fredrik Bäcklund | 1994 | Umeå Simsällskap | 28.81 | ||||||
7 | Erik Johansson | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.61 | ||||||
Gren 16, 50m Frisim, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Charlie Bostedt | 1986 | Umeå Simsällskap | 24.38 | ||||||
2 | Philip Nordenberg | 1992 | Skellefte Simsällskap 34 | 25.97 | ||||||
3 | Mattias Lindgren | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 26.58 | ||||||
4 | Arvid Wiklund | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 26.92 | ||||||
5 | Marcus Wikström | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 27.03 | ||||||
6 | Oscar Lindfors | 1992 | Bureå Simsällskap | 28.09 | ||||||
7 | Simon Lundmark | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 28.30 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Utan mellantider |
Tävling | Guldsprint | Utskriftsdatum | 18 januari 2009 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 14:29 | |||
Arrangör |
Gren 17, 25m Frisim Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 17.29 | ||||||
2 | Marcus Degerman | 2000 | Skellefte Simsällskap 34 | 19.07 | ||||||
3 | Stina Johansson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 19.47 | ||||||
4 | Moa Dahlqvist | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 20.25 | ||||||
5 | Felix Nyström | 1999 | Bureå Simsällskap | 20.82 | ||||||
6 | Tim Marklund | 1999 | Piteå Sim | 21.31 | ||||||
7 | Joel Lindgren | 1999 | Burträsk Simpolare | 21.69 | ||||||
8 | Lovisa Bergmark | 1999 | Bureå Simsällskap | 22.86 | ||||||
9 | John Sandberg | 1999 | Piteå Sim | 23.17 | ||||||
10 | Jenny Lindström | 2000 | Burträsk Simpolare | 27.93 | ||||||
11 | Julia Nilsson | 2001 | Bureå Simsällskap | 28.49 | ||||||
12 | Erika Lindström | 2000 | Burträsk Simpolare | 29.06 | ||||||
13 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 31.33 | ||||||
14 | Frida Svedberg | 2001 | Burträsk Simpolare | 35.20 | ||||||
15 | Lova Bergmark | 2002 | Bureå Simsällskap | 35.50 | ||||||
16 | Marios Johansson | 2001 | Piteå Sim | 38.41 | ||||||
17 | Ottilia Andersson | 2001 | Burträsk Simpolare | 40.93 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 |