Results for Regionale Ã…rgangsmesterskaber gruppe 2+3
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 15:57 | |||
Arrangør | HG & Region Sydsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 34.74 | 1:15.44 | 2:03.11 | 2:42.64 | |||
2 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 36.97 | 1:21.96 | 2:10.40 | 2:45.81 | |||
3 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 37.07 | 1:24.60 | 2:09.29 | 2:46.84 | |||
4 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Greve Svømmeklub | 36.15 | 1:17.96 | 2:09.59 | 2:47.24 | |||
5 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 37.70 | 1:20.91 | 2:10.67 | 2:50.61 | |||
6 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 37.93 | 1:20.26 | 2:10.50 | 2:51.64 | |||
7 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 36.75 | 1:21.70 | 2:14.62 | 2:54.38 | |||
8 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 39.86 | 1:23.84 | 2:16.47 | 2:55.70 | |||
9 | Sofie Bak | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 41.27 | 1:29.20 | 2:18.82 | 3:01.23 | |||
10 | Julie Wolter | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 43.11 | 1:33.93 | 2:27.50 | 3:08.59 | |||
11 | Lotte Dyndgaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.95 | 1:36.25 | 2:28.53 | 3:09.02 | |||
12 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.89 | 1:40.47 | 2:27.15 | 3:15.06 | |||
13 | Malene Gjermandsen | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 54.23 | 1:48.59 | 2:48.34 | 3:36.51 | |||
- | Silje Gärtner | 2003 | Køge Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | Akut Syg | ||||||
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.76 | 1:16.80 | 2:06.59 | 2:42.90 | |||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.98 | 1:18.05 | 2:06.52 | 2:43.03 | |||
3 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 35.86 | 1:19.32 | 2:07.83 | 2:48.60 | |||
4 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.11 | 1:22.24 | 2:15.33 | 2:54.61 | |||
5 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 40.42 | 1:29.70 | 2:14.41 | 2:55.15 | |||
6 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.43 | 1:22.82 | 2:15.12 | 2:55.73 | |||
7 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 37.40 | 1:22.24 | 2:15.79 | 2:55.82 | |||
8 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 39.33 | 1:27.37 | 2:18.98 | 2:57.22 | |||
9 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.40 | 1:24.83 | 2:19.31 | 2:59.00 | |||
10 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.18 | 1:26.04 | 2:19.82 | 3:00.57 | |||
11 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.11 | 1:27.76 | 2:21.46 | 3:00.82 | |||
12 | Maya Hatting Bärmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.72 | 1:26.37 | 2:20.20 | 3:01.28 | |||
13 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.89 | 1:29.07 | 2:22.56 | 3:02.18 | |||
14 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.97 | 1:30.87 | 2:22.70 | 3:03.54 | |||
15 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.18 | 1:31.29 | 2:22.36 | 3:04.24 | |||
16 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.86 | 1:30.44 | 2:24.06 | 3:06.70 | |||
17 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 42.59 | 1:30.88 | 2:27.86 | 3:07.84 | |||
18 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.67 | 1:29.78 | 2:25.18 | 3:08.32 | |||
19 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 42.66 | 1:29.56 | 2:24.99 | 3:09.54 | |||
20 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.26 | 1:34.58 | 2:26.63 | 3:10.47 | |||
21 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 42.85 | 1:30.36 | 2:27.95 | 3:10.72 | |||
22 | Julie Dahl | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 46.79 | 1:36.42 | 2:30.67 | 3:17.52 | |||
23 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.84 | 1:38.42 | 2:33.09 | 3:18.03 | |||
24 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.67 | 1:39.25 | 2:37.01 | 3:23.65 | |||
25 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 47.28 | 1:38.58 | 2:35.96 | 3:23.74 | |||
26 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 49.14 | 1:43.63 | 2:44.72 | 3:33.38 | |||
27 | Laura Thomadsen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 49.90 | 1:44.18 | 2:45.05 | 3:36.05 | |||
28 | Smila Mathilda Reiter | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 53.03 | 1:50.01 | 2:55.72 | 3:46.45 | |||
29 | Marie Donstrup | 2004 | Næstved IF | 50.52 | 1:49.62 | 2:55.16 | 3:47.07 | |||
30 | Sofie Korczak | 2004 | Swim Team Tåstrup | 56.31 | 2:59.50 | 3:53.92 | ||||
- | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | DSQ | ej ryg ligg v/100m | |||||
- | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | ESB. v/150m | |||||
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.71 | 1:28.09 | 2:21.26 | 3:02.10 | |||
2 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.24 | 1:31.00 | 2:23.76 | 3:02.85 | |||
3 | Ronja Hove | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.00 | 1:32.99 | 2:29.76 | 3:14.80 | |||
4 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.70 | 1:34.31 | 2:33.26 | 3:17.19 | |||
5 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 45.96 | 1:36.18 | 2:34.40 | 3:17.70 | |||
6 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 45.00 | 1:34.00 | 2:34.49 | 3:20.14 | |||
7 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 45.51 | 1:39.51 | 2:39.53 | 3:22.65 | |||
8 | Nichole Juul Bømler | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.93 | 1:37.12 | 2:38.52 | 3:24.00 | |||
9 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.80 | 1:44.45 | 2:43.17 | 3:29.98 | |||
10 | Ditte Jensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.64 | 1:43.13 | 2:43.99 | 3:31.83 | |||
11 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.44 | 1:49.22 | 2:46.84 | 3:33.63 | |||
12 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.07 | 1:41.13 | 2:44.86 | 3:33.81 | |||
13 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.11 | 1:44.21 | 2:48.11 | 3:36.83 | |||
14 | Charlotte Wium | 2006 | Køge Svømmeklub | 44.20 | 1:41.20 | 2:49.94 | 3:38.29 | |||
15 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 49.26 | 1:46.95 | 2:49.58 | 3:38.63 | |||
16 | Julie Liv Madsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 47.63 | 1:41.86 | 2:48.57 | 3:39.51 | |||
17 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 53.61 | 1:51.91 | 2:55.72 | 3:40.69 | |||
18 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 58.70 | 1:51.89 | 2:56.52 | 3:49.48 | |||
19 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 50.70 | 1:52.05 | 2:58.53 | 3:52.63 | |||
20 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 56.69 | 1:55.69 | 3:00.37 | 3:53.59 | |||
21 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.48 | 1:56.25 | 3:00.12 | 3:53.84 | |||
22 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 57.56 | 1:57.11 | 3:03.93 | 3:59.73 | |||
- | Else K. Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | EFB. v/75m | |||||
- | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | ESB. v/150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:57 |