2018-11-14   12:52:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-K & DJM-K

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag finaler

Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-K & DJM-K    Udskriftsdato  27 november 2015   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  19:46   
  Arrangør  Gladsaxe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 november 2015         
 
 
Løb 25, 4X50m Medley Herrer, Finaler 
Europarekord Senior: Frankrig (1900) 1:31.25 2014-12-04 
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 1:34.22 2009-12-10 
Dansk Rekord Senior: VAT (1900) 1:37.42 2009-12-19 
Dansk Rekord Junior: A6 drenge (1900) 1:41.83 2012-11-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Farum Guns H+ Arkitekter  1990    778          1:38.38   
  Farum Svømmeklub  1:38.97                 
  Magnus Jákupsson  1994      24.32        24.32   
  Niklas Hedegaard  1990      27.09        51.41   
  Marcus Olesen  1995      24.70        1:16.11   
  Philip Greve  1998      22.27        1:38.38   
                     
Aalborg Herrer 1    745          1:39.81   
  Aalborg Svømmeklub  1:39.91                 
  Sebastian Strandberg  1994      25.93        25.93   
  Janus Meinert  1995      28.01        53.94   
  Viktor B. Bromer  1993      23.60        1:17.54   
  Anton Bromer  1995      22.27        1:39.81   
                     
Lyngby Drenge  1997    743          1:39.92   
  Lyngby Svømmeklub  1:40.64                 
  Nikolaj Kirketerp-Møller  1990      25.82        25.82   
  Jakob Klint Axelsen  1996      27.76        53.58   
  Jonas Nervil Kistorp  1997      24.26        1:17.84   
  Anders Blume  1990      22.08        1:39.92   
                     
Gsc Herrer 1    739          1:40.09   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:43.30                 
  Morten Bak Hansen  1995      25.38        25.38   
  Lasse Pittioni  1995      27.44        52.82   
  Jonas Vibsig Berding  1996      24.85        1:17.67   
  Frederik Rindshøj  1999      22.42        1:40.09   
                     
Kvik Herrer 1  1997    710          1:41.43   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:45.33                 
  Frederik Galving  1998      25.92        25.92   
  Emil Klingberg  1987      27.88        53.80   
  Marcus Krøyer Svendsen  1997      25.00        1:18.80   
  Sebastian Ovesen  1994      22.63        1:41.43   
                     
Esbjerg Herrer    694          1:42.22   
  Esbjerg Svømmeklub  1:44.17                 
  Simon Vingolf Larsen  1998      26.62        26.62   
  Frans Johannessen  1992      27.47        54.09   
  Michael Terp Olesen  1999      25.49        1:19.58   
  Christian Holm Jørgensen  1999      22.64        1:42.22   
                     
Vat-Cph Gentlemen    688          1:42.49   
  VAT Copenhagen  1:42.75                 
  Marco Loughran  1989      24.12        24.12   
  Jonas Sørensen  1990      30.29        54.41   
  Lasse Offersen  1989      24.95        1:19.36   
  Daniel Skaaning  1993      23.13        1:42.49   
                     
Agf Herrer 1  1993    688          1:42.52   
  Agfs Svømmeafdeling  1:43.61                 
  Jakob Kornmaaler  1995      26.60        26.60   
  Tobias B. Bjerg  1998      27.21        53.81   
  Johannes Kjærgaard  1998      25.28        1:19.09   
  Jesper Stilling Julius  1993      23.43        1:42.52   
                     
Sigma Herrer A  1977    658          1:44.01   
  Sigma Swim  1:46.25                 
  Frederik Dalhøj Paulsen  1998      27.15        27.15   
  Andreas Borre Heltborg  1996      29.25        56.40   
  Claus Lerche Iversen  1977      24.79        1:21.19   
  Jacob Lercke Skytte  1984      22.82        1:44.01   
                     
10  Odder Drenge    658          1:44.02   
  Odder Svømmeklub  1:47.68                 
  Oliver Degn  1996      26.66        26.66   
  Nikolaj Isdahl  1999      29.53        56.19   
  Lasse Dall  1997      24.23        1:20.42   
  Jonathan Kristensen  1998      23.60        1:44.02   
                     
11  Kvik Herrer 2  1997    655          1:44.21   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:46.06                 
  Oliver Marcus Meng  1997      26.91        26.91   
  Jacob M. Jørgensen  1997      28.79        55.70   
  Frederik Nerving  1997      25.55        1:21.25   
  Johannes E. Mariegaard  1997      22.96        1:44.21   
                     
12  Ringsted    654          1:44.26   
  Ringsted Svømme Klub  1:48.52                 
  Gustav Friberg  1997      25.40        25.40   
  Claus Hansen  1995      29.34        54.74   
  Magnus Carstensen  1999      25.32        1:20.06   
  Bjørn Hansen  1998      24.20        1:44.26   
                     
13  Herlev Herrer    641          1:44.95   
  Herlev Svømning  1:46.79                 
  Nicklas Östman Pedersen  2002      27.34        27.34   
  Anders Møller  1991      29.28        56.62   
  Magnus Sloth Poulsen  1995      24.45        1:21.07   
  Magnus Westermann  1995      23.88        1:44.95   
                     
14  Hovedstaden Herrer 1  1996    634          1:45.34   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:45.60                 
  Marc Calveras  1996      26.98        26.98   
  Timon Wedekind  1996      29.38        56.36   
  Kasper Leisted Bertelsen  1997      25.98        1:22.34   
  Peter Gjerulff  1996      23.00        1:45.34   
                     
15  Farum Guns 2  1990    633          1:45.37   
  Farum Svømmeklub  1:46.19                 
  Chris Johansen  1996      27.12        27.12   
  Daniel Christian  1998      29.69        56.81   
  Thomas Bech  1998      25.55        1:22.36   
  Kevin Witt Christensen  1995      23.01        1:45.37   
                     
16  Helsingør Herrer    619          1:46.19   
  Helsingør Svømmeklub  1:51.96                 
  Mads Ejdrup Hansen  1999      28.16        28.16   
  Ömer Faruk Benli  1993      29.12        57.28   
  Julius Thielst  2000      26.26        1:23.54   
  Jonas Holmström  1992      22.65        1:46.19   
                     
17  Triton Herrer    613          1:46.49   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:47.79                 
  Lukas Gustafson  1999      27.20        27.20   
  Rasmus Hasemann  1996      30.13        57.33   
  Frederik K. Mortensen  1995      25.23        1:22.56   
  Tobias Andersen  1998      23.93        1:46.49   
                     
18  Agf Herrer 2  1993    604          1:47.02   
  Agfs Svømmeafdeling  1:46.70                 
  Anders L. Mogensen  1996      27.61        27.61   
  Lasse Kammer  1995      29.61        57.22   
  Bo Volf Brøchner  1996      25.29        1:22.51   
  Jesper Jensen  1996      24.51        1:47.02   
                     
19  Gsc Herrer 2    597          1:47.44   
  Gladsaxe Idræts Forening  1:50.92                 
  William Matras  1998      27.37        27.37   
  Rasmus Steenberg  2000      30.93        58.30   
  Ditlev Balle  1996      25.64        1:23.94   
  Nicolai Møbius Pedersen  1996      23.50        1:47.44   
                     
20  Silkeborg Herrer    591          1:47.83   
  Silkeborg Svømmeklub  1:52.63                 
  Martin Grønning  1997      27.95        27.95   
  Mikkel Kirkegaard  1999      30.45        58.40   
  Ralf Dalby  1995      25.31        1:23.71   
  Jacob F. Frederiksen  1999      24.12        1:47.83   
                     
21  Holbæk Herre    580          1:48.50   
  Holbæk Svømme Klub  1:49.98                 
  Mikkel Henriksen  1999      28.48        28.48   
  Niels Ottosen  1998      29.20        57.68   
  Joakim Brønnum  1997      25.52        1:23.20   
  Markus Bøjsen  1999      25.30        1:48.50   
                     
22  Be Awesome    578          1:48.63   
  Elite Swim Vejle  1:51.01                 
  Andreas Sehested  1996      28.63        28.63   
  Jonas Gadegaard Hansen  1998      30.38        59.01   
  Mathias Bech  1996      25.82        1:24.83   
  Emil Kamuk Frederiksen  1995      23.80        1:48.63   
                     
23  Vest Herrer  1997    566          1:49.38   
  Vest-Brøndby  1:51.66                 
  Sebastian Bidstrup Lantz  1999      28.89        28.89   
  Gøkhan Dagidir  1995      30.34        59.23   
  Oliver Huban  1996      26.27        1:25.50   
  Martin Nielsen  1997      23.88        1:49.38   
                     
24  Hsk Drenge  1998    563          1:49.56   
  Haderslev Svømme Klub  1:52.12                 
  Frederik Oxenvad  1999      28.30        28.30   
  Emil Knudsen  1999      30.92        59.22   
  Jonas Rohwedder  1998      26.43        1:25.65   
  Magnus Stender Berg  1999      23.91        1:49.56   
                     
25  Sigma Herrer B  1977    561          1:49.72   
  Sigma Swim  1:52.97                 
  Alexander Eggers  1999      27.75        27.75   
  Andreas Mårtensson  1997      31.63        59.38   
  Emil Engels Henriksen  1999      26.66        1:26.04   
  Anton Borring Andersen  1999      23.68        1:49.72   
                     
26  Gentofte Herrer    540          1:51.10   
  Gentofte Svømme Klub  1:50.00                 
  Alex Martin  1990      29.23        29.23   
  Christian Røssel  1995      31.08        1:00.31   
  Adam Hansen  1998      27.93        1:28.24   
  Asbjørn Garne  1995      22.86        1:51.10   
                     
27  Hvidovre Skywalkers    534          1:51.56   
  Hvidovre Svømme Klub  1:54.26                 
  Marcus Rappenborg  1999      29.27        29.27   
  Mikkel Ulrich  1998      31.54        1:00.81   
  Oliver Jacobsen  1997      26.26        1:27.07   
  Mikkel Samsøe Borch  1997      24.49        1:51.56   
                     
28  Agf Herrer 3  1993    492          1:54.62   
  Agfs Svømmeafdeling  1:50.30                 
  Jonas B. Jørgensen  1998      28.60        28.60   
  Jonas Hørslev Sørensen  1999      32.25        1:00.85   
  August Stamp Kirkeby  1999      27.42        1:28.27   
  Peter Mandrup Madsen  1997      26.35        1:54.62   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.04  Udskriftsdato  27 november 2015 
Licens til Gladsaxe Idræts Forening  Udskriftstidspunkt  19:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark