Results for DM-K & DJM-K
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 38 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K & DJM-K | Udskriftsdato | 29 november 2015 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 11:30 | |||
Arrangør | Gladsaxe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 november 2015 |
Løb 38, 50m Rygsvømning Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Sanja Jovanovic (1986) 25.70 2009-12-12 |
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.39 2014-12-05 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.39 2014-12-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Kristina Thomsen | 1991 | 790 | 27.76 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 28.91 | |||||||||
2 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 782 | 27.86 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.39 | |||||||||
3 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 735 | 28.44 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.10 | |||||||||
4 | Victoria Bierre | 2000 | 708 | 28.79 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 28.88 | |||||||||
5 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 657 | 29.52 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.53 | |||||||||
6 | Julie Oxenvad | 1997 | 656 | 29.53 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 30.15 | |||||||||
7 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 654 | 29.56 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.48 | |||||||||
8 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 641 | 29.76 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.09 | |||||||||
9 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 638 | 29.81 | ||||||
Odder Svømmeklub | 29.99 | |||||||||
10 | Emma Maagøe | 1999 | 637 | 29.83 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.83 | |||||||||
10 | Stine Knudsen | 1999 | 637 | 29.83 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 30.45 | |||||||||
12 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 633 | 29.89 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.30 | |||||||||
13 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 631 | 29.92 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.83 | |||||||||
14 | Karoline Barrett | 2002 | 609 | 30.28 | Deltager ikke i finalen | |||||
Greve Svømmeklub | 30.83 | |||||||||
15 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 608 | 30.29 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 30.06 | |||||||||
16 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 592 | 30.57 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.21 | |||||||||
16 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 592 | 30.57 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 31.01 | |||||||||
18 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 590 | 30.60 | ||||||
Odder Svømmeklub | 30.61 | |||||||||
19 | Clara Schade Cantby | 2000 | 589 | 30.62 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 31.39 | |||||||||
20 | Louise Sørensen | 2000 | 587 | 30.65 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 31.55 | |||||||||
21 | Katrine Stampe | 2000 | 583 | 30.72 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 31.52 | |||||||||
22 | Sara Sylvest | 2000 | 577 | 30.83 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.91 | |||||||||
23 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 565 | 31.04 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.29 | |||||||||
24 | Mette Flaskager | 1999 | 565 | 31.05 | Deltager ikke i finalen | |||||
Herning Svømmeklub | 31.32 | |||||||||
25 | Sofie Rasmussen | 1999 | 561 | 31.11 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben S 68 | 31.30 | |||||||||
26 | Celia Erikstad | 1999 | 558 | 31.17 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.50 | |||||||||
27 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 556 | 31.21 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 30.46 | |||||||||
28 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 552 | 31.29 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.14 | |||||||||
29 | Julie Stampe Meier | 2001 | 551 | 31.30 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 31.33 | |||||||||
29 | Mia Wennecke | 1999 | 551 | 31.30 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.89 | |||||||||
31 | Isa Hovmand | 2000 | 538 | 31.56 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 31.71 | |||||||||
32 | Sarah Sannung | 1996 | 537 | 31.58 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 30.83 | |||||||||
33 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 532 | 31.68 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.50 | |||||||||
34 | Frederikke Jensen | 2000 | 527 | 31.78 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.27 | |||||||||
35 | Frederikke Houen | 1998 | 520 | 31.92 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.16 | |||||||||
36 | Nina Toft | 2000 | 502 | 32.29 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.24 | |||||||||
37 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 494 | 32.47 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.87 | |||||||||
38 | Sofie Kornbek | 2000 | 491 | 32.53 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.25 | |||||||||
39 | Maria M. Porsmose | 2000 | 488 | 32.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.59 | |||||||||
40 | Frederikke Arentoft | 2000 | 486 | 32.64 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 32.13 | |||||||||
41 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 479 | 32.79 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 32.23 | |||||||||
42 | Nicoline Bredahl | 2000 | 464 | 33.14 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.60 | |||||||||
43 | Emma A Andersen | 2000 | 423 | 34.19 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.67 | |||||||||
- | Pernille Juel | 1994 | DNF | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 29.77 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 29 november 2015 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 11:30 |