Resultater for Vestkyst Cup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:24 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Spar Nord Bank Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Christian Koch | 1998 | 451 | 34.06 | 1:12.47 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:19.61 | |||||||||
2 | Morten Baxter | 1996 | 332 | 38.48 | 1:20.28 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:18.89 | |||||||||
3 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 329 | 37.80 | 1:20.54 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 326 | 38.46 | 1:20.74 | |||||
Durup IF | 1:24.15 | |||||||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Spar Nord Bank Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 467 | 34.10 | 1:11.64 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:11.63 | |||||||||
2 | Andreas Hansen | 2000 | 455 | 34.68 | 1:12.26 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:14.54 | |||||||||
3 | Emil Kragh | 2001 | 444 | 35.22 | 1:12.84 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:17.08 | |||||||||
4 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 410 | 35.72 | 1:14.84 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:15.64 | |||||||||
5 | Anders Eenberg | 2001 | 332 | 37.93 | 1:20.31 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.60 | |||||||||
6 | Oliver Mølby | 2001 | 327 | 38.49 | 1:20.71 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.24 | |||||||||
7 | Martin Broch | 2001 | 326 | 37.79 | 1:20.75 | |||||
DeltaSwim | 1:23.13 | |||||||||
8 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 320 | 39.12 | 1:21.26 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.64 | |||||||||
9 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 312 | 38.82 | 1:21.98 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:26.67 | |||||||||
10 | Magnus Rundstrøm | 2001 | 292 | 40.14 | 1:23.76 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:25.66 | |||||||||
11 | Kasper Høst Stenbæk | 2001 | 290 | 39.28 | 1:24.01 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:24.00 | |||||||||
12 | Emil Steenhold | 2000 | 262 | 41.19 | 1:26.82 | |||||
DeltaSwim | 1:32.64 | |||||||||
- | Marcus Koed | 2001 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:38.73 | |||||||||
- | Mathias Teuchler | 2000 | DNS | |||||||
DeltaSwim | ||||||||||
- | Jacob Petersen | 2000 | DSQ | 1 hånd i ven 75 m | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:32.37 | |||||||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Spar Nord Bank Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 342 | 37.62 | 1:19.46 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.39 | |||||||||
2 | Jacob Christensen | 2002 | 312 | 38.94 | 1:21.92 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:24.00 | |||||||||
3 | Anton Leth | 2002 | 303 | 38.94 | 1:22.78 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:26.43 | |||||||||
4 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 278 | 40.49 | 1:25.13 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:24.29 | |||||||||
5 | Casper Brinch | 2002 | 251 | 42.55 | 1:28.13 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:30.08 | |||||||||
6 | Christian Johannesen | 2003 | 239 | 42.07 | 1:29.49 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:28.93 | |||||||||
7 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 235 | 44.07 | 1:30.02 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:29.37 | |||||||||
8 | Daniel Damsbo | 2003 | 234 | 42.96 | 1:30.16 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:34.99 | |||||||||
9 | Rasmus Terkelsen | 2002 | 226 | 43.42 | 1:31.25 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:35.94 | |||||||||
10 | Tobias Svenningsen | 2003 | 215 | 45.19 | 1:32.80 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:36.83 | |||||||||
11 | Sune Schaarup | 2003 | 213 | 45.14 | 1:33.05 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:36.98 | |||||||||
12 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 212 | 42.89 | 1:33.19 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:33.83 | |||||||||
13 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 155 | 48.31 | 1:43.48 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:52.26 | |||||||||
14 | Oliver Bjørn Kreilgaard | 2003 | 153 | 49.11 | 1:43.83 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:52.15 | |||||||||
15 | Rasmus Antonsen | 2002 | 133 | 51.12 | 1:48.94 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:50.10 | |||||||||
- | Esben Breum Lau | 2003 | DSQ | asynkro arm 1.armtag | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:51.45 | |||||||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Spar Nord Bank Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mads Iversen | 2004 | 259 | 41.89 | 1:27.24 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:35.10 | |||||||||
2 | Theis Dalgaard | 2004 | 219 | 41.85 | 1:32.22 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:34.64 | |||||||||
3 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 213 | 44.31 | 1:33.05 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:39.48 | |||||||||
4 | Anders Mose | 2004 | 153 | 50.53 | 1:43.86 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:47.87 | |||||||||
5 | Nicolas Duvander | 2005 | 151 | 50.04 | 1:44.33 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:54.95 | |||||||||
6 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 150 | 48.71 | 1:44.64 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 137 | 51.37 | 1:47.66 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:48.60 | |||||||||
8 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 137 | 50.99 | 1:47.72 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:49.75 | |||||||||
9 | Asger Mathiasen | 2004 | 136 | 50.00 | 1:47.92 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:43.11 | |||||||||
10 | Jonas Becker Skouboe | 2005 | 120 | 52.95 | 1:52.48 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:56.14 | |||||||||
11 | Philip Vesterby | 2005 | 111 | 54.63 | 1:55.47 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:54.27 | |||||||||
12 | Gustav Hansen | 2004 | 96 | 56.48 | 2:01.29 | |||||
Thisted Svømmeklub | 2:11.63 | |||||||||
13 | Kasper Nørskov Kaltoft | 2006 | 83 | 56.24 | 2:07.03 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:10.34 | |||||||||
14 | Andreas Reffsøe Kjær | 2005 | 79 | 1:00.79 | 2:09.32 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:15.99 | |||||||||
15 | Silas Kjølby Jacobsen | 2006 | 73 | 1:03.53 | 2:12.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:19.19 | |||||||||
16 | Mikkel Hyldahl | 2005 | 52 | 1:09.67 | 2:28.48 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:05.19 | |||||||||
17 | Alexander Drachmann | 2005 | 49 | 1:14.17 | 2:31.43 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:15.19 | |||||||||
- | Carl Clausen | 2005 | DSQ | 1 hånd i v 25 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:20.19 | |||||||||
- | Frederik Kjølby | 2004 | DSQ | 1 hånd i ven 50 m | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 1:59.54 | |||||||||
- | Oskar Foss | 2006 | DSQ | crawlarmtag i start | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:20.19 | |||||||||
- | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | DSQ | asynk arm v 50 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:11.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:24 |