Resultat för SUM-SIM Region 3, Södertälje
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim Region 3 | Utskriftsdatum | 15 november 2015 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 19:39 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 november 2015 |
Gren 58, 4X100m Medley F 14 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Väsby SS | 2001 | Väsby Simsällskap | 4:28.36 | ||||||
Tova Andersson | 2001 | 33.62 | 1:09.89 | 1:09.89 | ||||||
Julia Björkén | 2001 | 34.37 | 1:13.20 | 2:23.09 | ||||||
Wilma Wiiand | 2001 | 31.17 | 1:05.38 | 3:28.47 | ||||||
Elin Peng | 2003 | 28.07 | 59.89 | 4:28.36 | ||||||
2 | Södertälje SS | 2001 | Södertälje Simsällskap | 4:32.24 | ||||||
Emma Sundstrand | 2001 | 32.04 | 1:06.66 | 1:06.66 | ||||||
Nadia Welin-Berger | 2002 | 36.58 | 1:18.96 | 2:25.62 | ||||||
Filippa Malmström | 2003 | 30.38 | 1:06.13 | 3:31.75 | ||||||
Carolina Jonsson | 2002 | 28.38 | 1:00.49 | 4:32.24 | ||||||
3 | Stockholms KK | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 4:35.39 | ||||||
Anna Westborg | 2002 | 34.68 | 1:11.83 | 1:11.83 | ||||||
Amanda Eriksson | 2001 | 35.47 | 1:16.64 | 2:28.47 | ||||||
Elsa Nordström | 2001 | 30.75 | 1:06.78 | 3:35.25 | ||||||
Smilla Lönnberg | 2001 | 28.46 | 1:00.14 | 4:35.39 | ||||||
4 | Stockholmspolisens IF SF | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 4:38.59 | ||||||
Sofia Walsh | 2002 | 34.00 | 1:09.10 | 1:09.10 | ||||||
Lea Granert | 2001 | 35.86 | 1:17.43 | 2:26.53 | ||||||
Paola Kylberg | 2002 | 30.65 | 1:07.76 | 3:34.29 | ||||||
Alexandra Lindén | 2001 | 30.04 | 1:04.30 | 4:38.59 | ||||||
5 | Järfälla S | 2001 | Järfälla Simsällskap | 4:40.34 | ||||||
Josefin Wensmark | 2001 | 34.49 | 1:11.29 | 1:11.29 | ||||||
Ella Arrhén Andersson | 2002 | 35.80 | 1:17.10 | 2:28.39 | ||||||
Ebba Edbom | 2002 | 31.44 | 1:10.45 | 3:38.84 | ||||||
Sandra Bergerstam | 2001 | 29.17 | 1:01.50 | 4:40.34 | ||||||
6 | Täby Sim | 2001 | Täby Sim | 4:41.82 | ||||||
Kristina Isacson | 2001 | 34.50 | 1:10.60 | 1:10.60 | ||||||
Smilla Malm | 2003 | 36.33 | 1:17.04 | 2:27.64 | ||||||
Johanna Persson | 2001 | 32.57 | 1:12.39 | 3:40.03 | ||||||
Ellen Banestig | 2002 | 28.62 | 1:01.79 | 4:41.82 | ||||||
7 | SK Neptun | 2001 | Simklubben Neptun | 4:42.49 | ||||||
Sophie Bladin | 2002 | 36.46 | 1:15.99 | 1:15.99 | ||||||
Alexandra Vartiainen | 2001 | 34.84 | 1:15.06 | 2:31.05 | ||||||
Tess Engvall | 2001 | 32.89 | 1:10.58 | 3:41.63 | ||||||
Vilma Brolund | 2001 | 29.10 | 1:00.86 | 4:42.49 | ||||||
8 | Södertörns SS | 2001 | Södertörns Simsällskap | 4:51.60 | ||||||
Emelie Fast | 2004 | 35.61 | 1:14.29 | 1:14.29 | ||||||
Isabell Barrios | 2002 | 37.44 | 1:21.95 | 2:36.24 | ||||||
Emma Roloff | 2002 | 33.61 | 1:12.57 | 3:48.81 | ||||||
Rebecca Zerne | 2001 | 30.06 | 1:02.79 | 4:51.60 | ||||||
9 | Järfälla S Lag 2 | 2001 | Järfälla Simsällskap | 4:52.18 | ||||||
Lilly Lundgren | 2002 | 35.77 | 1:13.12 | 1:13.12 | ||||||
Linnea Wall | 2001 | 39.32 | 1:23.83 | 2:36.95 | ||||||
Dimitra Tsirona | 2002 | 31.74 | 1:09.59 | 3:46.54 | ||||||
Emma Hansson | 2002 | 31.42 | 1:05.64 | 4:52.18 | ||||||
10 | Täby Sim Lag 2 | 2001 | Täby Sim | 4:52.35 | ||||||
Malin Sangfelt | 2001 | 34.93 | 1:12.73 | 1:12.73 | ||||||
Smilla Hedlund | 2001 | 36.88 | 1:20.08 | 2:32.81 | ||||||
Alexandra Jensen | 2001 | 33.53 | 1:14.20 | 3:47.01 | ||||||
Anna Ladis | 2001 | 30.85 | 1:05.34 | 4:52.35 | ||||||
11 | Spårvägens SF | 2001 | Spårvägen Simförening | 4:52.79 | ||||||
Zafira Vaamonde | 2001 | 33.94 | 1:10.08 | 1:10.08 | ||||||
Linn Herlin | 2002 | 37.02 | 1:19.25 | 2:29.33 | ||||||
Mikaela Hedström | 2003 | 33.92 | 1:19.39 | 3:48.72 | ||||||
Kristin Jansson | 2001 | 30.17 | 1:04.07 | 4:52.79 | ||||||
12 | SK Neptun Lag 2 | 2001 | Simklubben Neptun | 4:56.04 | ||||||
Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | 36.09 | 1:14.58 | 1:14.58 | ||||||
Erica Sundholm | 2002 | 38.86 | 1:21.97 | 2:36.55 | ||||||
Amanda Bekkewold | 2001 | 35.34 | 1:14.13 | 3:50.68 | ||||||
Filippa Ehn | 2001 | 31.13 | 1:05.36 | 4:56.04 | ||||||
13 | Södertörns SS Lag 2 | 2001 | Södertörns Simsällskap | 4:57.28 | ||||||
Alwa Widmark | 2002 | 37.30 | 1:17.80 | 1:17.80 | ||||||
Olivia Barrios | 2004 | 37.64 | 1:22.59 | 2:40.39 | ||||||
Klara Possman | 2003 | 33.13 | 1:12.70 | 3:53.09 | ||||||
Eva Sigurdsson | 2001 | 31.12 | 1:04.19 | 4:57.28 | ||||||
14 | Täby Sim Lag 3 | 2001 | Täby Sim | 4:58.24 | ||||||
Josephine Junehed | 2002 | 35.29 | 1:13.42 | 1:13.42 | ||||||
Ingrid Franks | 2003 | 36.58 | 1:20.94 | 2:34.36 | ||||||
Thilda Ström | 2003 | 33.52 | 1:18.55 | 3:52.91 | ||||||
Frida Nöu | 2001 | 31.32 | 1:05.33 | 4:58.24 | ||||||
15 | Järfälla S Lag 3 | 2001 | Järfälla Simsällskap | 4:59.71 | ||||||
Rebecca Policastro | 2003 | 36.26 | 1:16.88 | 1:16.88 | ||||||
Louise Larsson | 2002 | 39.11 | 1:23.73 | 2:40.61 | ||||||
Selma El Hajji | 2001 | 33.12 | 1:13.08 | 3:53.69 | ||||||
Sara Strand | 2002 | 30.99 | 1:06.02 | 4:59.71 | ||||||
16 | Spårvägens SF Lag 2 | 2001 | Spårvägen Simförening | 5:00.87 | ||||||
Linnea Lindqvist | 2001 | 35.66 | 1:12.84 | 1:12.84 | ||||||
Maja Karlsson Karlström | 2002 | 37.93 | 1:22.69 | 2:35.53 | ||||||
Noémi Andras | 2001 | 35.04 | 1:17.11 | 3:52.64 | ||||||
Eliane Westermark | 2003 | 32.65 | 1:08.23 | 5:00.87 | ||||||
17 | Väsby SS Lag 3 | 2001 | Väsby Simsällskap | 5:01.77 | ||||||
Linnea Lindgren | 2001 | 35.73 | 1:14.74 | 1:14.74 | ||||||
Jennifer Nyblom | 2003 | 38.24 | 1:22.95 | 2:37.69 | ||||||
Elin Bergman | 2003 | 36.39 | 1:19.77 | 3:57.46 | ||||||
Lucrezia Vespertini | 2002 | 30.02 | 1:04.31 | 5:01.77 | ||||||
18 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 5:01.97 | ||||||
Sofia Karls | 2002 | 35.00 | 1:13.17 | 1:13.17 | ||||||
Lisa Candelius | 2003 | 40.00 | 1:27.25 | 2:40.42 | ||||||
Hannah Zaalouk | 2001 | 33.58 | 1:12.69 | 3:53.11 | ||||||
Andrea Mitrovic | 2002 | 33.51 | 1:08.86 | 5:01.97 | ||||||
19 | Skuru Ik | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 5:04.42 | ||||||
Claudia Carlson | 2001 | 34.75 | 1:13.26 | 1:13.26 | ||||||
Felicia Östlund | 2002 | 38.41 | 1:22.97 | 2:36.23 | ||||||
Ella Langell Högblom | 2001 | 35.44 | 1:21.48 | 3:57.71 | ||||||
Josefin Almgren | 2002 | 31.49 | 1:06.71 | 5:04.42 | ||||||
20 | Stockholmspolisens IF Lag 2 | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 5:05.13 | ||||||
Cornelia Niring | 2002 | 36.11 | 1:16.42 | 1:16.42 | ||||||
Therese Arnqvist | 2001 | 38.38 | 1:23.56 | 2:39.98 | ||||||
Julia Grill | 2002 | 34.73 | 1:19.03 | 3:59.01 | ||||||
Madeleine Belanger | 2001 | 31.10 | 1:06.12 | 5:05.13 | ||||||
21 | Södertälje SS Lag 2 | 2001 | Södertälje Simsällskap | 5:06.02 | ||||||
Isabel Teglöf | 2003 | 36.35 | 1:15.48 | 1:15.48 | ||||||
Vilma Lindberg | 2004 | 42.17 | 1:30.39 | 2:45.87 | ||||||
Linnea Yu Hammarsten | 2002 | 31.73 | 1:11.57 | 3:57.44 | ||||||
Yasmine Nadouri | 2001 | 32.86 | 1:08.58 | 5:06.02 | ||||||
22 | SK Neptun Lag 3 | 2001 | Simklubben Neptun | 5:09.56 | ||||||
Freja Nordeman | 2003 | 35.80 | 1:15.34 | 1:15.34 | ||||||
Alva Hagström | 2003 | 41.43 | 1:29.56 | 2:44.90 | ||||||
Isabelle Nordlinder | 2001 | 34.34 | 1:15.94 | 4:00.84 | ||||||
Madicken Eriksson | 2003 | 32.01 | 1:08.72 | 5:09.56 | ||||||
23 | Saltsjöbadens IF | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 5:13.65 | ||||||
Thea Boij Du Rietz | 2002 | 35.25 | 1:12.30 | 1:12.30 | ||||||
Selma Petré | 2002 | 41.70 | 1:31.44 | 2:43.74 | ||||||
Mira Burmeister | 2003 | 37.12 | 1:22.36 | 4:06.10 | ||||||
Louise Ericsson | 2001 | 31.82 | 1:07.55 | 5:13.65 | ||||||
- | Väsby SS Lag 2 | 2001 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Roya Tittelbach | 2003 | 35.07 | 1:13.29 | 1:13.29 | ||||||
Tuva Björkén | 2003 | 36.99 | 1:19.73 | 2:33.02 | ||||||
Ebba Andersson | 2001 | 32.59 | 1:12.32 | 3:45.34 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 15 november 2015 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 19:39 |