Resultat för SUM-SIM Region 3, Södertälje
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim Region 3 | Utskriftsdatum | 14 november 2015 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:24 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 november 2015 |
Gren 17, 100m Frisim F 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 29.61 | 1:00.75 | |||||
1 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 29.03 | 1:00.75 | |||||
3 | Ella Arrhén Andersson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 29.79 | 1:01.61 | |||||
4 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 30.06 | 1:02.03 | |||||
5 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 30.23 | 1:02.15 | |||||
6 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 30.28 | 1:02.28 | |||||
7 | Ebba Edbom | 2002 | Järfälla Simsällskap | 30.01 | 1:02.29 | |||||
8 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 29.91 | 1:02.72 | |||||
9 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 30.06 | 1:02.75 | |||||
10 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.26 | 1:02.95 | |||||
11 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 29.63 | 1:03.07 | |||||
12 | Emma Hansson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 30.93 | 1:04.40 | |||||
13 | Smilla Malm | 2003 | Täby Sim | 31.31 | 1:04.59 | |||||
14 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.05 | 1:04.83 | |||||
15 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.29 | 1:05.15 | |||||
16 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 30.97 | 1:05.54 | |||||
17 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 31.09 | 1:05.82 | |||||
18 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 31.98 | 1:06.31 | |||||
19 | Klara Possman | 2003 | Södertörns Simsällskap | 32.00 | 1:06.36 | |||||
20 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 31.02 | 1:06.62 | |||||
21 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 31.37 | 1:06.93 | |||||
22 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.16 | 1:07.06 | |||||
23 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.33 | 1:07.16 | |||||
24 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.29 | 1:07.37 | |||||
25 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 32.19 | 1:07.50 | |||||
26 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.47 | 1:07.52 | |||||
27 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 32.45 | 1:07.88 | |||||
28 | Victoria Danielsson | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 32.10 | 1:08.02 | |||||
29 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.30 | 1:08.15 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 14 november 2015 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:24 |