Resultater for SUM-SIM Region 3, Södertälje
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim Region 3 |
|
Utskriftsdatum |
15 november 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
09:47 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
14 november 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 200m Medley P 14, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
27.34 |
1:01.33 |
1:39.68 |
|
2:09.88 |
|
2 |
Elias Fröde |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
29.81 |
1:05.36 |
1:45.76 |
|
2:17.91 |
|
3 |
Linus Kahl |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
29.26 |
1:06.59 |
1:46.40 |
|
2:18.34 |
|
4 |
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
28.35 |
1:02.97 |
1:45.40 |
|
2:19.95 |
|
5 |
Anton Mylläri |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.83 |
1:06.85 |
1:48.99 |
|
2:22.40 |
|
6 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
29.96 |
1:05.97 |
1:50.84 |
|
2:23.34 |
|
7 |
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
33.10 |
1:09.53 |
1:51.62 |
|
2:26.53 |
|
8 |
Wilhelm Muzikants |
2001 |
Täby Sim |
|
32.10 |
1:10.22 |
1:53.16 |
|
2:27.11 |
|
9 |
Christoffer Vang-Jensen |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
31.97 |
1:08.49 |
1:55.00 |
|
2:30.86 |
|
10 |
Max Lundberg |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.86 |
1:11.84 |
1:57.88 |
|
2:31.61 |
|
11 |
Tyrone Nilsson-Deya |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
30.65 |
1:11.12 |
1:54.17 |
|
2:32.08 |
|
12 |
Anton Adelöw |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.78 |
1:12.57 |
1:57.54 |
|
2:32.70 |
|
13 |
Theodor Sköld |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
32.17 |
1:12.32 |
1:56.88 |
|
2:32.95 |
|
14 |
Dag Unevik |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
34.33 |
1:14.42 |
1:56.58 |
|
2:33.42 |
|
15 |
Axel Nordén |
2001 |
Täby Sim |
|
34.90 |
1:16.47 |
1:59.36 |
|
2:35.31 |
|
16 |
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
34.02 |
1:15.84 |
2:01.41 |
|
2:35.53 |
|
17 |
Axel Moureau |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.10 |
1:13.74 |
1:59.86 |
|
2:38.05 |
|
18 |
Philip Bentzer |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.05 |
1:13.70 |
2:01.96 |
|
2:39.12 |
|
19 |
Axel Bystedt |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.13 |
1:14.59 |
2:02.33 |
|
2:40.75 |
|
20 |
Ludvig Grape Glennhage |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
34.92 |
1:15.45 |
2:06.42 |
|
2:42.18 |
|
21 |
Martin Hallbäck |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
34.31 |
1:15.81 |
2:04.72 |
|
2:42.86 |
|
22 |
Sebastian Soume |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.10 |
1:21.68 |
2:06.56 |
|
2:47.24 |
|
- |
Klaudius Schreck |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.04 |
Utskriftsdatum |
15 november 2015 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
09:47 |
|