Resultat för Alm.Brand Bank Aalborg Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 32 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 13:46 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: OK Benzin |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 606 | 26.81 | 57.27 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian Strandberg | 1994 | 590 | 27.49 | 57.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Giano Grillo | 1998 | 518 | 28.31 | 1:00.33 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Søren Villumsen | 1998 | 507 | 28.25 | 1:00.77 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jens Bach | 1997 | 504 | 28.40 | 1:00.89 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Bonderup | 1998 | 495 | 28.14 | 1:01.27 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 464 | 29.36 | 1:02.58 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Asger Winther | 1993 | 463 | 28.92 | 1:02.66 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
9 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 455 | 29.19 | 1:03.03 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 443 | 30.05 | 1:03.58 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
11 | Magnus Lerche | 1999 | 439 | 29.08 | 1:03.75 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anders Esbjerg Jensen | 1997 | 426 | 30.28 | 1:04.41 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
13 | Andreas M. Porsmose | 1998 | 423 | 30.54 | 1:04.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 415 | 30.53 | 1:04.97 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jonas Sørensen | 1995 | 356 | 31.03 | 1:08.35 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
16 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | 231 | 36.06 | 1:18.98 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
17 | Nicklas Christian Jensen | 1997 | 227 | 35.28 | 1:19.36 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
18 | Morgan Nyrud | 1999 | 146 | 37.98 | 1:31.89 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: OK Benzin |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | David Hjort | 2000 | 482 | 28.55 | 1:01.82 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Rune Nørgaard | 2000 | 465 | 29.09 | 1:02.57 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Gustav Yde | 2000 | 445 | 29.84 | 1:03.49 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 374 | 30.82 | 1:07.23 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Lasse Jensen | 2000 | 344 | 32.40 | 1:09.15 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 339 | 33.65 | 1:09.52 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 284 | 34.49 | 1:13.74 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Benjamin B Nielsen | 2001 | 276 | 34.93 | 1:14.43 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
9 | Haakon Nerland | 2000 | 263 | 33.40 | 1:15.59 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
10 | Mads Nielsen | 2000 | 259 | 33.93 | 1:16.00 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
11 | David Johansen | 2001 | 248 | 35.50 | 1:17.11 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
12 | Christian Hovmark | 2001 | 227 | 36.63 | 1:19.37 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 215 | 37.24 | 1:20.89 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2016 |
Sponsor: OK Benzin |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 436 | 30.30 | 1:03.93 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mads Kloster | 2002 | 371 | 31.12 | 1:07.41 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ruben C. Nørgaard | 2002 | 251 | 34.89 | 1:16.85 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 248 | 35.76 | 1:17.07 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 239 | 35.65 | 1:18.08 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sebastian Sønderholm | 2002 | 215 | 35.43 | 1:20.92 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christian Kornum | 2003 | 213 | 37.14 | 1:21.14 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
8 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 202 | 38.72 | 1:22.50 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 195 | 39.10 | 1:23.56 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jeppe Dall | 2002 | 136 | 42.22 | 1:34.12 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
11 | Magnus Hald | 2002 | 134 | 38.91 | 1:34.54 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
12 | Oscar Pedersen | 2004 | 130 | 42.55 | 1:35.55 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
13 | Bjarke Bernberg | 2002 | 123 | 43.04 | 1:37.35 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
14 | Fredrik Erasmus Bonderup | 2002 | 121 | 43.61 | 1:37.75 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:46 |