Results for Alm.Brand Bank Aalborg Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 16:58 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Aalborg kongrescenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristoffer Moos | 1996 | 630 | 29.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
1 | Marcus Brandborg | 1997 | 630 | 29.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Janus Meinert | 1995 | 621 | 29.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Timon Wedekind | 1996 | 575 | 30.36 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anton Bromer | 1995 | 546 | 30.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Morten Due Nielsen | 1999 | 541 | 30.98 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ludvig Lind | 1998 | 470 | 32.46 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Aalborg kongrescenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lawrence Langley | 2001 | 481 | 32.22 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
2 | Thomas Schiby | 2001 | 420 | 33.71 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andrej Jessen | 2000 | 417 | 33.79 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads L. Werther | 2000 | 391 | 34.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anders Vestergaard | 2001 | 349 | 35.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christian Hovmark | 2001 | 337 | 36.28 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Magnus Gertz | 2000 | DSQ | 2 flyben efter 25 m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Sponsor: Aalborg kongrescenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 250 | 40.05 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sander van der Pool | 2002 | 240 | 40.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Matias Kjær | 2002 | 230 | 41.19 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
4 | Joost Rijkhoff | 2004 | 204 | 42.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sebastian B Lehmann | 2004 | 148 | 47.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | 147 | 47.83 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Malthe Stahl Olsen | 2004 | DSQ | 2 flyben efter 25m | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:58 |