Results for Alm.Brand Bank Aalborg Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 10:45 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 |
Sponsor: Skagen Kulturcenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tenna Jensen | 1998 | 616 | 33.84 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 607 | 34.01 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 599 | 34.16 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 587 | 34.38 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 579 | 34.54 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathilde Hager | 2001 | 577 | 34.58 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mari Hals | 1997 | 565 | 34.82 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Line Gertz | 2001 | 496 | 36.37 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Maria Søe Beith | 1996 | 488 | 36.58 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 486 | 36.62 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rebecca Pallesen | 2000 | 471 | 36.99 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Marie Eske | 1999 | 455 | 37.42 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
13 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 451 | 37.54 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 447 | 37.66 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maria Rye | 2001 | 446 | 37.69 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
16 | Caroline Christensen | 1999 | 440 | 37.84 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
17 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 437 | 37.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 431 | 38.12 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Mette Baack | 2000 | 409 | 38.79 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
20 | Signe Rosendal | 2000 | 408 | 38.82 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
21 | Smilla Lyhne | 2000 | 378 | 39.80 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Clara Holst | 1999 | 365 | 40.29 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Trine Dam | 2001 | 348 | 40.91 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
24 | Katrine Juhl Willberg | 2001 | 346 | 40.99 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
25 | Signe Stærmose | 1999 | 340 | 41.24 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Karoline Nielsen | 1997 | 339 | 41.28 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
27 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 334 | 41.50 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
28 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 317 | 42.21 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Christine Skouboe | 1997 | 308 | 42.64 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
30 | Freja Brogaard | 1999 | 280 | 43.98 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
31 | Julie Kramer | 2000 | 277 | 44.14 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
32 | Thea Pontoppidan | 1999 | 233 | 46.76 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
33 | Siri Madelen Boldvik | 2001 | 221 | 47.63 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
34 | Mette Louise Jensen | 2001 | 164 | 52.57 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
35 | Mirantee Brimstrond | 2000 | 163 | 52.72 | ||||||
Stidsholt IF | ||||||||||
- | Camilla Veile | 2000 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Elisabeth Maria Stenberg | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Sofie Poulsen | 1999 | DSQ | 2 flyben i starten | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Skagen Kulturcenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Victoria Pallesen | 2002 | 494 | 36.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 424 | 38.31 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amalije Kristensen | 2002 | 372 | 40.04 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
4 | Lea Serup Schøn | 2002 | 367 | 40.19 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Freja Romanski | 2003 | 296 | 43.17 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Lærke Als | 2002 | 296 | 43.18 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Serena Phuong-My Nguyen | 2002 | 284 | 43.77 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Lone Østmo Halfdansen | 2002 | 279 | 44.06 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Line Mygdam | 2003 | 264 | 44.87 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
10 | Louise Høeg | 2003 | 227 | 47.15 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Helene Mach | 2002 | 215 | 48.01 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Emma Rask Sørensen | 2003 | 213 | 48.15 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
13 | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 204 | 48.89 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ida Sabroe | 2002 | 166 | 52.36 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frida Riishøj Jensen | 2002 | 143 | 54.95 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emma Nonbye | 2003 | 106 | 1:00.77 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Stine Bergeli | 2003 | DSQ | 1 hånd i afslutn. | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2016 |
Sponsor: Skagen Kulturcenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 303 | 42.87 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Fenja Romanski | 2005 | 277 | 44.15 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Kristine Vestergaard | 2005 | 226 | 47.22 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
4 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 224 | 47.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maja M S Sørensen | 2004 | 185 | 50.50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | 183 | 50.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 171 | 51.88 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Line Gjeldstrup | 2006 | 169 | 52.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Malou Lundkvist Bundgaard | 2004 | 109 | 1:00.23 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sara R. Boesen | 2005 | 108 | 1:00.30 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Josefine Høgh | 2005 | 89 | 1:04.27 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Lærke Kjærsgaard | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:45 |