Resultater for Alm.Brand Bank Aalborg Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: Restaurant Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Strandberg | 1994 | 579 | 27.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 545 | 27.67 | Deltager ikke i finalen | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Peter Gadsbøll | 1993 | 519 | 28.12 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Morten Børre Petersen | 1996 | 504 | 28.41 | OD1 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emil Bonderup | 1998 | 504 | 28.41 | OD2 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Peter Birk | 1996 | 490 | 28.66 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lars Lyhne | 1999 | 473 | 29.01 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 468 | 29.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lasse Harde | 1998 | 452 | 29.44 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Andreas Vestergaard | 1999 | 443 | 29.65 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Magnus Lerche | 1999 | 427 | 30.01 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 402 | 30.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christopher Arnholtz | 1998 | 305 | 33.58 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
14 | Ludvig Lind | 1998 | 304 | 33.59 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
15 | Morgan Nyrud | 1999 | 175 | 40.38 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Marc Calveras | 1996 | DSQ | Neddykket i indslag | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Restaurant Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | David Hjort | 2000 | 529 | 27.95 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Thomas Frederiksen | 2000 | 409 | 30.45 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marius Nørgaard | 2001 | 408 | 30.48 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
4 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 402 | 30.62 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 335 | 32.54 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
6 | Mads Nielsen | 2000 | 322 | 32.96 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
7 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 315 | 33.20 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 292 | 34.05 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
9 | Fredrik Bergeli | 2000 | 259 | 35.46 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
10 | Håvard Storbakken | 2001 | 238 | 36.44 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2016 |
Sponsor: Restaurant Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 381 | 31.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Artúr Jegesi | 2002 | 373 | 31.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Mads Kloster | 2002 | 368 | 31.53 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 305 | 33.56 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 304 | 33.62 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jonas L. Werther | 2002 | 226 | 37.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 213 | 37.84 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 202 | 38.48 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathias Knudsen | 2003 | 201 | 38.56 | OD1 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 201 | 38.56 | OD2 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
11 | Casper Johannesen | 2004 | 167 | 40.98 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Tobias Nielsen | 2004 | 151 | 42.45 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
13 | Alexander Johnsen | 2003 | 149 | 42.64 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
14 | Malte P Iversen | 2004 | 133 | 44.19 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Marcus Albæk | 2004 | 132 | 44.34 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
16 | Fredrik Erasmus Bonderup | 2002 | 130 | 44.53 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
17 | Viktor Nørrevang | 2003 | 120 | 45.82 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
18 | Frederik P Justesen | 2003 | 115 | 46.47 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Danilo Møller | 2004 | 97 | 49.14 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
20 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | 95 | 49.48 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
21 | Valdemar Degn | 2004 | 92 | 50.03 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
22 | Lauge Markmann Jensen | 2004 | 91 | 50.13 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
23 | Frederik Laursen | 2005 | 90 | 50.39 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
24 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 84 | 51.58 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Kenneth Dalsgaard | 2002 | DNS | |||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:38 |