Results for Ungdoms-GP 4, Trelleborg
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 2015 | Utskriftsdatum | 10 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Utskriftstid | 19:35 | ||||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 oktober 2015 |
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.65 | 1:13.20 | |||||
2 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 34.68 | 1:15.93 | |||||
3 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 36.09 | 1:21.22 | |||||
4 | Maximilian Brink | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 37.61 | 1:21.92 | |||||
5 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 38.20 | 1:23.46 | |||||
6 | Ludvig Romare | 2004 | Trelleborg Sim | 39.84 | 1:27.90 | |||||
7 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 38.65 | 1:27.95 | |||||
8 | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | 40.77 | 1:33.22 | |||||
9 | Hugo Stoltz | 2004 | Ystads Simsällskap | 42.17 | 1:35.39 | |||||
10 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 44.79 | 1:39.41 | |||||
- | Carl Elmer | 2003 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
- | Lukas Patzer | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lars Hallberg | 2001 | Trelleborg Sim | 29.07 | 1:02.56 | |||||
2 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 30.47 | 1:05.29 | |||||
3 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.70 | 1:10.07 | |||||
4 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 32.55 | 1:15.40 | |||||
5 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 33.99 | 1:16.09 | |||||
6 | Douglas Romare | 2001 | Trelleborg Sim | 35.53 | 1:17.52 | |||||
7 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.41 | 1:20.56 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 29.20 | 1:02.91 | |||||
2 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 30.86 | 1:05.51 | |||||
3 | Filip Kutlesovski | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.90 | 1:08.82 | |||||
4 | David Siöland | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.67 | 1:09.57 | |||||
5 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 32.16 | 1:09.99 | |||||
6 | Daniel Lindkvist | 2000 | Trelleborg Sim | 31.93 | 1:11.88 | |||||
7 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Poseidon | 33.67 | 1:12.94 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jesper Olsson | 1998 | Simklubben Poseidon | 28.74 | 59.87 | |||||
2 | Alexander Dahlén | 1999 | Simklubben Poseidon | 28.85 | 1:03.11 | |||||
3 | Alexander Hedre | 1999 | Simklubben Poseidon | 28.54 | 1:03.84 | |||||
4 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 29.45 | 1:05.08 | |||||
5 | Anton Andersson Arvidsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.32 | 1:05.98 | |||||
6 | Anders Forslund | 1997 | Ystads Simsällskap | 30.40 | 1:06.65 | |||||
7 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 30.57 | 1:08.58 | |||||
8 | Simon Tufvesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 31.62 | 1:10.34 | |||||
9 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 35.13 | 1:20.17 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 27.87 | 59.87 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 oktober 2015 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 19:35 |