Resultater for Arena Lyngby Open 2016, Stadion
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2016 | Udskriftsdato | 24 januar 2016 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:21 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 januar 2016 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1917-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Magnus Andersen | 1995 | 674 | 25.57 | ||||||
Roskilde Svømning | 25.38 | |||||||||
2 | Marcus Olesen | 1995 | 642 | 26.00 | ||||||
Farum Svømmeklub | 24.84 | |||||||||
3 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 620 | 26.30 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.06 | |||||||||
4 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 614 | 26.38 | ||||||
Farum Svømmeklub | 25.68 | |||||||||
4 | Lasse Dall | 1997 | 614 | 26.38 | ||||||
Odder Svømmeklub | 24.45 | |||||||||
6 | Ömer Faruk Benli | 1993 | 601 | 26.57 | Deltager ikke i finalen | |||||
Helsingør Svømmeklub | 25.50 | |||||||||
7 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 586 | 26.79 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 25.65 | |||||||||
8 | Rasmus Hasemann | 1996 | 543 | 27.48 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.23 | |||||||||
9 | Marc Calveras | 1996 | 500 | 28.25 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.86 | |||||||||
10 | Èröstur Bjarnason | 1997 | 491 | 28.42 | ||||||
Irb Iceland | 28.19 | |||||||||
10 | Rasmus Larsen | 1997 | 491 | 28.42 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.37 | |||||||||
12 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 478 | 28.68 | Deltager ikke i finalen | |||||
Sigma Swim Allerød | 29.03 | |||||||||
13 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 476 | 28.71 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.46 | |||||||||
14 | Baldvin Sigmarsson | 1997 | 463 | 28.98 | ||||||
Irb Iceland | 27.70 | |||||||||
15 | Hannibal Steenfos | 1996 | 448 | 29.31 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.81 | |||||||||
16 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | 446 | 29.34 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.65 | |||||||||
17 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 426 | 29.79 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.84 | |||||||||
18 | Jonas B. Sørensen | 1993 | 402 | 30.38 | ||||||
Roskilde Svømning | 29.83 | |||||||||
19 | Patrick Strandlyst | 1997 | 333 | 32.34 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 32.93 | |||||||||
- | Mathias Marsengo | 1997 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.24 | |||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 593 | 26.69 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 26.27 | |||||||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 593 | 26.69 | Deltager ikke i finalen | |||||
Lyngby Svømmeklub | 26.14 | |||||||||
3 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 566 | 27.10 | Deltager ikke i finalen | |||||
Sigma Swim Birkerød | 26.02 | |||||||||
4 | Johan Müller | 1998 | 548 | 27.40 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.24 | |||||||||
5 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 544 | 27.47 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 26.65 | |||||||||
6 | Julius Munk | 2000 | 521 | 27.87 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.00 | |||||||||
6 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 521 | 27.87 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 29.04 | |||||||||
8 | Rasmus Steenberg | 2000 | 505 | 28.16 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 27.56 | |||||||||
9 | Riyan Salem | 1998 | 487 | 28.49 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Tobias Andersen | 1998 | 484 | 28.56 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.16 | |||||||||
11 | Mikkel Salmansen | 2000 | 478 | 28.68 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 27.44 | |||||||||
12 | Daniel Sørensen | 1999 | 476 | 28.72 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 26.93 | |||||||||
13 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 475 | 28.73 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 27.28 | |||||||||
14 | Jonas Hyllested | 1999 | 455 | 29.15 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 28.16 | |||||||||
15 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 448 | 29.30 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 30.72 | |||||||||
16 | Ingi Èór Ólafsson | 1999 | 433 | 29.64 | ||||||
Irb Iceland | 30.05 | |||||||||
17 | Daniel Dyrved | 2000 | 423 | 29.86 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 30.92 | |||||||||
18 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 418 | 29.99 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 27.87 | |||||||||
19 | Halfdan H. Mørch | 2000 | 412 | 30.14 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 30.78 | |||||||||
20 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 403 | 30.36 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 29.72 | |||||||||
21 | Björgvin Theodór Hilmarsson | 1998 | 396 | 30.52 | ||||||
Irb Iceland | 30.20 | |||||||||
22 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 385 | 30.81 | ||||||
Roskilde Svømning | 34.02 | |||||||||
23 | Jens Gustav Nielson | 1999 | 377 | 31.03 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.08 | |||||||||
24 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 369 | 31.27 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.94 | |||||||||
25 | Magnus Havemann | 2000 | 347 | 31.90 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 31.28 | |||||||||
26 | Thomas Kristensen | 2000 | 262 | 35.05 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 36.01 | |||||||||
27 | Frederik L. Hansen | 1999 | 195 | 38.67 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 36.64 | |||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 483 | 28.57 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
2 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 423 | 29.87 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
3 | Malthe Letting | 2001 | 412 | 30.12 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Ong Hansen | 2001 | 399 | 30.45 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 398 | 30.47 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Frederik Bojesen | 2002 | 390 | 30.69 | ||||||
A6 | ||||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 472 | 28.79 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Christopher G. Trandum | 2003 | 310 | 33.12 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 275 | 34.48 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | 268 | 34.76 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
5 | Mikkel Quaade | 2003 | 267 | 34.81 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | 216 | 37.37 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 24 januar 2016 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:21 |