Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 10.00
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årgang Gr. 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og VAT-CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 27.83 | 57.23 | |||||
2 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 28.52 | 58.71 | |||||
3 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 28.20 | 58.80 | |||||
4 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 28.00 | 58.97 | |||||
5 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.77 | 59.63 | |||||
6 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 28.67 | 59.67 | |||||
7 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 28.36 | 59.87 | |||||
8 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 29.33 | 1:00.84 | |||||
9 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 29.92 | 1:00.93 | |||||
10 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.70 | 1:00.94 | |||||
11 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 29.82 | 1:01.28 | |||||
12 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.74 | 1:01.53 | |||||
13 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.56 | 1:01.76 | |||||
14 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.26 | 1:01.83 | |||||
15 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 35.50 | 1:02.10 | |||||
16 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 30.04 | 1:02.19 | |||||
17 | Nicolai Pagh Petersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 29.73 | 1:02.55 | |||||
18 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.65 | 1:02.63 | |||||
19 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.87 | 1:02.70 | |||||
20 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 30.19 | 1:02.72 | |||||
21 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 30.11 | 1:02.76 | |||||
22 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 29.82 | 1:02.78 | |||||
23 | Alfred Klarskov | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.20 | 1:02.91 | |||||
24 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 30.59 | 1:03.04 | |||||
25 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 30.39 | 1:03.26 | |||||
26 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 30.34 | 1:03.41 | |||||
27 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 30.93 | 1:03.80 | |||||
28 | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 31.46 | 1:05.46 | |||||
29 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.83 | 1:06.02 | |||||
30 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 31.26 | 1:06.28 | |||||
31 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 32.08 | 1:06.43 | |||||
32 | Tor Ejrnæs | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 31.81 | 1:06.57 | |||||
33 | Mathias Berner Jensen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 32.67 | 1:07.38 | |||||
34 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 33.51 | 1:11.82 | |||||
- | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | Akut syg | ||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.40 | 57.75 | |||||
2 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.88 | 1:02.58 | |||||
3 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.61 | 1:03.24 | |||||
4 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 31.66 | 1:04.15 | |||||
5 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 31.18 | 1:04.31 | |||||
6 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.33 | 1:05.03 | |||||
7 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 30.83 | 1:05.11 | |||||
8 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.99 | 1:05.68 | |||||
9 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 31.46 | 1:06.30 | |||||
10 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 32.35 | 1:06.31 | |||||
11 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.87 | 1:06.35 | |||||
12 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.94 | 1:06.86 | |||||
13 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.73 | 1:06.98 | |||||
14 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 32.12 | 1:07.09 | |||||
15 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 32.49 | 1:07.27 | |||||
16 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 32.59 | 1:07.35 | |||||
17 | Marco Knudsen | 2003 | Greve Svømmeklub | 32.49 | 1:07.42 | |||||
18 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 32.76 | 1:07.71 | |||||
19 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 32.09 | 1:07.72 | |||||
20 | Filip Bruhn | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 32.16 | 1:07.95 | |||||
21 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.75 | 1:08.15 | |||||
22 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.06 | 1:08.53 | |||||
23 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.34 | 1:08.75 | |||||
24 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.25 | 1:09.07 | |||||
25 | Christoffer Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 32.88 | 1:10.36 | |||||
26 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.96 | 1:10.90 | |||||
27 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.03 | 1:11.54 | |||||
28 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.49 | 1:11.93 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:19 |