Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag 1600
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 11 december 2015 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 19:40 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 december 2015 |
Løb 5, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 603 | 30.05 | 1:02.19 | 1:34.12 | 2:05.57 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:05.69 | |||||||||
2 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 586 | 30.82 | 1:02.61 | 1:34.85 | 2:06.73 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:05.88 | |||||||||
3 | Mads Witthøft | 2000 | 552 | 30.34 | 1:02.58 | 1:36.16 | 2:09.35 | |||
Kalundborg SK | 2:09.25 | |||||||||
4 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 501 | 31.09 | 1:04.23 | 1:39.02 | 2:13.56 | |||
Swim Team Tåstrup | 2:13.39 | |||||||||
5 | Peter Vangsgaard | 2000 | 494 | 31.22 | 1:04.77 | 1:39.62 | 2:14.17 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:08.90 | |||||||||
6 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 476 | 32.38 | 1:07.41 | 1:41.33 | 2:15.84 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:17.43 | |||||||||
7 | Filip Bækgaard | 2000 | 476 | 30.95 | 1:04.73 | 1:40.34 | 2:15.87 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:17.31 | |||||||||
8 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 471 | 32.47 | 1:07.13 | 1:42.64 | 2:16.32 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:20.89 | |||||||||
9 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 470 | 32.37 | 1:06.78 | 1:41.61 | 2:16.42 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:18.95 | |||||||||
10 | Alfred August Grubert | 2001 | 469 | 32.75 | 1:08.13 | 1:42.66 | 2:16.48 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:21.05 | |||||||||
11 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 466 | 32.49 | 1:07.18 | 1:42.20 | 2:16.80 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:18.83 | |||||||||
12 | Mathias Vestergaard | 2001 | 450 | 33.37 | 1:08.56 | 1:43.77 | 2:18.46 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.47 | |||||||||
13 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 449 | 32.32 | 1:07.55 | 1:42.84 | 2:18.50 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:15.12 | |||||||||
14 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 445 | 33.51 | 1:09.66 | 1:45.57 | 2:18.92 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:19.61 | |||||||||
15 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 443 | 32.40 | 1:07.14 | 1:42.97 | 2:19.13 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:19.84 | |||||||||
16 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 441 | 32.78 | 1:07.78 | 1:43.41 | 2:19.36 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:17.82 | |||||||||
17 | Halfdan H. Mørch | 2000 | 435 | 32.03 | 1:07.61 | 1:44.54 | 2:20.01 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:25.34 | |||||||||
18 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 428 | 33.40 | 1:09.85 | 1:45.82 | 2:20.70 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:20.21 | |||||||||
19 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 427 | 32.50 | 1:07.79 | 1:44.72 | 2:20.84 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:17.74 | |||||||||
20 | Kasper Bitzer | 2000 | 419 | 34.58 | 1:10.04 | 1:46.26 | 2:21.72 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | 2:24.67 | |||||||||
21 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 414 | 32.67 | 1:08.76 | 1:45.83 | 2:22.32 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.68 | |||||||||
22 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 404 | 33.80 | 1:10.29 | 1:47.25 | 2:23.51 | |||
Næstved IF | 2:26.56 | |||||||||
23 | Johan Theis Møller | 2000 | 403 | 33.19 | 1:09.54 | 1:46.98 | 2:23.56 | |||
Roskilde Svømning | 2:25.65 | |||||||||
24 | Oliver Schiellerup | 2000 | 402 | 34.47 | 1:11.97 | 1:48.14 | 2:23.70 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:25.14 | |||||||||
25 | Christoffer Weiss | 2001 | 391 | 33.29 | 1:10.59 | 1:48.24 | 2:25.03 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:27.68 | |||||||||
26 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 391 | 36.04 | 1:12.87 | 1:49.49 | 2:25.08 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:25.80 | |||||||||
27 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 384 | 33.79 | 1:10.13 | 1:48.06 | 2:25.94 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:25.65 | |||||||||
28 | Jonathan P. Hedager | 2001 | 381 | 35.08 | 1:12.08 | 1:49.50 | 2:26.34 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:28.05 | |||||||||
29 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 378 | 34.86 | 1:11.51 | 1:49.56 | 2:26.69 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:30.30 | |||||||||
30 | Valdemar Solok | 2001 | 368 | 35.57 | 1:13.45 | 1:51.72 | 2:28.04 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:26.98 | |||||||||
31 | August Bugge | 2000 | 363 | 35.94 | 1:13.50 | 1:51.13 | 2:28.64 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.75 | |||||||||
32 | Christian K. Jensen | 2000 | 360 | 34.54 | 1:12.69 | 1:51.81 | 2:29.15 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:24.35 | |||||||||
33 | Marcus Munkholm | 2001 | 359 | 34.93 | 1:12.97 | 1:51.39 | 2:29.29 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:30.20 | |||||||||
34 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 358 | 35.70 | 1:13.36 | 1:51.74 | 2:29.43 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:29.21 | |||||||||
35 | Mathias Persson | 2001 | 351 | 34.33 | 1:11.99 | 1:51.58 | 2:30.36 | |||
Værløse Svømmeklub | 2:30.18 | |||||||||
36 | Christoffer Daugbjerg | 2001 | 341 | 35.76 | 1:14.16 | 1:53.14 | 2:31.74 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:31.23 | |||||||||
37 | August Becktor | 2001 | 338 | 35.74 | 1:14.33 | 1:53.72 | 2:32.18 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:27.92 | |||||||||
38 | Albert Voldum Krog | 2001 | 313 | 36.76 | 1:16.58 | 1:56.76 | 2:36.26 | |||
Vest-Brøndby | 2:39.50 | |||||||||
39 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | 305 | 36.75 | 1:16.16 | 1:56.88 | 2:37.56 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:39.22 | |||||||||
- | Frederik Bornemann | 2001 | DNS | |||||||
Sigma Swim Allerød | 2:30.60 | |||||||||
- | Rasmus Nielsen | 2001 | DNS | |||||||
Sigma Swim Allerød | 2:30.14 | |||||||||
- | Gustav Sidenius | 2001 | DSQ | ej fortsat bev.v 100 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:28.58 | |||||||||
- | Matthias Hansen | 2001 | DSQ | Helt neddyk.v.afslut | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | 2:22.81 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 11 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:40 |