Resultater for Østdanske Kortbanemesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag 17.00
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 23 oktober 2015 | |||
Stævne by | Holbæk | Udskriftstidspunkt | 22:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holbæk Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 14, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: West Swim (1900) 7:14.67 2004-05-22 |
Dansk Rekord Junior: Sædding-Guldager IF (1900) 7:33.67 1995-11-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Kvik Herrer 1 | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 7:31.94 | ||||||
Sebastian Ovesen | 1994 | 53.27 | 1:50.10 | 1:50.10 | ||||||
Oliver Marcus Meng | 1997 | 54.81 | 1:54.44 | 3:44.54 | ||||||
Jacob M. Jørgensen | 1997 | 56.16 | 1:55.16 | 5:39.70 | ||||||
Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 53.50 | 1:52.24 | 7:31.94 | ||||||
2 | Sigma Herrer A | 0 | Sigma Swim | 7:39.13 | ||||||
Niklas Broch Thielemann | 1994 | 56.10 | 1:55.07 | 1:55.07 | ||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 54.19 | 1:52.45 | 3:47.52 | ||||||
Andreas Mårtensson | 1997 | 54.08 | 1:53.10 | 5:40.62 | ||||||
Andreas Borre Heltborg | 1996 | 56.34 | 1:58.51 | 7:39.13 | ||||||
3 | Lyngby Herrer | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 7:42.43 | ||||||
Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 56.94 | 1:56.41 | 1:56.41 | ||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 54.55 | 1:54.93 | 3:51.34 | ||||||
Jakob Klint Axelsen | 1996 | 55.07 | 1:54.44 | 5:45.78 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 57.24 | 1:56.65 | 7:42.43 | ||||||
4 | Lf Drenge :-) | 0 | Startfællesskabet LF-SWIM | 7:52.15 | ||||||
Mads Holm | 1998 | 56.26 | 1:56.58 | 1:56.58 | ||||||
Marius Rasmussen | 1999 | 56.25 | 1:58.02 | 3:54.60 | ||||||
Jonathan Müller | 1997 | 58.52 | 1:59.25 | 5:53.85 | ||||||
Jens Saugmann | 1996 | 56.52 | 1:58.30 | 7:52.15 | ||||||
5 | Kvik Herrer 2 | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 7:54.03 | ||||||
Lukas Storm | 1999 | 57.11 | 1:57.51 | 1:57.51 | ||||||
Emil Hedegaard | 1999 | 58.11 | 2:00.04 | 3:57.55 | ||||||
Mads Midtbøll | 1998 | 57.28 | 1:58.04 | 5:55.59 | ||||||
Jon Riedel Pedersen | 1998 | 55.24 | 1:58.44 | 7:54.03 | ||||||
6 | Sigma Junior Drenge A | 1999 | Sigma Swim | 7:56.88 | ||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 57.59 | 1:57.09 | 1:57.09 | ||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 57.15 | 1:57.55 | 3:54.64 | ||||||
Emil Engels Henriksen | 1999 | 58.70 | 1:59.12 | 5:53.76 | ||||||
Alexander Eggers | 1999 | 59.26 | 2:03.12 | 7:56.88 | ||||||
7 | Vat-Cph Herrer | 0 | VAT Copenhagen | 7:58.26 | ||||||
Martin Jungersen | 1997 | 58.25 | 2:03.42 | 2:03.42 | ||||||
Johan Bragason | 1999 | 56.19 | 1:54.93 | 3:58.35 | ||||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 57.68 | 2:00.78 | 5:59.13 | ||||||
Marcus Dan Hansen | 1999 | 57.09 | 1:59.13 | 7:58.26 | ||||||
8 | Holbæk Herre 1 | 0 | Holbæk Svømme Klub | 7:58.37 | ||||||
Joakim Brønnum | 1997 | 57.99 | 1:59.98 | 1:59.98 | ||||||
Emil Toft | 1998 | 58.72 | 2:00.55 | 4:00.53 | ||||||
Frederik Palmø | 2000 | 57.71 | 1:58.41 | 5:58.94 | ||||||
Mads Ottosen | 1997 | 57.54 | 1:59.43 | 7:58.37 | ||||||
9 | Triton Herrer | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 8:02.17 | ||||||
Tobias Andersen | 1998 | 57.38 | 2:01.81 | 2:01.81 | ||||||
Marius Møldrup | 1999 | 57.73 | 1:59.90 | 4:01.71 | ||||||
Lukas Gustafson | 1999 | 58.45 | 2:02.33 | 6:04.04 | ||||||
Johan Müller | 1998 | 57.30 | 1:58.13 | 8:02.17 | ||||||
10 | Holbæk Herre 2 | 0 | Holbæk Svømme Klub | 8:03.01 | ||||||
Mads Toft | 2001 | 1:00.16 | 2:02.74 | 2:02.74 | ||||||
Simon Brixner | 2000 | 57.11 | 2:01.07 | 4:03.81 | ||||||
Niels Ottosen | 1998 | 55.78 | 1:56.76 | 6:00.57 | ||||||
Markus Bøjsen | 1999 | 58.30 | 2:02.44 | 8:03.01 | ||||||
11 | Sigma Junior Drenge B | 1999 | Sigma Swim | 8:50.56 | ||||||
Kristian Torp | 2000 | 1:02.97 | 2:08.45 | 2:08.45 | ||||||
Oliver Schiellerup | 2000 | 1:04.40 | 2:10.95 | 4:19.40 | ||||||
Christian K. Jensen | 2000 | 1:06.17 | 2:15.84 | 6:35.24 | ||||||
Jacob Krogh Christoffersen | 1900 | 1:03.93 | 2:15.32 | 8:50.56 | ||||||
- | Helsingør Herrer | 0 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | 2 mand i vand 550m | |||||
Ömer Faruk Benli | 1993 | 57.16 | 1:57.81 | 1:57.81 | ||||||
Julius Thielst | 2000 | 59.22 | 4:00.70 | |||||||
Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 6:08.33 | ||||||||
- | Hovedstaden Herrer 1 | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Giano Grillo | 1998 | 56.22 | 1:56.47 | 1:56.47 | ||||||
Morten Børre | 1996 | 3:54.23 | ||||||||
- | Hovedstaden Herrer 2 | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | 2 mand i vand 550m | |||||
Jesper Frost Thomsen | 1997 | 57.00 | 1:59.09 | 1:59.09 | ||||||
Timon Wedekind | 1996 | 1:00.32 | 4:00.74 | |||||||
Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 6:11.16 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 23 oktober 2015 |
Licens til Holbæk Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 22:07 |