Resultater for Østdanske Kortbanemesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag 17.00
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 23 oktober 2015 | |||
Stævne by | Holbæk | Udskriftstidspunkt | 21:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holbæk Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 13, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS Damer (1900) 7:58.33 2007-03-30 |
Dansk Rekord Junior: Sigma NS Piger (1900) 8:27.16 2007-10-27 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Sigma Damer A | 0 | Sigma Swim | 8:12.88 | ||||||
Marina Heller Hansen | 1994 | 58.93 | 2:00.66 | 2:00.66 | ||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 1:00.38 | 2:03.37 | 4:04.03 | ||||||
Anna Boutrup | 1998 | 1:01.49 | 2:05.20 | 6:09.23 | ||||||
Maj Howardsen | 1997 | 59.86 | 2:03.65 | 8:12.88 | ||||||
2 | Triton Damer | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 8:18.79 | ||||||
Megan Forslund Hansen | 1997 | 1:00.10 | 2:04.47 | 2:04.47 | ||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 1:01.81 | 2:06.18 | 4:10.65 | ||||||
Maja Nielsen | 1996 | 1:00.71 | 2:03.87 | 6:14.52 | ||||||
Camilla Dufour | 1996 | 1:00.03 | 2:04.27 | 8:18.79 | ||||||
3 | Kvik Damer 1 | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 8:19.17 | ||||||
Emma Wael | 1993 | 1:01.51 | 2:06.25 | 2:06.25 | ||||||
Phoebe Linde Atkins | 2000 | 1:00.94 | 2:06.51 | 4:12.76 | ||||||
Hannah Strunge Nissen | 1997 | 1:01.61 | 2:06.05 | 6:18.81 | ||||||
Ida Schütt | 1996 | 58.64 | 2:00.36 | 8:19.17 | ||||||
4 | Sigma Damer B | 0 | Sigma Swim | 8:22.68 | ||||||
Lisa Steen Duus | 1997 | 1:01.79 | 2:05.01 | 2:05.01 | ||||||
Stephanie Hansen | 1996 | 1:01.96 | 2:07.81 | 4:12.82 | ||||||
Sara Krog Christoffersen | 1996 | 1:00.94 | 2:04.31 | 6:17.13 | ||||||
Sara Fogh Myrup | 1997 | 1:01.36 | 2:05.55 | 8:22.68 | ||||||
5 | Lyngby Senior | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 8:32.37 | ||||||
Julie Lunau | 1995 | 1:02.02 | 2:06.33 | 2:06.33 | ||||||
Klara Reeh | 1999 | 1:01.35 | 2:06.32 | 4:12.65 | ||||||
Nina Toft | 2000 | 1:01.10 | 2:08.16 | 6:20.81 | ||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 1:02.66 | 2:11.56 | 8:32.37 | ||||||
6 | Kvik Damer 2 | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 8:36.54 | ||||||
Sara Sylvest | 2000 | 1:02.03 | 2:07.20 | 2:07.20 | ||||||
Sofie Kornbek | 2000 | 1:01.38 | 2:09.27 | 4:16.47 | ||||||
Sofie Brøgger | 2000 | 1:02.62 | 2:10.89 | 6:27.36 | ||||||
Regitze Gaard | 2001 | 1:02.34 | 2:09.18 | 8:36.54 | ||||||
7 | Hovedstaden Damer 1 | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 8:38.92 | ||||||
Maria Grandt | 1998 | 1:01.26 | 2:07.86 | 2:07.86 | ||||||
Emma Maagøe | 1999 | 1:01.69 | 2:07.57 | 4:15.43 | ||||||
Tenna Jensen | 1998 | 1:03.24 | 2:10.03 | 6:25.46 | ||||||
Mathilde Hager | 2001 | 1:06.04 | 2:13.46 | 8:38.92 | ||||||
8 | Sigma Junior A | 1999 | Sigma Swim | 8:41.78 | ||||||
Katrine Stampe | 2000 | 4:50.40 | 5:58.85 | 5:58.85 | ||||||
Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 1:03.93 | 2:10.22 | 8:09.07 | ||||||
Amanda Egerod Lund | 2000 | |||||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 8:41.78 | 8:41.78 | |||||||
9 | Vat-Cph Damer | 0 | VAT Copenhagen | 8:46.92 | ||||||
Nanna Drewsen | 1998 | 1:02.74 | 2:08.47 | 2:08.47 | ||||||
Rikke Munkholm | 1998 | 1:01.22 | 2:07.43 | 4:15.90 | ||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | 1:06.18 | 2:15.26 | 6:31.16 | ||||||
Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 1:05.54 | 2:15.76 | 8:46.92 | ||||||
10 | Helsingør Damer | 0 | Helsingør Svømmeklub | 8:48.29 | ||||||
Mia Wennecke | 1999 | 4:50.47 | 5:58.79 | 5:58.79 | ||||||
Karla Balle | 2001 | 1:05.75 | 2:14.34 | 8:13.13 | ||||||
Frederikke Houen | 1998 | |||||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 8:48.29 | 8:48.29 | |||||||
11 | Lyngby Junior 1 | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 8:51.78 | ||||||
Sofie Louise Nimb | 2001 | 1:04.37 | 2:13.86 | 2:13.86 | ||||||
Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 1:05.65 | 2:15.39 | 4:29.25 | ||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 1:04.11 | 2:11.32 | 6:40.57 | ||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 1:02.84 | 2:11.21 | 8:51.78 | ||||||
12 | Hovedstaden Damer 2 | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 8:53.77 | ||||||
Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 1:04.73 | 2:14.55 | 2:14.55 | ||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 1:03.22 | 2:10.33 | 4:24.88 | ||||||
Luna Donde Feilberg | 2000 | 1:05.23 | 2:14.72 | 6:39.60 | ||||||
Josefine Strand Nielsen | 2000 | 1:04.65 | 2:14.17 | 8:53.77 | ||||||
13 | Sigma Junior B | 1999 | Sigma Swim | 9:04.53 | ||||||
Thit Bondo | 2000 | 5:01.64 | 6:13.21 | 6:13.21 | ||||||
Katharina Nekhorochko | 2000 | 1:07.39 | 2:17.22 | 8:30.43 | ||||||
Karina Garne Larsen | 2000 | |||||||||
Camille Erichsen | 2001 | 9:04.53 | 9:04.53 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 23 oktober 2015 |
Licens til Holbæk Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 21:27 |