Resultater for IKM aluekilpailu, Etelä-Suomi 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Sunnuntaiaamu
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:16 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P14,15,16 200m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:06,21 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 2:09,24 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Santeri Hölttä, HSS, 2:11,12 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eerikki Laitala |
2001 |
|
509 |
29.02 |
1:06.69 |
1:43.10 |
|
2:17.82 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuomas Jokinen |
2001 |
|
473 |
30.82 |
1:10.52 |
1:48.71 |
|
2:21.25 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Isak Gramén |
2001 |
|
441 |
30.00 |
1:06.50 |
1:49.91 |
|
2:24.55 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Saku Suomalainen |
2001 |
|
417 |
31.76 |
1:08.51 |
1:52.00 |
|
2:27.29 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Herman Widbom |
2001 |
|
414 |
31.11 |
1:11.38 |
1:52.97 |
|
2:27.63 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jere Ruuhonen |
2001 |
|
406 |
29.90 |
1:06.82 |
1:52.58 |
|
2:28.65 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kasper Vaittinen |
2001 |
|
360 |
34.61 |
1:11.83 |
1:58.29 |
|
2:34.62 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ivan Turbin |
2001 |
|
289 |
36.66 |
1:19.70 |
2:09.20 |
|
2:46.49 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ville Lauslahti |
2001 |
|
280 |
36.34 |
1:17.90 |
2:09.94 |
|
2:48.18 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tatu Jentze |
2001 |
|
280 |
37.66 |
1:21.97 |
2:09.59 |
|
2:48.22 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Samuli Hartikainen |
2001 |
|
224 |
38.88 |
1:27.95 |
2:20.57 |
|
3:01.20 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Christofor Pavlidi |
2001 |
|
224 |
42.23 |
1:30.23 |
2:20.14 |
|
3:01.22 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P14,15,16 200m Sekauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:06,21 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 2:09,24 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Santeri Hölttä, HSS, 2:11,12 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
555 |
29.48 |
1:03.66 |
1:44.04 |
|
2:13.90 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Santeri Hölttä |
2000 |
|
551 |
27.72 |
1:01.65 |
1:41.11 |
|
2:14.25 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niki Karlsson |
2000 |
|
550 |
28.05 |
1:00.58 |
1:43.04 |
|
2:14.30 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anton Nuottajärvi |
2000 |
|
524 |
29.09 |
1:03.80 |
1:44.14 |
|
2:16.53 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kirill Egorov |
2000 |
|
484 |
30.52 |
1:07.53 |
1:49.41 |
|
2:20.16 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Herlevi |
2000 |
|
473 |
30.81 |
1:09.12 |
1:49.99 |
|
2:21.28 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kustaa Yli-Äyhö |
2000 |
|
461 |
30.51 |
1:07.18 |
1:49.71 |
|
2:22.46 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Eetu Isosuo |
2000 |
|
394 |
31.87 |
1:11.14 |
1:57.03 |
|
2:30.04 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Atso Iivanainen |
2000 |
|
318 |
35.02 |
1:17.68 |
2:05.73 |
|
2:41.16 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Rasmus Backman |
2000 |
|
285 |
36.99 |
1:21.54 |
2:07.50 |
|
2:47.25 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P14,15,16 200m Sekauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:06,21 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 2:09,24 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Santeri Hölttä, HSS, 2:11,12 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonni Aho |
1999 |
|
541 |
29.28 |
1:06.58 |
1:43.79 |
|
2:15.06 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eetu Alitalo |
1999 |
|
494 |
29.59 |
1:05.09 |
1:45.22 |
|
2:19.16 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Verneri Mattila |
1999 |
|
488 |
28.93 |
1:03.86 |
1:48.00 |
|
2:19.75 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:16 |
|