Results for IKM aluekilpailu, Etelä-Suomi 1
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 | Tulostuspäivämäärä | 31 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:06 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 31 lokakuu 2015 |
Laji 27, T13,14,15 100m Rintauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:09,01 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Silja Känsäkoski, OU, 1:08,81 2011 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:12,08 2006 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sara Mustonen | 2002 | 549 | 35.91 | 1:16.53 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Peppi Siirtola | 2002 | 539 | 35.95 | 1:17.02 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Mirka Mettinen | 2002 | 510 | 37.07 | 1:18.47 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Helmi Tossavainen | 2002 | 485 | 36.74 | 1:19.80 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Venla Salminen | 2002 | 475 | 37.58 | 1:20.31 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Pinja Paulomo | 2002 | 452 | 38.76 | 1:21.67 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Anni Savolainen | 2002 | 399 | 40.39 | 1:25.15 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Elisabeth Marie Salm | 2002 | 348 | 41.81 | 1:29.08 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
9 | Nella Korpela | 2002 | 337 | 42.93 | 1:30.08 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Negiin Javadi | 2002 | 304 | 44.77 | 1:33.16 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Milli Kosunen | 2002 | 277 | 45.61 | 1:36.17 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Karla Nevalainen | 2002 | 233 | 48.25 | 1:41.89 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
13 | Marleen Mikk | 2002 | 216 | 49.41 | 1:44.44 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Emma Laasonen | 2002 | 207 | 50.55 | 1:45.98 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Jenni Alanen | 2002 | 183 | 52.65 | 1:50.39 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Nora Pennanen | 2002 | 179 | 52.12 | 1:51.13 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Maria Pesso | 2002 | 179 | 52.75 | 1:51.25 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
18 | Henna Saarela | 2002 | 169 | 51.71 | 1:53.26 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Nelli Peltoniemi | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Rosalia Turunen | 2002 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 27, T13,14,15 100m Rintauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:09,01 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Silja Känsäkoski, OU, 1:08,81 2011 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:12,08 2006 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Flyckt | 2001 | 677 | 33.16 | 1:11.39 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Ada Nyström | 2001 | 583 | 34.80 | 1:15.02 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
3 | Emma Kotiranta | 2001 | 530 | 36.21 | 1:17.45 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Emma Koiranen | 2001 | 522 | 36.51 | 1:17.86 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Nelli Ohvo | 2001 | 512 | 36.34 | 1:18.33 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Annika Tietz | 2001 | 511 | 36.68 | 1:18.39 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
7 | Amanda Rapinoja | 2001 | 489 | 37.54 | 1:19.54 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Iiris Himanto | 2001 | 434 | 39.31 | 1:22.78 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
9 | Hilda Harle | 2001 | 354 | 40.50 | 1:28.63 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
10 | Sini Hirvonen | 2001 | 345 | 42.07 | 1:29.35 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Aino Lehtinen | 2001 | 330 | 43.50 | 1:30.68 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Milla Karinen | 2001 | 323 | 42.56 | 1:31.32 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Kiira Vuorinen | 2001 | 298 | 43.61 | 1:33.84 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
14 | Sara Hätönen | 2001 | 290 | 44.51 | 1:34.64 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Iida Honkanen | 2001 | 196 | 49.58 | 1:47.76 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
16 | Aino Vepsäläinen | 2001 | 139 | 55.73 | 2:01.00 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
Laji 27, T13,14,15 100m Rintauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:09,01 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Silja Känsäkoski, OU, 1:08,81 2011 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:12,08 2006 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 660 | 34.15 | 1:12.01 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Emmi Kölhi | 2000 | 521 | 35.65 | 1:17.91 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Sofia Lehtinen | 2000 | 520 | 37.44 | 1:17.94 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Myra Bengts | 2000 | 426 | 39.51 | 1:23.29 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Roosa-Maria Tempakka | 2000 | 417 | 39.28 | 1:23.90 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
6 | Siiri Salokorpi | 2000 | 413 | 40.05 | 1:24.17 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Linnea Saarikivi | 2000 | 336 | 42.64 | 1:30.12 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Jenni Surakka | 2000 | 320 | 42.41 | 1:31.63 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Emmi Kima | 2000 | 278 | 45.99 | 1:36.06 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
10 | Enni Kanerva | 2000 | 262 | 45.55 | 1:37.92 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
11 | Jennetta Silvennoinen | 2000 | 250 | 46.43 | 1:39.45 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Nea Wirtanen | 2000 | 241 | 48.03 | 1:40.68 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
13 | Marie Währn | 2000 | 218 | 48.89 | 1:44.07 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 20:06 |