Results for IKM aluekilpailu, Etelä-Suomi 1
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:23 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 50, P12,13 200m Sekauinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Santeri Hölttä, HSS, 2:14,37 2013 |
P12 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 2:28,76 2009 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksi Koprinen |
2003 |
|
346 |
33.44 |
1:15.75 |
2:01.08 |
|
2:36.78 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lari Tumanoff |
2003 |
|
313 |
33.63 |
1:17.10 |
2:05.55 |
|
2:41.97 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
298 |
36.69 |
1:18.68 |
2:06.79 |
|
2:44.79 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Leevi Ylikulppi |
2003 |
|
234 |
40.55 |
1:25.42 |
2:17.85 |
|
2:58.43 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Niklas Rantapää |
2003 |
|
214 |
42.41 |
1:28.09 |
2:22.55 |
|
3:03.99 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Benjamin Hoot |
2003 |
|
210 |
42.31 |
1:29.55 |
2:26.13 |
|
3:05.01 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
209 |
39.23 |
1:25.20 |
2:21.88 |
|
3:05.20 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oskari Repo |
2003 |
|
196 |
43.20 |
1:31.28 |
2:26.65 |
|
3:09.29 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Roni Severinkangas |
2003 |
|
182 |
43.34 |
1:31.51 |
2:28.19 |
|
3:14.20 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Otso Mäkivuokko |
2003 |
|
162 |
45.59 |
1:38.07 |
2:37.83 |
|
3:21.68 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alexander Huhtala |
2003 |
|
155 |
46.46 |
1:36.70 |
2:37.18 |
|
3:24.84 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Matias Rasinmäki |
2003 |
|
152 |
46.30 |
1:39.84 |
2:41.63 |
|
3:25.95 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kiarash Javidi Firooz Toussi |
2003 |
|
146 |
44.78 |
1:35.64 |
2:38.39 |
|
3:29.01 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sam Zamanimehr |
2003 |
|
124 |
47.67 |
1:47.48 |
2:55.83 |
|
3:40.43 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mattias Janhunen |
2003 |
|
122 |
54.49 |
1:46.27 |
2:54.75 |
|
3:41.90 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Santtu Kosunen |
2003 |
|
119 |
54.12 |
1:47.08 |
2:52.70 |
|
3:43.29 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Atte Poikela |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tony Heinola |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tuomas Peltola |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
RU |
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 50, P12,13 200m Sekauinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Santeri Hölttä, HSS, 2:14,37 2013 |
P12 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 2:28,76 2009 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskari Aalto |
2002 |
|
456 |
31.47 |
1:09.73 |
1:52.45 |
|
2:22.93 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Verneri Viisanen |
2002 |
|
351 |
33.43 |
1:15.66 |
1:58.57 |
|
2:35.92 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elias Kukkonen |
2002 |
|
340 |
34.84 |
1:15.20 |
2:02.38 |
|
2:37.67 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Filippovits |
2002 |
|
337 |
33.21 |
1:15.15 |
2:01.38 |
|
2:38.12 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mihail Khanoukaev |
2002 |
|
333 |
34.21 |
1:15.99 |
2:02.50 |
|
2:38.68 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Danila Shishinin |
2002 |
|
323 |
36.71 |
1:19.49 |
2:05.39 |
|
2:40.36 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Leo Mikkonen |
2002 |
|
322 |
34.02 |
1:15.51 |
2:03.70 |
|
2:40.59 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Söderholm |
2002 |
|
296 |
35.11 |
1:16.58 |
2:09.10 |
|
2:45.00 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Max Åström |
2002 |
|
259 |
37.72 |
1:23.69 |
2:16.24 |
|
2:52.68 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Joel Syrjä |
2002 |
|
256 |
37.40 |
1:23.13 |
2:16.23 |
|
2:53.15 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kirill Levo |
2002 |
|
233 |
40.13 |
1:26.99 |
2:19.96 |
|
2:58.83 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Dorian Sadojevic Jelacik |
2002 |
|
214 |
36.81 |
1:22.66 |
2:20.60 |
|
3:03.78 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Georg Närjä |
2002 |
|
211 |
46.35 |
1:37.46 |
2:25.33 |
|
3:04.75 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Onni Järvinen |
2002 |
|
211 |
42.04 |
1:30.25 |
2:23.98 |
|
3:04.78 |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Alexander Fyhr |
2002 |
|
211 |
40.60 |
1:30.12 |
2:25.04 |
|
3:04.90 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Pyry Talvitie |
2002 |
|
206 |
40.19 |
1:29.89 |
2:24.83 |
|
3:06.30 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Otto Sormunen |
2002 |
|
178 |
43.30 |
1:32.01 |
2:31.53 |
|
3:15.59 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Severi Vilkko |
2002 |
|
172 |
41.00 |
1:32.92 |
2:31.85 |
|
3:17.65 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emil Strandell |
2002 |
|
170 |
44.00 |
1:34.58 |
2:32.91 |
|
3:18.44 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Heikki Väkeväinen |
2002 |
|
165 |
46.14 |
1:38.87 |
2:35.23 |
|
3:20.38 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Topi Havo |
2002 |
|
149 |
53.65 |
1:51.08 |
2:47.17 |
|
3:27.52 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Carl-Victor Vaenerberg |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SU |
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:23 |
|