Tulokset IKM aluekilpailu, Etelä-Suomi 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 51 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 51 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:20 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 51, T11,12 200m Sekauinti, Loppukilpailut 11 v |
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 2:29,45 2007 |
T11 LRIKM-ennätys Wilma Jacobson, HSS, 2:40,66 2011 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Pälsi |
2004 |
|
512 |
33.17 |
1:13.27 |
2:00.09 |
|
2:35.75 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veera Säämänen |
2004 |
|
417 |
37.20 |
1:18.95 |
2:10.08 |
|
2:46.72 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Helmiina Toivonen |
2004 |
|
367 |
40.58 |
1:27.38 |
2:15.56 |
|
2:53.95 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Helmi Haverinen |
2004 |
|
363 |
39.65 |
1:24.79 |
2:15.07 |
|
2:54.64 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pinja Nieminen |
2004 |
|
331 |
41.11 |
1:28.98 |
2:18.60 |
|
3:00.08 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Saga Kovanen |
2004 |
|
330 |
39.35 |
1:27.40 |
2:21.05 |
|
3:00.13 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jutta Jauhiainen |
2004 |
|
313 |
41.49 |
1:29.04 |
2:25.44 |
|
3:03.32 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Auri Keurulainen |
2004 |
|
306 |
42.81 |
1:30.05 |
2:24.43 |
|
3:04.79 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ciara Wacklin |
2004 |
|
306 |
41.08 |
1:29.15 |
2:22.92 |
|
3:04.89 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Josephine Otis |
2004 |
|
285 |
43.81 |
1:33.26 |
2:28.17 |
|
3:09.18 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Greta Beszteri |
2004 |
|
282 |
45.78 |
1:34.00 |
2:26.99 |
|
3:09.79 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alexandra Chaker |
2004 |
|
267 |
39.53 |
1:29.26 |
2:29.24 |
|
3:13.47 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Cecilia Serovuo |
2004 |
|
260 |
45.25 |
1:35.60 |
2:31.06 |
|
3:15.05 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Iisa Karpela |
2004 |
|
232 |
45.93 |
1:37.77 |
2:39.53 |
|
3:22.61 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Katarina Kobycheva |
2004 |
|
157 |
51.47 |
1:52.03 |
2:53.06 |
|
3:50.59 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Odessa Haikara |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
PU |
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 51, T11,12 200m Sekauinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 2:29,45 2007 |
T11 LRIKM-ennätys Wilma Jacobson, HSS, 2:40,66 2011 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilhelmiina Leppänen |
2003 |
|
422 |
37.03 |
1:21.53 |
2:07.44 |
|
2:46.03 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofia Långström |
2003 |
|
418 |
35.49 |
1:18.83 |
2:07.99 |
|
2:46.59 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laura Kellberg |
2003 |
|
414 |
37.39 |
1:18.39 |
2:09.59 |
|
2:47.13 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Siiri Einiö |
2003 |
|
413 |
36.04 |
1:20.17 |
2:08.76 |
|
2:47.21 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Milla Hyttinen |
2003 |
|
412 |
38.07 |
1:20.61 |
2:09.63 |
|
2:47.38 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Siiri Reiniluoto |
2003 |
|
405 |
37.25 |
1:22.70 |
2:09.71 |
|
2:48.38 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kaarin Rapinoja |
2003 |
|
390 |
36.22 |
1:20.90 |
2:10.18 |
|
2:50.51 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Cindy Palm |
2003 |
|
373 |
38.10 |
1:24.56 |
2:12.88 |
|
2:52.94 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emma Johansson |
2003 |
|
373 |
39.79 |
1:22.67 |
2:14.01 |
|
2:53.02 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lotta Lehtoila |
2003 |
|
368 |
38.24 |
1:21.95 |
2:15.79 |
|
2:53.78 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ethel Piksilä |
2003 |
|
364 |
37.58 |
1:21.10 |
2:15.19 |
|
2:54.39 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Julia Peltola |
2003 |
|
352 |
36.53 |
1:21.52 |
2:14.61 |
|
2:56.35 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emmi Partanen |
2003 |
|
341 |
40.07 |
1:27.41 |
2:18.72 |
|
2:58.28 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Iina von Schrowe |
2003 |
|
317 |
42.64 |
1:24.88 |
2:24.40 |
|
3:02.73 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Essi Salokorpi |
2003 |
|
314 |
42.62 |
1:27.54 |
2:25.64 |
|
3:03.21 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Helmi Ahonen |
2003 |
|
311 |
44.84 |
1:29.60 |
2:23.86 |
|
3:03.86 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Milla-Lotta Tapanainen |
2003 |
|
295 |
45.29 |
1:33.88 |
2:26.34 |
|
3:07.01 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Nicole Sundell |
2003 |
|
277 |
40.72 |
1:34.27 |
2:27.32 |
|
3:11.08 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Diana Seiger |
2003 |
|
270 |
43.36 |
1:30.92 |
2:30.87 |
|
3:12.63 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Lotta Heinimäki |
2003 |
|
246 |
47.10 |
1:37.50 |
2:35.95 |
|
3:18.67 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Nea Grundström |
2003 |
|
226 |
45.39 |
1:40.72 |
2:38.55 |
|
3:24.48 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Helmi Rönnholm |
2003 |
|
205 |
49.89 |
1:42.46 |
2:45.06 |
|
3:31.05 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Siiri Tevä |
2003 |
|
178 |
50.93 |
1:46.80 |
2:51.71 |
|
3:41.48 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Delia Helena Aho |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Martina Uusitalo |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:20 |
|