Results for RSK International 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2015 | Udskriftsdato | 21 november 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 13:08 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 november 2015 |
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Hertzog | 1999 | Ringe Svømme Klub | 32.86 | 1:12.13 | |||||
2 | Marloes Ekkelboom | 1997 | Waspo Nordhorn | 34.22 | 1:14.93 | |||||
3 | Friderike Schiphorst | 1996 | Waspo Nordhorn | 34.79 | 1:15.86 | |||||
4 | Clara Schiphorst | 1999 | Waspo Nordhorn | 34.34 | 1:16.08 | |||||
5 | Tina Röttgers | 1994 | Waspo Nordhorn | 37.07 | 1:18.74 | |||||
6 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 36.59 | 1:19.18 | |||||
7 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 36.64 | 1:19.51 | |||||
8 | Catharina Mundt | 1997 | Waspo Nordhorn | 37.04 | 1:20.21 | |||||
9 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 35.00 | 1:20.77 | |||||
10 | Emma Lykke Kallesøe | 1999 | Frem Odense | 37.05 | 1:21.98 | |||||
11 | Sabrina Helper | 1998 | Waspo Nordhorn | 38.72 | 1:23.99 | |||||
12 | Marina Burghard | 1998 | Waspo Nordhorn | 40.63 | 1:24.03 | |||||
13 | Birte Mundt | 1998 | Waspo Nordhorn | 38.70 | 1:24.04 | |||||
14 | Julie Nellemose Nielsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 39.13 | 1:25.08 | |||||
15 | Freja Linde | 1999 | Ringe Svømme Klub | 40.62 | 1:25.18 | |||||
16 | Pia Harmsen | 1999 | Waspo Nordhorn | 41.27 | 1:26.06 | |||||
17 | Maren Deters | 1999 | Waspo Nordhorn | 39.95 | 1:26.50 | |||||
18 | Nele Punt | 1998 | Waspo Nordhorn | 40.38 | 1:26.60 | |||||
19 | Kira Reineke | 1998 | Waspo Nordhorn | 43.25 | 1:29.00 | |||||
20 | Emilie Ellehus | 1997 | Svendborg Svømme Klub | 41.22 | 1:29.48 | |||||
21 | Jasmin Ruhrig | 1998 | Waspo Nordhorn | 48.50 | 1:33.21 | |||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 34.67 | 1:12.74 | |||||
2 | Amalie Pedersen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 34.84 | 1:13.01 | |||||
3 | Sofia Otto | 2000 | Tsv Reinbek | 33.18 | 1:13.93 | |||||
4 | Caroline Larsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 35.10 | 1:14.30 | |||||
5 | Alina Bohlen | 2001 | Waspo Nordhorn | 34.64 | 1:14.41 | |||||
6 | Victoria Bang | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 35.43 | 1:14.84 | |||||
7 | Alberte Korsgaard | 2001 | Ringe Svømme Klub | 35.31 | 1:16.39 | |||||
8 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 35.06 | 1:18.07 | |||||
9 | Anne Sofie Thrane | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 34.46 | 1:18.16 | |||||
10 | Signe Juul Grønning | 2001 | Odense Svømme Klub | 36.27 | 1:18.67 | |||||
11 | Caroline Worrell | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 36.70 | 1:19.62 | |||||
12 | Camille Hertzog | 2001 | Ringe Svømme Klub | 36.42 | 1:19.79 | |||||
13 | Ida Lerche | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 35.63 | 1:20.94 | |||||
14 | Katharina Alsmeier | 2001 | Waspo Nordhorn | 36.58 | 1:21.85 | |||||
15 | Frederikke Honore | 2001 | O.S.L.F. | 36.76 | 1:22.95 | |||||
16 | Annalena Veltmaat | 2000 | Waspo Nordhorn | 39.23 | 1:26.08 | |||||
17 | Julie Krog Christensen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 39.76 | 1:26.87 | |||||
18 | Laura Gyldenkærne | 2000 | Ringe Svømme Klub | 39.16 | 1:27.07 | |||||
19 | Hanna Duhn | 2001 | Waspo Nordhorn | 41.43 | 1:27.23 | |||||
20 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 43.15 | 1:28.76 | |||||
21 | Camilla Breum Christensen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 42.64 | 1:31.22 | |||||
22 | Cecilie Jensen | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 45.99 | 1:31.55 | |||||
23 | Selina Fink | 2001 | Tsv Reinbek | 42.17 | 1:32.21 | |||||
24 | Melina Ruhrig | 2001 | Waspo Nordhorn | 45.57 | 1:35.92 | |||||
- | Emilie Madsen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Teresa Nguyen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Emilie Gaarsler Grønborg | 2001 | Frem Odense | DSQ | tyvstart | |||||
- | Marieke Haack | 2001 | Tvg Drochtersen | DSQ | Afslut på mave 50m | |||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 34.93 | 1:15.80 | |||||
2 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 34.32 | 1:16.17 | |||||
3 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 34.85 | 1:16.90 | |||||
4 | Katrine B. Hansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 35.28 | 1:17.48 | |||||
5 | Caroline Mogensen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 36.28 | 1:17.88 | |||||
6 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | Ringe Svømme Klub | 36.45 | 1:17.92 | |||||
7 | My Phuong Bui | 2003 | O.S.L.F. | 36.16 | 1:18.22 | |||||
8 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 37.85 | 1:19.43 | |||||
9 | Anna Portheine | 2002 | Waspo Nordhorn | 35.87 | 1:19.88 | |||||
10 | Alma Burgaard | 2003 | Odense Svømme Klub | 37.04 | 1:21.32 | |||||
11 | Maja Brinkmann | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 37.58 | 1:21.74 | |||||
12 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 38.29 | 1:21.97 | |||||
13 | Trine Johansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 39.09 | 1:24.26 | |||||
14 | Amalie Ringkvist | 2002 | Odense Svømme Klub | 39.16 | 1:25.54 | |||||
15 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 41.75 | 1:26.19 | |||||
16 | Maria Bech Andersen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 40.75 | 1:27.55 | |||||
17 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 39.22 | 1:27.74 | |||||
18 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 41.63 | 1:28.81 | |||||
19 | Liva Busk | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 43.10 | 1:29.17 | |||||
20 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 40.13 | 1:29.47 | |||||
21 | Trine Bruun-Petersen | 2003 | Tommerup Svømme Klub | 41.74 | 1:29.62 | |||||
22 | Fenna Popp | 2002 | Waspo Nordhorn | 41.83 | 1:30.09 | |||||
23 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 41.74 | 1:30.59 | |||||
24 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 43.63 | 1:31.20 | |||||
25 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 44.53 | 1:31.36 | |||||
26 | Kira Feußner | 2002 | Waspo Nordhorn | 45.89 | 1:31.39 | |||||
27 | Lynn Harmsen | 2002 | Waspo Nordhorn | 43.75 | 1:32.02 | |||||
28 | Nikoline Andersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 40.07 | 1:32.94 | |||||
29 | Thea Inge Madsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 46.22 | 1:34.16 | |||||
30 | Veronika Larsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:35.37 | 1:35.37 | |||||
31 | Klara Anna Mathisen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 43.63 | 1:36.87 | |||||
32 | Klara Schier | 2002 | Ringe Svømme Klub | 44.04 | 1:37.48 | |||||
33 | Emma Saby Hansen | 2003 | Frem Odense | 48.29 | 1:39.07 | |||||
34 | Amanda Siomone Witte | 2003 | Ringe Svømme Klub | 47.86 | 1:41.83 | |||||
35 | Freja Tscherning Hald | 2003 | Ringe Svømme Klub | 46.64 | 1:42.01 | |||||
36 | Mia Andersen | 2002 | O.S.L.F. | 52.14 | 1:53.82 | |||||
37 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 58.45 | 1:56.93 | |||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | 39.22 | 1:26.17 | |||||
2 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 40.02 | 1:27.03 | |||||
3 | Lea Lenz | 2004 | Tsv Reinbek | 1:36.85 | 1:27.83 | |||||
4 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | Odense Svømme Klub | 41.12 | 1:29.05 | |||||
5 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | Odense Svømme Klub | 42.91 | 1:31.78 | |||||
6 | Nele Golomb | 2004 | Tsv Reinbek | 41.23 | 1:33.25 | |||||
7 | Sina Kamps | 2004 | Waspo Nordhorn | 45.01 | 1:34.05 | |||||
8 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 41.06 | 1:34.28 | |||||
9 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 43.26 | 1:34.96 | |||||
10 | Joa-Ellin Meyer | 2004 | Tvg Drochtersen | 43.79 | 1:35.89 | |||||
11 | Agnete Habermann | 2005 | Odense Svømme Klub | 46.99 | 1:36.07 | |||||
12 | Laura Juul | 2004 | Odense Svømme Klub | 45.36 | 1:37.99 | |||||
13 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 46.01 | 1:38.13 | |||||
14 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 45.43 | 1:38.91 | |||||
15 | Nele Monse | 2005 | Waspo Nordhorn | 46.78 | 1:40.51 | |||||
16 | Caroline R. Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 49.84 | 1:42.54 | |||||
17 | Freja Thorsted Sørensen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 46.28 | 1:43.87 | |||||
18 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 45.97 | 1:44.06 | |||||
19 | Marinella Christiansen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 49.35 | 1:45.06 | |||||
20 | Freja Johansen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 51.79 | 1:49.02 | |||||
21 | Sina Duhn | 2004 | Waspo Nordhorn | 56.47 | 1:50.87 | |||||
22 | Louise Horne Levin | 2006 | Ringe Svømme Klub | 57.83 | 2:04.22 | |||||
23 | Marie Mühring-Nielsen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:03.99 | 2:13.19 | |||||
24 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | Ringe Svømme Klub | 1:00.43 | 2:13.71 | |||||
- | Alma Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | DSQ | ej berør. v. 50m | |||||
- | Anna Ryet | 2005 | Ringe Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Celina Marie Reher | 2004 | Tvg Drochtersen | DSQ | brystlig. i ryg 25m | |||||
- | Karoline Elholm Juliussen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | afslut på mave. | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 21 november 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:08 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2015 | Udskriftsdato | 21 november 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 20:31 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 november 2015 |
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Clara Schiphorst | 1999 | Waspo Nordhorn | 33.12 | 1:11.51 | |||||
2 | Anna Hertzog | 1999 | Ringe Svømme Klub | 32.96 | 1:12.00 | |||||
2 | Marloes Ekkelboom | 1997 | Waspo Nordhorn | 32.93 | 1:12.00 | |||||
4 | Friderike Schiphorst | 1996 | Waspo Nordhorn | 33.02 | 1:12.20 | |||||
5 | Tina Röttgers | 1994 | Waspo Nordhorn | 35.41 | 1:15.65 | |||||
6 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 35.81 | 1:18.36 | |||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Pedersen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 33.82 | 1:10.55 | |||||
2 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 33.92 | 1:11.59 | |||||
3 | Alina Bohlen | 2001 | Waspo Nordhorn | 33.40 | 1:13.05 | |||||
4 | Sofia Otto | 2000 | Tsv Reinbek | 33.07 | 1:13.36 | |||||
5 | Victoria Bang | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 34.56 | 1:14.22 | |||||
6 | Caroline Larsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 35.70 | 1:14.57 | |||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 34.87 | 1:15.06 | |||||
1 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 34.28 | 1:15.06 | |||||
3 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 34.95 | 1:15.38 | |||||
4 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | Ringe Svømme Klub | 34.50 | 1:16.53 | |||||
5 | Caroline Mogensen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 36.34 | 1:16.79 | |||||
6 | Katrine B. Hansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 34.91 | 1:18.64 | |||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 1:22.74 | 1:22.74 | |||||
2 | Lea Lenz | 2004 | Tsv Reinbek | 1:25.64 | 1:25.64 | |||||
3 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | Odense Svømme Klub | 1:28.01 | 1:28.01 | |||||
4 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | 1:29.17 | 1:29.17 | |||||
5 | Nele Golomb | 2004 | Tsv Reinbek | 1:30.93 | 1:30.93 | |||||
6 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | Odense Svømme Klub | 1:32.70 | 1:32.70 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 21 november 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:31 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2015 | Udskriftsdato | 21 november 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 13:15 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 november 2015 |
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Christensen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 28.00 | 1:01.37 | |||||
2 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 28.32 | 1:02.21 | |||||
3 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 29.55 | 1:02.38 | |||||
4 | Sebastian Fisher | 1996 | Tsv Reinbek | 29.17 | 1:02.44 | |||||
5 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Berns Swim Team | 29.08 | 1:02.58 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Adrian Bejan | 1996 | Waspo Nordhorn | 29.87 | 1:03.02 | |||||
7 | Maximilian Krull | 1997 | Tsv Reinbek | 28.79 | 1:04.00 | |||||
8 | Malte Wulf | 1995 | Tsv Reinbek | 29.19 | 1:04.03 | |||||
9 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 30.11 | 1:04.63 | |||||
10 | Reyk Rüger | 1994 | Waspo Nordhorn | 30.56 | 1:05.21 | |||||
11 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 29.18 | 1:05.72 | |||||
12 | Niklas Egbers | 1992 | Waspo Nordhorn | 31.44 | 1:06.35 | |||||
13 | Lukas Portheine | 1998 | Waspo Nordhorn | 31.77 | 1:07.44 | |||||
14 | Jannik S. Vilhelmsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 31.02 | 1:08.29 | |||||
15 | Jonathan Klinkhardt | 1995 | Tsv Reinbek | 31.43 | 1:09.97 | |||||
16 | Lasse Lundstrøm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 32.60 | 1:10.57 | |||||
17 | Marvin Beckemper | 1998 | Waspo Nordhorn | 34.44 | 1:11.60 | |||||
18 | Hendrik Hiestermann | 1995 | Tsv Reinbek | 32.11 | 1:12.24 | |||||
19 | Leon Müller | 1998 | Waspo Nordhorn | 32.61 | 1:12.89 | |||||
20 | Sören Ekkelboom | 1999 | Waspo Nordhorn | 33.79 | 1:14.28 | |||||
21 | Jan-Hendrik Veltmaat | 1998 | Waspo Nordhorn | 37.08 | 1:17.17 | |||||
22 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 38.16 | 1:22.58 | |||||
- | Jonas Kampp | 1999 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Oliver Phil Langsted | 1999 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Peter Knoblauch | 1995 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Milan Monse | 2000 | Waspo Nordhorn | 31.76 | 1:06.71 | |||||
2 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 30.59 | 1:07.48 | |||||
3 | Andreas Hougaard | 2000 | Berns Swim Team | 32.26 | 1:07.66 | |||||
4 | Markus Simonsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 31.59 | 1:09.99 | |||||
5 | Vincent-Noah von Lipinski | 2000 | Tsv Reinbek | 33.31 | 1:10.41 | |||||
6 | Roman Bukowiecki | 2001 | Tsv Reinbek | 31.92 | 1:11.20 | |||||
7 | Hennes Nordbeck | 2000 | Waspo Nordhorn | 34.10 | 1:12.45 | |||||
8 | Daniel Bak | 2001 | Ringe Svømme Klub | 34.55 | 1:13.32 | |||||
9 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 35.14 | 1:13.97 | |||||
10 | Tim Sandner | 2000 | Waspo Nordhorn | 35.74 | 1:14.40 | |||||
11 | Jacob Rønn | 2000 | Ringe Svømme Klub | 34.60 | 1:14.79 | |||||
12 | Christopher Plangemann | 2000 | Waspo Nordhorn | 36.18 | 1:16.25 | |||||
13 | Tjark Lindh | 2001 | Tsv Reinbek | 35.51 | 1:16.90 | |||||
14 | Sebastian K Nielsen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 37.27 | 1:21.84 | |||||
15 | Lars Wollschläger | 2000 | Waspo Nordhorn | 1:26.95 | 1:26.95 | |||||
16 | Lukas Bouwkamp | 2001 | Waspo Nordhorn | 43.40 | 1:29.67 | |||||
17 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | O.S.L.F. | 40.71 | 1:30.60 | |||||
18 | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 45.12 | 1:41.01 | |||||
19 | Oliver Hannibal | 2001 | Odense Svømme Klub | 51.36 | 1:52.13 | |||||
- | Jan Vogelsang | 2001 | Waspo Nordhorn | DNS | ||||||
- | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 33.00 | 1:09.90 | |||||
2 | Jakob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 32.81 | 1:11.06 | |||||
3 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 34.63 | 1:14.67 | |||||
4 | Victor Nygaard | 2003 | O.S.L.F. | 37.20 | 1:16.39 | |||||
5 | Stefan Hansen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 34.58 | 1:16.97 | |||||
6 | Felix Morshuis | 2003 | Waspo Nordhorn | 36.27 | 1:17.92 | |||||
7 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 36.35 | 1:18.83 | |||||
8 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | O.S.L.F. | 36.80 | 1:20.66 | |||||
9 | Sander Linde | 2002 | Ringe Svømme Klub | 39.17 | 1:21.87 | |||||
10 | Hjalte Flader Skov | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 38.14 | 1:21.98 | |||||
11 | Alfred Feldskov | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 41.06 | 1:22.28 | |||||
12 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 37.52 | 1:24.57 | |||||
13 | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | 39.73 | 1:26.19 | |||||
14 | Philip Mundt | 2002 | Waspo Nordhorn | 40.21 | 1:26.36 | |||||
15 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 44.26 | 1:34.65 | |||||
16 | Lucas Thomhav | 2003 | Tommerup Svømme Klub | 46.60 | 1:40.64 | |||||
17 | Kristoffer Hægg | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 58.61 | 2:09.97 | |||||
- | Gustav Svendstrup | 2003 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | async armtag fly | |||||
- | Marten Plangemann | 2002 | Waspo Nordhorn | DSQ | async.ben.bryst | |||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 35.22 | 1:20.81 | |||||
2 | Anton T Juncker | 2004 | Odense Svømme Klub | 41.51 | 1:29.87 | |||||
3 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 44.72 | 1:33.35 | |||||
4 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | O.S.L.F. | 43.31 | 1:33.36 | |||||
5 | Jonas Svensmark Jensen | 2005 | Tommerup Svømme Klub | 1:35.99 | 1:35.99 | |||||
6 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 45.89 | 1:39.32 | |||||
7 | Lauritz Mogensen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 48.55 | 1:40.92 | |||||
8 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 45.85 | 1:41.54 | |||||
9 | Christopher Nyby Killerup | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 54.87 | 1:56.55 | |||||
10 | Ludvig Kajhøj Sørensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 57.11 | 2:00.70 | |||||
- | Alexander Okkerholm | 2005 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Asger Østergaard | 2005 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Mark Kronbæk Nancke | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | arm ved hofte i brys | |||||
- | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | DSQ | ej afslut på ryg | |||||
- | Oskar Mühring | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | afslut mave 50m | |||||
- | Ruben Riisom-Lytken | 2004 | Frem Odense | DSQ | async ben bryst | |||||
- | Theodor Thuelund | 2005 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | ej samt.berø.75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 21 november 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:15 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2015 | Udskriftsdato | 21 november 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 20:31 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 november 2015 |
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Christensen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 27.45 | 59.76 | |||||
2 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 26.92 | 1:01.57 | |||||
3 | Adrian Bejan | 1996 | Waspo Nordhorn | 29.05 | 1:01.90 | |||||
4 | Sebastian Fisher | 1996 | Tsv Reinbek | 29.44 | 1:02.40 | |||||
5 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 29.37 | 1:02.94 | |||||
6 | Maximilian Krull | 1997 | Tsv Reinbek | 29.96 | 1:05.28 | |||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Hougaard | 2000 | Berns Swim Team | 31.60 | 1:05.97 | |||||
2 | Milan Monse | 2000 | Waspo Nordhorn | 31.32 | 1:06.46 | |||||
3 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 30.52 | 1:06.55 | |||||
4 | Roman Bukowiecki | 2001 | Tsv Reinbek | 31.64 | 1:08.86 | |||||
5 | Vincent-Noah von Lipinski | 2000 | Tsv Reinbek | 33.10 | 1:09.36 | |||||
6 | Markus Simonsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 31.34 | 1:10.02 | |||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 32.38 | 1:08.53 | |||||
2 | Jakob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 31.72 | 1:09.33 | |||||
3 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 33.79 | 1:13.68 | |||||
4 | Victor Nygaard | 2003 | O.S.L.F. | 37.20 | 1:16.11 | |||||
5 | Stefan Hansen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 35.03 | 1:16.57 | |||||
6 | Felix Morshuis | 2003 | Waspo Nordhorn | 36.68 | 1:17.38 | |||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 35.21 | 1:19.93 | |||||
2 | Anton T Juncker | 2004 | Odense Svømme Klub | 43.49 | 1:30.17 | |||||
3 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | O.S.L.F. | 43.71 | 1:31.89 | |||||
4 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 43.74 | 1:32.01 | |||||
5 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 45.71 | 1:34.29 | |||||
6 | Jonas Svensmark Jensen | 2005 | Tommerup Svømme Klub | 48.06 | 1:36.57 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 21 november 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:31 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2015 | Udskriftsdato | 21 november 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 13:35 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 november 2015 |
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Berns Swim Team | 35.85 | 1:16.75 | |||||
2 | Line M. C. Wind | 1999 | Berns Swim Team | 44.99 | 1:35.69 | |||||
- | Maria Mortensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 38.13 | 1:21.22 | |||||
2 | Emilie Madsen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 40.12 | 1:25.67 | |||||
3 | Camilla Breum Christensen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 47.83 | 1:42.40 | |||||
4 | Maria Kjærulf Depping | 2000 | Berns Swim Team | 50.12 | 1:47.59 | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Larsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 39.05 | 1:24.29 | |||||
2 | Victoria Bang | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 42.49 | 1:26.85 | |||||
3 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 43.42 | 1:33.20 | |||||
4 | Cecilie Jensen | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 45.66 | 1:35.39 | |||||
5 | Frederikke Honore | 2001 | O.S.L.F. | 46.73 | 1:40.85 | |||||
6 | Emilie Gaarsler Grønborg | 2001 | Frem Odense | 49.13 | 1:42.71 | |||||
7 | Viktoria Magdalena Schwenke | 2001 | Tvg Drochtersen | 49.73 | 1:47.56 | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 38.66 | 1:23.16 | |||||
2 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 41.29 | 1:29.16 | |||||
3 | Amalie Ringkvist | 2002 | Odense Svømme Klub | 44.28 | 1:35.82 | |||||
4 | Maja Brinkmann | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 46.80 | 1:39.24 | |||||
5 | Trine Johansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 46.57 | 1:39.92 | |||||
6 | Klara Schier | 2002 | Ringe Svømme Klub | 54.18 | 1:54.21 | |||||
7 | Isabella Johansen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | 55.24 | 1:54.78 | |||||
8 | Nadja Andersen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | 55.84 | 2:04.05 | |||||
9 | Sofie Hummel | 2002 | Tommerup Svømme Klub | 58.62 | 2:05.51 | |||||
10 | Lina Ebeling | 2002 | Tvg Drochtersen | 59.70 | 2:08.60 | |||||
11 | Mia Andersen | 2002 | O.S.L.F. | 1:03.21 | 2:11.49 | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 40.22 | 1:24.44 | |||||
2 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 42.47 | 1:29.02 | |||||
3 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 45.69 | 1:35.39 | |||||
4 | Liva Busk | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 46.42 | 1:38.56 | |||||
4 | Maria Bech Andersen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 46.76 | 1:38.56 | |||||
6 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 47.85 | 1:40.09 | |||||
7 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | O.S.L.F. | 50.36 | 1:45.79 | |||||
8 | Thea Inge Madsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 50.83 | 1:46.26 | |||||
9 | Trine Bruun-Petersen | 2003 | Tommerup Svømme Klub | 51.49 | 1:50.53 | |||||
10 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 57.44 | 2:00.27 | |||||
11 | Freja Tscherning Hald | 2003 | Ringe Svømme Klub | 59.15 | 2:09.12 | |||||
- | Nanna Ballisager Hansen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Amanda Siomone Witte | 2003 | Ringe Svømme Klub | DSQ | 1 hånd i vend 100m | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jenni Nguyen | 2004 | Frem Odense | 46.75 | 1:38.81 | |||||
2 | Lea Lenz | 2004 | Tsv Reinbek | 45.54 | 1:40.69 | |||||
3 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 49.55 | 1:43.24 | |||||
4 | Julie Nguyen | 2004 | Frem Odense | 48.41 | 1:44.50 | |||||
5 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 48.22 | 1:44.65 | |||||
6 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | Odense Svømme Klub | 50.59 | 1:46.02 | |||||
7 | Caroline R. Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 51.53 | 1:49.85 | |||||
8 | Frederikke R. Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 54.95 | 2:01.17 | |||||
- | Johanna Mahnecke | 2004 | Tsv Reinbek | DNS | ||||||
- | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 56.15 | 1:59.46 | |||||
2 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | 1:04.57 | 2:18.52 | |||||
- | Agnete Habermann | 2005 | Odense Svømme Klub | DSQ | async.arm.40m | |||||
- | Alyssa Cao | 2005 | Frem Odense | DSQ | async.ben. | |||||
- | Pia Offermann | 2005 | Tvg Drochtersen | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karoline Rasmussen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 1:01.37 | 2:13.13 | |||||
2 | Bennedikte Kaae | 2006 | Frem Odense | 1:04.02 | 2:18.05 | |||||
3 | Lærke D Huusfeldt | 2006 | Svendborg Svømme Klub | 1:06.16 | 2:24.40 | |||||
4 | Alma Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | 1:10.86 | 2:28.97 | |||||
5 | Louise Horne Levin | 2006 | Ringe Svømme Klub | 1:11.31 | 2:29.44 | |||||
6 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | Ringe Svømme Klub | 1:09.75 | 2:35.72 | |||||
7 | Josefine Brandt Andersen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 1:16.52 | 2:37.10 | |||||
- | Ida Rasmussen | 2006 | Ringe Svømme Klub | DSQ | ej udadv.føder 25m | |||||
- | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | ej.2 hænd.v.50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 21 november 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:35 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2015 | Udskriftsdato | 21 november 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 november 2015 |
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Fisher | 1996 | Tsv Reinbek | 33.81 | 1:12.12 | |||||
2 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | Berns Swim Team | 34.99 | 1:16.44 | |||||
3 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 36.85 | 1:17.16 | |||||
4 | Jonathan Klinkhardt | 1995 | Tsv Reinbek | 35.06 | 1:18.00 | |||||
5 | Jonathan Bos | 1998 | Berns Swim Team | 38.69 | 1:21.65 | |||||
6 | Hendrik Hiestermann | 1995 | Tsv Reinbek | 37.93 | 1:23.67 | |||||
7 | Nikolaj Fangel | 1999 | Berns Swim Team | 46.33 | 1:40.85 | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Hougaard | 2000 | Berns Swim Team | 34.14 | 1:12.49 | |||||
2 | Martin Holst | 2000 | Berns Swim Team | 35.56 | 1:15.89 | |||||
3 | Jon Veppler | 2000 | Berns Swim Team | 43.51 | 1:31.10 | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 39.95 | 1:27.37 | |||||
2 | Tjark Lindh | 2001 | Tsv Reinbek | 41.76 | 1:27.76 | |||||
3 | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 1:21.22 | 1:52.71 | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 37.32 | 1:20.22 | |||||
2 | Marek Staats | 2002 | Tvg Drochtersen | 48.51 | 1:43.75 | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | O.S.L.F. | 38.55 | 1:21.16 | |||||
2 | Alfred Feldskov | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 42.33 | 1:29.56 | |||||
3 | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | 49.09 | 1:44.28 | |||||
4 | Gustav Svendstrup | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 1:16.75 | 1:54.40 | |||||
5 | Kristoffer Hægg | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 1:09.79 | 2:36.07 | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | Odense Svømme Klub | 43.16 | 1:30.01 | |||||
2 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 45.84 | 1:38.03 | |||||
3 | Anton T Juncker | 2004 | Odense Svømme Klub | 1:23.16 | 1:43.56 | |||||
4 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | O.S.L.F. | 49.71 | 1:44.80 | |||||
5 | Sebastian Graff | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 58.13 | 2:00.16 | |||||
6 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 1:02.19 | 2:08.56 | |||||
- | Hannes Willers | 2004 | Tvg Drochtersen | DSQ | Ej berør 2 hænder 25 | |||||
- | Magnus Jepsen | 2004 | Tommerup Svømme Klub | DSQ | Ej samt berør | |||||
- | Piotr Stadnicki | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Flyben | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 47.70 | 1:42.61 | |||||
2 | Kasper Duch | 2005 | Frem Odense | 51.02 | 1:48.46 | |||||
3 | Meng-Joon Koh | 2005 | Frem Odense | 53.20 | 1:51.17 | |||||
4 | Jonas Svensmark Jensen | 2005 | Tommerup Svømme Klub | 53.71 | 1:54.27 | |||||
5 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 1:07.60 | 2:23.39 | |||||
6 | Ludvig Kajhøj Sørensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 1:07.18 | 2:23.59 | |||||
- | Asger Østergaard | 2005 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | 1 hånd ved 50 m | |||||
- | Lukas Hinsch | 2005 | Tvg Drochtersen | DSQ | Async ben | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:04.12 | 2:15.68 | |||||
- | Fred Punatat Champhimai | 2006 | Ringe Svømme Klub | DSQ | Ej samt berør | |||||
- | Julius Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | DSQ | Async ben | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 58.03 | 2:00.99 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 21 november 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:04 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2015 | Udskriftsdato | 22 november 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 08:07 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 november 2015 |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 27.34 | ||||||
2 | Lærke Toft Ruby | 1999 | Berns Swim Team | 27.41 | ||||||
3 | Clara Schiphorst | 1999 | Waspo Nordhorn | 28.41 | ||||||
4 | Marloes Ekkelboom | 1997 | Waspo Nordhorn | 28.47 | ||||||
5 | Stine Knudsen | 1999 | Berns Swim Team | 28.77 | ||||||
6 | Anna Hertzog | 1999 | Ringe Svømme Klub | 28.94 | ||||||
7 | Astrid Ovesen | 1999 | Berns Swim Team | 28.95 | ||||||
8 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | Berns Swim Team | 29.03 | ||||||
9 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Berns Swim Team | 29.94 | ||||||
10 | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 30.04 | ||||||
11 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 30.50 | ||||||
12 | Birte Mundt | 1998 | Waspo Nordhorn | 30.52 | ||||||
13 | Catharina Mundt | 1997 | Waspo Nordhorn | 30.63 | ||||||
14 | Friderike Schiphorst | 1996 | Waspo Nordhorn | 30.95 | ||||||
15 | Tina Röttgers | 1994 | Waspo Nordhorn | 30.99 | ||||||
16 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 31.21 | ||||||
17 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 31.81 | ||||||
18 | Emma Juul | 1999 | Odense Svømme Klub | 32.02 | ||||||
18 | Frida Frydendal | 1999 | Berns Swim Team | 32.02 | ||||||
20 | Freja Linde | 1999 | Ringe Svømme Klub | 32.43 | ||||||
21 | Marina Burghard | 1998 | Waspo Nordhorn | 33.09 | ||||||
22 | Julie Nellemose Nielsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 33.25 | ||||||
23 | Maren Deters | 1999 | Waspo Nordhorn | 33.52 | ||||||
24 | Emma Lykke Kallesøe | 1999 | Frem Odense | 33.66 | ||||||
25 | Sabrina Helper | 1998 | Waspo Nordhorn | 33.91 | ||||||
26 | Jasmin Ruhrig | 1998 | Waspo Nordhorn | 34.26 | ||||||
27 | Pia Harmsen | 1999 | Waspo Nordhorn | 34.29 | ||||||
28 | Kira Reineke | 1998 | Waspo Nordhorn | 34.76 | ||||||
29 | Emilie Ellehus | 1997 | Svendborg Svømme Klub | 34.90 | ||||||
30 | Line M. C. Wind | 1999 | Berns Swim Team | 37.11 | ||||||
31 | Julie Pagh Pedersen | 1998 | Berns Swim Team | 38.13 | ||||||
- | Maria Mortensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Schade Cantby | 2000 | Berns Swim Team | 27.41 | ||||||
2 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 29.18 | ||||||
3 | Amalie Pedersen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 29.57 | ||||||
4 | Ellen-Sofie Frydenlund | 2000 | Berns Swim Team | 30.12 | ||||||
5 | Sofia Otto | 2000 | Tsv Reinbek | 30.31 | ||||||
6 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 30.72 | ||||||
7 | Emilie Madsen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 31.25 | ||||||
8 | Anne Sofie Thrane | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 31.49 | ||||||
9 | Annalena Veltmaat | 2000 | Waspo Nordhorn | 32.49 | ||||||
10 | Laura Gyldenkærne | 2000 | Ringe Svømme Klub | 33.58 | ||||||
11 | Camilla Breum Christensen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 36.11 | ||||||
12 | Kristine Lander | 2000 | Berns Swim Team | 37.42 | ||||||
- | Maria Kjærulf Depping | 2000 | Berns Swim Team | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | Berns Swim Team | 29.03 | ||||||
2 | Caroline Larsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 30.06 | ||||||
3 | Alberte Korsgaard | 2001 | Ringe Svømme Klub | 30.33 | ||||||
4 | Alina Bohlen | 2001 | Waspo Nordhorn | 30.36 | ||||||
5 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 30.49 | ||||||
6 | Victoria Bang | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 30.83 | ||||||
7 | Caroline Worrell | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 31.16 | ||||||
8 | Katharina Alsmeier | 2001 | Waspo Nordhorn | 31.63 | ||||||
9 | Signe Juul Grønning | 2001 | Odense Svømme Klub | 32.36 | ||||||
10 | Camille Hertzog | 2001 | Ringe Svømme Klub | 32.45 | ||||||
11 | Hanna Duhn | 2001 | Waspo Nordhorn | 32.73 | ||||||
12 | Frederikke Honore | 2001 | O.S.L.F. | 33.82 | ||||||
13 | Selina Fink | 2001 | Tsv Reinbek | 34.48 | ||||||
14 | Julie Krog Christensen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 35.19 | ||||||
15 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 35.53 | ||||||
16 | Cecilie Jensen | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 35.86 | ||||||
17 | Melina Ruhrig | 2001 | Waspo Nordhorn | 37.27 | ||||||
18 | Marieke Haack | 2001 | Tvg Drochtersen | 37.59 | ||||||
19 | Emilie Gaarsler Grønborg | 2001 | Frem Odense | 38.64 | ||||||
20 | Viktoria Magdalena Schwenke | 2001 | Tvg Drochtersen | 43.15 | ||||||
- | Teresa Nguyen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | Ringe Svømme Klub | 31.03 | ||||||
2 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 31.16 | ||||||
3 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 31.39 | ||||||
4 | Caroline Mogensen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 31.52 | ||||||
5 | Anna Portheine | 2002 | Waspo Nordhorn | 31.96 | ||||||
6 | Maja Brinkmann | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 32.22 | ||||||
7 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 33.26 | ||||||
8 | Trine Johansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 33.78 | ||||||
9 | Kira Feußner | 2002 | Waspo Nordhorn | 35.34 | ||||||
10 | Fenna Popp | 2002 | Waspo Nordhorn | 35.92 | ||||||
11 | Lynn Harmsen | 2002 | Waspo Nordhorn | 37.85 | ||||||
12 | Isabella Johansen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | 38.16 | ||||||
13 | Emma Christensen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | 39.53 | ||||||
14 | Klara Schier | 2002 | Ringe Svømme Klub | 39.96 | ||||||
15 | Mia Andersen | 2002 | O.S.L.F. | 44.60 | ||||||
16 | Nadja Andersen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | 46.62 | ||||||
17 | Lina Ebeling | 2002 | Tvg Drochtersen | 46.84 | ||||||
- | Camilla Pedersen | 2002 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | My Phuong Bui | 2003 | O.S.L.F. | 30.17 | ||||||
2 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 31.06 | ||||||
3 | Alma Burgaard | 2003 | Odense Svømme Klub | 31.69 | ||||||
4 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 32.22 | ||||||
5 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 33.15 | ||||||
6 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 33.70 | ||||||
7 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 33.88 | ||||||
8 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 34.09 | ||||||
9 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 34.11 | ||||||
10 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 34.75 | ||||||
11 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 34.78 | ||||||
12 | Liva Busk | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 35.37 | ||||||
13 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 35.59 | ||||||
14 | Nikoline Andersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 36.00 | ||||||
15 | Maria Bech Andersen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 36.38 | ||||||
16 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 36.39 | ||||||
17 | Emma Saby Hansen | 2003 | Frem Odense | 36.75 | ||||||
18 | Amanda Siomone Witte | 2003 | Ringe Svømme Klub | 36.83 | ||||||
19 | Veronika Larsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 37.13 | ||||||
20 | Thea Inge Madsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 37.45 | ||||||
21 | Klara Anna Mathisen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 37.83 | ||||||
22 | Freja Tscherning Hald | 2003 | Ringe Svømme Klub | 39.08 | ||||||
23 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 47.31 | ||||||
- | Nanna Ballisager Hansen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 33.77 | ||||||
2 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 35.21 | ||||||
3 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | 35.74 | ||||||
4 | Nele Golomb | 2004 | Tsv Reinbek | 36.04 | ||||||
5 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | Odense Svømme Klub | 36.10 | ||||||
6 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 36.12 | ||||||
7 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | Odense Svømme Klub | 36.53 | ||||||
8 | Sina Kamps | 2004 | Waspo Nordhorn | 36.56 | ||||||
9 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | Frem Odense | 36.67 | ||||||
10 | Joa-Ellin Meyer | 2004 | Tvg Drochtersen | 37.04 | ||||||
11 | Marinella Christiansen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 38.07 | ||||||
12 | Jenni Nguyen | 2004 | Frem Odense | 38.28 | ||||||
13 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 39.41 | ||||||
14 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 40.04 | ||||||
15 | Celina Marie Reher | 2004 | Tvg Drochtersen | 40.48 | ||||||
16 | Freja Thorsted Sørensen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 41.04 | ||||||
17 | Frederikke R. Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 41.09 | ||||||
18 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 41.57 | ||||||
19 | Sina Duhn | 2004 | Waspo Nordhorn | 42.69 | ||||||
20 | Melanie Thomahav | 2004 | Tommerup Svømme Klub | 43.51 | ||||||
21 | Marie Mühring-Nielsen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 47.97 | ||||||
- | Johanna Mahnecke | 2004 | Tsv Reinbek | DNS | ||||||
- | Karoline Elholm Juliussen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Lea Lenz | 2004 | Tsv Reinbek | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rikke Bruun-Petersen | 2005 | Tommerup Svømme Klub | 36.79 | ||||||
2 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 38.67 | ||||||
3 | Agnete Habermann | 2005 | Odense Svømme Klub | 38.77 | ||||||
4 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 39.29 | ||||||
5 | Anna Ryet | 2005 | Ringe Svømme Klub | 39.68 | ||||||
6 | Nele Monse | 2005 | Waspo Nordhorn | 41.45 | ||||||
7 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | 46.23 | ||||||
8 | Alyssa Cao | 2005 | Frem Odense | 47.58 | ||||||
9 | Sarah Johansen | 2005 | Tommerup Svømme Klub | 55.99 | ||||||
10 | Pia Offermann | 2005 | Tvg Drochtersen | 56.38 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Johansen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 41.84 | ||||||
2 | Louise Horne Levin | 2006 | Ringe Svømme Klub | 48.28 | ||||||
3 | Bennedikte Kaae | 2006 | Frem Odense | 49.42 | ||||||
4 | Karoline Rasmussen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 49.44 | ||||||
5 | Frederikke M. Christensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 49.62 | ||||||
6 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 54.01 | ||||||
7 | Lærke D Huusfeldt | 2006 | Svendborg Svømme Klub | 54.59 | ||||||
8 | Alma Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | 55.10 | ||||||
9 | Josefine Brandt Andersen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 57.62 | ||||||
10 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:04.77 | ||||||
11 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:05.07 | ||||||
- | Ida Rasmussen | 2006 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Anna Eilby Heldt | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | Ringe Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Bruun-Petersen | 2007 | Tommerup Svømme Klub | 47.92 | ||||||
2 | Liv Skaastrup | 2007 | Ringe Svømme Klub | 56.65 | ||||||
3 | Ella Hedegaard Rasmussen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 1:08.04 | Deltager ikke i finalen | |||||
4 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 1:14.92 | ||||||
5 | Victoria Brøndum | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 1:17.62 | ||||||
6 | Vibe Holmer | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 1:17.89 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 22 november 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 08:07 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2015 | Udskriftsdato | 21 november 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 21:17 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 november 2015 |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 654 | 26.77 | ||||||
Berns Swim Team | 26.82 | |||||||||
2 | Clara Schade Cantby | 2000 | 610 | 27.39 | ||||||
Berns Swim Team | 27.59 | |||||||||
3 | Clara Schiphorst | 1999 | 579 | 27.87 | ||||||
Waspo Nordhorn | 27.37 | |||||||||
4 | Thea Lund Petersen | 1998 | 562 | 28.16 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 32.00 | |||||||||
5 | Marloes Ekkelboom | 1997 | 543 | 28.48 | ||||||
Waspo Nordhorn | 27.81 | |||||||||
6 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 532 | 28.68 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 27.88 | |||||||||
7 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 521 | 28.88 | ||||||
Berns Swim Team | 27.96 | |||||||||
8 | Stine Knudsen | 1999 | 516 | 28.96 | ||||||
Berns Swim Team | 27.98 | |||||||||
9 | Anna Hertzog | 1999 | 515 | 28.98 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 28.85 | |||||||||
10 | Amalie Pedersen | 2000 | 491 | 29.44 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 29.13 | |||||||||
11 | Alina Bohlen | 2001 | 474 | 29.80 | ||||||
Waspo Nordhorn | 30.03 | |||||||||
12 | Caroline Larsen | 2001 | 473 | 29.81 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.36 | |||||||||
13 | My Phuong Bui | 2003 | 471 | 29.86 | ||||||
O.S.L.F. | 30.76 | |||||||||
14 | Alberte Korsgaard | 2001 | 470 | 29.87 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.44 | |||||||||
15 | Freja Nicholas | 2000 | 468 | 29.93 | ||||||
Frem Odense | 29.47 | |||||||||
16 | Ellen-Sofie Frydenlund | 2000 | 457 | 30.16 | ||||||
Berns Swim Team | 31.46 | |||||||||
17 | Sofia Otto | 2000 | 457 | 30.17 | ||||||
Tsv Reinbek | 30.75 | |||||||||
18 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | 453 | 30.25 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 29.96 | |||||||||
19 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | 442 | 30.50 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 32.26 | |||||||||
20 | Victoria Bang | 2001 | 437 | 30.61 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 31.16 | |||||||||
21 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 432 | 30.74 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 31.38 | |||||||||
21 | Caroline Broholm | 2003 | 432 | 30.74 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 31.42 | |||||||||
23 | Alma Burgaard | 2003 | 419 | 31.04 | ||||||
Odense Svømme Klub | 32.09 | |||||||||
24 | Caroline Mogensen | 2002 | 413 | 31.19 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 31.58 | |||||||||
25 | Katarina Holse | 2002 | 409 | 31.30 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 30.76 | |||||||||
26 | Anna Portheine | 2002 | 401 | 31.49 | ||||||
Waspo Nordhorn | 32.61 | |||||||||
27 | Christine Krogh | 2003 | 389 | 31.82 | ||||||
O.S.L.F. | 31.80 | |||||||||
28 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 371 | 32.33 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 34.54 | |||||||||
29 | Maja Brinkmann | 2002 | 367 | 32.45 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 32.37 | |||||||||
30 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | 362 | 32.60 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 33.54 | |||||||||
31 | Aurelia Pedersen | 2004 | 332 | 33.55 | ||||||
Odense Svømme Klub | 33.99 | |||||||||
32 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 298 | 34.77 | ||||||
O.S.L.F. | 34.22 | |||||||||
33 | Nele Golomb | 2004 | 291 | 35.06 | ||||||
Tsv Reinbek | 36.62 | |||||||||
34 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 288 | 35.19 | ||||||
Frem Odense | 40.39 | |||||||||
35 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 283 | 35.36 | ||||||
Odense Svømme Klub | 35.38 | |||||||||
36 | Ida Juul Grønning | 2004 | 280 | 35.50 | ||||||
Odense Svømme Klub | 36.62 | |||||||||
37 | Agnete Habermann | 2005 | 261 | 36.35 | ||||||
Odense Svømme Klub | 44.88 | |||||||||
38 | Nikoline Kaae | 2005 | 247 | 37.03 | ||||||
Frem Odense | 42.39 | |||||||||
39 | Anna Rønn | 2005 | 222 | 38.37 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 43.14 | |||||||||
40 | Rikke Bruun-Petersen | 2005 | 213 | 38.88 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 45.39 | |||||||||
41 | Anna Ryet | 2005 | 209 | 39.15 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 44.56 | |||||||||
42 | Nele Monse | 2005 | 195 | 40.02 | ||||||
Waspo Nordhorn | 44.19 | |||||||||
43 | Freja Johansen | 2006 | 168 | 42.06 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 43.20 | |||||||||
44 | Louise Horne Levin | 2006 | 124 | 46.49 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 48.60 | |||||||||
45 | Karoline Rasmussen | 2006 | 113 | 48.04 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 50.07 | |||||||||
46 | Frederikke M. Christensen | 2006 | 98 | 50.31 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
47 | Anna Bruun-Petersen | 2007 | 82 | 53.42 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
48 | Bennedikte Kaae | 2006 | 82 | 53.45 | ||||||
Frem Odense | 56.22 | |||||||||
49 | Liv Skaastrup | 2007 | 68 | 56.82 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 56.07 | |||||||||
50 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 36 | 1:09.95 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:19.84 | |||||||||
51 | Victoria Brøndum | 2007 | 30 | 1:14.32 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
52 | Vibe Holmer | 2007 | 27 | 1:17.42 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:03.71 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 21 november 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 21:17 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2015 | Udskriftsdato | 21 november 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:52 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 november 2015 |
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 24.41 | ||||||
2 | Maximilian Krull | 1997 | Tsv Reinbek | 24.69 | ||||||
3 | Mads Christensen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 24.90 | ||||||
4 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | Berns Swim Team | 25.42 | ||||||
5 | Malte Wulf | 1995 | Tsv Reinbek | 25.62 | ||||||
6 | Adrian Bejan | 1996 | Waspo Nordhorn | 25.64 | ||||||
7 | Jakob Knoblauch | 1999 | Berns Swim Team | 25.85 | ||||||
8 | Sebastian Fisher | 1996 | Tsv Reinbek | 25.96 | ||||||
9 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 26.24 | ||||||
10 | Reyk Rüger | 1994 | Waspo Nordhorn | 26.46 | ||||||
11 | Oliver Chodkiewicz | 1996 | Frem Odense | 26.49 | ||||||
12 | Niklas Egbers | 1992 | Waspo Nordhorn | 26.59 | ||||||
13 | Peter Knoblauch | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 26.66 | ||||||
14 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 26.74 | ||||||
15 | Jannik S. Vilhelmsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 26.84 | ||||||
16 | Oliver Phil Langsted | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 26.98 | ||||||
17 | Sören Ekkelboom | 1999 | Waspo Nordhorn | 27.29 | ||||||
18 | Jonathan Klinkhardt | 1995 | Tsv Reinbek | 27.36 | ||||||
19 | Lukas Portheine | 1998 | Waspo Nordhorn | 27.55 | ||||||
20 | Leon Müller | 1998 | Waspo Nordhorn | 27.78 | ||||||
21 | Marvin Beckemper | 1998 | Waspo Nordhorn | 28.25 | ||||||
22 | Hendrik Hiestermann | 1995 | Tsv Reinbek | 28.29 | ||||||
23 | Lasse Lundstrøm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 28.77 | ||||||
24 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 29.48 | ||||||
25 | Jan-Hendrik Veltmaat | 1998 | Waspo Nordhorn | 30.15 | ||||||
26 | Magnus Damkier | 1999 | O.S.L.F. | 30.19 | ||||||
27 | Nikolaj Fangel | 1999 | Berns Swim Team | 37.66 | ||||||
- | Jonas Kampp | 1999 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Milan Monse | 2000 | Waspo Nordhorn | 26.95 | ||||||
2 | Andreas Hougaard | 2000 | Berns Swim Team | 26.96 | ||||||
3 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 27.27 | ||||||
4 | Vincent-Noah von Lipinski | 2000 | Tsv Reinbek | 27.45 | ||||||
5 | Hennes Nordbeck | 2000 | Waspo Nordhorn | 27.67 | ||||||
6 | Jacob Rønn | 2000 | Ringe Svømme Klub | 29.45 | ||||||
6 | Tim Sandner | 2000 | Waspo Nordhorn | 29.45 | ||||||
8 | Christopher Plangemann | 2000 | Waspo Nordhorn | 29.92 | ||||||
9 | Rune Solgaard Larsen | 2000 | Berns Swim Team | 30.72 | ||||||
10 | Jon Veppler | 2000 | Berns Swim Team | 32.38 | ||||||
11 | Lars Wollschläger | 2000 | Waspo Nordhorn | 33.27 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Roman Bukowiecki | 2001 | Tsv Reinbek | 27.66 | ||||||
2 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 27.80 | ||||||
3 | Markus Simonsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 28.89 | ||||||
4 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 29.05 | ||||||
5 | Daniel Bak | 2001 | Ringe Svømme Klub | 29.15 | ||||||
6 | Tjark Lindh | 2001 | Tsv Reinbek | 30.05 | ||||||
7 | Sebastian K Nielsen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 32.78 | ||||||
8 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 33.74 | ||||||
9 | Lukas Bouwkamp | 2001 | Waspo Nordhorn | 35.73 | ||||||
10 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | O.S.L.F. | 36.96 | ||||||
11 | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 37.24 | ||||||
12 | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 39.52 | ||||||
13 | Toke Bube | 2001 | Tvg Drochtersen | 40.49 | ||||||
14 | Oliver Hannibal | 2001 | Odense Svømme Klub | 40.66 | ||||||
- | Jan Vogelsang | 2001 | Waspo Nordhorn | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 27.90 | ||||||
2 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 28.26 | ||||||
3 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 29.22 | ||||||
4 | Stefan Hansen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 29.96 | ||||||
5 | Sander Linde | 2002 | Ringe Svømme Klub | 31.74 | ||||||
6 | Hjalte Flader Skov | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 31.86 | ||||||
7 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 32.10 | ||||||
8 | Philip Mundt | 2002 | Waspo Nordhorn | 34.41 | ||||||
9 | Marek Staats | 2002 | Tvg Drochtersen | 39.75 | ||||||
10 | Marten Plangemann | 2002 | Waspo Nordhorn | 44.33 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Felix Morshuis | 2003 | Waspo Nordhorn | 30.62 | ||||||
2 | Victor Nygaard | 2003 | O.S.L.F. | 30.95 | ||||||
3 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 31.14 | ||||||
4 | Alfred Feldskov | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 31.47 | ||||||
5 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | O.S.L.F. | 32.63 | ||||||
6 | Gustav Svendstrup | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 46.09 | ||||||
7 | Kristoffer Hægg | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 46.92 | ||||||
- | Lucas Thomhav | 2003 | Tommerup Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | Odense Svømme Klub | 30.37 | ||||||
2 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 31.85 | ||||||
3 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | O.S.L.F. | 36.21 | ||||||
4 | Lauritz Mogensen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 36.81 | ||||||
5 | Anton T Juncker | 2004 | Odense Svømme Klub | 37.88 | ||||||
6 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 40.77 | ||||||
7 | Gustav Jørgensen | 2004 | Tommerup Svømme Klub | 41.23 | ||||||
8 | Christopher Nyby Killerup | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 42.38 | ||||||
9 | Sebastian Graff | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 42.72 | ||||||
10 | Mark Kronbæk Nancke | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 43.87 | ||||||
11 | Ruben Riisom-Lytken | 2004 | Frem Odense | 44.70 | ||||||
12 | Piotr Stadnicki | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 45.77 | ||||||
13 | Hannes Willers | 2004 | Tvg Drochtersen | 49.33 | ||||||
14 | Magnus Jepsen | 2004 | Tommerup Svømme Klub | 52.50 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 36.07 | ||||||
2 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 36.56 | ||||||
3 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | Frem Odense | 37.13 | ||||||
4 | Meng-Joon Koh | 2005 | Frem Odense | 41.69 | ||||||
5 | Kasper Duch | 2005 | Frem Odense | 42.15 | ||||||
6 | Lukas Hinsch | 2005 | Tvg Drochtersen | 42.79 | ||||||
7 | Asger Østergaard | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 43.18 | ||||||
8 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 45.35 | ||||||
9 | Theodor Thuelund | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 47.07 | ||||||
10 | Christoffer Rose Skaastru | 2005 | Ringe Svømme Klub | 52.27 | ||||||
11 | Tobias Hansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 54.74 | ||||||
- | Alexander Okkerholm | 2005 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ludvig Kajhøj Sørensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oskar Mühring | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 44.61 | ||||||
2 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 45.58 | ||||||
3 | Marten Portheine | 2006 | Waspo Nordhorn | 47.54 | ||||||
4 | Asmus Holm | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 53.80 | ||||||
5 | Fred Punatat Champhimai | 2006 | Ringe Svømme Klub | 58.96 | ||||||
6 | Julius Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | 1:01.70 | ||||||
- | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 42.43 | ||||||
2 | Lasse Simonsen | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 1:02.91 | ||||||
3 | Adrian Vaarning | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 1:07.48 | ||||||
- | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 21 november 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:52 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2015 | Udskriftsdato | 21 november 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 21:17 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 november 2015 |
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Maximilian Krull | 1997 | 553 | 24.68 | ||||||
Tsv Reinbek | 24.56 | |||||||||
2 | Oliver Broholm | 1999 | 544 | 24.81 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 24.50 | |||||||||
3 | Mads Christensen | 1994 | 538 | 24.91 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 25.25 | |||||||||
4 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 517 | 25.24 | ||||||
Berns Swim Team | 25.18 | |||||||||
5 | Malte Wulf | 1995 | 511 | 25.34 | ||||||
Tsv Reinbek | 24.74 | |||||||||
6 | Adrian Bejan | 1996 | 503 | 25.47 | ||||||
Waspo Nordhorn | 24.82 | |||||||||
7 | Andreas Hougaard | 2000 | 450 | 26.43 | ||||||
Berns Swim Team | 25.98 | |||||||||
8 | Milan Monse | 2000 | 430 | 26.83 | ||||||
Waspo Nordhorn | 26.68 | |||||||||
9 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 430 | 26.84 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 27.04 | |||||||||
10 | Vincent-Noah von Lipinski | 2000 | 423 | 26.98 | ||||||
Tsv Reinbek | 27.03 | |||||||||
11 | Hennes Nordbeck | 2000 | 409 | 27.29 | ||||||
Waspo Nordhorn | 27.32 | |||||||||
12 | Roman Bukowiecki | 2001 | 406 | 27.35 | ||||||
Tsv Reinbek | 27.91 | |||||||||
13 | Jakob Tietgen | 2002 | 395 | 27.59 | ||||||
Frem Odense | 27.26 | |||||||||
14 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 395 | 27.60 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 28.20 | |||||||||
15 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | 390 | 27.73 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 27.19 | |||||||||
16 | William Vig Stærmose | 2002 | 371 | 28.19 | ||||||
Frem Odense | 28.65 | |||||||||
17 | Markus Simonsen | 2001 | 361 | 28.45 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.37 | |||||||||
18 | Daniel Bak | 2001 | 352 | 28.67 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 31.48 | |||||||||
19 | Tim Sandner | 2000 | 349 | 28.76 | ||||||
Waspo Nordhorn | 28.76 | |||||||||
20 | Victor Christensen | 2001 | 330 | 29.29 | ||||||
Frem Odense | 30.53 | |||||||||
21 | Tjark Lindh | 2001 | 316 | 29.74 | ||||||
Tsv Reinbek | 31.50 | |||||||||
22 | Stefan Hansen | 2002 | 310 | 29.91 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 31.21 | |||||||||
23 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 310 | 29.93 | ||||||
Odense Svømme Klub | 31.78 | |||||||||
24 | Felix Morshuis | 2003 | 308 | 29.97 | ||||||
Waspo Nordhorn | 33.33 | |||||||||
25 | Victor Nygaard | 2003 | 296 | 30.39 | ||||||
O.S.L.F. | 31.01 | |||||||||
26 | Alfred Feldskov | 2003 | 284 | 30.82 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 32.64 | |||||||||
27 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 278 | 31.01 | ||||||
Odense Svømme Klub | 32.52 | |||||||||
28 | Christian Landtved | 2004 | 277 | 31.05 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 33.06 | |||||||||
29 | Hjalte Flader Skov | 2002 | 268 | 31.39 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 32.82 | |||||||||
30 | Sander Linde | 2002 | 258 | 31.80 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 32.30 | |||||||||
31 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 241 | 32.54 | ||||||
O.S.L.F. | 33.03 | |||||||||
32 | Luca Hertzog | 2005 | 179 | 35.89 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 37.73 | |||||||||
33 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 172 | 36.43 | ||||||
O.S.L.F. | 38.34 | |||||||||
34 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 166 | 36.81 | ||||||
Frem Odense | 43.75 | |||||||||
35 | Anton T Juncker | 2004 | 164 | 37.00 | ||||||
Odense Svømme Klub | 37.62 | |||||||||
36 | Lauritz Mogensen | 2004 | 161 | 37.21 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 41.77 | |||||||||
37 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 156 | 37.60 | ||||||
Frem Odense | 37.47 | |||||||||
38 | Lukas Hinsch | 2005 | 132 | 39.74 | ||||||
Tvg Drochtersen | 43.06 | |||||||||
39 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 126 | 40.39 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 44.24 | |||||||||
40 | Meng-Joon Koh | 2005 | 124 | 40.55 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
41 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 117 | 41.39 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 51.08 | |||||||||
42 | Gustav Svendstrup | 2003 | 106 | 42.75 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 52.05 | |||||||||
43 | Kasper Duch | 2005 | 105 | 42.89 | ||||||
Frem Odense | 47.71 | |||||||||
44 | Frederik Nielsen | 2006 | 99 | 43.68 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 48.07 | |||||||||
45 | Oskar Mühring | 2006 | 88 | 45.45 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 52.26 | |||||||||
46 | Marten Portheine | 2006 | 74 | 48.20 | ||||||
Waspo Nordhorn | 55.13 | |||||||||
47 | Julius Schier | 2006 | 50 | 54.81 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 56.32 | |||||||||
48 | Lasse Simonsen | 2007 | 33 | 1:02.65 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
49 | Adrian Vaarning | 2007 | 16 | 1:20.18 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Asmus Holm | 2006 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Fred Punatat Champhimai | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:05.88 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 21 november 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 21:17 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2015 | Udskriftsdato | 21 november 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:06 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 november 2015 |
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marloes Ekkelboom | 1997 | Waspo Nordhorn | 32.60 | 1:09.52 | |||||
2 | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 34.23 | 1:13.00 | |||||
3 | Friderike Schiphorst | 1996 | Waspo Nordhorn | 33.62 | 1:13.21 | |||||
4 | Tina Röttgers | 1994 | Waspo Nordhorn | 35.98 | 1:16.94 | |||||
5 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 35.85 | 1:17.42 | |||||
6 | Clara Schiphorst | 1999 | Waspo Nordhorn | 35.87 | 1:20.17 | |||||
7 | Catharina Mundt | 1997 | Waspo Nordhorn | 36.54 | 1:21.31 | |||||
8 | Marina Burghard | 1998 | Waspo Nordhorn | 38.58 | 1:23.38 | |||||
9 | Emma Juul | 1999 | Odense Svømme Klub | 38.11 | 1:25.20 | |||||
10 | Birte Mundt | 1998 | Waspo Nordhorn | 38.44 | 1:27.58 | |||||
11 | Julie Nellemose Nielsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 39.97 | 1:29.34 | |||||
12 | Maren Deters | 1999 | Waspo Nordhorn | 47.31 | 1:43.30 | |||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Clara Schade Cantby | 2000 | Berns Swim Team | 30.94 | 1:07.83 | |||||
2 | Sofia Otto | 2000 | Tsv Reinbek | 34.47 | 1:15.90 | |||||
3 | Nina Lærke Mortensen | 2000 | Berns Swim Team | 35.15 | 1:17.36 | |||||
4 | Sarah Krogh Scott | 2000 | Berns Swim Team | 36.00 | 1:21.34 | |||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alberte Korsgaard | 2001 | Ringe Svømme Klub | 33.96 | 1:11.92 | |||||
2 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 34.30 | 1:14.49 | |||||
3 | Alina Bohlen | 2001 | Waspo Nordhorn | 36.20 | 1:24.02 | |||||
4 | Signe Juul Grønning | 2001 | Odense Svømme Klub | 38.43 | 1:26.59 | |||||
5 | Katharina Alsmeier | 2001 | Waspo Nordhorn | 41.80 | 1:33.34 | |||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 35.29 | 1:16.38 | |||||
2 | Caroline Mogensen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 36.02 | 1:19.62 | |||||
3 | Katrine B. Hansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 37.05 | 1:21.08 | |||||
4 | Anna Portheine | 2002 | Waspo Nordhorn | 37.58 | 1:26.75 | |||||
5 | Maja Brinkmann | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 39.84 | 1:30.07 | |||||
6 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 41.40 | 1:30.62 | |||||
7 | Fenna Popp | 2002 | Waspo Nordhorn | 40.59 | 1:33.75 | |||||
8 | Amalie Ringkvist | 2002 | Odense Svømme Klub | 41.52 | 1:36.85 | |||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | My Phuong Bui | 2003 | O.S.L.F. | 34.96 | 1:16.57 | |||||
2 | Alma Burgaard | 2003 | Odense Svømme Klub | 35.52 | 1:18.33 | |||||
3 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 42.79 | 1:34.53 | |||||
4 | Nikoline Andersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 45.21 | 1:36.89 | |||||
- | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | DSQ | Ej samt berør 25m | |||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | 42.50 | 1:35.05 | |||||
2 | Nele Golomb | 2004 | Tsv Reinbek | 40.55 | 1:38.12 | |||||
3 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 45.66 | 1:40.37 | |||||
4 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 44.07 | 1:41.12 | |||||
5 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | Odense Svømme Klub | 49.25 | 1:45.50 | |||||
6 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | Frem Odense | 47.13 | 1:46.67 | |||||
7 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 50.45 | 1:55.69 | |||||
8 | Julie Nguyen | 2004 | Frem Odense | 54.90 | 1:59.10 | |||||
9 | Marinella Christiansen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 56.42 | 2:12.54 | |||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 47.41 | 1:44.18 | |||||
2 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 55.66 | 2:06.94 | |||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Johansen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 55.81 | 2:01.84 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 21 november 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:06 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2015 | Udskriftsdato | 21 november 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:21 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 november 2015 |
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malte Wulf | 1995 | Tsv Reinbek | 27.98 | 59.89 | |||||
2 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 28.34 | 1:00.41 | |||||
3 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 30.45 | 1:03.47 | |||||
4 | Magnus Vinjebo | 1999 | Berns Swim Team | 30.21 | 1:04.35 | |||||
5 | Oliver Phil Langsted | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 30.02 | 1:04.61 | |||||
6 | Adrian Bejan | 1996 | Waspo Nordhorn | 29.63 | 1:04.93 | |||||
7 | Reyk Rüger | 1994 | Waspo Nordhorn | 32.47 | 1:07.56 | |||||
8 | Lukas Portheine | 1998 | Waspo Nordhorn | 31.73 | 1:08.81 | |||||
9 | Sören Ekkelboom | 1999 | Waspo Nordhorn | 32.83 | 1:11.68 | |||||
10 | Marvin Beckemper | 1998 | Waspo Nordhorn | 33.97 | 1:14.19 | |||||
11 | Jonathan Bos | 1998 | Berns Swim Team | 35.02 | 1:14.58 | |||||
12 | Maximilian Krull | 1997 | Tsv Reinbek | 33.31 | 1:15.41 | |||||
13 | Magnus Damkier | 1999 | O.S.L.F. | 33.84 | 1:16.65 | |||||
14 | Jan-Hendrik Veltmaat | 1998 | Waspo Nordhorn | 35.30 | 1:19.41 | |||||
15 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 37.31 | 1:25.84 | |||||
- | Jonas Kampp | 1999 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Milan Monse | 2000 | Waspo Nordhorn | 31.22 | 1:06.68 | |||||
2 | Hennes Nordbeck | 2000 | Waspo Nordhorn | 31.98 | 1:10.24 | |||||
3 | Vincent-Noah von Lipinski | 2000 | Tsv Reinbek | 32.14 | 1:13.07 | |||||
4 | Rune Solgaard Larsen | 2000 | Berns Swim Team | 34.54 | 1:15.50 | |||||
5 | Christopher Plangemann | 2000 | Waspo Nordhorn | 37.85 | 1:23.09 | |||||
6 | Tim Sandner | 2000 | Waspo Nordhorn | 39.30 | 1:29.60 | |||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Roman Bukowiecki | 2001 | Tsv Reinbek | 34.08 | 1:15.44 | |||||
2 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 39.01 | 1:26.04 | |||||
3 | Sebastian K Nielsen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 38.95 | 1:30.19 | |||||
4 | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 47.81 | 1:47.28 | |||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 32.87 | 1:11.57 | |||||
2 | Stefan Hansen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 36.61 | 1:19.61 | |||||
3 | Hjalte Flader Skov | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 40.45 | 1:29.64 | |||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | O.S.L.F. | 40.70 | 1:29.79 | |||||
2 | Felix Morshuis | 2003 | Waspo Nordhorn | 43.34 | 1:34.06 | |||||
3 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 44.84 | 1:41.75 | |||||
4 | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | 46.02 | 1:42.13 | |||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 35.61 | 1:19.80 | |||||
2 | Mads Juul Henriksen | 2004 | Odense Svømme Klub | 38.03 | 1:21.75 | |||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | Frem Odense | 53.76 | 1:57.84 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 21 november 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:21 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | RSK International 2015 | Udskriftsdato | 21 november 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 21:47 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 november 2015 |
Løb 13, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Berns Swim Team 1 | 0 | Berns Swim Team | 2:00.54 | ||||||
Stine Knudsen | 1999 | 30.73 | 30.73 | |||||||
Astrid Ovesen | 1999 | 34.28 | 1:05.01 | |||||||
Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | 28.53 | 1:33.54 | |||||||
Lærke Toft Ruby | 1999 | 27.00 | 2:00.54 | |||||||
2 | Berns Swim Team 2 | 0 | Berns Swim Team | 2:06.44 | ||||||
Mette Bruun-Petersen | 2001 | 33.05 | 33.05 | |||||||
Anna Emilie Hansen | 1999 | 34.53 | 1:07.58 | |||||||
Clara Schade Cantby | 2000 | 29.12 | 1:36.70 | |||||||
Ellen-Sofie Frydenlund | 2000 | 29.74 | 2:06.44 | |||||||
3 | Waspo Nordhorn 1 | 0 | Waspo Nordhorn | 2:09.67 | ||||||
Alina Bohlen | 2001 | 34.04 | 34.04 | |||||||
Tina Röttgers | 1994 | 37.19 | 1:11.23 | |||||||
Marloes Ekkelboom | 1997 | 31.35 | 1:42.58 | |||||||
Clara Schiphorst | 1999 | 27.09 | 2:09.67 | |||||||
4 | Rsk Piger | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:11.33 | ||||||
Nicoline Ahrentsen | 2000 | 33.70 | 33.70 | |||||||
Amalie Pedersen | 2000 | 37.87 | 1:11.57 | |||||||
Stine Madsen | 1999 | 31.63 | 1:43.20 | |||||||
Anna Hertzog | 1999 | 28.13 | 2:11.33 | |||||||
5 | Rsk Piger 1 | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:14.70 | ||||||
Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 35.50 | 35.50 | |||||||
Caroline Larsen | 2001 | 37.93 | 1:13.43 | |||||||
Alberte Korsgaard | 2001 | 31.38 | 1:44.81 | |||||||
Louise Høyer-Nissen | 2001 | 29.89 | 2:14.70 | |||||||
6 | Frem Damer 1 | 0 | Frem Odense | 2:17.92 | ||||||
Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 37.71 | 37.71 | |||||||
Freja Nicholas | 2000 | 36.09 | 1:13.80 | |||||||
Emma Lykke Kallesøe | 1999 | 34.67 | 1:48.47 | |||||||
Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | 29.45 | 2:17.92 | |||||||
7 | Rsk K+ | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:21.19 | ||||||
Julie Nellemose Nielsen | 1999 | 37.59 | 37.59 | |||||||
Maria Mortensen | 1999 | 38.93 | 1:16.52 | |||||||
Cecilie Ahrentsen | 1998 | 35.47 | 1:51.99 | |||||||
Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | 29.20 | 2:21.19 | |||||||
8 | Sto Piger 1 | 0 | Swim Team Odense | 2:23.98 | ||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 38.65 | 38.65 | |||||||
Christine Krogh | 2003 | 41.12 | 1:19.77 | |||||||
Alma Burgaard | 2003 | 34.40 | 1:54.17 | |||||||
My Phuong Bui | 2003 | 29.81 | 2:23.98 | |||||||
9 | Bsk A-Team | 0 | Brædstrup Svømmeklub | 2:24.24 | ||||||
Sofie Trekær Klausen | 2003 | 37.35 | 37.35 | |||||||
Julia Harpøth | 2002 | 40.43 | 1:17.78 | |||||||
Trine G. Sørensen | 1997 | 34.11 | 1:51.89 | |||||||
Maja Brinkmann | 2002 | 32.35 | 2:24.24 | |||||||
10 | Narnias Gedepiger | 0 | Svendborg Svømme Klub | 2:33.17 | ||||||
Anne Sofie Thrane | 2000 | 36.39 | 36.39 | |||||||
Emilie Madsen | 2000 | 39.99 | 1:16.38 | |||||||
Ghita Ross Rasmussen | 2003 | 41.78 | 1:58.16 | |||||||
Liva Busk | 2003 | 35.01 | 2:33.17 | |||||||
11 | Frem Piger 2 | 0 | Frem Odense | 2:38.43 | ||||||
Mai Jørgensen | 2003 | 42.10 | 42.10 | |||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 39.98 | 1:22.08 | |||||||
Jenny Cao | 2003 | 42.28 | 2:04.36 | |||||||
Vivi Nguyen | 2001 | 34.07 | 2:38.43 | |||||||
12 | Sto Piger 2 | 0 | Swim Team Odense | 2:46.40 | ||||||
Kaya Yang Eisensee | 2004 | 40.42 | 40.42 | |||||||
Agnete Habermann | 2005 | 49.19 | 1:29.61 | |||||||
Ida Juul Grønning | 2004 | 40.87 | 2:10.48 | |||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 35.92 | 2:46.40 | |||||||
- | Antons Abekatter | 0 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | sv.på mave.25m | |||||
- | Heksene Fra Bloksbjerg | 0 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | sv.på ryg 175m | |||||
Caroline Worrell | 2001 | 37.25 | 37.25 | |||||||
Anna Bredal Storgaard | 2002 | 38.35 | 1:15.60 | |||||||
Katarina Holse | 2002 | 32.80 | 1:48.40 | |||||||
- | Tommerup Piger | 0 | Tommerup Svømme Klub | DSQ | forkert stilart | |||||
Sofie Hummel | 2002 | 47.54 | 47.54 | |||||||
- | Tommerup Tøser | 0 | Tommerup Svømme Klub | DSQ | forkert stilart | |||||
Isabella Johansen | 2002 | 44.70 | 44.70 | |||||||
- | Tosse Thea | 0 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | sv. på mave.25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 21 november 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 21:47 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | RSK International 2015 | Udskriftsdato | 21 november 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 22:02 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 november 2015 |
Løb 14, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tsv Reinbek | 0 | Tsv Reinbek | 1:53.01 | ||||||
Sebastian Fisher | 1996 | 29.35 | 29.35 | |||||||
Jonathan Klinkhardt | 1995 | 32.83 | 1:02.18 | |||||||
Malte Wulf | 1995 | 26.90 | 1:29.08 | |||||||
Maximilian Krull | 1997 | 23.93 | 1:53.01 | |||||||
2 | Waspo Nordhorn 1 | 0 | Waspo Nordhorn | 1:55.66 | ||||||
Milan Monse | 2000 | 31.08 | 31.08 | |||||||
Adrian Bejan | 1996 | 30.87 | 1:01.95 | |||||||
Reyk Rüger | 1994 | 27.88 | 1:29.83 | |||||||
Niklas Egbers | 1992 | 25.83 | 1:55.66 | |||||||
3 | Rsk Drenge | 0 | Ringe Svømme Klub | 1:59.41 | ||||||
Kristoffer Desmareth | 2000 | 30.06 | 30.06 | |||||||
Lasse Lundstrøm | 1999 | 36.58 | 1:06.64 | |||||||
Frederik H Thomsen | 1997 | 28.49 | 1:35.13 | |||||||
Oliver Broholm | 1999 | 24.28 | 1:59.41 | |||||||
4 | Berns Swim Team 2 | 0 | Berns Swim Team | 2:00.37 | ||||||
Jakob Knoblauch | 1999 | 29.94 | 29.94 | |||||||
Martin Holst | 2000 | 33.46 | 1:03.40 | |||||||
Magnus Vinjebo | 1999 | 28.23 | 1:31.63 | |||||||
Rune Solgaard Larsen | 2000 | 28.74 | 2:00.37 | |||||||
5 | Rsk Drenge 1 | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:14.30 | ||||||
Sander Linde | 2002 | 38.96 | 38.96 | |||||||
Markus Simonsen | 2001 | 35.90 | 1:14.86 | |||||||
Daniel Bak | 2001 | 31.17 | 1:46.03 | |||||||
Jonas Vilhelmsen | 2001 | 28.27 | 2:14.30 | |||||||
6 | Drenge I Larmer Holdet | 0 | Svendborg Svømme Klub | 2:17.79 | ||||||
Hjalte Flader Skov | 2002 | 37.52 | 37.52 | |||||||
Anders Bredal Storgaard | 2002 | 35.93 | 1:13.45 | |||||||
Stefan Hansen | 2002 | 33.30 | 1:46.75 | |||||||
Alfred Feldskov | 2003 | 31.04 | 2:17.79 | |||||||
7 | Sto Drenge 1 | 0 | Swim Team Odense | 2:18.86 | ||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 34.76 | 34.76 | |||||||
Victor Nygaard | 2003 | 38.00 | 1:12.76 | |||||||
Mads Juul Henriksen | 2004 | 34.37 | 1:47.13 | |||||||
Mathias Munch Pedersen | 2003 | 31.73 | 2:18.86 | |||||||
8 | Frem Herre | 0 | Frem Odense | 2:19.05 | ||||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 34.77 | 34.77 | |||||||
Victor Christensen | 2001 | 42.47 | 1:17.24 | |||||||
Jakob Tietgen | 2002 | 32.45 | 1:49.69 | |||||||
William Vig Stærmose | 2002 | 29.36 | 2:19.05 | |||||||
9 | Frem Drenge | 0 | Frem Odense | 2:55.29 | ||||||
Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | 37.73 | 37.73 | |||||||
Christoffer Hald | 2003 | 51.77 | 1:29.50 | |||||||
Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 50.44 | 2:19.94 | |||||||
Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 35.35 | 2:55.29 | |||||||
10 | Bølle-Bobs Drenge Bande | 0 | Svendborg Svømme Klub | 3:37.48 | ||||||
Ludvig Kajhøj Sørensen | 2005 | 53.05 | 53.05 | |||||||
Gustav Svendstrup | 2003 | 53.61 | 1:46.66 | |||||||
Kristoffer Hægg | 2003 | 1:08.08 | 2:54.74 | |||||||
Asger Østergaard | 2005 | 42.74 | 3:37.48 | |||||||
11 | Tosse Thea | 0 | Nyborg Svømmeklub | 4:10.49 | ||||||
Tobias Hansen | 2005 | 2:05.21 | 2:05.21 | |||||||
Sebastian Graff | 2004 | 1:02.84 | 3:08.05 | |||||||
Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 1:02.44 | 4:10.49 | |||||||
Nikolaj Kobbernagel | 2007 | 4:10.49 | ||||||||
- | Antons Abekatter | 0 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | ej samt.ber.75m | |||||
Frederik Nielsen | 2006 | 52.58 | 52.58 | |||||||
- | Berns Swim Team 1 | 0 | Berns Swim Team | DSQ | tyvstart | |||||
Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 28.31 | 28.31 | |||||||
Andreas Hougaard | 2000 | 31.50 | 59.81 | |||||||
Kaare Fisker Larsen | 1998 | 27.42 | 1:27.23 | |||||||
- | Tommerup Drenge | 0 | Tommerup Svømme Klub | DSQ | forkert rækkefølge | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 21 november 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 22:02 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2015 | Udskriftsdato | 22 november 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 10:12 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 november 2015 |
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stine Knudsen | 1999 | Berns Swim Team | 30.04 | 1:01.63 | |||||
2 | Marloes Ekkelboom | 1997 | Waspo Nordhorn | 30.11 | 1:02.49 | |||||
3 | Astrid Ovesen | 1999 | Berns Swim Team | 30.23 | 1:02.69 | |||||
4 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Berns Swim Team | 31.25 | 1:04.17 | |||||
5 | Anna Hertzog | 1999 | Ringe Svømme Klub | 31.11 | 1:04.60 | |||||
6 | Clara Schiphorst | 1999 | Waspo Nordhorn | 1:04.62 | 1:04.62 | |||||
7 | Catharina Mundt | 1997 | Waspo Nordhorn | 31.34 | 1:05.29 | |||||
8 | Tina Röttgers | 1994 | Waspo Nordhorn | 32.11 | 1:06.50 | |||||
9 | Friderike Schiphorst | 1996 | Waspo Nordhorn | 31.93 | 1:07.08 | |||||
10 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 31.77 | 1:07.17 | |||||
11 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 32.66 | 1:07.43 | |||||
12 | Birte Mundt | 1998 | Waspo Nordhorn | 31.94 | 1:07.84 | |||||
13 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 33.63 | 1:08.54 | |||||
14 | Marina Burghard | 1998 | Waspo Nordhorn | 34.06 | 1:09.82 | |||||
15 | Emma Juul | 1999 | Odense Svømme Klub | 33.09 | 1:10.29 | |||||
16 | Freja Linde | 1999 | Ringe Svømme Klub | 34.40 | 1:10.31 | |||||
17 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 33.49 | 1:10.34 | |||||
18 | Maren Deters | 1999 | Waspo Nordhorn | 35.81 | 1:13.79 | |||||
19 | Sabrina Helper | 1998 | Waspo Nordhorn | 36.51 | 1:15.03 | |||||
20 | Jasmin Ruhrig | 1998 | Waspo Nordhorn | 1:16.09 | 1:16.09 | |||||
21 | Pia Harmsen | 1999 | Waspo Nordhorn | 36.77 | 1:16.34 | |||||
22 | Line M. C. Wind | 1999 | Berns Swim Team | 37.32 | 1:18.00 | |||||
23 | Kira Reineke | 1998 | Waspo Nordhorn | 37.46 | 1:18.48 | |||||
24 | Julie Pagh Pedersen | 1998 | Berns Swim Team | 40.75 | 1:26.72 | |||||
- | Frida Frydendal | 1999 | Berns Swim Team | DNS | ||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Pedersen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 31.00 | 1:04.14 | |||||
2 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 31.12 | 1:04.67 | |||||
3 | Anne Sofie Thrane | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 32.57 | 1:07.33 | |||||
4 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 31.91 | 1:07.37 | |||||
5 | Sofia Otto | 2000 | Tsv Reinbek | 32.26 | 1:07.52 | |||||
6 | Emilie Madsen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 32.48 | 1:08.30 | |||||
7 | Ellen-Sofie Frydenlund | 2000 | Berns Swim Team | 33.55 | 1:08.47 | |||||
8 | Sarah Krogh Scott | 2000 | Berns Swim Team | 33.29 | 1:10.10 | |||||
9 | Annalena Veltmaat | 2000 | Waspo Nordhorn | 34.58 | 1:14.08 | |||||
10 | Maria Kjærulf Depping | 2000 | Berns Swim Team | 1:14.12 | 1:14.12 | |||||
11 | Laura Gyldenkærne | 2000 | Ringe Svømme Klub | 35.21 | 1:14.79 | |||||
12 | Camilla Breum Christensen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 36.31 | 1:17.20 | |||||
- | Kristine Lander | 2000 | Berns Swim Team | DNS | ||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | Berns Swim Team | 30.31 | 1:02.89 | |||||
2 | Alina Bohlen | 2001 | Waspo Nordhorn | 31.94 | 1:06.82 | |||||
3 | Victoria Bang | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 32.35 | 1:07.22 | |||||
4 | Caroline Larsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 32.14 | 1:07.63 | |||||
5 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 1:07.83 | 1:07.83 | |||||
6 | Alberte Korsgaard | 2001 | Ringe Svømme Klub | 32.94 | 1:07.97 | |||||
7 | Katharina Alsmeier | 2001 | Waspo Nordhorn | 32.69 | 1:09.49 | |||||
8 | Ida Lerche | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 33.15 | 1:10.10 | |||||
9 | Signe Juul Grønning | 2001 | Odense Svømme Klub | 34.40 | 1:11.22 | |||||
10 | Hanna Duhn | 2001 | Waspo Nordhorn | 34.92 | 1:11.96 | |||||
11 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 34.70 | 1:12.69 | |||||
12 | Frederikke Honore | 2001 | O.S.L.F. | 33.66 | 1:14.21 | |||||
13 | Camille Hertzog | 2001 | Ringe Svømme Klub | 35.22 | 1:14.22 | |||||
14 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 37.50 | 1:19.66 | |||||
15 | Selina Fink | 2001 | Tsv Reinbek | 37.48 | 1:20.78 | |||||
16 | Melina Ruhrig | 2001 | Waspo Nordhorn | 39.63 | 1:22.29 | |||||
17 | Emilie Gaarsler Grønborg | 2001 | Frem Odense | 39.90 | 1:24.38 | |||||
18 | Marieke Haack | 2001 | Tvg Drochtersen | 1:27.14 | 1:27.14 | |||||
19 | Viktoria Magdalena Schwenke | 2001 | Tvg Drochtersen | 45.65 | 1:36.37 | |||||
- | Caroline Worrell | 2001 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Teresa Nguyen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Portheine | 2002 | Waspo Nordhorn | 32.77 | 1:08.71 | |||||
1 | Caroline Mogensen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 33.65 | 1:08.71 | |||||
3 | Katrine B. Hansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 33.51 | 1:10.03 | |||||
4 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 34.58 | 1:12.05 | |||||
5 | Maja Brinkmann | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 35.55 | 1:13.41 | |||||
6 | Amalie Ringkvist | 2002 | Odense Svømme Klub | 35.18 | 1:13.86 | |||||
7 | Trine Johansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 35.29 | 1:14.13 | |||||
8 | Kira Feußner | 2002 | Waspo Nordhorn | 37.83 | 1:17.50 | |||||
9 | Fenna Popp | 2002 | Waspo Nordhorn | 37.40 | 1:17.86 | |||||
10 | Lynn Harmsen | 2002 | Waspo Nordhorn | 38.71 | 1:22.09 | |||||
11 | Isabella Johansen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | 41.39 | 1:25.95 | |||||
12 | Klara Schier | 2002 | Ringe Svømme Klub | 42.18 | 1:29.93 | |||||
13 | Emma Christensen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | 44.54 | 1:33.17 | |||||
14 | Sofie Hummel | 2002 | Tommerup Svømme Klub | 45.73 | 1:39.45 | |||||
15 | Nadja Andersen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | 46.57 | 1:41.93 | |||||
16 | Mia Andersen | 2002 | O.S.L.F. | 47.67 | 1:42.78 | |||||
17 | Lina Ebeling | 2002 | Tvg Drochtersen | 49.50 | 1:44.38 | |||||
- | Camilla Pedersen | 2002 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | My Phuong Bui | 2003 | O.S.L.F. | 31.63 | 1:06.82 | |||||
2 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 33.42 | 1:09.42 | |||||
3 | Alma Burgaard | 2003 | Odense Svømme Klub | 33.46 | 1:10.54 | |||||
4 | Trine Bruun-Petersen | 2003 | Tommerup Svømme Klub | 35.87 | 1:14.07 | |||||
5 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 35.41 | 1:14.27 | |||||
6 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 35.99 | 1:14.31 | |||||
7 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 36.37 | 1:14.78 | |||||
8 | Liva Busk | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 36.14 | 1:14.89 | |||||
9 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 36.44 | 1:15.01 | |||||
10 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 35.84 | 1:15.08 | |||||
11 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 35.07 | 1:15.23 | |||||
12 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 36.57 | 1:15.39 | |||||
13 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 36.96 | 1:15.41 | |||||
14 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 37.16 | 1:17.05 | |||||
15 | Thea Inge Madsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:21.47 | 1:21.47 | |||||
16 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | O.S.L.F. | 38.72 | 1:21.58 | |||||
17 | Veronika Larsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 39.34 | 1:22.42 | |||||
18 | Amanda Siomone Witte | 2003 | Ringe Svømme Klub | 38.50 | 1:22.47 | |||||
19 | Emma Saby Hansen | 2003 | Frem Odense | 39.38 | 1:22.57 | |||||
20 | Klara Anna Mathisen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 39.73 | 1:23.18 | |||||
21 | Freja Tscherning Hald | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:26.49 | 1:26.49 | |||||
22 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 47.42 | 1:40.41 | |||||
- | Nanna Ballisager Hansen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nikoline Andersen | 2003 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 35.21 | 1:13.72 | |||||
2 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 36.20 | 1:16.65 | |||||
3 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | Odense Svømme Klub | 38.03 | 1:18.77 | |||||
4 | Karoline Elholm Juliussen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 39.62 | 1:21.00 | |||||
5 | Lea Lenz | 2004 | Tsv Reinbek | 37.80 | 1:21.27 | |||||
6 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | 38.62 | 1:22.33 | |||||
7 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 39.99 | 1:23.92 | |||||
8 | Joa-Ellin Meyer | 2004 | Tvg Drochtersen | 40.35 | 1:25.57 | |||||
9 | Sina Kamps | 2004 | Waspo Nordhorn | 40.37 | 1:25.67 | |||||
10 | Nele Golomb | 2004 | Tsv Reinbek | 39.78 | 1:25.86 | |||||
11 | Caroline R. Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 42.96 | 1:27.53 | |||||
12 | Jenni Nguyen | 2004 | Frem Odense | 41.43 | 1:28.29 | |||||
13 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:30.02 | 1:30.02 | |||||
14 | Laura Juul | 2004 | Odense Svømme Klub | 40.57 | 1:30.51 | |||||
15 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | Frem Odense | 42.10 | 1:32.30 | |||||
16 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 44.36 | 1:34.47 | |||||
17 | Celina Marie Reher | 2004 | Tvg Drochtersen | 44.03 | 1:36.08 | |||||
18 | Sina Duhn | 2004 | Waspo Nordhorn | 46.00 | 1:36.60 | |||||
19 | Melanie Thomahav | 2004 | Tommerup Svømme Klub | 46.33 | 1:44.93 | |||||
- | Freja Thorsted Sørensen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Johanna Mahnecke | 2004 | Tsv Reinbek | DNS | ||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Agnete Habermann | 2005 | Odense Svømme Klub | 39.58 | 1:24.15 | |||||
2 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 40.63 | 1:25.18 | |||||
3 | Rikke Bruun-Petersen | 2005 | Tommerup Svømme Klub | 1:27.17 | 1:27.17 | |||||
4 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 1:28.41 | 1:28.41 | |||||
5 | Nele Monse | 2005 | Waspo Nordhorn | 1:29.22 | 1:29.22 | |||||
6 | Anna Ryet | 2005 | Ringe Svømme Klub | 43.16 | 1:32.10 | |||||
7 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | 48.56 | 1:43.19 | |||||
8 | Alyssa Cao | 2005 | Frem Odense | 50.88 | 1:46.90 | |||||
9 | Pia Offermann | 2005 | Tvg Drochtersen | 1:00.14 | 2:07.50 | |||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Johansen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 44.39 | 1:33.57 | |||||
2 | Louise Horne Levin | 2006 | Ringe Svømme Klub | 53.05 | 1:52.25 | |||||
3 | Bennedikte Kaae | 2006 | Frem Odense | 58.27 | 1:58.84 | |||||
4 | Alma Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | 55.84 | 1:58.96 | |||||
5 | Frederikke M. Christensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 52.53 | 2:01.40 | |||||
6 | Lærke D Huusfeldt | 2006 | Svendborg Svømme Klub | 55.90 | 2:02.86 | |||||
7 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | Ringe Svømme Klub | 58.34 | 2:14.85 | |||||
8 | Ida Rasmussen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 1:03.63 | 2:22.75 | |||||
9 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:13.53 | 2:32.80 | |||||
10 | Anna Eilby Heldt | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:10.99 | 2:37.54 | |||||
11 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:04.24 | 2:37.60 | |||||
- | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 22 november 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:12 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2015 | Udskriftsdato | 22 november 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 10:37 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 november 2015 |
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malte Wulf | 1995 | Tsv Reinbek | 26.14 | 54.11 | |||||
2 | Maximilian Krull | 1997 | Tsv Reinbek | 26.38 | 54.81 | |||||
3 | Adrian Bejan | 1996 | Waspo Nordhorn | 26.62 | 55.23 | |||||
4 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | Berns Swim Team | 26.93 | 55.88 | |||||
5 | Sebastian Fischer | 1996 | Tsv Reinbek | 27.51 | 56.62 | |||||
6 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 28.12 | 57.11 | |||||
7 | Reyk Rüger | 1994 | Waspo Nordhorn | 27.45 | 57.61 | |||||
8 | Oliver Phil Langsted | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 28.23 | 58.17 | |||||
9 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | Berns Swim Team | 28.26 | 58.31 | |||||
10 | Jannik S. Vilhelmsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 28.06 | 58.86 | |||||
11 | Niklas Egbers | 1992 | Waspo Nordhorn | 28.11 | 59.53 | |||||
12 | Lukas Portheine | 1998 | Waspo Nordhorn | 28.96 | 1:00.03 | |||||
13 | Hendrik Hiestermann | 1995 | Tsv Reinbek | 28.76 | 1:00.09 | |||||
14 | Sören Ekkelboom | 1999 | Waspo Nordhorn | 28.80 | 1:00.10 | |||||
15 | Jonathan Klinkhardt | 1995 | Tsv Reinbek | 28.45 | 1:00.13 | |||||
16 | Jakob Knoblauch | 1999 | Berns Swim Team | 28.39 | 1:00.41 | |||||
17 | Leon Müller | 1998 | Waspo Nordhorn | 29.30 | 1:03.13 | |||||
18 | Jonathan Bos | 1998 | Berns Swim Team | 31.63 | 1:05.21 | |||||
19 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 31.47 | 1:07.03 | |||||
20 | Magnus Damkier | 1999 | O.S.L.F. | 32.04 | 1:07.27 | |||||
21 | Jan-Hendrik Veltmaat | 1998 | Waspo Nordhorn | 31.24 | 1:07.51 | |||||
22 | Jonas Kampp | 1999 | Ringe Svømme Klub | 39.76 | 1:27.77 | |||||
- | Nikolaj Fangel | 1999 | Berns Swim Team | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Hougaard | 2000 | Berns Swim Team | 27.81 | 58.53 | |||||
2 | Milan Monse | 2000 | Waspo Nordhorn | 28.24 | 58.81 | |||||
3 | Vincent-Noah von Lipinski | 2000 | Tsv Reinbek | 28.41 | 1:00.35 | |||||
4 | Hennes Nordbeck | 2000 | Waspo Nordhorn | 29.58 | 1:01.25 | |||||
5 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Berns Swim Team | 29.88 | 1:02.22 | |||||
6 | Jacob Rønn | 2000 | Ringe Svømme Klub | 30.12 | 1:03.56 | |||||
7 | Tim Sandner | 2000 | Waspo Nordhorn | 1:03.72 | 1:03.72 | |||||
8 | Christopher Plangemann | 2000 | Waspo Nordhorn | 30.23 | 1:04.04 | |||||
9 | Rune Solgaard Larsen | 2000 | Berns Swim Team | 31.16 | 1:04.93 | |||||
10 | Lars Wollschläger | 2000 | Waspo Nordhorn | 35.27 | 1:13.67 | |||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Roman Bukowiecki | 2001 | Tsv Reinbek | 29.18 | 1:00.57 | |||||
2 | Daniel Bak | 2001 | Ringe Svømme Klub | 30.23 | 1:02.83 | |||||
3 | Nicolai Andreassen | 2001 | Berns Swim Team | 30.61 | 1:03.25 | |||||
4 | Markus Simonsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 30.23 | 1:03.77 | |||||
5 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 30.06 | 1:04.29 | |||||
6 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 32.07 | 1:06.52 | |||||
7 | Tjark Lindh | 2001 | Tsv Reinbek | 32.58 | 1:07.99 | |||||
8 | Sebastian K Nielsen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 33.96 | 1:12.07 | |||||
9 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 35.33 | 1:13.48 | |||||
10 | Joakim Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 37.11 | 1:17.87 | |||||
11 | Lukas Bouwkamp | 2001 | Waspo Nordhorn | 37.94 | 1:18.93 | |||||
12 | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 38.63 | 1:22.55 | |||||
13 | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 40.90 | 1:25.76 | |||||
14 | Toke Bube | 2001 | Tvg Drochtersen | 41.91 | 1:33.14 | |||||
- | Jan Vogelsang | 2001 | Waspo Nordhorn | DNS | ||||||
- | Oliver Hannibal | 2001 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 30.72 | 1:02.95 | |||||
2 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 29.97 | 1:03.29 | |||||
3 | Stefan Hansen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 1:07.70 | 1:07.70 | |||||
4 | Sander Linde | 2002 | Ringe Svømme Klub | 32.72 | 1:08.11 | |||||
5 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 32.88 | 1:08.85 | |||||
6 | Hjalte Flader Skov | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 33.57 | 1:10.56 | |||||
7 | Philip Mundt | 2002 | Waspo Nordhorn | 36.62 | 1:16.04 | |||||
8 | Marek Staats | 2002 | Tvg Drochtersen | 1:31.53 | ||||||
9 | Marten Plangemann | 2002 | Waspo Nordhorn | 1:40.52 | ||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | O.S.L.F. | 32.03 | 1:07.19 | |||||
2 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 32.74 | 1:08.08 | |||||
3 | Alfred Feldskov | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 1:08.47 | 1:08.47 | |||||
4 | Felix Morshuis | 2003 | Waspo Nordhorn | 33.58 | 1:09.59 | |||||
5 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | O.S.L.F. | 33.52 | 1:10.74 | |||||
6 | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | 35.74 | 1:16.09 | |||||
7 | Kristoffer Hægg | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 48.19 | 1:47.54 | |||||
8 | Gustav Svendstrup | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 48.07 | 1:53.36 | |||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | Odense Svømme Klub | 33.32 | 1:07.59 | |||||
2 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 1:11.49 | 1:11.49 | |||||
3 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | O.S.L.F. | 37.59 | 1:21.04 | |||||
4 | Anton T Juncker | 2004 | Odense Svømme Klub | 39.84 | 1:24.08 | |||||
5 | Mark Kronbæk Nancke | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 22.76 | 1:27.28 | |||||
6 | Lauritz Mogensen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 41.66 | 1:28.47 | |||||
7 | Gustav Jørgensen | 2004 | Tommerup Svømme Klub | 42.06 | 1:29.90 | |||||
8 | Sebastian Graff | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:30.11 | ||||||
9 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 43.67 | 1:36.66 | |||||
10 | Christopher Nyby Killerup | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:37.48 | ||||||
11 | Ruben Riisom-Lytken | 2004 | Frem Odense | 47.65 | 1:44.46 | |||||
12 | Hannes Willers | 2004 | Tvg Drochtersen | 1:44.84 | ||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 37.72 | 1:18.27 | |||||
2 | Jonas Svensmark Jensen | 2005 | Tommerup Svømme Klub | 37.95 | 1:20.30 | |||||
3 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | Frem Odense | 38.82 | 1:20.76 | |||||
4 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 39.18 | 1:24.32 | |||||
5 | Meng-Joon Koh | 2005 | Frem Odense | 41.52 | 1:28.15 | |||||
6 | Asger Østergaard | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 42.77 | 1:35.98 | |||||
7 | Kasper Duch | 2005 | Frem Odense | 46.73 | 1:37.33 | |||||
8 | Ludvig Kajhøj Sørensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 46.67 | 1:37.84 | |||||
9 | Lukas Hinsch | 2005 | Tvg Drochtersen | 46.76 | 1:38.23 | |||||
10 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 49.99 | 1:47.46 | |||||
11 | Christoffer Rose Skaastru | 2005 | Ringe Svømme Klub | 57.85 | 2:06.80 | |||||
12 | Tobias Hansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 59.95 | 2:08.98 | |||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oskar Mühring | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 48.00 | 1:45.85 | |||||
2 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 49.86 | 1:49.32 | |||||
3 | Marten Portheine | 2006 | Waspo Nordhorn | 53.79 | 1:52.10 | |||||
4 | Julius Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | 57.67 | 2:07.01 | |||||
5 | Fred Punatat Champhimai | 2006 | Ringe Svømme Klub | 1:05.30 | 2:20.27 | |||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 1:35.55 | ||||||
2 | Lasse Simonsen | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 1:08.16 | 2:21.48 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 22 november 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:37 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2015 | Udskriftsdato | 22 november 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 10:56 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 november 2015 |
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Toft Ruby | 1999 | Berns Swim Team | 29.39 | ||||||
2 | Anna Hertzog | 1999 | Ringe Svømme Klub | 31.12 | ||||||
3 | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 32.00 | ||||||
4 | Clara Schiphorst | 1999 | Waspo Nordhorn | 32.21 | ||||||
5 | Friderike Schiphorst | 1996 | Waspo Nordhorn | 32.79 | ||||||
6 | Marloes Ekkelboom | 1997 | Waspo Nordhorn | 32.83 | ||||||
7 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 34.32 | ||||||
8 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 34.39 | ||||||
9 | Emma Lykke Kallesøe | 1999 | Frem Odense | 35.18 | ||||||
10 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 36.20 | ||||||
11 | Sabrina Helper | 1998 | Waspo Nordhorn | 36.45 | ||||||
12 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 36.57 | ||||||
13 | Marianne Petersen | 1998 | Odense Svømme Klub | 36.91 | ||||||
14 | Birte Mundt | 1998 | Waspo Nordhorn | 38.01 | ||||||
15 | Kira Reineke | 1998 | Waspo Nordhorn | 40.45 | ||||||
16 | Maren Deters | 1999 | Waspo Nordhorn | 41.26 | ||||||
17 | Pia Harmsen | 1999 | Waspo Nordhorn | 44.20 | ||||||
18 | Jasmin Ruhrig | 1998 | Waspo Nordhorn | 48.73 | ||||||
- | Catharina Mundt | 1997 | Waspo Nordhorn | DNS | ||||||
- | Frida Frydendal | 1999 | Berns Swim Team | DNS | ||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofia Otto | 2000 | Tsv Reinbek | 32.15 | ||||||
2 | Amalie Pedersen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 32.92 | ||||||
3 | Nina Lærke Mortensen | 2000 | Berns Swim Team | 34.38 | ||||||
4 | Annalena Veltmaat | 2000 | Waspo Nordhorn | 39.71 | ||||||
5 | Laura Gyldenkærne | 2000 | Ringe Svømme Klub | 40.57 | ||||||
6 | Camilla Breum Christensen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 45.59 | ||||||
- | Anne Sofie Thrane | 2000 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 31.58 | ||||||
2 | Alberte Korsgaard | 2001 | Ringe Svømme Klub | 32.21 | ||||||
3 | Alina Bohlen | 2001 | Waspo Nordhorn | 33.28 | ||||||
4 | Victoria Bang | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 33.35 | ||||||
5 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 36.31 | ||||||
6 | Frederikke Honore | 2001 | O.S.L.F. | 39.93 | ||||||
7 | Katharina Alsmeier | 2001 | Waspo Nordhorn | 40.07 | ||||||
8 | Hanna Duhn | 2001 | Waspo Nordhorn | 40.46 | ||||||
9 | Julie Krog Christensen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 41.18 | ||||||
10 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 41.19 | ||||||
11 | Melina Ruhrig | 2001 | Waspo Nordhorn | 50.47 | ||||||
- | Teresa Nguyen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 32.69 | ||||||
2 | Katrine B. Hansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 35.14 | ||||||
3 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 35.24 | ||||||
4 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | Ringe Svømme Klub | 36.51 | ||||||
5 | Anna Portheine | 2002 | Waspo Nordhorn | 36.87 | ||||||
6 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 37.21 | ||||||
7 | Maja Brinkmann | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 37.86 | ||||||
8 | Fenna Popp | 2002 | Waspo Nordhorn | 38.64 | ||||||
9 | Amalie Ringkvist | 2002 | Odense Svømme Klub | 39.31 | ||||||
10 | Lynn Harmsen | 2002 | Waspo Nordhorn | 43.17 | ||||||
11 | Kira Feußner | 2002 | Waspo Nordhorn | 44.08 | ||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | My Phuong Bui | 2003 | O.S.L.F. | 34.15 | ||||||
2 | Alma Burgaard | 2003 | Odense Svømme Klub | 34.44 | ||||||
3 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 34.90 | ||||||
4 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 35.98 | ||||||
5 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 40.33 | ||||||
6 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 40.53 | ||||||
7 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 41.37 | ||||||
8 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 41.48 | ||||||
9 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 41.80 | ||||||
10 | Liva Busk | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 42.18 | ||||||
11 | Veronika Larsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 43.19 | ||||||
12 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 43.22 | ||||||
13 | Amanda Siomone Witte | 2003 | Ringe Svømme Klub | 47.66 | ||||||
14 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 47.79 | ||||||
15 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 50.40 | ||||||
16 | Emma Saby Hansen | 2003 | Frem Odense | 51.26 | ||||||
- | Nikoline Andersen | 2003 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | 37.10 | ||||||
2 | Lea Lenz | 2004 | Tsv Reinbek | 40.99 | ||||||
3 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | Odense Svømme Klub | 42.48 | ||||||
4 | Joa-Ellin Meyer | 2004 | Tvg Drochtersen | 44.34 | ||||||
5 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 45.89 | ||||||
6 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | Frem Odense | 46.62 | ||||||
7 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | Odense Svømme Klub | 46.74 | ||||||
8 | Sina Kamps | 2004 | Waspo Nordhorn | 46.96 | ||||||
9 | Julie Nguyen | 2004 | Frem Odense | 48.37 | ||||||
10 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 50.93 | ||||||
11 | Sina Duhn | 2004 | Waspo Nordhorn | 1:00.98 | ||||||
- | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 41.73 | ||||||
2 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 47.44 | ||||||
3 | Agnete Habermann | 2005 | Odense Svømme Klub | 47.78 | ||||||
4 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 48.94 | ||||||
5 | Anna Ryet | 2005 | Ringe Svømme Klub | 49.12 | ||||||
6 | Nele Monse | 2005 | Waspo Nordhorn | 50.99 | ||||||
7 | Alyssa Cao | 2005 | Frem Odense | 58.38 | ||||||
- | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Horne Levin | 2006 | Ringe Svømme Klub | 57.19 | ||||||
2 | Freja Johansen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 58.84 | ||||||
3 | Alma Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | 1:06.23 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 22 november 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:56 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2015 | Udskriftsdato | 22 november 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 11:19 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 november 2015 |
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Christensen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 26.19 | ||||||
2 | Malte Wulf | 1995 | Tsv Reinbek | 27.09 | ||||||
3 | Reyk Rüger | 1994 | Waspo Nordhorn | 28.24 | ||||||
4 | Adrian Bejan | 1996 | Waspo Nordhorn | 28.35 | ||||||
5 | Maximilian Krull | 1997 | Tsv Reinbek | 28.78 | ||||||
6 | Magnus Vinjebo | 1999 | Berns Swim Team | 29.03 | ||||||
7 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 29.91 | ||||||
8 | Leon Müller | 1998 | Waspo Nordhorn | 30.56 | ||||||
9 | Oliver Chodkiewicz | 1996 | Frem Odense | 30.63 | ||||||
10 | Sören Ekkelboom | 1999 | Waspo Nordhorn | 30.84 | ||||||
11 | Jonathan Klinkhardt | 1995 | Tsv Reinbek | 31.70 | ||||||
12 | Magnus Damkier | 1999 | O.S.L.F. | 32.06 | ||||||
13 | Jonathan Bos | 1998 | Berns Swim Team | 32.89 | ||||||
14 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 34.85 | ||||||
15 | Nikolaj Fangel | 1999 | Berns Swim Team | 40.57 | ||||||
16 | Jonas Kampp | 1999 | Ringe Svømme Klub | 43.60 | ||||||
- | Marvin Beckemper | 1998 | Waspo Nordhorn | DSQ | ej samt.ber.50m | |||||
- | Oliver Phil Langsted | 1999 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 29.38 | ||||||
2 | Milan Monse | 2000 | Waspo Nordhorn | 30.82 | ||||||
3 | Hennes Nordbeck | 2000 | Waspo Nordhorn | 31.34 | ||||||
4 | Vincent-Noah von Lipinski | 2000 | Tsv Reinbek | 31.80 | ||||||
5 | Rune Solgaard Larsen | 2000 | Berns Swim Team | 32.94 | ||||||
6 | Christopher Plangemann | 2000 | Waspo Nordhorn | 36.32 | ||||||
7 | Jacob Rønn | 2000 | Ringe Svømme Klub | 37.26 | ||||||
8 | Tim Sandner | 2000 | Waspo Nordhorn | 37.70 | ||||||
9 | Lars Wollschläger | 2000 | Waspo Nordhorn | 41.12 | ||||||
10 | Jon Veppler | 2000 | Berns Swim Team | 41.78 | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Bak | 2001 | Ringe Svømme Klub | 32.18 | ||||||
2 | Tjark Lindh | 2001 | Tsv Reinbek | 35.30 | ||||||
3 | Sebastian K Nielsen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 36.52 | ||||||
4 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | O.S.L.F. | 38.67 | ||||||
5 | Joakim Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 39.33 | ||||||
6 | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 44.58 | ||||||
7 | Lukas Bouwkamp | 2001 | Waspo Nordhorn | 46.90 | ||||||
8 | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 49.06 | ||||||
- | Jan Vogelsang | 2001 | Waspo Nordhorn | DNS | ||||||
- | Oliver Hannibal | 2001 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 29.60 | ||||||
2 | Jakob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 31.31 | ||||||
3 | Stefan Hansen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 33.86 | ||||||
4 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 34.59 | ||||||
5 | Philip Mundt | 2002 | Waspo Nordhorn | 39.89 | ||||||
6 | Marten Plangemann | 2002 | Waspo Nordhorn | 54.34 | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Felix Morshuis | 2003 | Waspo Nordhorn | 37.85 | ||||||
2 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 38.39 | ||||||
3 | Alfred Feldskov | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 42.00 | ||||||
4 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 43.18 | ||||||
5 | Kristoffer Hægg | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 1:10.09 | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 34.25 | ||||||
2 | Anton T Juncker | 2004 | Odense Svømme Klub | 46.27 | ||||||
3 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | O.S.L.F. | 46.46 | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 45.09 | ||||||
2 | Meng-Joon Koh | 2005 | Frem Odense | 46.51 | ||||||
3 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | Frem Odense | 53.98 | ||||||
4 | Ludvig Kajhøj Sørensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 1:06.84 | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 1:01.13 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 22 november 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:19 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2015 | Udskriftsdato | 22 november 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 12:59 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 november 2015 |
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lærke Toft Ruby | 1999 | Berns Swim Team | 31.71 | 1:06.01 | |||||
2 | Amalie Skak Thomsen | 1999 | Berns Swim Team | 35.89 | 1:15.24 | |||||
3 | Tina Röttgers | 1994 | Waspo Nordhorn | 37.35 | 1:17.10 | |||||
4 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 1:19.53 | 1:19.53 | |||||
5 | Freja Linde | 1999 | Ringe Svømme Klub | 40.24 | 1:22.39 | |||||
6 | Julie Nellemose Nielsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:22.66 | ||||||
7 | Pia Harmsen | 1999 | Waspo Nordhorn | 1:25.54 | ||||||
8 | Sabrina Helper | 1998 | Waspo Nordhorn | 42.42 | 1:26.19 | |||||
9 | Marianne Petersen | 1998 | Odense Svømme Klub | 43.56 | 1:30.49 | |||||
10 | Marina Burghard | 1998 | Waspo Nordhorn | 1:30.66 | 1:30.66 | |||||
11 | Kira Reineke | 1998 | Waspo Nordhorn | 44.55 | 1:32.18 | |||||
12 | Julie Pagh Pedersen | 1998 | Berns Swim Team | 1:37.27 | 1:37.27 | |||||
13 | Jasmin Ruhrig | 1998 | Waspo Nordhorn | 50.71 | 1:42.50 | |||||
- | Emma Lykke Kallesøe | 1999 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | Berns Swim Team | DNS | ||||||
- | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Ej berør v 25m | |||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Clara Schade Cantby | 2000 | Berns Swim Team | 32.87 | 1:08.62 | |||||
2 | Anne Sofie Thrane | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 36.94 | 1:14.79 | |||||
3 | Sarah Krogh Scott | 2000 | Berns Swim Team | 1:20.48 | 1:20.48 | |||||
4 | Maria Kjærulf Depping | 2000 | Berns Swim Team | 1:25.65 | 1:25.65 | |||||
5 | Annalena Veltmaat | 2000 | Waspo Nordhorn | 43.16 | 1:30.53 | |||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | Berns Swim Team | 34.28 | 1:11.88 | |||||
2 | Ida Lerche | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 1:19.21 | ||||||
3 | Camille Hertzog | 2001 | Ringe Svømme Klub | 39.30 | 1:21.59 | |||||
4 | Julie Krog Christensen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 1:28.16 | ||||||
5 | Hanna Duhn | 2001 | Waspo Nordhorn | 44.19 | 1:31.08 | |||||
6 | Selina Fink | 2001 | Tsv Reinbek | 1:32.05 | 1:32.05 | |||||
7 | Emilie Gaarsler Grønborg | 2001 | Frem Odense | 48.07 | 1:39.21 | |||||
8 | Melina Ruhrig | 2001 | Waspo Nordhorn | 50.37 | 1:43.82 | |||||
9 | Marieke Haack | 2001 | Tvg Drochtersen | 52.58 | 1:46.59 | |||||
10 | Viktoria Magdalena Schwenke | 2001 | Tvg Drochtersen | 52.23 | 1:48.09 | |||||
- | Caroline Worrell | 2001 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Teresa Nguyen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | Ringe Svømme Klub | 36.61 | 1:15.89 | |||||
2 | Katrine B. Hansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 1:16.13 | 1:16.13 | |||||
3 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 37.44 | 1:16.84 | |||||
4 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 1:21.89 | ||||||
5 | Maja Brinkmann | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 1:22.30 | ||||||
6 | Trine Johansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 1:23.77 | ||||||
7 | Lynn Harmsen | 2002 | Waspo Nordhorn | 45.60 | 1:32.43 | |||||
8 | Klara Schier | 2002 | Ringe Svømme Klub | 45.92 | 1:35.02 | |||||
9 | Kira Feußner | 2002 | Waspo Nordhorn | 49.82 | 1:42.70 | |||||
10 | Emma Christensen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | 1:45.94 | ||||||
11 | Sofie Hummel | 2002 | Tommerup Svømme Klub | 51.34 | 1:46.25 | |||||
12 | Mia Andersen | 2002 | O.S.L.F. | 1:55.66 | ||||||
13 | Lina Ebeling | 2002 | Tvg Drochtersen | 1:00.33 | 2:03.32 | |||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 37.02 | 1:15.86 | |||||
2 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 1:22.29 | ||||||
3 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 1:24.89 | ||||||
4 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:27.33 | ||||||
5 | Maria Bech Andersen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 42.78 | 1:27.63 | |||||
6 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 43.05 | 1:29.02 | |||||
7 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 44.67 | 1:29.41 | |||||
8 | Liva Busk | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 44.55 | 1:30.01 | |||||
9 | Veronika Larsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 43.22 | 1:30.73 | |||||
10 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | O.S.L.F. | 45.72 | 1:32.38 | |||||
11 | Thea Inge Madsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 47.69 | 1:34.72 | |||||
12 | Freja Tscherning Hald | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:37.36 | 1:37.36 | |||||
13 | Emma Saby Hansen | 2003 | Frem Odense | 1:37.44 | 1:37.44 | |||||
14 | Klara Anna Mathisen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 48.82 | 1:39.75 | |||||
15 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:51.23 | ||||||
- | Nanna Ballisager Hansen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 1:21.18 | ||||||
2 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 1:22.76 | ||||||
3 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | Odense Svømme Klub | 42.09 | 1:26.27 | |||||
4 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | Odense Svømme Klub | 46.79 | 1:33.09 | |||||
5 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 47.63 | 1:38.47 | |||||
6 | Karoline Elholm Juliussen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:38.96 | 1:38.96 | |||||
7 | Nele Golomb | 2004 | Tsv Reinbek | 1:40.08 | 1:40.08 | |||||
8 | Joa-Ellin Meyer | 2004 | Tvg Drochtersen | 48.81 | 1:40.75 | |||||
9 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 1:47.40 | ||||||
10 | Celina Marie Reher | 2004 | Tvg Drochtersen | 51.60 | 1:50.02 | |||||
11 | Sina Kamps | 2004 | Waspo Nordhorn | 1:51.50 | ||||||
12 | Sina Duhn | 2004 | Waspo Nordhorn | 1:55.09 | 1:55.09 | |||||
- | Freja Thorsted Sørensen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Johanna Mahnecke | 2004 | Tsv Reinbek | DNS | ||||||
- | Marinella Christiansen | 2004 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Caroline R. Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 1:37.99 | 1:37.99 | |||||
2 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 48.63 | 1:41.56 | |||||
3 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | 56.62 | 1:55.94 | |||||
4 | Pia Offermann | 2005 | Tvg Drochtersen | 1:14.67 | 2:34.56 | |||||
- | Anna Ryet | 2005 | Ringe Svømme Klub | DSQ | Ej forts bev 75m | |||||
- | Nele Monse | 2005 | Waspo Nordhorn | DSQ | Ej forts bev 25m | |||||
- | Rikke Bruun-Petersen | 2005 | Tommerup Svømme Klub | DSQ | Ej forts bev 50m | |||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lærke D Huusfeldt | 2006 | Svendborg Svømme Klub | 58.91 | 2:05.30 | |||||
2 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:09.35 | 2:20.21 | |||||
3 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:14.51 | 2:31.78 | |||||
4 | Ida Rasmussen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 1:18.09 | 2:40.95 | |||||
5 | Bennedikte Kaae | 2006 | Frem Odense | 1:19.48 | 2:42.16 | |||||
6 | Anna Eilby Heldt | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:27.05 | 3:03.10 | |||||
- | Frederikke M. Christensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Ej forts bev 50m | |||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | Anna Demant | 2007 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | ej afslut på ryg | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 22 november 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:59 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2015 | Udskriftsdato | 22 november 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 12:48 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 november 2015 |
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | Berns Swim Team | 29.39 | 1:02.01 | |||||
2 | Jannik S. Vilhelmsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 31.50 | 1:04.81 | |||||
3 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 32.07 | 1:05.49 | |||||
4 | Sebastian Fischer | 1996 | Tsv Reinbek | 31.64 | 1:05.50 | |||||
5 | Jakob Knoblauch | 1999 | Berns Swim Team | 31.87 | 1:07.63 | |||||
6 | Jonathan Klinkhardt | 1995 | Tsv Reinbek | 1:08.92 | 1:08.92 | |||||
7 | Lukas Portheine | 1998 | Waspo Nordhorn | 33.96 | 1:10.10 | |||||
8 | Magnus Vinjebo | 1999 | Berns Swim Team | 34.15 | 1:11.25 | |||||
9 | Hendrik Hiestermann | 1995 | Tsv Reinbek | 34.19 | 1:12.53 | |||||
10 | Niklas Egbers | 1992 | Waspo Nordhorn | 35.03 | 1:13.12 | |||||
11 | Magnus Damkier | 1999 | O.S.L.F. | 35.46 | 1:13.39 | |||||
12 | Leon Müller | 1998 | Waspo Nordhorn | 36.56 | 1:16.16 | |||||
13 | Marvin Beckemper | 1998 | Waspo Nordhorn | 38.48 | 1:17.21 | |||||
- | Peter Knoblauch | 1995 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Jan-Hendrik Veltmaat | 1998 | Waspo Nordhorn | DSQ | Ej forsat bev 75m | |||||
- | Maximilian Krull | 1997 | Tsv Reinbek | DSQ | Ej forts bev 75m | |||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 31.59 | 1:04.78 | |||||
2 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Berns Swim Team | 32.97 | 1:08.08 | |||||
3 | Jacob Rønn | 2000 | Ringe Svømme Klub | 37.22 | 1:16.28 | |||||
4 | Jon Veppler | 2000 | Berns Swim Team | 44.20 | 1:27.91 | |||||
5 | Lars Wollschläger | 2000 | Waspo Nordhorn | 44.82 | 1:32.44 | |||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Roman Bukowiecki | 2001 | Tsv Reinbek | 32.27 | 1:07.05 | |||||
2 | Markus Simonsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 34.38 | 1:11.40 | |||||
3 | Nicolai Andreassen | 2001 | Berns Swim Team | 35.41 | 1:12.37 | |||||
4 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 35.87 | 1:15.08 | |||||
5 | Sebastian K Nielsen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 41.61 | 1:26.05 | |||||
6 | Joakim Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 45.27 | 1:31.79 | |||||
7 | Lukas Bouwkamp | 2001 | Waspo Nordhorn | 1:36.56 | 1:36.56 | |||||
- | Jan Vogelsang | 2001 | Waspo Nordhorn | DNS | ||||||
- | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | DSQ | Ej forts bev 75m | |||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 35.84 | 1:12.15 | |||||
2 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 35.93 | 1:14.02 | |||||
3 | Hjalte Flader Skov | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 37.83 | 1:17.27 | |||||
4 | Sander Linde | 2002 | Ringe Svømme Klub | 39.73 | 1:21.17 | |||||
5 | Philip Mundt | 2002 | Waspo Nordhorn | 43.44 | 1:29.42 | |||||
6 | Marek Staats | 2002 | Tvg Drochtersen | 1:41.83 | 1:41.83 | |||||
7 | Marten Plangemann | 2002 | Waspo Nordhorn | 1:51.75 | 1:51.75 | |||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | O.S.L.F. | 36.05 | 1:14.97 | |||||
2 | Victor Nygaard | 2003 | O.S.L.F. | 39.11 | 1:19.98 | |||||
3 | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | 44.87 | 1:30.57 | |||||
4 | Gustav Svendstrup | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 57.73 | 1:56.20 | |||||
5 | Kristoffer Hægg | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 1:02.89 | 2:04.14 | |||||
- | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | DSQ | 2 armtag v 75m | |||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 38.72 | 1:19.26 | |||||
2 | Mads Juul Henriksen | 2004 | Odense Svømme Klub | 39.83 | 1:19.54 | |||||
3 | Anton T Juncker | 2004 | Odense Svømme Klub | 45.99 | 1:32.00 | |||||
4 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | O.S.L.F. | 48.08 | 1:38.85 | |||||
5 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 48.73 | 1:38.93 | |||||
6 | Lauritz Mogensen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 50.95 | 1:42.40 | |||||
7 | Sebastian Graff | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 53.75 | 1:48.62 | |||||
8 | Ruben Riisom-Lytken | 2004 | Frem Odense | 58.61 | 2:01.37 | |||||
9 | Mark Kronbæk Nancke | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:02.19 | 2:06.24 | |||||
- | Hannes Willers | 2004 | Tvg Drochtersen | DSQ | Ej afsl på ryg | |||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 46.01 | 1:32.52 | |||||
2 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 48.58 | 1:39.60 | |||||
3 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 1:49.49 | 1:49.49 | |||||
4 | Asger Østergaard | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 56.73 | 1:59.68 | |||||
5 | Kasper Duch | 2005 | Frem Odense | 2:02.30 | 2:02.30 | |||||
6 | Lukas Hinsch | 2005 | Tvg Drochtersen | 1:13.56 | 2:30.85 | |||||
- | Tobias Hansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 50.41 | 1:41.88 | |||||
2 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 49.76 | 1:44.72 | |||||
3 | Oskar Mühring | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 55.83 | 1:55.73 | |||||
4 | Marten Portheine | 2006 | Waspo Nordhorn | 1:02.46 | 2:12.03 | |||||
5 | Julius Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | 1:05.63 | 2:17.41 | |||||
6 | Fred Punatat Champhimai | 2006 | Ringe Svømme Klub | 2:33.49 | 2:33.49 | |||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 52.98 | 1:47.51 | |||||
- | Lasse Simonsen | 2007 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Ej berør v 25m | |||||
- | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | brysytag ved 20m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 22 november 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:48 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2015 | Udskriftsdato | 22 november 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 13:17 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 november 2015 |
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 31.29 | 1:08.97 | 1:52.72 | 2:26.91 | |||
2 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Berns Swim Team | 34.42 | 1:11.53 | 1:54.14 | 2:30.59 | |||
3 | Astrid Ovesen | 1999 | Berns Swim Team | 36.07 | 1:13.88 | 1:55.65 | 2:32.52 | |||
4 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | Berns Swim Team | 31.54 | 1:12.97 | 2:01.66 | 2:36.98 | |||
5 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 37.45 | 1:22.24 | 2:16.01 | 2:54.68 | |||
6 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 37.22 | 1:22.88 | 2:13.41 | 2:54.98 | |||
7 | Julie Nellemose Nielsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 42.02 | 1:27.25 | 2:19.74 | 3:02.09 | |||
- | Emilie Ellehus | 1997 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofia Otto | 2000 | Tsv Reinbek | 34.25 | 1:15.66 | 2:06.04 | 2:45.92 | |||
2 | Nina Lærke Mortensen | 2000 | Berns Swim Team | 36.43 | 1:20.59 | 2:11.34 | 2:51.06 | |||
3 | Emilie Madsen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 36.59 | 1:22.23 | 2:10.67 | 2:52.25 | |||
4 | Laura Gyldenkærne | 2000 | Ringe Svømme Klub | 40.04 | 1:28.08 | 2:25.46 | 3:08.12 | |||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Victoria Bang | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 34.70 | 1:17.89 | 2:05.16 | 2:41.69 | |||
2 | Signe Juul Grønning | 2001 | Odense Svømme Klub | 37.05 | 1:21.09 | 2:14.29 | 2:53.72 | |||
3 | Julie Krog Christensen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 43.73 | 1:32.44 | 2:29.69 | 3:15.32 | |||
- | Caroline Worrell | 2001 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Selina Fink | 2001 | Tsv Reinbek | DSQ | Ej forts bev 75m | |||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Mogensen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 36.09 | 1:19.19 | 2:10.89 | 2:49.54 | |||
2 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 40.66 | 1:26.65 | 2:15.88 | 2:57.87 | |||
3 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 37.08 | 1:23.57 | 2:13.68 | 2:58.10 | |||
4 | Amalie Ringkvist | 2002 | Odense Svømme Klub | 41.29 | 1:29.89 | 2:24.75 | 3:05.54 | |||
5 | Maja Brinkmann | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 41.99 | 1:28.84 | 2:25.12 | 3:06.87 | |||
- | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | 2 flyspark 125m | |||||
- | Mia Andersen | 2002 | O.S.L.F. | DSQ | Ej forts bev 75m | |||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | My Phuong Bui | 2003 | O.S.L.F. | 34.33 | 1:17.08 | 2:08.40 | 2:46.66 | |||
2 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 36.52 | 1:21.58 | 2:09.15 | 2:47.94 | |||
3 | Alma Burgaard | 2003 | Odense Svømme Klub | 36.14 | 1:23.78 | 2:18.70 | 2:56.64 | |||
4 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 47.99 | 1:36.80 | 2:31.46 | 3:13.63 | |||
5 | Maria Bech Andersen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 46.12 | 1:35.69 | 2:29.54 | 3:15.49 | |||
6 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 47.50 | 1:31.52 | 2:35.62 | 3:16.23 | |||
7 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | O.S.L.F. | 48.18 | 1:39.12 | 2:39.04 | 3:23.81 | |||
8 | Amanda Siomone Witte | 2003 | Ringe Svømme Klub | 47.43 | 1:39.77 | 2:42.04 | 3:31.46 | |||
9 | Klara Anna Mathisen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 46.55 | 1:41.34 | 2:44.13 | 3:34.58 | |||
- | Nikoline Andersen | 2003 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 44.72 | 1:30.64 | 2:27.00 | 3:08.36 | |||
2 | Lea Lenz | 2004 | Tsv Reinbek | 42.52 | 1:33.06 | 2:28.69 | 3:12.78 | |||
3 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | 44.29 | 1:34.42 | 2:34.66 | 3:16.63 | |||
4 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | Odense Svømme Klub | 45.15 | 1:35.13 | 2:32.86 | 3:18.22 | |||
5 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 46.20 | 1:40.64 | 2:39.97 | 3:25.68 | |||
6 | Jenni Nguyen | 2004 | Frem Odense | 48.09 | 1:45.97 | 2:45.08 | 3:33.93 | |||
7 | Julie Nguyen | 2004 | Frem Odense | 55.62 | 1:55.71 | 2:57.41 | 3:47.05 | |||
- | Marinella Christiansen | 2004 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 1:37.64 | 2:36.45 | 3:24.42 | 3:24.42 | |||
2 | Agnete Habermann | 2005 | Odense Svømme Klub | 49.58 | 1:45.20 | 2:41.55 | 3:28.59 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 22 november 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:17 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2015 | Udskriftsdato | 22 november 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 13:34 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 november 2015 |
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Berns Swim Team | 28.03 | 1:03.67 | 1:45.08 | 2:15.42 | |||
2 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 30.40 | 1:05.31 | 1:45.62 | 2:17.05 | |||
3 | Malte Wulf | 1995 | Tsv Reinbek | 28.12 | 1:06.12 | 1:48.54 | 2:18.99 | |||
4 | Sebastian Fischer | 1996 | Tsv Reinbek | 31.56 | 1:08.59 | 1:48.50 | 2:20.26 | |||
5 | Mads Christensen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 28.75 | 1:06.50 | 1:46.32 | 2:21.94 | |||
6 | Hendrik Hiestermann | 1995 | Tsv Reinbek | 33.51 | 1:12.16 | 2:00.75 | 2:38.87 | |||
7 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 38.73 | 1:29.09 | 2:24.25 | 3:04.96 | |||
- | Oliver Phil Langsted | 1999 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Hougaard | 2000 | Berns Swim Team | 32.10 | 1:11.47 | 1:52.77 | 2:25.17 | |||
2 | Vincent-Noah von Lipinski | 2000 | Tsv Reinbek | 32.84 | 1:13.55 | 1:59.41 | 2:32.60 | |||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Roman Bukowiecki | 2001 | Tsv Reinbek | 33.14 | 1:12.63 | 1:58.29 | 2:32.44 | |||
2 | Tjark Lindh | 2001 | Tsv Reinbek | 37.15 | 1:22.05 | 2:13.39 | 2:49.86 | |||
3 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 41.05 | 1:25.18 | 2:16.89 | 2:56.06 | |||
4 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | O.S.L.F. | 41.87 | 1:28.83 | 2:30.31 | 3:13.71 | |||
- | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | ej 2 hænd v afsl 150 | |||||
- | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Crawl ved bryst | |||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 32.91 | 1:14.56 | 2:00.16 | 2:35.29 | |||
2 | Stefan Hansen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 36.69 | 1:21.54 | 2:13.53 | 2:49.39 | |||
3 | Hjalte Flader Skov | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 39.69 | 1:20.82 | 2:14.33 | 2:53.04 | |||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Victor Nygaard | 2003 | O.S.L.F. | 39.11 | 1:21.95 | 2:06.30 | 2:42.97 | |||
2 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | O.S.L.F. | 41.02 | 1:23.15 | 2:16.80 | 2:55.91 | |||
3 | Alfred Feldskov | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 42.59 | 1:29.79 | 2:19.14 | 2:56.74 | |||
4 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 39.72 | 1:23.75 | 2:22.48 | 3:01.53 | |||
5 | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | 45.07 | 1:32.84 | 2:32.13 | 3:13.57 | |||
6 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 46.06 | 1:34.62 | 2:34.00 | 3:18.56 | |||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | Odense Svømme Klub | 35.81 | 1:20.73 | 2:11.05 | 2:48.34 | |||
2 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 35.15 | 1:19.39 | 2:16.22 | 2:57.25 | |||
- | Christopher Nyby Killerup | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | brystben v fly | |||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Asger Østergaard | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 1:04.41 | 2:10.47 | 3:18.29 | 4:11.53 | |||
2 | Ludvig Kajhøj Sørensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 1:07.02 | 2:09.98 | 3:26.18 | 4:19.74 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 22 november 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:34 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | RSK International 2015 | Udskriftsdato | 22 november 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:05 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 november 2015 |
Løb 23, 10x50 fri Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Berns Swim Team 1 | 0 | Berns Swim Team | 4:22.56 | ||||||
Christian Holm Jørgensen | 1999 | 24.88 | 24.88 | |||||||
Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 24.34 | 49.22 | |||||||
Clara Schade Cantby | 2000 | 26.14 | 1:15.36 | |||||||
Lærke Toft Ruby | 1999 | 26.33 | 1:41.69 | |||||||
Andreas Hougaard | 2000 | 25.65 | 2:07.34 | |||||||
Kaare Fisker Larsen | 1998 | 26.60 | 2:33.94 | |||||||
Magnus Vinjebo | 1999 | 27.93 | 3:01.87 | |||||||
Jakob Knoblauch | 1999 | 25.53 | 3:27.40 | |||||||
Astrid Ovesen | 1999 | 27.88 | 3:55.28 | |||||||
Stine Knudsen | 1999 | 27.28 | 4:22.56 | |||||||
2 | Tsv Reinbek | 0 | Tsv Reinbek | 4:36.42 | ||||||
Maximilian Krull | 1997 | 24.66 | 24.66 | |||||||
Tjark Lindh | 2001 | 29.86 | 54.52 | |||||||
Vincent-Noah von Lipinski | 2000 | 26.84 | 1:21.36 | |||||||
Roman Bukowiecki | 2001 | 26.89 | 1:48.25 | |||||||
Hendrik Hiestermann | 1995 | 27.97 | 2:16.22 | |||||||
Sofia Otto | 2000 | 29.99 | 2:46.21 | |||||||
Sebastian Fischer | 1996 | 25.30 | 3:11.51 | |||||||
Selina Fink | 2001 | 33.96 | 3:45.47 | |||||||
Jonathan Klinkhardt | 1995 | 26.32 | 4:11.79 | |||||||
Malte Wulf | 1995 | 24.63 | 4:36.42 | |||||||
3 | Rsk Mix K1 | 0 | Ringe Svømme Klub | 4:39.97 | ||||||
Caroline Larsen | 2001 | 29.94 | 29.94 | |||||||
Jannik S. Vilhelmsen | 1999 | 26.33 | 56.27 | |||||||
Amalie Pedersen | 2000 | 29.11 | 1:25.38 | |||||||
Jonas Vilhelmsen | 2001 | 27.11 | 1:52.49 | |||||||
Stine Madsen | 1999 | 29.72 | 2:22.21 | |||||||
Kristoffer Desmareth | 2000 | 26.60 | 2:48.81 | |||||||
Anna Hertzog | 1999 | 28.44 | 3:17.25 | |||||||
Frederik H Thomsen | 1997 | 26.76 | 3:44.01 | |||||||
Nicoline Ahrentsen | 2000 | 28.37 | 4:12.38 | |||||||
Markus Simonsen | 2001 | 27.59 | 4:39.97 | |||||||
4 | Berns Swim Team 2 | 0 | Berns Swim Team | 4:54.64 | ||||||
Martin Holst | 2000 | 29.34 | 29.34 | |||||||
Jonathan Bos | 1998 | 30.05 | 59.39 | |||||||
Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 27.86 | 1:27.25 | |||||||
Nicolai Andreassen | 2001 | 29.09 | 1:56.34 | |||||||
Jon Veppler | 2000 | 32.27 | 2:28.61 | |||||||
Rune Solgaard Larsen | 2000 | 28.87 | 2:57.48 | |||||||
Mette Bruun-Petersen | 2001 | 28.10 | 3:25.58 | |||||||
Amalie Skak Thomsen | 1999 | 30.53 | 3:56.11 | |||||||
Ellen-Sofie Frydenlund | 2000 | 29.55 | 4:25.66 | |||||||
Anna Emilie Hansen | 1999 | 28.98 | 4:54.64 | |||||||
5 | Frem Mix | 0 | Frem Odense | 5:04.91 | ||||||
Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 34.61 | 34.61 | |||||||
Freja Nicholas | 2000 | 30.24 | 1:04.85 | |||||||
Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | 30.49 | 1:35.34 | |||||||
Liv Persson | 2001 | 32.83 | 2:08.17 | |||||||
Emma Lykke Kallesøe | 1999 | |||||||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | |||||||||
Victor Christensen | 2001 | |||||||||
William Vig Stærmose | 2002 | |||||||||
Jakob Tietgen | 2002 | |||||||||
Oliver Chodkiewicz | 1996 | 5:04.91 | 5:04.91 | |||||||
6 | de Flotteste Trænere | 0 | Svendborg Svømme Klub | 5:05.90 | ||||||
Anders Bredal Storgaard | 2002 | 27.80 | 27.80 | |||||||
Hjalte Flader Skov | 2002 | 31.95 | 59.75 | |||||||
Alfred Feldskov | 2003 | 31.35 | 1:31.10 | |||||||
Stefan Hansen | 2002 | 30.20 | 2:01.30 | |||||||
Anna Bredal Storgaard | 2002 | |||||||||
Katarina Holse | 2002 | |||||||||
Anne Sofie Thrane | 2000 | |||||||||
Emilie Madsen | 2000 | |||||||||
Victoria Bang | 2001 | |||||||||
Oliver Phil Langsted | 1999 | 5:05.90 | 5:05.90 | |||||||
7 | Rsk Mix K1 -1 | 0 | Ringe Svømme Klub | 5:13.66 | ||||||
Katrine B. Hansen | 2002 | 31.64 | 31.64 | |||||||
Line Vestergaard Hansen | 2003 | 32.28 | 1:03.92 | |||||||
Caroline Mogensen | 2002 | 31.76 | 1:35.68 | |||||||
Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 30.99 | 2:06.67 | |||||||
Alberte Korsgaard | 2001 | 30.66 | 2:37.33 | |||||||
Caroline Broholm | 2003 | 31.38 | 3:08.71 | |||||||
Camille Hertzog | 2001 | 32.67 | 3:41.38 | |||||||
Freja Linde | 1999 | 32.68 | 4:14.06 | |||||||
Christian Landtved | 2004 | 31.53 | 4:45.59 | |||||||
Daniel Bak | 2001 | 28.07 | 5:13.66 | |||||||
8 | Sto_k_hold | 0 | Swim Team Odense | 5:52.45 | ||||||
Signe Juul Grønning | 2001 | 32.40 | 32.40 | |||||||
Mia Andersen | 2002 | 45.44 | 1:17.84 | |||||||
Frederikke Honore | 2001 | 32.81 | 1:50.65 | |||||||
Peter Fritsdal Refer | 2001 | 37.70 | 2:28.35 | |||||||
Laura Juul | 2004 | |||||||||
Christine Krogh | 2003 | |||||||||
Marianne Petersen | 1998 | |||||||||
Iben Lindal Overgaard | 2003 | |||||||||
Emma Juul | 1999 | |||||||||
Magnus Damkier | 1999 | 5:52.45 | 5:52.45 | |||||||
9 | Sto Mix 2 | 0 | Swim Team Odense | 5:55.85 | ||||||
Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 34.77 | 34.77 | |||||||
Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 36.26 | 1:11.03 | |||||||
Anton T Juncker | 2004 | 38.29 | 1:49.32 | |||||||
Amalie Ringkvist | 2002 | 33.51 | 2:22.83 | |||||||
Agnete Habermann | 2005 | 39.60 | 3:02.43 | |||||||
Casper Bang Clausen | 2003 | 34.42 | 3:36.85 | |||||||
Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 1:10.74 | 4:47.59 | |||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 36.49 | 5:24.08 | |||||||
Ida Juul Grønning | 2004 | 31.77 | 5:55.85 | |||||||
Alma Burgaard | 2003 | 5:55.85 | ||||||||
10 | 10 Vilde Sumpskildpadder | 0 | Svendborg Svømme Klub | 6:36.95 | ||||||
Sebastian K Nielsen | 2001 | 32.40 | 32.40 | |||||||
Liva Busk | 2003 | 35.11 | 1:07.51 | |||||||
Ghita Ross Rasmussen | 2003 | 35.48 | 1:42.99 | |||||||
Lærke D Huusfeldt | 2006 | 53.32 | 2:36.31 | |||||||
Gustav Svendstrup | 2003 | |||||||||
Ludvig Kajhøj Sørensen | 2005 | |||||||||
Kristoffer Hægg | 2003 | |||||||||
Asger Østergaard | 2005 | |||||||||
Emilie Ellehus | 1997 | |||||||||
Peter Knoblauch | 1995 | 6:36.95 | 6:36.95 | |||||||
11 | Tais Stjerner | 0 | Nyborg Svømmeklub | 8:12.33 | ||||||
Karoline Elholm Juliussen | 2004 | 37.05 | 37.05 | |||||||
Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 39.90 | 1:16.95 | |||||||
Anna Eilby Heldt | 2006 | 1:14.18 | 2:31.13 | |||||||
Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 1:01.54 | 3:32.67 | |||||||
Louise Kipper Pedersen | 2006 | |||||||||
Christopher Nyby Killerup | 2004 | |||||||||
Mathias Lykke Sandison | 2007 | |||||||||
Mark Kronbæk Nancke | 2004 | |||||||||
Oskar Mühring | 2006 | |||||||||
Frederik Nielsen | 2006 | 8:12.33 | 8:12.33 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 22 november 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:05 |