Tulokset RSK International 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2015 | Udskriftsdato | 22 november 2015 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 10:37 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 november 2015 |
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malte Wulf | 1995 | Tsv Reinbek | 26.14 | 54.11 | |||||
2 | Maximilian Krull | 1997 | Tsv Reinbek | 26.38 | 54.81 | |||||
3 | Adrian Bejan | 1996 | Waspo Nordhorn | 26.62 | 55.23 | |||||
4 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | Berns Swim Team | 26.93 | 55.88 | |||||
5 | Sebastian Fischer | 1996 | Tsv Reinbek | 27.51 | 56.62 | |||||
6 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 28.12 | 57.11 | |||||
7 | Reyk Rüger | 1994 | Waspo Nordhorn | 27.45 | 57.61 | |||||
8 | Oliver Phil Langsted | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 28.23 | 58.17 | |||||
9 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | Berns Swim Team | 28.26 | 58.31 | |||||
10 | Jannik S. Vilhelmsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 28.06 | 58.86 | |||||
11 | Niklas Egbers | 1992 | Waspo Nordhorn | 28.11 | 59.53 | |||||
12 | Lukas Portheine | 1998 | Waspo Nordhorn | 28.96 | 1:00.03 | |||||
13 | Hendrik Hiestermann | 1995 | Tsv Reinbek | 28.76 | 1:00.09 | |||||
14 | Sören Ekkelboom | 1999 | Waspo Nordhorn | 28.80 | 1:00.10 | |||||
15 | Jonathan Klinkhardt | 1995 | Tsv Reinbek | 28.45 | 1:00.13 | |||||
16 | Jakob Knoblauch | 1999 | Berns Swim Team | 28.39 | 1:00.41 | |||||
17 | Leon Müller | 1998 | Waspo Nordhorn | 29.30 | 1:03.13 | |||||
18 | Jonathan Bos | 1998 | Berns Swim Team | 31.63 | 1:05.21 | |||||
19 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 31.47 | 1:07.03 | |||||
20 | Magnus Damkier | 1999 | O.S.L.F. | 32.04 | 1:07.27 | |||||
21 | Jan-Hendrik Veltmaat | 1998 | Waspo Nordhorn | 31.24 | 1:07.51 | |||||
22 | Jonas Kampp | 1999 | Ringe Svømme Klub | 39.76 | 1:27.77 | |||||
- | Nikolaj Fangel | 1999 | Berns Swim Team | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Hougaard | 2000 | Berns Swim Team | 27.81 | 58.53 | |||||
2 | Milan Monse | 2000 | Waspo Nordhorn | 28.24 | 58.81 | |||||
3 | Vincent-Noah von Lipinski | 2000 | Tsv Reinbek | 28.41 | 1:00.35 | |||||
4 | Hennes Nordbeck | 2000 | Waspo Nordhorn | 29.58 | 1:01.25 | |||||
5 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Berns Swim Team | 29.88 | 1:02.22 | |||||
6 | Jacob Rønn | 2000 | Ringe Svømme Klub | 30.12 | 1:03.56 | |||||
7 | Tim Sandner | 2000 | Waspo Nordhorn | 1:03.72 | 1:03.72 | |||||
8 | Christopher Plangemann | 2000 | Waspo Nordhorn | 30.23 | 1:04.04 | |||||
9 | Rune Solgaard Larsen | 2000 | Berns Swim Team | 31.16 | 1:04.93 | |||||
10 | Lars Wollschläger | 2000 | Waspo Nordhorn | 35.27 | 1:13.67 | |||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Roman Bukowiecki | 2001 | Tsv Reinbek | 29.18 | 1:00.57 | |||||
2 | Daniel Bak | 2001 | Ringe Svømme Klub | 30.23 | 1:02.83 | |||||
3 | Nicolai Andreassen | 2001 | Berns Swim Team | 30.61 | 1:03.25 | |||||
4 | Markus Simonsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 30.23 | 1:03.77 | |||||
5 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 30.06 | 1:04.29 | |||||
6 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 32.07 | 1:06.52 | |||||
7 | Tjark Lindh | 2001 | Tsv Reinbek | 32.58 | 1:07.99 | |||||
8 | Sebastian K Nielsen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 33.96 | 1:12.07 | |||||
9 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 35.33 | 1:13.48 | |||||
10 | Joakim Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 37.11 | 1:17.87 | |||||
11 | Lukas Bouwkamp | 2001 | Waspo Nordhorn | 37.94 | 1:18.93 | |||||
12 | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 38.63 | 1:22.55 | |||||
13 | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 40.90 | 1:25.76 | |||||
14 | Toke Bube | 2001 | Tvg Drochtersen | 41.91 | 1:33.14 | |||||
- | Jan Vogelsang | 2001 | Waspo Nordhorn | DNS | ||||||
- | Oliver Hannibal | 2001 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 30.72 | 1:02.95 | |||||
2 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 29.97 | 1:03.29 | |||||
3 | Stefan Hansen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 1:07.70 | 1:07.70 | |||||
4 | Sander Linde | 2002 | Ringe Svømme Klub | 32.72 | 1:08.11 | |||||
5 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 32.88 | 1:08.85 | |||||
6 | Hjalte Flader Skov | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 33.57 | 1:10.56 | |||||
7 | Philip Mundt | 2002 | Waspo Nordhorn | 36.62 | 1:16.04 | |||||
8 | Marek Staats | 2002 | Tvg Drochtersen | 1:31.53 | ||||||
9 | Marten Plangemann | 2002 | Waspo Nordhorn | 1:40.52 | ||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | O.S.L.F. | 32.03 | 1:07.19 | |||||
2 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 32.74 | 1:08.08 | |||||
3 | Alfred Feldskov | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 1:08.47 | 1:08.47 | |||||
4 | Felix Morshuis | 2003 | Waspo Nordhorn | 33.58 | 1:09.59 | |||||
5 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | O.S.L.F. | 33.52 | 1:10.74 | |||||
6 | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | 35.74 | 1:16.09 | |||||
7 | Kristoffer Hægg | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 48.19 | 1:47.54 | |||||
8 | Gustav Svendstrup | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 48.07 | 1:53.36 | |||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | Odense Svømme Klub | 33.32 | 1:07.59 | |||||
2 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 1:11.49 | 1:11.49 | |||||
3 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | O.S.L.F. | 37.59 | 1:21.04 | |||||
4 | Anton T Juncker | 2004 | Odense Svømme Klub | 39.84 | 1:24.08 | |||||
5 | Mark Kronbæk Nancke | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 22.76 | 1:27.28 | |||||
6 | Lauritz Mogensen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 41.66 | 1:28.47 | |||||
7 | Gustav Jørgensen | 2004 | Tommerup Svømme Klub | 42.06 | 1:29.90 | |||||
8 | Sebastian Graff | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:30.11 | ||||||
9 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 43.67 | 1:36.66 | |||||
10 | Christopher Nyby Killerup | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:37.48 | ||||||
11 | Ruben Riisom-Lytken | 2004 | Frem Odense | 47.65 | 1:44.46 | |||||
12 | Hannes Willers | 2004 | Tvg Drochtersen | 1:44.84 | ||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 37.72 | 1:18.27 | |||||
2 | Jonas Svensmark Jensen | 2005 | Tommerup Svømme Klub | 37.95 | 1:20.30 | |||||
3 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | Frem Odense | 38.82 | 1:20.76 | |||||
4 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 39.18 | 1:24.32 | |||||
5 | Meng-Joon Koh | 2005 | Frem Odense | 41.52 | 1:28.15 | |||||
6 | Asger Østergaard | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 42.77 | 1:35.98 | |||||
7 | Kasper Duch | 2005 | Frem Odense | 46.73 | 1:37.33 | |||||
8 | Ludvig Kajhøj Sørensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 46.67 | 1:37.84 | |||||
9 | Lukas Hinsch | 2005 | Tvg Drochtersen | 46.76 | 1:38.23 | |||||
10 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 49.99 | 1:47.46 | |||||
11 | Christoffer Rose Skaastru | 2005 | Ringe Svømme Klub | 57.85 | 2:06.80 | |||||
12 | Tobias Hansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 59.95 | 2:08.98 | |||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oskar Mühring | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 48.00 | 1:45.85 | |||||
2 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 49.86 | 1:49.32 | |||||
3 | Marten Portheine | 2006 | Waspo Nordhorn | 53.79 | 1:52.10 | |||||
4 | Julius Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | 57.67 | 2:07.01 | |||||
5 | Fred Punatat Champhimai | 2006 | Ringe Svømme Klub | 1:05.30 | 2:20.27 | |||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 1:35.55 | ||||||
2 | Lasse Simonsen | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 1:08.16 | 2:21.48 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 22 november 2015 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:37 |