Resultater for Forum Horsens Cup - indledende
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Indledende søndag
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup 2015 | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 09:59 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 september 2015 |
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Stævnerekord: Mathilde Huus-Hansen (1994) 2:21.66 2014-09-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 526 | 33.58 | 1:12.76 | 1:55.71 | 2:32.58 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
2 | Mathilde Hansen | 1998 | 501 | 32.75 | 1:12.83 | 1:56.85 | 2:35.11 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
3 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 453 | 34.91 | 1:18.93 | 2:04.24 | 2:40.36 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 327 | 38.62 | 1:29.20 | 2:16.13 | 2:58.66 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Freja Brogaard | 1999 | 298 | 39.80 | 1:29.90 | 2:21.81 | 3:04.32 | |||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Stævnerekord: Mathilde Huus-Hansen (1994) 2:21.66 2014-09-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Josefine Due Christensen | 2001 | 515 | 34.24 | 1:16.51 | 1:59.71 | 2:33.68 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Melanie Degner | 2000 | 511 | 34.70 | 1:15.46 | 1:58.82 | 2:34.02 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Pedersen | 2001 | 506 | 34.84 | 1:13.92 | 1:57.65 | 2:34.51 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise Hvarre | 2001 | 494 | 34.69 | 1:14.76 | 2:00.27 | 2:35.80 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Christina Christensen | 2000 | 478 | 34.73 | 1:16.51 | 1:59.12 | 2:37.47 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Freya Ellehus | 2000 | 470 | 33.46 | 1:16.04 | 2:01.39 | 2:38.37 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Sarah Aarslew-Jensen | 2000 | 417 | 38.14 | 1:21.15 | 2:07.14 | 2:44.84 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 398 | 35.71 | 1:17.97 | 2:06.86 | 2:47.41 | |||
Kolding SK | ||||||||||
9 | Nanna Sund | 2000 | 388 | 35.21 | 1:16.40 | 2:08.53 | 2:48.90 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Madison Guldborg | 2001 | 358 | 36.36 | 1:19.81 | 2:11.97 | 2:53.38 | |||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Victoria Bang | 2001 | 344 | 37.81 | 1:24.41 | 2:15.71 | 2:55.69 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Maja Nielsen | 2001 | 229 | 43.89 | 1:34.97 | 2:35.03 | 3:21.13 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Astrid Rosenmeyer | 2001 | DSQ | Afslut ryg på maven | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Stævnerekord: Mathilde Huus-Hansen (1994) 2:21.66 2014-09-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 437 | 36.48 | 1:20.75 | 2:05.16 | 2:42.23 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 384 | 36.78 | 1:18.99 | 2:11.66 | 2:49.47 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 378 | 39.89 | 1:23.52 | 2:10.51 | 2:50.38 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Naya M. Thomsen | 2003 | 376 | 37.60 | 1:22.77 | 2:13.40 | 2:50.57 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Caroline Liboriussen | 2002 | 367 | 36.93 | 1:22.97 | 2:16.23 | 2:51.97 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 362 | 34.26 | 1:17.76 | 2:12.23 | 2:52.82 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Karoline Lagoni | 2003 | 361 | 38.35 | 1:25.05 | 2:13.85 | 2:53.02 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederikke Kruse | 2002 | 354 | 38.67 | 1:22.26 | 2:16.94 | 2:54.13 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ida Sund | 2002 | 347 | 37.90 | 1:23.67 | 2:15.45 | 2:55.23 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Marikka Andersen | 2002 | 343 | 40.00 | 1:25.69 | 2:15.46 | 2:55.90 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maja Johansen | 2002 | 343 | 38.14 | 1:21.92 | 2:14.44 | 2:55.95 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 342 | 41.23 | 1:28.80 | 2:15.47 | 2:56.05 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Anna Bull Kramer | 2003 | 341 | 37.64 | 1:25.76 | 2:15.10 | 2:56.21 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kristine Hülsen | 2002 | 336 | 43.90 | 1:27.16 | 2:16.94 | 2:57.18 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
15 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 330 | 39.94 | 1:25.34 | 2:16.27 | 2:58.14 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Amalie Kristensen | 2003 | 321 | 41.37 | 1:28.01 | 2:19.66 | 2:59.81 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Lisa Frost Rainer | 2002 | 312 | 41.04 | 1:28.57 | 2:19.91 | 3:01.60 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
18 | Alberte Kjølby | 2002 | 311 | 39.56 | 1:25.82 | 2:21.46 | 3:01.84 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
19 | Signe Bach | 2002 | 301 | 42.05 | 1:27.61 | 2:24.99 | 3:03.80 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 298 | 42.30 | 1:30.70 | 2:21.67 | 3:04.40 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Josefine Mikkelsen | 2002 | 296 | 39.81 | 1:28.22 | 2:20.87 | 3:04.83 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | 290 | 42.05 | 1:28.69 | 2:24.29 | 3:06.11 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Laura Damgaard | 2002 | 280 | 42.06 | 1:30.28 | 2:23.89 | 3:08.30 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
24 | Signe Schwartz | 2002 | 275 | 41.01 | 1:30.24 | 2:27.21 | 3:09.39 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
25 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | 272 | 41.31 | 1:29.06 | 2:27.11 | 3:09.93 | |||
Kolding SK | ||||||||||
26 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | 267 | 46.00 | 1:37.09 | 2:30.15 | 3:11.16 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
27 | Silje Adolph Gärtner | 2003 | 241 | 43.84 | 1:34.84 | 2:30.94 | 3:17.71 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
28 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | 237 | 42.60 | 1:34.95 | 2:32.38 | 3:18.85 | |||
Kolding SK | ||||||||||
29 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 216 | 47.82 | 1:38.75 | 2:36.50 | 3:25.22 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Camilla Falck | 2003 | 201 | 53.06 | 1:46.69 | 2:41.55 | 3:30.11 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | 189 | 47.67 | 1:41.40 | 2:47.55 | 3:34.48 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Stine Saaby Buur Andersen | 2002 | 172 | 53.45 | 1:46.83 | 2:50.04 | 3:41.30 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Stævnerekord: Mathilde Huus-Hansen (1994) 2:21.66 2014-09-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 362 | 36.76 | 1:21.23 | 2:10.71 | 2:52.74 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 359 | 38.49 | 1:22.49 | 2:14.70 | 2:53.25 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 342 | 40.63 | 1:28.33 | 2:14.23 | 2:56.10 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mia Hvarre | 2004 | 283 | 42.02 | 1:28.55 | 2:23.02 | 3:07.61 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 282 | 42.74 | 1:30.44 | 2:25.02 | 3:07.79 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 259 | 43.29 | 1:34.00 | 2:29.46 | 3:13.21 | |||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Mathilde Møller | 2004 | 244 | 47.98 | 1:37.07 | 2:30.17 | 3:16.98 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
8 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 200 | 47.61 | 1:41.11 | 2:43.96 | 3:30.55 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Karla Kristensen | 2005 | 198 | 47.12 | 1:40.51 | 2:43.06 | 3:31.37 | |||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 190 | 49.19 | 1:42.36 | 2:43.84 | 3:34.29 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | 187 | 53.82 | 1:46.44 | 2:45.45 | 3:35.21 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | 173 | 54.33 | 1:48.06 | 2:52.35 | 3:40.68 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Elma Gabela | 2004 | DNS | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Clara Dreier | 2004 | DSQ | Slutter på mv i ryg | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Stine Bendixen Nissen | 2004 | DSQ | Ej fortsat bev 75 m | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Stævnerekord: Mathilde Huus-Hansen (1994) 2:21.66 2014-09-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laura Toftgaard | 2007 | 154 | 51.10 | 1:50.82 | 2:55.99 | 3:49.78 | |||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:59 |