Resultater for Vestdanske Ã…rgangsmesterskaber Grp 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Esv Awesome | 2003 | 445 | 2:14.43 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 35.35 | 35.35 | |||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 38.43 | 1:13.78 | |||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 31.76 | 1:45.54 | |||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 28.89 | 2:14.43 | |||||||
2 | Vs Piger | 2003 | 445 | 2:14.50 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 34.73 | 34.73 | |||||||
Amalie Kanstrup | 2003 | 38.02 | 1:12.75 | |||||||
Josefine Heuer | 2003 | 32.45 | 1:45.20 | |||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 29.30 | 2:14.50 | |||||||
3 | As Piger 1 | 2003 | 412 | 2:17.91 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 37.50 | 37.50 | |||||||
Ida S Olesen | 2003 | 37.01 | 1:14.51 | |||||||
Emma Stecher | 2003 | 31.50 | 1:46.01 | |||||||
Matilde Iversen | 2003 | 31.90 | 2:17.91 | |||||||
4 | Agf Piger 1 | 2003 | 403 | 2:19.01 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Sarah Carugati | 2004 | 35.03 | 35.03 | |||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | 40.91 | 1:15.94 | |||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 32.53 | 1:48.47 | |||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 30.54 | 2:19.01 | |||||||
5 | Sto Powerpuf Piger | 2003 | 402 | 2:19.10 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 36.43 | 36.43 | |||||||
Christine Krogh | 2003 | 40.26 | 1:16.69 | |||||||
Alma Burgaard | 2003 | 32.49 | 1:49.18 | |||||||
My Phuong Bui | 2003 | 29.92 | 2:19.10 | |||||||
6 | Esv Besties | 2003 | 379 | 2:21.88 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Mia Hvarre | 2004 | 37.64 | 37.64 | |||||||
Ella Christiansen | 2003 | 40.89 | 1:18.53 | |||||||
Cecilie Davidsen | 2003 | 33.12 | 1:51.65 | |||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 30.23 | 2:21.88 | |||||||
7 | Kolding Piger Kolding | 2004 | 378 | 2:21.98 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Marie Louise Jørgensen | 2003 | 36.77 | 36.77 | |||||||
Elma Gabela | 2004 | 39.05 | 1:15.82 | |||||||
Cille Christensen | 2004 | 34.54 | 1:50.36 | |||||||
Cecilie Batz | 2003 | 31.62 | 2:21.98 | |||||||
8 | Hsc Micro Monstars | 2003 | 369 | 2:23.07 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Emma Fjordside Jensen | 2003 | 36.40 | 36.40 | |||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | 39.67 | 1:16.07 | |||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 32.41 | 1:48.48 | |||||||
Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 34.59 | 2:23.07 | |||||||
9 | Horsens Piger 3 | 2003 | 364 | 2:23.73 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 36.17 | 36.17 | |||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 39.83 | 1:16.00 | |||||||
Anna Bull Kramer | 2003 | 38.84 | 1:54.84 | |||||||
Maria K. Kirkmand | 2003 | 28.89 | 2:23.73 | |||||||
10 | Esv Goodies | 2003 | 342 | 2:26.81 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 37.03 | 37.03 | |||||||
Emilie Johanna Bülow | 2003 | 41.47 | 1:18.50 | |||||||
Mille Trier Pedersen | 2003 | 36.74 | 1:55.24 | |||||||
Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 31.57 | 2:26.81 | |||||||
11 | Aarhus Swim Piger 2 | 2003 | 311 | 2:31.54 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Sia Aagaard | 2004 | 39.60 | 39.60 | |||||||
Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 1:51.94 | 2:31.54 | |||||||
Eva Hjort | 2004 | |||||||||
Martha Bjerg | 2004 | 2:31.54 | 2:31.54 | |||||||
12 | As Piger 2 | 2003 | 300 | 2:33.37 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Karoline L. Kristensen | 2003 | 38.39 | 38.39 | |||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 43.03 | 1:21.42 | |||||||
Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 1:11.95 | 2:33.37 | |||||||
Laura Rønn Danielsen | 2004 | 2:33.37 | ||||||||
13 | Silkeborg Piger | 2003 | 299 | 2:33.43 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Line Lyskjær | 2003 | 39.22 | 39.22 | |||||||
Anne Lundorff Larsen | 2004 | 45.58 | 1:24.80 | |||||||
Maja Klitgaard | 2003 | 37.34 | 2:02.14 | |||||||
Line Frederiksen | 2003 | 31.29 | 2:33.43 | |||||||
14 | Horsens Piger 4 | 2003 | 249 | 2:43.13 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Camilla Falch | 2003 | 42.64 | 42.64 | |||||||
Amalie Antonsen | 2003 | 47.88 | 1:30.52 | |||||||
Catherina Juul Jensen | 2003 | 1:12.61 | 2:43.13 | |||||||
Feline F. Broersma | 2004 | 2:43.13 | ||||||||
- | Agf Piger 2 | 2003 | DSQ | 2. svømmer Tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 38.51 | 38.51 | |||||||
- | Odder Piger | 2003 | DSQ | Forkert rækkefølge | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Aarhus Swim Piger 1 | 2003 | DSQ | 4. svømmer Tyvstart | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 38.11 | 38.11 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:47 |