Results for Vestdanske Ã…rgangsmesterskaber Grp 2
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 524 | 28.83 | 1:00.02 | 1:31.47 | 2:03.18 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 473 | 28.80 | 1:00.16 | 1:32.60 | 2:07.48 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 451 | 30.39 | 1:02.89 | 1:36.20 | 2:09.53 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Julius Henriksen | 2002 | 443 | 30.35 | 1:02.98 | 1:36.74 | 2:10.27 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Joachim Hjertmann | 2002 | 435 | 29.83 | 1:03.18 | 1:37.17 | 2:11.13 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Jakob Tietgen | 2002 | 412 | 29.43 | 1:03.17 | 1:38.53 | 2:13.54 | |||
Frem Odense | ||||||||||
7 | Andreas Blaaberg | 2002 | 411 | 30.34 | 1:04.20 | 1:39.25 | 2:13.62 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Mads Kloster | 2002 | 408 | 30.06 | 1:03.73 | 1:38.86 | 2:13.94 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | William Vig Stærmose | 2002 | 395 | 31.64 | 1:05.80 | 1:40.65 | 2:15.40 | |||
Frem Odense | ||||||||||
10 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 388 | 30.41 | 1:06.22 | 1:42.45 | 2:16.24 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Nikolaj Petlin Koch | 2002 | 386 | 31.08 | 1:05.48 | 1:41.35 | 2:16.44 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 381 | 31.56 | 1:06.05 | 1:41.65 | 2:17.00 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 379 | 31.66 | 1:06.32 | 1:42.33 | 2:17.27 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emil Frydenholm | 2002 | 376 | 31.41 | 1:05.65 | 1:41.76 | 2:17.61 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Casper Brinch | 2002 | 374 | 32.62 | 1:08.15 | 1:43.55 | 2:17.82 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
16 | Joshua Dannevang | 2002 | 361 | 32.47 | 1:08.58 | 1:44.73 | 2:19.55 | |||
Kolding SK | ||||||||||
17 | William Ohrt | 2002 | 357 | 32.76 | 1:08.47 | 1:44.96 | 2:20.01 | |||
Kolding SK | ||||||||||
18 | Oliver L Nelander | 2002 | 347 | 32.83 | 1:08.67 | 1:44.28 | 2:21.33 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
19 | Tobias Boström | 2002 | 334 | 33.01 | 1:09.27 | 1:46.88 | 2:23.16 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 316 | 33.39 | 1:10.43 | 1:48.83 | 2:25.80 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
21 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 310 | 33.44 | 1:10.40 | 1:48.60 | 2:26.80 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
22 | Ruben C. Nørgaard | 2002 | 306 | 33.03 | 1:10.56 | 1:48.87 | 2:27.41 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 272 | 36.56 | 1:17.63 | 1:56.90 | 2:33.32 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Daniel Gallacher | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Stamholt | 2003 | 365 | 32.47 | 1:08.00 | 1:44.21 | 2:18.98 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | Daniel Damsbo | 2003 | 357 | 33.09 | 1:07.85 | 1:44.27 | 2:20.02 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 352 | 32.55 | 1:08.84 | 1:45.18 | 2:20.72 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 339 | 32.95 | 1:09.02 | 1:45.97 | 2:22.51 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alex Søndergaard | 2003 | 338 | 32.29 | 1:08.86 | 1:46.26 | 2:22.55 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 337 | 33.60 | 1:10.08 | 1:46.95 | 2:22.77 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Victor Nygaard | 2003 | 332 | 32.37 | 1:09.09 | 1:46.88 | 2:23.49 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Mathias Knudsen | 2003 | 326 | 32.47 | 1:08.84 | 1:46.64 | 2:24.31 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 313 | 32.75 | 1:08.92 | 1:47.99 | 2:26.24 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik Venø Elling | 2003 | 311 | 33.51 | 1:10.82 | 1:49.22 | 2:26.57 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emil Lykke Grann | 2003 | 306 | 33.35 | 1:10.60 | 1:49.53 | 2:27.32 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Thor Brunsgaard | 2003 | 304 | 33.00 | 1:10.45 | 1:49.45 | 2:27.65 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
13 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 301 | 34.68 | 1:13.00 | 1:50.91 | 2:28.15 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 301 | 33.60 | 1:11.53 | 1:50.21 | 2:28.23 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Marius Gystad | 2003 | 300 | 33.94 | 1:12.03 | 1:50.87 | 2:28.32 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 294 | 33.50 | 1:11.30 | 1:50.94 | 2:29.36 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Anders Mose | 2004 | 278 | 35.76 | 1:13.72 | 1:53.24 | 2:32.17 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Christian Johannesen | 2003 | 263 | 34.30 | 1:13.77 | 1:54.49 | 2:35.02 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Nicklas Bager | 2003 | 243 | 35.63 | 1:16.33 | 1:58.55 | 2:39.23 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 230 | 35.71 | 1:18.04 | 1:59.56 | 2:42.08 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:28 |