Resultater for Øst Senior & Junior Langbane - Grand Prix 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag formiddag
Resultat Løb 36 (Finaler) Junior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 2 / Øst Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2009 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:24 | |||
Arrangør | Svømmeklubben TRITON og Dansk Svømmeunion |
Løb 36, 100m Butterfly Herrer, Finaler, Junior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.24 2008-08-14 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 55.28 2006-07-06 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Klarskov | 1992 | 28.33 | 58.47 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
2 | Ömer Faruk Benli | 1993 | 27.96 | 59.64 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Mouritsen | 1992 | 27.84 | 59.65 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
4 | Marcus Bak | 1991 | 28.12 | 59.75 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Jensen | 1991 | 28.31 | 59.77 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 28.00 | 1:00.17 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
7 | Andreas Hallberg Jensen | 1992 | 28.09 | 1:00.49 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
8 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 27.66 | 1:01.05 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
9 | Teiz Mølgaard | 1992 | 28.45 | 1:01.22 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
10 | Piet Løje | 1991 | 29.03 | 1:02.02 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
11 | Andreas Ortmann | 1991 | 28.24 | 1:02.08 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jonas Christensen | 1992 | 29.12 | 1:02.25 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
13 | Troels Johansson | 1992 | 29.20 | 1:02.53 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
14 | Julian Kressner Læbel | 1992 | 29.30 | 1:02.74 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Kevin Sigsgaard | 1993 | 29.44 | 1:02.75 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
16 | Jakob H. Andersen | 1993 | 29.84 | 1:03.47 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
17 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 29.74 | 1:03.76 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Jacob Skelsager | 1993 | 30.29 | 1:03.90 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
19 | Andreas Schiellerup | 1993 | 29.88 | 1:04.02 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sebastian Grønning | 1993 | 29.58 | 1:04.10 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
21 | Christopher Kok | 1992 | 28.77 | 1:04.33 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
22 | Tobias Gjerløff | 1995 | 30.37 | 1:04.35 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
23 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | 30.72 | 1:04.51 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
24 | Christian Wich | 1993 | 29.41 | 1:04.53 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
25 | Søren Holm | 1993 | 30.03 | 1:04.72 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
26 | Frederik Frederiksen | 1992 | 30.48 | 1:04.75 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Emil Eller | 1991 | 30.03 | 1:04.99 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
28 | Mikkel Johansen | 1994 | 31.44 | 1:05.11 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
29 | Mark Halding | 1991 | 29.99 | 1:05.59 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
30 | Frederik Gustafsson | 1993 | 31.28 | 1:05.92 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
31 | Hansotto Kristiansen | 1992 | 31.27 | 1:06.00 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
32 | Ulrik Rosenkvist Schultz | 1992 | 30.30 | 1:06.04 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
33 | Tom Døi | 1993 | 31.17 | 1:06.12 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
34 | Peter Wittenwiler | 1994 | 31.15 | 1:06.44 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
35 | Martin Wagner | 1991 | 31.50 | 1:06.50 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
36 | Jakob Rasmussen | 1992 | 30.95 | 1:06.91 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
37 | Kim Seierø | 1992 | 31.56 | 1:06.92 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
38 | Morten Suhr | 1993 | 31.56 | 1:07.10 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
39 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 31.16 | 1:07.18 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
40 | Morten Lundsgaard Lange | 1995 | 31.83 | 1:07.41 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
41 | Niels Breum Hansen | 1994 | 30.98 | 1:07.43 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
42 | Mikkel H. Andersen | 1991 | 30.85 | 1:07.85 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
43 | Mikkel Wagner | 1991 | 31.64 | 1:08.18 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
44 | Martin Dolang | 1994 | 31.64 | 1:08.56 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
45 | Jonas Olczyk | 1994 | 31.36 | 1:09.12 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
46 | Magnus Westermann | 1995 | 34.14 | 1:14.28 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Svømmeklubben Triton |