Results for Vest senior & junior langbane - Grand Prix 2
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 21 (Finaler) Junior - Officiel |
Stvne navn | Grand Prix 2 / Vest Langbane | Udskriftsdato | 28 februar 2009 | |||
Stvne by | Hjrring | Udskriftstidspunkt | 11:18 | |||
Arrangr | S68 Hjrring og Dansk Svmmeunion |
Lb 21, 100m Brystsvmning Damer, Finaler, Junior |
Dansk Rekord Senior: Majken Thorup (1979) 1:09.50 2004-05-11 |
Dansk Rekord Junior: Rikke Mller Pedersen (1989) 1:12.95 2005-03-24 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Frederikke Hedegaard | 1993 | West Swim Esbjerg | 36.61 | 1:17.14 | |||||
2 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svmmeklub | 38.07 | 1:20.16 | |||||
3 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svmmeklub | 39.16 | 1:20.97 | |||||
4 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | Delta Svm | 39.09 | 1:21.85 | |||||
5 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svmmeklub | 39.14 | 1:22.37 | |||||
5 | Julie Jepsen | 1994 | Svmmeklubben Opnr | 39.79 | 1:22.37 | |||||
7 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | Aalborg Svmmeklub | 38.59 | 1:22.40 | |||||
8 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svmmeklub | 39.93 | 1:23.13 | |||||
9 | Cecilie Termhlen | 1993 | Herning Svmmeklub | 39.36 | 1:23.31 | |||||
10 | Tasha Mac Brayd | 1993 | Herning Svmmeklub | 39.42 | 1:23.44 | |||||
11 | Anne Vester Pedersen | 1993 | West Swim Esbjerg | 39.09 | 1:23.67 | |||||
12 | Randi Larsen | 1996 | Aalborg Svmmeklub | 39.86 | 1:24.10 | |||||
13 | Johanne Kjr Tolstrup | 1995 | O.S.L.F. | 40.75 | 1:24.11 | |||||
14 | Cecilia Jespersen | 1993 | Herning Svmmeklub | 40.41 | 1:24.87 | |||||
15 | Amalie Stage | 1993 | Aalborg Svmmeklub | 40.69 | 1:25.35 | |||||
16 | Iben Nielsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 40.76 | 1:25.67 | |||||
17 | Michelle Strand | 1994 | Randers GF Neptun | 40.50 | 1:26.17 | |||||
18 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svmme Klub | 40.92 | 1:26.41 | |||||
19 | Louise Nielsen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 41.29 | 1:26.46 | |||||
20 | Laura Nrreslet | 1994 | Vejle Svmmeklub Triton | 41.32 | 1:27.50 | |||||
21 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | Brnderslev SK08 | 41.75 | 1:28.02 | |||||
22 | Kamilla Malczynska | 1993 | Holstebro Svmme Club | 40.04 | 1:28.41 | |||||
23 | Camilla Munk | 1994 | Aalborg Svmmeklub | 41.27 | 1:28.74 | |||||
24 | Amalie Henriksen | 1994 | Haderslev Svmme Klub | 40.65 | 1:29.04 | |||||
25 | Tina Bk | 1994 | Herning Svmmeklub | 42.10 | 1:29.27 | |||||
26 | Sidsel Nissen | 1994 | Svmmeklubben S 68 | 43.37 | 1:30.83 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Aabybro Idrtsforening |