Tulokset Vest senior & junior langbane - Grand Prix 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 21 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 2 / Vest Langbane | Udskriftsdato | 28 februar 2009 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 11:18 | |||
Arrangør | S68 Hjørring og Dansk Svømmeunion |
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Majken Thorup (1979) 1:09.50 2004-05-11 |
Dansk Rekord Junior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:12.95 2005-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 34.36 | 1:12.29 | |||||
2 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 36.18 | 1:15.74 | |||||
3 | Frederikke Hedegaard | 1993 | West Swim Esbjerg | 36.61 | 1:17.14 | |||||
4 | Nanna Lunding | 1991 | Herning Svømmeklub | 37.24 | 1:18.53 | |||||
5 | Tea L. Christensen | 1989 | Herning Svømmeklub | 38.00 | 1:19.07 | |||||
6 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Holstebro Svømme Club | 37.64 | 1:19.36 | |||||
7 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 38.07 | 1:20.16 | |||||
8 | Camilla Stange | 1989 | Svømmeklubben S 68 | 37.72 | 1:20.27 | |||||
9 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 39.16 | 1:20.97 | |||||
10 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | Delta Svøm | 39.09 | 1:21.85 | |||||
11 | Mathilde Stærk | 1990 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.98 | 1:22.09 | |||||
12 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 39.14 | 1:22.37 | |||||
12 | Julie Jepsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 39.79 | 1:22.37 | |||||
14 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 38.59 | 1:22.40 | |||||
15 | Mathilde Egelund | 1991 | O.S.L.F. | 39.51 | 1:22.73 | |||||
16 | Signe Stubager | 1992 | Ringe Svømme Klub | 38.64 | 1:22.84 | |||||
17 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 39.93 | 1:23.13 | |||||
18 | Cecilie Termøhlen | 1993 | Herning Svømmeklub | 39.36 | 1:23.31 | |||||
19 | Tasha Mac Brayd | 1993 | Herning Svømmeklub | 39.42 | 1:23.44 | |||||
20 | Anne Vester Pedersen | 1993 | West Swim Esbjerg | 39.09 | 1:23.67 | |||||
21 | Randi Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 39.86 | 1:24.10 | |||||
22 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | O.S.L.F. | 40.75 | 1:24.11 | |||||
23 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 40.21 | 1:24.21 | |||||
24 | Cecilia Jespersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 40.41 | 1:24.87 | |||||
25 | Amalie Stage | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 40.69 | 1:25.35 | |||||
26 | Iben Nielsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 40.76 | 1:25.67 | |||||
27 | Michelle Strand | 1994 | Randers GF Neptun | 40.50 | 1:26.17 | |||||
28 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 40.92 | 1:26.41 | |||||
29 | Louise Nielsen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 41.29 | 1:26.46 | |||||
30 | Malene B. Schmidt | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 41.52 | 1:26.69 | |||||
31 | Laura Nørreslet | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.32 | 1:27.50 | |||||
32 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | Brønderslev SK08 | 41.75 | 1:28.02 | |||||
33 | Kamilla Malczynska | 1993 | Holstebro Svømme Club | 40.04 | 1:28.41 | |||||
34 | Camilla Munk | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 41.27 | 1:28.74 | |||||
35 | Amalie Henriksen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 40.65 | 1:29.04 | |||||
36 | Tina Bæk | 1994 | Herning Svømmeklub | 42.10 | 1:29.27 | |||||
37 | Sidsel Nissen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 43.37 | 1:30.83 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Aabybro Idrætsforening |