Results for Ringsted Cup 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | Ringsted Cup 2015 | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stvne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:34 | |||
Arrangr | Ringsted Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 19 september 2015 |
Lb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svmmeklub | 34.21 | 1:13.15 | |||||
2 | Terese Kjller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idrts Forening | 35.30 | 1:16.96 | |||||
3 | Ann-Kathrin Kuhlmann | 2004 | Psv Schwerin | 36.75 | 1:21.27 | |||||
4 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idrts Forening | 35.35 | 1:22.33 | |||||
5 | Jnsdttir, orgerur sk | 2003 | Sundflag Hafnarfjarar | 38.74 | 1:23.87 | |||||
6 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 38.77 | 1:25.62 | |||||
7 | Marike Nevermann | 2003 | Frederikssund Svmmeklub | 41.16 | 1:26.11 | |||||
8 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 40.75 | 1:27.93 | |||||
9 | Maya Krogh Brnnicke | 2005 | Vordingborg Svmme Klub | 40.21 | 1:31.38 | |||||
10 | Kristjnsdttir, Sandra D | 2003 | Sundflag Hafnarfjarar | 41.93 | 1:31.98 | |||||
11 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 44.17 | 1:34.99 | |||||
12 | Freja Sndergaard | 2004 | Vordingborg Svmme Klub | 48.24 | 1:45.89 | |||||
13 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Nstved IF | 48.19 | 1:47.04 | |||||
14 | Eyvindardttir, Gubjrg | 2004 | Sundflag Hafnarfjarar | 50.80 | 1:47.50 | |||||
15 | Liv Salhauge | 2005 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 49.54 | 1:48.27 | |||||
16 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svmme Klub | 47.97 | 1:50.62 | |||||
- | Olivia Mammen | 2003 | Svmmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
Lb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Thyra Jrgensen | 2002 | Svmmeklubben Syd | 30.92 | 1:06.99 | |||||
2 | Josefine Brosbl Olsen | 2001 | Hvidovre Svmme Klub | 31.99 | 1:09.03 | |||||
3 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svmme Klub | 32.82 | 1:09.58 | |||||
4 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 33.96 | 1:10.25 | |||||
5 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 33.24 | 1:11.00 | |||||
6 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idrts Forening | 33.38 | 1:11.68 | |||||
7 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idrts Forening | 34.34 | 1:13.56 | |||||
8 | Josefine H. Lundstrm | 2001 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 34.53 | 1:13.58 | |||||
9 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 34.64 | 1:14.16 | |||||
10 | Alberte Mammen | 2001 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 34.45 | 1:14.62 | |||||
11 | Hanna Stegemann | 2002 | Psv Schwerin | 34.59 | 1:15.01 | |||||
12 | Friederike Fass | 2002 | Psv Schwerin | 34.74 | 1:15.17 | |||||
13 | Isabel K. Eriksen | 2001 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 34.67 | 1:15.48 | |||||
14 | Katja Kjr Nielsen | 2002 | Ringsted Svmme Klub | 35.47 | 1:16.12 | |||||
15 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svmmeklub | 1:16.28 | ||||||
16 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 35.15 | 1:16.39 | |||||
17 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idrts Forening | 35.35 | 1:17.54 | |||||
18 | Patricia Andersen | 2002 | Slagelse Svmmeklub | 36.12 | 1:17.97 | |||||
19 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | Gladsaxe Idrts Forening | 37.26 | 1:20.44 | |||||
20 | Karla Sejling | 2001 | Ringsted Svmme Klub | 35.13 | 1:20.80 | |||||
21 | Nicole Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svmmeklub | 38.34 | 1:24.63 | |||||
22 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | Kalundborg SK | 40.42 | 1:28.34 | |||||
23 | Natalie Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svmmeklub | 1:30.92 | ||||||
24 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svmme Klub | 41.17 | 1:31.72 | |||||
25 | Hlynsdttir, Una | 2002 | Sundflag Hafnarfjarar | 40.78 | 1:33.94 | |||||
Lb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idrts Forening | 31.30 | 1:06.43 | |||||
2 | Nanna Sonne | 1999 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 32.13 | 1:08.22 | |||||
3 | Silvana Bodenstein | 1999 | Psv Schwerin | 32.45 | 1:09.03 | |||||
4 | Hannah Rhlke | 2000 | Psv Schwerin | 32.93 | 1:12.25 | |||||
5 | Kristjnsdttir, Mara Fa | 2000 | Sundflag Hafnarfjarar | 33.39 | 1:12.58 | |||||
6 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svmmeklub | 33.51 | 1:12.64 | |||||
7 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 33.88 | 1:13.77 | |||||
8 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | Svmmeklubben Syd | 45.89 | 1:37.46 | |||||
Lb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 1902-1998 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Camilla Dufour | 1996 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 29.79 | 1:03.49 | |||||
2 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svmme Klub | 32.03 | 1:07.18 | |||||
3 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 32.01 | 1:07.72 | |||||
4 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 32.45 | 1:08.74 | |||||
5 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | Gladsaxe Idrts Forening | 31.99 | 1:08.94 | |||||
6 | Rebecca Grnlund | 1998 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 32.88 | 1:10.11 | |||||
7 | Sofie Witthft | 1997 | Kalundborg SK | 32.99 | 1:10.32 | |||||
8 | Sarah Sannung | 1996 | Gladsaxe Idrts Forening | 32.14 | 1:10.34 | |||||
9 | Nicole Jensen | 1996 | Haslev Svmmeklub | 33.06 | 1:11.06 | |||||
10 | Friederike Lbbert | 1997 | Psv Schwerin | 32.95 | 1:15.73 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Ringsted Svmme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:34 |