2018-02-20   01:02:41
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SM/JSM (25m) 2015

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Onsdag 4 november 2015 kl. 09.30

Resultat Gren 12 (Finaler) Junior - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) Junior - Officiell 
 
  Tävling  SM/JSM (25m) 2015    Utskriftsdatum  04 november 2015   
  Tävlingsort  Helsingborg    Utskriftstid  18:55   
  Arrangör  SSF/Helsingborgs S         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 november 2015         
 
 
Gren 12, 800m Frisim Damer, Finaler, Junior 
Sponsor: HusmanHagberg 
SR: Gabriella Fagundez (1985) 8:19.28 2007-12-07 
SJR: Louise Hansson (1996) 8:32.19 2015-01-26 
MR: Gabriella Fagundez (1985) 8:25.72 2007-11-25 
EM-kval: 8:21.40 FM: Sr: Laura Lajunen 8:36.95 / Jr: Erica Dahlgren 8:45.59 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Hanna Eriksson  1999  Jönköpings Simsällskap    1:00.84  2:06.07  3:12.51  4:19.72  8:49.45   
          5:27.10  6:35.09  7:43.62       
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    1:01.73  2:08.25  3:15.57  4:22.43  8:50.05   
          5:29.06  6:36.13  7:44.91       
Ida Eriksen  1997  Järfälla Simsällskap    1:03.74  2:11.09  3:19.11  4:26.89  8:55.66   
          5:34.42  6:42.30  7:49.78       
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb    1:02.53  2:08.96  3:16.36  4:24.39  9:01.62   
          5:33.54  6:43.61  7:53.46       
Emma Sundstedt  1998  Spårvägen Simförening    1:04.07  2:12.17  3:20.44  4:28.95  9:01.63   
          5:36.62  6:45.44  7:54.34       
Alba Forés  1998  Simklubben Triton    1:01.73  2:07.50  3:15.28  4:23.14  9:01.72   
          5:32.23  6:42.14  7:52.31       
Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    1:01.54  2:08.37  3:16.83  4:25.99  9:04.32   
          5:35.48  6:45.68  7:56.22       
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    1:03.07  2:10.97  3:20.05  4:29.60  9:08.40   
          5:39.33  6:49.60  7:59.41       
Isabelle Hanson  1998  Järfälla Simsällskap    1:04.16  2:12.22  3:20.85  4:29.99  9:08.78   
          5:38.85  6:48.85  7:59.22       
10  Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap    1:05.13  2:13.77  3:22.88  4:32.23  9:10.83   
          5:41.50  6:51.34  8:02.06       
11  Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap    1:05.23  2:15.01  3:24.46  4:33.94  9:12.31   
          5:43.72  6:53.63  8:03.60       
12  Tiffani Segerbrand  1999  Solna Sundbyberg SS 04    1:05.23  2:14.16  3:23.57  4:33.04  9:14.57   
          5:43.25  6:53.62  8:04.43       
13  Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap    1:05.03  2:13.79  3:23.06  4:33.09  9:14.61   
          5:43.20  6:53.66  8:04.35       
14  Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    1:06.68  2:17.11  3:27.00  4:36.83  9:15.95   
          5:46.69  6:56.92  8:07.19       
15  Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:05.90  2:14.97  3:24.32  4:34.21  9:16.79   
          5:44.47  6:54.85  8:06.08       
16  Alexandra Uusaro  1995  Täby Sim    1:06.40  2:16.32  3:26.40  4:36.69  9:16.95   
          5:47.72  6:57.92  8:08.16       
17  Ida Swegmark  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:05.37  2:14.71  3:24.81  4:35.41  9:18.85   
          5:46.23  6:57.35  8:08.79       
18  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    1:06.22  2:16.15  3:26.86  4:37.32  9:19.22   
          5:48.02  6:58.80  8:09.76       
19  Louise Halldén  1998  Väsby Simsällskap    1:04.39  2:13.28  3:23.04  4:33.51  9:21.34   
          5:45.06  6:57.41  8:09.94       
20  Linda Lidström  1997  Järfälla Simsällskap    1:05.71  2:16.11  3:26.53  4:37.32  9:23.70   
          5:48.19  7:00.48  8:13.27       
21  Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    1:06.74  2:18.37  3:30.33  4:42.42  9:25.83   
          5:53.47  7:04.99  8:16.19       
22  Lisa Eriksson  1998  Strängnäs Simklubb    1:05.12  2:16.03  3:27.70  4:39.97  9:27.80   
          5:51.85  7:04.13  8:16.28       
23  Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    1:06.83  2:18.36  3:30.48  4:42.70  9:33.37   
          5:55.11  7:07.18  8:20.58       
24  Sofia Heimsten  1997  Simklubben Sydsim    1:07.02  2:18.60  3:31.18  4:44.43  9:38.16   
          5:57.90  7:11.85  8:25.36       
25  Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap    1:05.51  2:17.30  3:30.30  4:43.75  9:41.18   
          5:56.99  7:11.58  8:27.31       
26  Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    1:06.91  2:18.23  3:31.51  4:45.65  9:41.51   
          5:59.98  7:15.02  8:29.14       
Ebba Hallbäck  2000  Helsingborgs Simsällskap            DNF   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.05  Utskriftsdatum  04 november 2015 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  18:55 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start